راهنمای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک| سهامی خاص و مسئولیت محدود

ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک سهامی خاص مسسولیت محدود- Registration of clothing and apparel manufacturing company

صنعت پوشاک یکی از پُردرآمدترین صنایع در تمام دنیاست. راه‌اندازی تولیدی لباس و پوشاک در ایران نیز سود فراوانی خواهد داشت. جمعیت هشتاد میلیونی ایران با فرهنگ غنی خود توجهی ویژه به لباس‌های تولید داخل دارند. افتتاح مزون‌های گوناگون و متعدد در سراسر کشور گویای این موضوع است. انواع لباس زنانه، بچگانه و مردانه در این حوزه جای می‌گیرند. توانایی طراحی و دوخت لباس در کنار مهارت‌هایی مانند مدیریت و فروش می‌تواند به موفقیت چشمگیری بینجامد. برای فعالیت در این حوزه شما باید روال قانونی کار را نیز طی کنید تا کسب‌وکار شما از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شود. در این مقاله به فرایند قانونی تأسیس و ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک می‌پردازیم.

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

تأسیس شرکت تولیدی لباس و پوشاک

رواج یافتن خرید و فروش آنلاین لباس، صنعت پوشاک ایران را وارد دورۀ جدیدی کرده است. از طرفی، تأسیس شرکت‌های تولیدی لباس و پوشاک بسیار رونق گرفته‌اند. از طرف دیگر، گسترش کارگاه‌های خانگی دسته‌بندی‌ها در این حوزه را دشوار کرده است. با این حال، اتحادیۀ صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک دستورالعمل مشخصی برای این کار دارد. تولید سفارشی و محدود لباس معمولاً نیاز به فضایی بزرگ یا نیروی انسانی زیاد ندارد. اما اگر قصد تولید عمدۀ پوشاک را دارید و می‌خواهید یک کارگاه خیاطی بزرگ تأسیس کنید، به مقدمات بیشتری نیاز دارید. راه‌اندازی کارگاه تولیدی لباس و پوشاک نیازمند تهیۀ مکان مناسب و لوازم این کار است. اما در هر حال، پیش از جذب نیرو و تهیۀ مواد اولیه حتماً باید برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید. تولیدی‌های بدون مجوز خیلی سریع جریمه و در صورت اقدام نکردن برای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک خود برای همیشه تعطیل می‌شوند.

 

انواع تولیدی‌های لباس و پوشاک

بهترین راه برای تأسیس شرکت تولیدی لباس و پوشاک، ثبت شرکت با سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مناسب‌ترین گزینه برای شما متناسب با نوع فعالیت و اهداف شما تعیین می‌شود. پیش از انتخاب نوع شرکت خود، توصیه می‌شود شرایط و ضوابط هر یک از این قالب‌ها را بررسی کنید.

 

ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت سهامی است. مهم‌ترین تفاوت آن با شرکت با مسئولیت محدود در تعداد شرکا است. برای تأسیس چنین شرکتی به حداقل سه نفر سهامدار نیاز است در صورتی که برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر شریک کافی است. البته از طرف دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی آنها شرایط آسان‌تری در نظر گرفته شده است. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب سهامی خاص، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب سهامی خاص

  •         کپی کارت ملی و شناسنامۀ همۀ اعضا
  •         اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  •         امضای اقرارنامه
  •         اخذ مجوز در صورت نیاز به صدور مجوز برای فعالیت تولیدی
  •         تنظیم وکالت‌نامۀ رسمی برای اخذ مجوزهای لازم

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب سهامی خاص به حداقل سه عضو و دو بازرس احتیاج دارد. همچنین سرمایۀ لازم برای تأمین اعتبار تأسیس شرکت سهامی خاص تولید لباس و پوشاک حداقل یک میلیون ریال است که ۳۵ درصد آن باید در حساب شرکت قرار بگیرد.

»»» راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

 

ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب مسئولیت محدود

شرکت‌های با مسئولیت محدود نوع دیگری از شرکت‌های سهامی هستند. شرایط تأسیس چنین شرکت‌هایی شباهت زیادی با هم دارند. با وجود این، باید به تفاوت‌های آنها دقت کرد. به طور مثال، حق رأی شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود بر اساس میزان سرمایۀ افراد مشخص می‌شود، در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص تعداد سهام اشخاص اهمیت دارد. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب مسئولیت محدود، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب مسئولیت محدود

  •         کپی کارت ملی و شناسنامۀ همۀ اعضا
  •         امضای اقرارنامه
  •         اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب مسئولیت محدود به حداقل دو عضو احتیاج دارد. همچنین سرمایۀ لازم برای تأمین اعتبار تأسیس شرکت مسئولیت محدود تولید لباس و پوشاک حداقل یک میلیون ریال است که ارائۀ نقدی این مبلغ الزامی نیست. گفتنی است که این شرکت‌ها محدودیتی در زمینۀ فعالیت خود ندارند و می‌توانند به راحتی زیر نظر اتحادیۀ پوشاک کشوری کار کنند.

»»» راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 

برای استعلام هزینۀ ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک و آگاهی از مدت زمان مورد نیاز برای این کار روی لینک زیر کلیک کنید:

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک ✅

 

✅ شرکت‌های تولیدی لباس و پوشاک چند نوع هستند؟

✔️ برای راه‌اندازی شرکت‌های تولیدی لباس و پوشاک می‌توان هر یک از قالب‌های کمپانی‌های تجاری را برگزید. با این حال، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص به دلیل شرایط ساده‌تری که در قانون برای آنها در نظر گرفته شده است بهترین گزینه برای راه‌اندازی شرکت تولید لباس و پوشاک محسوب می‌شوند.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب سهامی خاص چیست؟

✔️ کپی کارت ملی و شناسنامۀ همۀ اعضا – اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری – امضای اقرارنامه – اخذ مجوز در صورت نیاز به صدور مجوز برای فعالیت تولیدی – تنظیم وکالت‌نامۀ رسمی برای اخذ مجوزهای لازم

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت تولیدی لباس و پوشاک در قالب مسئولیت محدود چیست؟

✔️ کپی کارت ملی و شناسنامۀ همۀ اعضا – امضای اقرارنامه – اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه

✅ ثبت آنلاین شرکت تولیدی لباس و پوشاک به چه ترتیب است؟

✔️ موسسه آسان‌ثبت تمام مراحل ثبت قانونی شرکت را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما انجام می‌دهد. برای این منظور، پس از آماده کردن مدارک و انتخاب نوع کمپانی، کافی است به سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید و مراحل بعدی کار را به راحتی طی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *