مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «سمنان و شاهرود»

آشنایی با فضای کسب‌وکار شهر و استان سمنان

استان سمنان در مرکز ایران و غرب تهران واقع شده است. مساحت آن بسیار بیشتر از جمعیت آن است، بنابراین موقعیت خوبی برای کارخانه‌های بزرگ مهیا کرده است. وجود معادن متعدد گچ و نمک نیز سرمایه‌گذاران بسیاری را جذب این استان کرده است. از دیگر منابع ارزشمند زیرزمینی این استان می‌توان به سنگ آهن، سنگ آهک، زغال‌سنگ، خاک‌های صنعتی و انواع سنگ‌های تزئینی اشاره کرد. کشف معادن کرومیت، بنتونیت، زئولیت و سلستین نیز در سال‌های اخیر فرصت‌های زیادی را برای فعالیت‌های صنعتی فراهم آورده است. روند صعودی ثبت شرکت در استان سمنان نیز گویای شرایط مطلوب تولید در این منطقه است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

شهرستان سمنان مهم‌ترین بخش استان را تشکیل می‌دهد. شاهرود، دامغان، سرخه، میامی، گرمسار، آرادان و مهدی‌شهر دیگر شهرستان‌های استان سمنان هستند. جاده‌هایی امن تمام این شهرستان‌ها را به هم متصل می‌کند. ارتباط با استان‌های همجوار نیز از طریق همین جاده‌ها میسر است. ثبت شرکت در شهرستان‌های سمنان نیز به دلیل راه‌های ارتباطی مناسب و دسترسی آسان بسیار متداول است. توسعۀ شبکۀ راه‌آهن نیز در سال‌های اخیر به پیشرفت فعالیت‌های اقتصادی در این استان شتاب بخشیده است. ایجاد چند شهرک صنعتی جدید نیز از تغییرات مهم در سال‌های اخیر بوده است.

شهر سمنان مرکز استان و پرجمعیت‌ترین شهر آن است. دسترسی عالی سبب شده است که دفاتر کاری بسیاری از کارخانه‌ها و تولیدی‌ها در این شهر باشد. ثبت شرکت در شهر سمنان گزینه‌ای مناسب برای فعالین اقتصادی و تولیدکننده‌هاست. فرودگاه سمنان همیشه آمادۀ خدمات‌رسانی به تاجران و کارآفرینان نمونه است. علاوه بر این، اتصال به راه‌آهن سراسری تهران به مشهد نیز به پررفت‌وآمد شدن آن کمک کرده است. از اهمیت صنایع دستی سمنان نیز نباید غافل شد. قالی سمنان از دست‌بافته‌های اصیل ایرانی است که فروش آن در سراسر ایران و صادرات آن به کشورهای گوناگون درآمد فراوانی را برای هنرمندان و تمامی فعالان این حوزه حاصل می‌کند.

 

انواع شرکت در سمنان

ثبت شرکت در شهر سمنان همان دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینۀ فعالیت شما و برنامۀ کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تأسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت‌ها در سمنان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان سمنان می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامۀ شرکت سهامی خاص توسط همۀ سهامداران

۳. ارائۀ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامۀ برابر اصل شدۀ همۀ مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان سمنان)

۷. ارائۀ گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایۀ اولیۀ شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان

۱. دو برگ تقاضانامۀ ثبت شرکت در استان سمنان

۲. دو برگ شرکت‌نامۀ رسمی

۳. دو جلد از اساسنامۀ شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامۀ همۀ شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامۀ رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامۀ سرمایۀ غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

برای اطلاع از هزینه و زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در سمنان بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود