ثبت شرکت در اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان

شهر اصفهان مرکز استان اصفهان از دیرباز تاکنون نه تنها یک استان با جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی بوده است. بلکه قطب مهمی از نظر اقتصادی و صنایع صنعتی بوده است و هرساله شاهد راه اندازی واحدهای جدید صنعتی و یا صنفی در این استان هستیم که موجب شده است مردم سوالات متعددی در مورد ثبت شرکت در اصفهان چه در خود این استان چه در مرکز آن داشته باشند.حال با آکادمی آسان ثبت همراه باشید و با ثبت شرکت در اصفهان آشنا شوید …

ثبت شرکت در اصفهان و شرکت سهامی عام و خاص

استان اصفهان از نظر معماری و زیبایی یک شهر بی‌همتا در کشور ایران است و زمینه‌های متعدد گردشگری و تفرج و فروش انواع صنایع دستی در این شهر مهیاست، ولی این مانع از آن نشده است که شهر اصفهان درهای خود را به روی زمینه‌های دیگر درآمدزایی ببندد، بسیاری از زیرساخت‌های صنعتی ایران در زمینه‌ی صنایع سنگین و فولاد در شهر اصفهان واقع شده است که باعث شده است زمینه‌ی مهاجرپذیری در این شهر بسیار بالا باشد.

به همین علت حوزه‌های متفاوتی از شرکت‌های گوناگون در این شهر وجود دارند و می‌توانند به نحو بسیار شایسته‌تری نیز فعالیت کنند. شرکت‌های سهامی عام و سهامی خاص دو نوع از شرکت‌های بسیار پرکاربرد در زمینه‌های تجاری و اقتصادی کلان هستند که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شما می‌توانید با مشاوره با متخصصین سایت آسان ثبت در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ثبت شرکت در اصفهان مبادرت نمایید.

ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

در ابتدا شرح کوتاهی از نوع شرکت سهامی می‌دهیم، در شرکت سهامی سرمایه به سهم تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود  تنها به مبلغ اسمی سهام آن ها است.

در هر صورت از نظر قانونی شرکت سهامی شرکتی بازرگانی به حساب می‌آید هرچند موضوع عملیات آن مرتبط با امور بازرگانی نباشد. از شاخص‌های مهم شرکت سهامی این است که در شرکت سهامی نباید تعداد شرکا از سه نفر کمتر باشد

بر همین اساس دو زیر شاخه از شرکت سهامی تعریف می‌شوند:

شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی عام به  شرکتی گفته می‌شود که موسسین آن قسمتی از سرمایه ی شرکت  خود را از طریق فروش سهام به مردم تامین کرده باشند. شاید اکنون برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه تفاوتی بین شرکت سهامی عام با شرکت سهامی خاص وجود دارد

در جواب باید گفت که شرکت‌های سهامی عام به شرکتی گفته می‌شود که قسمت اعظم سهام آن( ۵۱% سهام به بالا)  آن دست مردم باشد و همچنین شرکت‌های سهامی عام در بورس پذیرفته می‌شوند.

اما در شرکت‌های  سهامی خاص که تمام سرمایه آن در موقع تاسیس منحصراً توسط موسسین تامین گردیده است، سهام در اختیار عموم نیست و همچنین قابل فروش در بازار بورس نیستند. عمدتا تعداد محدودی از افراد دارای سهام شرکت های سهامی خاص هستند.

بر همین مبنا طرز کار در شرکت سهامی عام بدین صورت است که موسسین قبلاَ بیست درصد سرمایه را خودشان تعهد کرده و لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد شده را در حسابی به نام شرکت در شرف تاسیس در یکی از بانک ها سپرده و سپس اظهارنامه ای به ضمیمه ی طرح اساسنامه ی شرکت و طرح اعلامیه ی پذیره نویسی سهام،به مراجع ثبت شرکت ها تسلیم نمایند.

پس از  این مرحله است که سهام این شرکت‌های سهامی عام در بازار بورس به فروش گذاشته می‌شود.

شما می‌توانید با مشاوره با متخصصین سایت آسان ثبت در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ثبت شرکت در اصفهان مبادرت نمایید.

چگونگی تشکیل شرکت سهامی عام در اصفهان

به طور معمول شرکت سهامی عام برای انجام امور مهمی مانند استخراج معادن و تجارت با کشورهای خارج و تاسیس کارخانجات، ایجاد سدها، بزرگراهها و بانک ها تشکیل می شوند و همانگونه که پیداست سرمایه‌ی شخصی نمی‌تواند تامین هزینه‌ی آن را عهده دار شود.  از آنجا که در شرکت سهامی عام صحبت از سرمایه‌ی کلانی در میان است لازم است تعداد قابل ملاحظه ای شریک گرد هم جمع شوند، و چند مرحله را انجام دهند .

مراحل ثبت شرکت سهامی عام در اصفهان

  • تاسیس شرکت
  • پذیره نویسی
  • قطعیت پذیره نویسی
  • میزان پذیره نویسی

برای آگاهی از شرایط ثبت شرکت سهامی عام با مشاورین حاذق آسان ثبت تماس حاصل فرمایید.

خصوصیات شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام مانند شرکت‌های دیگر چند خصوصیت مهم دارد که در اینجا به توضیح آن خواهیم پرداخت:

۱- مجمع عمومی موسس در شرکت های سهامی عام ضروری است و باید تشکیل گردد.

۲-در شرکت سهامی عام در هنگام تاسیس ۲۰% از سرمایه توسط موسسین تعهد و حداقل ۳۵% توسط آنان به حساب جاری شرکت در شرف تاسیس سپرده شده و مابقی از طریق فروش سهام عموم تامین می گردد.

۳-سرمایه شرکت سهامی عام در هنگام تاسیس باید  حداقل ۵ میلیون ریال می باشد.

۴-باید ظهارنامه ثبت شرکت در شرکت سهامی عام به امضای موسسین شرکت سهامی عام برسد .

۵-شرکت سهامی عام برای فروش سهام باید اعلامیه پذیره نویسی را  منتشر نماید این درحالی است که ب شرکت سهامی خاص این حق را ندارد.

۶ – اوراق قرضه می‌تواند  در شرکت سهامی عام انتشار یابد .

۷- امضای ورقه تعهد سهم در  شرکت سهامی عام مستلزم قبول اساسنامه و تصمیمات مجامع عمومی است.

۸- حداقل تعداد عضو برای تشکیل شرکت سهامی عام باید ۵ نفر می باشد.

شما می‌توانید با مشاوره با متخصصین سایت آسان ثبت در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به ثبت شرکت در اصفهان مبادرت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *