مدارک لازم جهت ثبت برند

ثبت برند

هویت تجاری هر محصول را برند می گویند. در واقع برند ها شامل یک نام مناسب و یک شکل یا لوگوی درخور که می تواند شامل اعداد، حروف، رنگ ها، تصاویر و شعارهای خاص باشد؛ هستند. به این اشکال علامت یا نشان تجاری گفته می شود.

بر اساس قانون هر شخص حقیقی یا حقوقی که محصول یا خدمتی را ارائه می دهد می تواند برند و نشان تجاری مختص محصولات و یا خدمات خود را به ثبت برساند.

ثبت برند از این جهت حائز اهمیت است که می تواند محصولات و خدمات شما را از سایر محصولات و خدمات مشابه متمایز کند. به این ترتیب مشتریان شما برند شما را شناخته و بدون فکر و با اطمینان خاطر از کیفیت محصولات شما آن ها را انتخاب می کنند بدون این که در تشخیص و شناخت آن ها، دچار گمراهی و سردرگمی شوند.

با ثبت برند شما همواره محصولات خود را تحت حمایت خواهید داشت و اجازه ی سوء استفاده از محصولاتتان را به کسانی که سعی در کپی برداری از نام و نشان تجاری شما و یا حتی استفاده از نام و نشان تجاری شبیه به نام و نشان تجاری شما دارند را نمی دهید.

علاوه بر تمامی این ها ثبت برند برای شما ارزش افزوده به همراه خواهد داشت و راه را برای گرفتن انواع وام ها بانکی و مجوزهای مختلف هموار خواهد کرد.

 

ثبت برند به چه صورت انجام می پذیرد؟

امروزه در کشور ما فرآیند ثبت برند یک فرآیند آنلاین و اینترنتی هست. شما می توانید مستقیما با مراجعه به سایت ثبت اسناد و املاک کشور و طی مراحل گام به گامی که در این سایت به منظور ثبت برند مشخص شده است؛ برند خود را به ثبت برسانید. البته از آن جایی که این مراحل همواره پیچیدگی های خاصی برای کسانی که آگاهی و تجربه ی کافی در زمینه کارهای ثبتی و ثبت برند ندارند، دارد. بنابراین توصیه ی ما گرفتن مشاوره و کمک از وکلا و کارشناسان متخصص در زمینه ثبت برند است.

 

 

مدارک لازم جهت ثبت برند چیست؟

با توجه به این که برند شما یک برند حقیقی است یا یک برند حقوقی مدارک متفاوتی برای اسکن و بارگذاری در سایت ثبت اسناد و املاک کشور مورد نیاز است.

در این جا لازم به توضیح است که برند حقیقی در واقع برندی است که به نام یک شخص ثبت می شود و برند حقوقی برندی است که به نام یک شرکت به ثبت خواهد رسید. در ثبت برند حقیقی تمامی مدارک باید به نام شخص حقیقی بوده و در ثبت برند حقوقی تمامی مدارک باید به نام شخص حقوقی که در واقع همان شرکت مورد نظر است، باشد.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی که لازم است اسکن آن ها در سایت ثبت اسناد و املاک کشور بارگذاری شوند عبارتند از:

  • کپی شناسنامه
  • کپی کارت ملی
  • کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.
  • لازم به ذکر است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد لازم است اقدام به دریافت کارت بازرگانی کرده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید.

 

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقوقی که لازم است اسکن آن ها در سایت ثبت اسناد و املاک کشور بارگذاری شوند عبارتند از:
  • کپی شناسنامه
  • کپی کارت ملی
  • کپی روزنامه یتاسیس و آخرین تغییرات شرکت (نباید بیش تر از دو سال از آخرین تغییرات شرکت گذشته باشد.)
  • کپی مجوز فعالیت شامل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی
  • لازم به ذکر است در صورتی که نشان تجاری شما شامل حروف لاتین باشد لازم است اقدام به دریافت کارت بازرگانی کرده و کپی کارت بازرگانی خود را نیز در سایت قرار دهید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

Check Also

آیا خودمان می توانیم برند ثبت کنیم؟

هر شخص حقیقی یا حقوقی که در امور تجاری و بازرگانی محصولی به بازار عرضه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال