موضوع فعالیت شرکت ها

موضوع فعالیت شرکت ها

موضوع فعالیت شرکت ها در واقع معرف و بیان گر نوع عملکرد شرکت، خدمات و فعالیت های شرکت و زمینه کاری شرکت می باشد. در خصوص شرکتها و موسسات و در زمان ثبت شرکت دو رکن اساسی موضوع فعالیت شرکت و نام شرکت، وجود دارد. ممکن است از نظر متقاضی در زمان شروع ثبت شرکت این دو مورد اهمیت چندانی نداشته باشند، اما بعد از این که شرکت به ثبت رسید و در مدت زمان فعالیت شرکت این ۲ مورد اهمیت زیاد خود را نشان می دهند.

درباره ی انتخاب نام شرکت در مطلبی با نام پیشنهاد نام شرکت، و دو مطلب نام پیشنهادی شرکت ها توضیحات لازم و کافی ارائه شده است. در این مطلب می خواهیم به تشریح موضوع فعالیت شرکتها را بپردازیم .

در بند ۲ اساسنامه در مورد موضوع فعالیت شرکت توضیحاتی ارائه شده که بیانگر وجود شرکت و اصالت آن است. هر کدام از موضوعاتی که در بند ۲ اساسنامه آمده باشد، اگر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته باشد، انجام پذیر است.

بنابر این در زمان ثبت شرکت باید با دقت و حساسیت زیادی موضوع فعالیت شرکت انتخاب شود. لازم به ذکر است که،  میتوان در صورت نیاز موضوع فعالیت شرکت را بعد از به ثبت رساندن شرکت، تغییر داد، اصلاح کرد و یا الحاق به موضوع کرد. البته این امر با تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده امکان پذیر است.

قبل از ثبت شرکت، متقاضی برای هر نوع شرکتی که بخواهد به ثبت برساند، باید برای موضوع فعالیتی که در نظر گرفته است، مجوز مربوط به موضوع فعالیت مورد نظر را از ارگان مربوطه دریافت کند.

موضوعاتی که نیاز به اخذ مجوز دارند شامل ۲۳ ماده می شوند، که در پست های بعدی هر کدام را توضیح خواهیم داد. به غیر از این ۲۳ ماده، موارد دیگری از موضوعات فعالیت شرکت وجود دارند که نیازی به دریافت مجوز ندارند.

0 thoughts on “موضوع فعالیت شرکت ها

  1. Pingback: موضوع فعالیت شرکتها ( خدماتی ) - آکادمی آسان ثبت

  2. Pingback: موضوع فعالیت شرکتها ( عمرانی ۳ ) - آکادمی آسان ثبت

  3. Pingback: موضوع فعالیت شرکتها ( عمرانی ۲ ) - آکادمی آسان ثبت

  4. Pingback: موضوع فعالیت شرکتها ( عمرانی ۱ ) - آکادمی آسان ثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *