ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت در قم

 اگر خواهان ثبت شرکت در شهر قم  هستید باید بگوییم این شهر دارای توان بالای سرمایه‌گذاری مالی است. شهر قم به دلیل دارا بودن اماکن مذهبی همچون حرم حضرت معصومه(ع) از یکسو و قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی مرکز ایران اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد و تجارت ایران دارد.حال با آکادمی آسان ثبت همراه باشید و با ثبت شرکت در قم آشنا شوید …

امکانات تجاری و اقتصادی ثبت شرکت در قم

 به علت فاصله‌ی نسبتا نزدیک شهر قم با تهران و دارا بودن تمام امکانات و تجهیزات زیر ساختی مناسب کلان شهری  در شهر قم از قبیل حمل و نقل شهری مناسب و نزدیک بودن به شهر تهران، استان قم یکی از قطب‌های اقتصادی ایران شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در قم به مشاوران حقوقی سایت آسان ثبت مراجعه بفرمایید.

گرچه این امر که استان قم از یک سو رابط بین استان‌های صنعتی ایران با تهران و از سویی دیگر رابط استان‌ها و شهرهای جنوبی ایران با استان‌ها و شهرهای شمالی است باعث رونق کسب‌ و کارهای  مرتبط با حمل و نقل در این استان شده است. هرچند تنها قرار گرفتن در این بزرگراه مواصلاتی  نیست که اینگونه باعث اهمیت این شهر شده است.

شهر قم به دلیل وجود حوزه‌ی علمیه‌ی قم و دیگر مدارس مذهبی و وجود امامزاده‌های مورد احترام ایرانیان و شیعیان در تمام دنیا یک پایتخت دینی شده است که  هر ساله هزاران مهاجر را  که عمدتا طلبه‌های جویای کسب و دانش دینی هستند را به خود جذب می‌کند.

انواع ثبت شرکت در قم

شما می‌توانید در شهر قم مانند هر نقطه‌ی دیگر از ایران هر شرکتی را که منطبق با نیازهای کسب و کار شماست،  به ثبت برسانید. اما در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم را معرفی کنیم.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در قم به مشاوران حقوقی سایت آسان ثبت مراجعه بفرمایید.

نکات مهم در رابطه با ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود در قم

اگر می‌خواهید در قم یا هرکجای ایران شرکت با مسئولیت محدود به ثبت رسانید به این موارد مهم توجه کنید.

  • باید بدانید که رکن اصلی در شرکت‌های با مسئولیت محدود شرکت‌نامه است . اگر آن تنظیم نشود موجب بطلان شرکت شده و عواقب آن گریبانگیر شما خواهد بود. در شرکت نامه باید نسبت مشارکت هر شریک و سهم الشرکه هر کدام اعم از نقدی یا غیرنقدی که باید تقویم شده باشد، قید می‌شود.
  • شرکا در در شرکت های با مسئولیت محدود باید در ابتدا کل سرمایه‌ی نقدی را بپردازند و سهم الشرکه غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد، این موضوع دقیقا برخلاف شرکت‌های سهامی است که در آن شرکت های سهامی با پرداخت ۳۵ درصد سرمایه نقدی و تعهد بقیه آن امکان اقدام به تاسیس شرکت وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در قم به مشاوران حقوقی سایت آسان ثبت مراجعه بفرمایید.

  • اگر شرکای شرکت با مسئولیت محدود نسبت به تادیه کل سرمایه نقدی و غیرنقدی اقدام ننمایند به موجب ماده ۱۰۰ قانون تجارت چنانچه شرکت با مسئولیت محدود باطل و از درجه اعتبار ساقط است.ولی  باید توجه داشت که شرکت حتی در صورتی که به موجب عدم اجرای این امر باطل گردد،در مقابل اشخاص ثالث و مطالبات آن ها حق استناد به این بطلان را ندارد.
  • پس از طی مراحل فوق شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردد. اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکا باشد و همانند شرکت های سهامی، الزاماَ باید نامی غیر از شرکا داشته باشد و حتی نام آن نباید به صورتی باشد که اشخاص ثالث اعتبار شرکت را منوط یا مرتبط با اعتبار یکی از شرکا تلقی کنند و اگر جز این باشد شریکی که نام او در شرکت قید شده در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن در شرکت تضامنی را خواهد داشت.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قم

  • شما باید ابتدا شرکت‌نامه را تنظیم و امضا کنید.
  • کل سرمایه‌ی شرکت باید تادیه و پرداخت شود.
  • مراحل ثبت شرکت با نام شرکت با مسئولیت محدود در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها صورت بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *