ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در اصفهان و دیگر شهرهای استان اصفهان

company registration isfehan ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در اصفهان و دیگر شهرهای آن

استان اصفهان در مرکز ایران واقع است و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری کشور محسوب می‌شود. جاذبه‌های متعدد تاریخی و فرهنگی موجب شده است که در تمام طول سال بازدیدکنندگان فراوانی از سراسر جهان به این استان زیبا سفر کنند. ثبت شرکت در اصفهان در حوزه گردشگری بسیار متداول است و افراد زیادی در زمینه ارائه خدمات توریستی مشغول به فعالیت هستند. از سوی دیگر، صنایع بزرگی نظیر ذوب‌آهن و فولاد مبارکه نیز بخش مهمی از منابع اقتصادی این منطقه را تشکیل می‌دهند. شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هِسا) نیز در شاهین‌شهر اصفهان فعال است.

این استان به بیست و چهار شهرستان تقسیم شده است. شهرستان اصفهان با حدود دو میلیون و دویست هزار نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین آنها است. آران و بیدگل، اردستان، برخوار، بوئین و میاندشت، تیران و کرون، چادگان، خمینی‌شهر، خوانسار، خور و بیابانک، سمیرم، شاهین‌شهر و میمه، شهرضا، دهاقان، فریدون‌شهر، فلاورجان، فریدن، کاشان، گلپایگان، لنجان، مبارکه، نایین، نجف‌آباد و نطنز دیگر شهرستان‌های آن هستند. گفتنی است که نحوه تاسیس شرکت در استان اصفهان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در اصفهان با دیگر شهرها برابر است.

شهر اصفهان مرکز استان و یکی از مراکز تاریخی ایران است. میدان نقش‌جهان، عمارت عالی‌قاپو، مسجد شیخ‌لطف‌الله، کاخ چهل‌ستون، سی‌وسه‌پل و بسیاری بناهای دیدنی دیگر، گردشگران را از سراسر دنیا به این شهر زیبا می‌کشانند. قدم زدن در چهارباغ و کرانه زاینده‌رود تجربه‌ای به‌یادماندنی برای توریست‌های خارجی بر جای می‌گذارد. صنایع‌دستی اصیل اصفهان نیز بسیار مورد توجه علاقه‌مندان است. فرش دستباف و صنایع‌دستی ظریفی نظیر میناکاری، سفالگری و قلمزنی نه فقط در بازار قیصریه اصفهان که در بازارهای خارجی نیز مخاطبان فراوانی دارند. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در اصفهان با موضوع صادرات و واردات نیز در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد.

 

ورود به سامانه ثبت شرکت

 

قوانین ثبت شرکت در اصفهان

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در اصفهان است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در اصفهان دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در اصفهان تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

انواع شرکت تجاری در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی (عام و خاص)، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به زمینه فعالیت شما و برنامه کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در اصفهان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به تاسیس این دو نوع شرکت در استان اصفهان می‌پردازیم.

 

راهنمای ویدیویی ثبت شرکت سهامی خاص

راهنمای تصویری ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

مدارک ثبت شرکت در اصفهان

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اصفهان را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان اصفهان)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان اصفهان

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

نوشته مرتبط: ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

مراحل تاسیس شرکت در اصفهان

مسیر ثبت شرکت در اصفهان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در اصفهان دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در اصفهان با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در اصفهان

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در اصفهان همانند دیگر شهرهای کشور است. عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند. پاکت مخصوص پست، هزینه ابطال تمبر سرمایه و چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز در سراسر کشور قیمتی ثابت دارند. کمترین هزینه ثبت شرکت در اصفهان با در نظر گرفتن حداقل اعضا و حداقل سرمایه برای انواع شرکت‌های تجاری به شرح زیر است:

  • هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان در سال ۱۴۰۰: ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال)
  • هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان در سال ۱۴۰۰: ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال)
  • مجموع هزینه‌های تاسیس شرکت سهامی عام در اصفهان در سال جدید: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)
  • کل هزینه‌های تاسیس شرکت تضامنی در شهر مهران در سال ۱۴۰۰: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)
  • مجموع هزینه‌های ثبت شرکت نسبی در شهر اصفهان در سال چهارصد: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)
  • هزینه ثبت یک شرکت مختلط سهامی در اصفهان در سال ۱۴۰۰: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)
  • هزینه تاسیس شرکت مختلط غیر سهامی در اصفهان در سال جاری: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)
  • هزینه تشکیل تعاونی تولید و مصرف در استان اصفهان در سال ۱۴۰۰: ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان (بیست میلیون ریال)

 

لیست تعرفه و هزینه ثبت شرکت

 

مدت زمان تاسیس شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در اصفهان پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در اصفهان ندارد.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌های اصفهان

اداره ثبت شرکت‌های اصفهان در خیابان کاوه، ابتدای خیابان جابر انصاری واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۴۳۱۹۲۴۷-۰۳۱ و ۳۴۳۱۹۰۱۹-۰۳۱ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. محله‌های عباس‌آباد، جلفا، مشتاق، مهرآباد و مرداویج از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در اصفهان هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در اصفهان نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند. گفتنی است که در سامانه آسان‌ثبت، تمامی فرایند تاسیس شرکت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 

 

✅ ثبت شرکت در استان اصفهان و دیگرشهرهای آن ✅ 

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در اصفهان چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در اصفهان تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در اصفهان کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری اصفهان در خیابان کاوه، ابتدای خیابان جابر انصاری واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۴۳۱۹۲۴۷-۰۳۱ و ۳۴۳۱۹۰۱۹-۰۳۱ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در اصفهان امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند تاسیس شرکت در موسسه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان اصفهان به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان اصفهان یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در اصفهان به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در اصفهان با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در اصفهان کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در اصفهان به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در اصفهان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان اصفهان چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان اصفهان همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز جهت ثبت قانونی آن را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در اصفهان چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در اصفهان در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در اصفهان چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در اصفهان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان اصفهان چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در اصفهان چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه مدیران، سهامداران و بازرسان؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اصفهان چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان اصفهان؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *