راهنمای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه| سهامی خاص و مسئولیت محدود

ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه سهامی خاص مسئولیت محدود- Registration of kitchen Equipment Company

تولید تجهیزات آشپزخانه یکی از پُرسودترین صنایع ایران است. تمامی رستوران‌ها، فست‌فودها و کافه‌ها مشتریان همیشگی این تولیدات هستند. آشپزخانه‌های مرکزی و کترینگ‌ها را نیز نباید فراموش کرد که به طور چشمگیری در سراسر کشور در حال گسترش هستند. جذابیت آشپزخانه‌های مدرن موجب شده است که بسیاری از هتل‌ها، بیمارستان‌ها و ادارات نیز به تجهیز آشپزخانه‌های صنعتی خود برای تبدیل آنها به فضایی مفید و کاربردی روی بیاورند. از سوی دیگر، توجه کارآفرینان ایرانی به اهمیت حمایت از تولیدات ملی سبب شده است که استقبال بسیار خوبی از محصولات داخلی شود. رشد چشمگیر ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه ایرانی در سال‌های اخیر گویای همین امر است. لازم به ذکر است که می‌توانید به طور مستقیم با این لینک به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه کنید.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

توانایی طراحی و ساخت وسایل آشپزخانه در کنار مهارت‌هایی مانند مدیریت و فروش می‌تواند به موفقیت چشمگیری در این عرصه بینجامد. برای فعالیت در این زمینه شما باید روال قانونی کار را نیز طی کنید تا کسب‌وکار شما از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شود. حتی سازندگان سنتی و کارگاه‌های کوچک تولیدکننده لوازم آشپزخانه نیز باید برای ثبت کارگاه تولیدی خود و گرفتن جواز کسب تولیدی اقدام کنند. نباید از خاطر دور داشت که بسیاری از کارخانه‌های سازنده تجهیزات صنعتی آشپزخانه محصولات خود را صادر می‌کنند. تولیدات باکیفیت و استاندارد ایرانی در کشورهای همسایه کاملاً شناخته‌شده هستند. در این مقاله به فرایند قانونی تاسیس و ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه می‌پردازیم.

 

نوشته‌های مرتبط: ثبت برند تجهیزات آشپزخانه

تاسیس شرکت تجهیزات آشپزخانه

رواج یافتن خرید و فروش آنلاین انواع تجهیزات آشپزخانه، این صنعت را وارد عصر تازه‌ای کرده است. از طرفی، تاسیس شرکت‌های تجهیزات صنعتی آشپزخانه بسیار رونق گرفته‌اند. از طرف دیگر، گسترش کارگاه‌های تولیدی کوچک و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تنوع شگفت‌انگیزی در این حوزه ایجاد کرده است. با این همه، آیین‌نامه‌های مرتبط با این صنعت دستورالعمل‌های ویژه‌ای را برای این کار مشخص کرده است. تولید محدود چند وسیلۀ ساده معمولاً نیاز به فضایی بزرگ یا نیروی انسانی زیاد ندارد. اما اگر قصد تولید تخصصی تجهیزات آشپزخانه صنعتی را دارید و می‌خواهید یک کارگاه بزرگ تاسیس کنید، به مقدمات بیشتری نیاز دارید. راه‌اندازی کارخانه تجهیزات صنعتی آشپزخانه نیازمند تهیۀ مکان مناسب و لوازم این کار است. اما در هر حال، پیش از جذب نیرو و تهیۀ مواد اولیه حتماً باید برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید. تولیدی‌های بدون مجوز خیلی سریع جریمه و در صورت اقدام نکردن برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه، برای همیشه تعطیل می‌شوند. مهم‌ترین انواع تجهیزات آشپزخانه به این شرح هستند:

تجهیزات آماده‌سازی: محصولاتی هستند که برای آماده کردن مواد غذایی پیش از پخت به کار می‌روند. چرخ‌گوشت، مخلوط‌کن و انواع تخته‌های برش در این دسته‌بندی می‌گنجند.

تجهیزات پخت و پز: لوازمی هستند که برای طبخ غذا به کار می‌روند. انواع اجاق‌گازها، فرها و کباب‌پزها در این طبقه‌بندی جای می‌گیرند. ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در این دسته نیز ضروری است.

تجهیزات نگهداری و سرمایشی: نگهداری کوتاه‌مدت و بلندمدت مواد غذایی نیازمند یخچال‌ها و فریزرهای مناسب است. کیفیت ساخت خوب و عمر طولانی این محصولات بسیار مهم است.

تجهیزات تهویه و هود: سیستم تهویه مناسب از الزامات همۀ انواع آشپزخانه‌های صنعتی است. دستورالعمل‌های بهداشتی نیز بر ضرورت وجود آنها تأکید دارند.

تجهیزات نظافتی و شست‌وشو: انواع سینک‌های ظرف‌شویی و آب‌چکان‌ها در این دسته می‌گنجند. شرکت‌های تولیدی استیل معمولاً تولیدکنندۀ این دسته از تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی هستند.

تجهیزات پذیرایی و سرو غذا: این تجهیزات علاوه بر کارایی و استحکام باید زیبا نیز باشند چون در برابر چشم مشتریان قرار می‌گیرند. چرخ‌های رسمی حمل غذا (ترولی) از مهم‌ترین تولیدات این گروه هستند.

 

انواع تجهیزات آشپزخانه

بهترین راه برای تاسیس شرکت تجهیزات آشپزخانه، ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مناسب‌ترین گزینه برای شما متناسب با نوع فعالیت و اهداف شما تعیین می‌شود. پیش از انتخاب نوع شرکت خود، توصیه می‌شود شرایط و ضوابط هر یک از این قالب‌ها را بررسی کنید.

ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت سهامی است. مهم‌ترین تفاوت آن با شرکت با مسئولیت محدود در تعداد شرکا است. برای تاسیس چنین شرکتی به حداقل سه نفر سهامدار نیاز است در صورتی که برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر شریک کافی است. البته از طرف دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی آنها شرایط آسان‌تری در نظر گرفته شده است. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

»»» راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص

  •         کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا
  •         اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  •         امضای اقرارنامه
  •         اخذ مجوز در صورت نیاز به صدور مجوز برای فعالیت تولیدی
  •         تنظیم وکالت‌نامه رسمی برای اخذ مجوزهای لازم

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص به حداقل سه عضو و دو بازرس احتیاج دارد. همچنین سرمایه لازم برای تامین اعتبار تاسیس شرکت سهامی خاص تولید تجهیزات صنعتی آشپزخانه حداقل یک میلیون ریال است که ۳۵ درصد آن باید در حساب شرکت قرار بگیرد.

 

ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود

شرکت‌های با مسئولیت محدود نوع دیگری از شرکت‌های سهامی هستند. شرایط تاسیس چنین شرکت‌هایی شباهت زیادی با هم دارند. با وجود این، باید به تفاوت‌های آنها دقت کرد. به طور مثال، حق رأی شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود بر اساس میزان سرمایۀ افراد مشخص می‌شود، در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص تعداد سهام اشخاص اهمیت دارد. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

»»» راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود

  •         کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا
  •         امضای اقرارنامه
  •         اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود به حداقل دو عضو احتیاج دارد. همچنین سرمایه لازم برای تامین اعتبار تاسیس شرکت مسئولیت محدود تولید تجهیزات صنعتی آشپزخانه حداقل یک میلیون ریال است که ارائۀ نقدی این مبلغ الزامی نیست. گفتنی است که این شرکت‌ها محدودیتی در زمینۀ فعالیت خود ندارند و می‌توانند به راحتی در همۀ زمینه‌های مرتبط کار کنند.

 

برای استعلام هزینه ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه و آگاهی از مدت زمان مورد نیاز برای این کار روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه ✅

 

✅ ضرورت ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه چیست؟

✔️ تولیدی‌های بدون مجوز خیلی سریع جریمه و در صورت اقدام نکردن برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه، برای همیشه تعطیل می‌شوند. بنابراین اگر قصد تولید این محصولات را دارید، باید برای ثبت قانونی شرکت خود اقدام نمایید.

✅ نحوه ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه چگونه است؟

✔️ ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در ایران فرایند شفاف و مشخصی دارد. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن شرکت را آماده کنید. سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت تمام مراحل بعدی کار را به سادگی برای شما انجام می‌دهد.

✅ تاسیس شرکت تجهیزات آشپزخانه به چه صورت است؟

✔️ بهترین راه برای تاسیس شرکت تجهیزات آشپزخانه، ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مناسب‌ترین گزینه برای شما متناسب با نوع فعالیت و اهداف شما تعیین می‌شود. پیش از انتخاب نوع شرکت خود، توصیه می‌شود شرایط و ضوابط هر یک از این قالب‌ها را بررسی کنید.

✅ ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود چگونه است؟

✔️ شرکت‌های با مسئولیت محدود از نوع شرکت‌های سهامی هستند و حق رأی شرکا در آنها بر اساس میزان سرمایۀ افراد مشخص می‌شود. حداقل تعداد شرکا در این نوع شرکت دو نفر و حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.

✅ ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص به چه شکل است؟

✔️ شرکت سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت سهامی است. مهم‌ترین تفاوت آن با شرکت با مسئولیت محدود در تعداد شرکا است. برای تاسیس چنین شرکتی به حداقل سه نفر سهامدار نیاز است در صورتی که برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر شریک کافی است. البته از طرف دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی آنها شرایط آسان‌تری در نظر گرفته شده است.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود خاص چیست؟

✔️ مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب مسئولیت محدود شامل کارت ملی و شناسنامه همه اعضا، امضای اقرارنامه و اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه می‌شود.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص چیست؟

✔️ مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در قالب سهامی خاص شامل کارت ملی و شناسنامه همه اعضا، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری، امضای اقرارنامه و اخذ مجوزهای لازم در صورت لزوم می‌شود.

✅ مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت تجهیزات صنعتی آشپزخانه چیست؟

✔️ راه‌اندازی کارخانه تجهیزات صنعتی آشپزخانه نیازمند تهیۀ مکان مناسب و لوازم این کار است. اما پیش از جذب نیرو و تهیۀ مواد اولیه حتماً باید برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید. در واقع، برای فعالیت در این زمینه شما باید روال قانونی کار را نیز طی کنید تا کسب‌وکار شما از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شود.

✅ مراحل ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی به چه ترتیب است؟

✔️ مراحل ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی در ایران فرایندی قانونی و روشن دارد. پس از آماده کردن مدارک و انتخاب نوع شرکت کافی است به سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید و مراحل بعدی کار را به راحتی طی کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه در ایران چقدر است؟

✔️ هزینه ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه بسته به میزان سرمایه و تعداد شرکا تعیین می‌شود. برای محاسبه دقیق و شفاف هزینه‌ها می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

1 دیدگاه برای “راهنمای ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه| سهامی خاص و مسئولیت محدود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.