سامانه جامع تشخیص صلاحیت شرکت ها ( ساجات )

متقاضیان اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری، مهندسین مشاور و انفورماتیکی پس از مطالعه ی کلیه ی آیین نامه های مصوب در سازمان برنامه و بودجه کشور، می بایست با توجه به شرایط شرکت اقدام به درخواست گواهینامه در پایه و رشته مورد نظر نمایند.

در مرحله ی اول با توجه به فهرست مدارک الصاقی ذکر شده در سایت ساجات به نشانی الکترونیکی sajat.mporg.ir ، مدارک مورد درخواست از ساجات را تهیه کرده و در سایت ساجات اقدام به ثبت نام می نماییم. مرحله ی ذکر شده شامل ۲ قسمت ( ثبت نام اولیه و ثبت نام مرحله ی دوم ) می باشد. در مرحله ی اول شناسه و گذر واژه اول دریافت شده و سپس ثبت نام ابتدایی ( ورود اطلاعات اولیه شرکت ) انجام می شود و در مرحله ی دوم پس از اخذ تاییدیه از سازمان برنامه و بودجه کشور، و دریافت شناسه و گذر واژه ی دوم، کلیه ی اطلاعات مرتبط با شرکت با توجه به رشته و پایه درخواست شده بر روی سایت قرار خواهد گرفت و کلیه ی مدارک در محل های مربوطه و تعریف شده الصاق می گردد . در نهایت پس از ورود به سامانه و الصاق اطلاعات و مدارک به صورت کامل، پرونده جهت بررسی به سازمان مربوطه ارسال می گردد . این سازمان ساجات پس از بررسی پرونده ( این بخش ممکن است طی چندین مرحله انجام پذیرد )، و تأیید، آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کرده و کلیه ی مدارک مربوطه به صورت فیزیکی توسط آن سازمان دریافت می شود و پس از آن گواهینامه ی صلاحیت شرگت صادر شده و در سایت  sajat.mporg.ir

قرار میگیرد

اعلام تغییرات به ساجات :

برای ایجاد تغییرات در شرکت ها ، باید درخواست تغییرات شرکت خود را به اداره ثبت شرکت ‌ها ارائه کنید. از جمله تغییرات قابل اعمال می‌ توان به تغییر نام، نشانی، هیات مدیره، سال مالی، سرمایه ی سهمی، دارندگان حق امضا و … اشاره کرد.

سپس روزنامه رسمی تغییرات انجام شده را حتما در سامانه ساجات قرار می دهیم.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.33 (3 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)

One thought on “سامانه جامع تشخیص صلاحیت شرکت ها ( ساجات )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال