ثبت شرکت در کرج

شهر کرج با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر و نرخ جمعیت جوان شهرنشین تبدیل به یکی از قطب‌های کسب و کار در ایران شده است.نزدیکی به تهران و همچنین دارا بودن تمام امکانات از قبیل فرودگاه، مترو، جاده‌های مواصلاتی و ….باعث شده است که جمعیت مهاجر پذیر این شهر بسیار بالا بوده و در عین حال محل رشد و فعالیت‌های اقتصادی بیشماری باشد.حال با آکادمی آسان ثبت همراه باشید و با ثبت شرکت در کرج آشنا شوید …

همین امر باعث ورود سرمایه و نیروی کار متخصص و جوان شده است که به تدریج منجر به رشد اقتصادی و توسعه‌ی زیرساخت‌های صنعتی و شهری شده است. تنها نگاهی به انبوهی از کارگاه‌های تولیدی و کارخانجات و شرکت‌ها که در این شهر کار می‌کنند کافی‌است تا ببینیم چه منبع عظیمی از پیشرفت در این کلانشهر نهفته است. اگر تمایل به ثبت شرکت در کرج دارید برای شما گزینه‌های خوبی داریم.

راهکار ثبت شرکت در کرج

اگر می‌خواهید در کرج شرکت ثبت کنید نخست باید تعیین کنید چه نوع شرکتی را می‌خواهید به ثبت برسانید. یکی از بهترین انواع شرکت‌ها که برای فعالیت‌های اقتصادی بسیار محبوب است،  شرکت سهامی خاص است.

شرکت سهامی خاص به شرکتی گفته می‌شود که که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط مردم به راحتی قابل معامله است. در نظر داشته باشید بر اساس قانون هنگام تشکیل چنین شرکتی باید تمام سرمایه آن در موقع تأسیس توسط مؤسسان تأمین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده‌گذاری شده باشد.

ویژگی‌های شرکت سهامی خاص در کرج

تفاوت زیادی مابین شرکت سهامی عام و خاص وجود دارد به طور مثال در شرکت‌های سهامی خاص مانند  شرکت با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهام‌داران در مورد بدهی‌های شرکت  تنها محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری که در شرکت صورت پذیرفته است میشود و در صورت عدم کفایت (به هر دلیل) مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند.

نکته‌ی‎ دیگری که باید بدان اشاره کرد آن  است که  تمامی سرمایه‌ی شرکت سهامی در موقع تأسیس منحصراً به وسیله‎ی  مؤسسین تأمین می‌گردد.

ویژگی‌های شرکت سهامی خاص

اگر قصد ثبت یک شرکت سهامی خاص در کرج را دارید به نکات زیر به خوبی توجه کنید.

۱- سرمایه شرکت سهامی خاص به هنگام تاسیس  به‌هیچوجه نباید کمتر از یک میلیون ریال(صدهزارتومان) باشد.

۲- تعداد مدیران  باید در یک شرکت سهامی خاص حداقل ۳ نفر است.

۳-تعداد سهامداران بالطبع  نباید از سه نفر کمتر باشد.

۴- چیزی به نام انتشار اوراق قرضه در در شرکت سهامی خاص وجود ندارد.

۵-سهام شرکت، به هیچوجه قابل معامله در بازار بورس نخواهد بود و نقل و انتقال سهام شرکت،مشروط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی صاحبان سهام است. ضمناَ این شرکت نمی تواند مبادرت به صدور اوراق قرضه نماید.

۶- در شرکت سهامی خاص،مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.تمام سرمایه آن باید به وسیله موسسین تاسیس گردد(ماده ۴ ل.ا.ق.ت) .

جهت مشاوره‌ی سریع و آسان در مورد ثبت شرکت در کرج با مشاورین حقوقی سایت آسان ثبت تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

حال که قصد تاسیس یک شرکت سهامی خاص را دارید باید این مدارک را از قبل آماده کنید

  • دو برگ اظهارنامه شرکت سهامی خاص،آن را تکمیل کنید و کلیه‌ی سهامداران باید آن را امضا کنند.
  • دو جلد اساسنامه شرکت سهامی خاص که باید ذیل تمام صفحات آن به امضاء کلیه ی سهامداران رسیده باشد.

۳-دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که به امضاء سهامداران و بازرسین رسیده باشد.

  • دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره که به امضاء مدیران منتخب مجمع رسیده باشد.
  • فتوکپی شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین برابر اصل شود.

(برای آگاهی از  نحوه‌ی این خدمات به مشاورین آسان ثبت مراجعه بفرمایید)

۵ -ارائه گواهی پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا باز شده است.

  • ارائه مجوز در صورت نیاز بنا به اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت‌ها(مجوز فعالیت شرکت)
  • کپی کارت ملی تمامی شرکای شرکت سهامی خاص

تذکر ۱:کلیه شرکت های سهامی خاص موظفند یک جلد دفتر سهام جهت ثبت سهام شرکت تهیه نمایند و تغییرات سهام نیز طبق مقررات در آن ثبت گردد.

تذکر۲:در صورتی که مقداری از سرمایه ی شرکت آورده ی غیر نقدی باشد( مثلا شامل اموال منقول  مانند خودرو و  غیر منقول مانند دفتر کار باشد) ارائه ی تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری الزامی است و در صورتیکه اموال غیر منقول جزء سرمایه شرکت قرار داده شود ارائه ی اصل سند مالکیت ضروری است.

نکته‌‌ی مهم در مورد نام شرکت سهامی خاص در کرج

اکنون که به تمام قوانین ثبت شرکت سهامی خاص  و نوع  مدارک ثبت شرکت در کرج آگاه شدید. باید در مورد انتخاب نام شرکت نیز مواردی را بدانید نخست اینکه باید کلمه ی «خاص» قبل از ذکر نام شرکت و یا بعد از آن بلافاصله اضافه شود و این کلمه در کلیه‌ی اسناد  شرکت و آگهی ها باید رعایت گردد.

مثال: «شرکت سهامی خاص آسان ثبت» و قید کلمه ی خاص باید در تمام نوشته‌ها و استاد شرکت صریحا  معلوم شود تا نوع شرکت برای همگان مشخص و مبین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *