راهنمای ثبت شرکت لوازم خانگی| سهامی خاص و مسئولیت محدود

ثبت شرکت لوازم خانگی سهامی خاص مسئولیت محدود- Home Appliance Company Registration

تولید لوازم خانگی یکی از پُرسودترین صنایع ایران است. روند رو به رشد ثبت شرکت‌های تولیدی لوازم خانه و لوازم آشپزخانه در سراسر کشور گواه همین رونق است. وسایل خانه و آشپزخانه جزو ملزومات زندگی تمامی اقشار جامعه هستند. بخش مهمی از کیفیت زندگی انسان‌ها و آرامش و راحتی‌شان به انتخاب وسایل خانه آنها بستگی دارد. تقاضای روزافزون برای تعویض لوازم قدیمی خانه نیز موجب شده است که فعالان این حوزه همیشه خود را به روز نگه دارند. از سوی دیگر، توجه روزافزون مردم به اهمیت حمایت از تولیدات ملی سبب شده است که استقبال بسیار خوبی از محصولات داخلی شود. راه‌اندازی و ثبت شرکت لوازم خانگی در سال‌های اخیر به همین دلیل افزایش چشمگیری داشته است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

توانایی طراحی و ساخت لوازم خانگی در کنار مهارت‌هایی مانند مدیریت و فروش می‌توانند به موفقیت چشمگیری در این عرصه بینجامند. برای فعالیت در این زمینه شما باید روال قانونی کار را نیز طی کنید تا کسب‌وکار شما از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شود. حتی سازندگان کهنه‌کار و کارگاه‌های کوچک تولیدکننده وسایل آشپزی نیز باید برای ثبت کارگاه تولیدی خود و گرفتن جواز کسب تولیدی اقدام کنند. نباید از خاطر دور داشت که بسیاری از کارخانه‌های سازنده لوازم خانگی محصولات خود را صادر می‌کنند. تولیدات باکیفیت و استاندارد ایرانی در کشورهای همسایه کاملاً شناخته‌شده هستند. در این مقاله به فرایند قانونی تاسیس و ثبت شرکت لوازم خانگی می‌پردازیم. لازم به ذکر است که می‌توانید به طور مستقیم با این لینک به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه کنید.

 

                                                                                                       نوشته مرتبط: ثبت برند لوازم خانگی

                                                                                       نوشته مرتبط: ثبت شرکت تجهیزات آشپزخانه (صنعتی)

                                                                                        نوشته مرتبط: ثبت برند تجهیزات آشپزخانه (صنعتی)

ثبت شرکت لوازم خانه و آشپزخانه

رواج یافتن خرید و فروش آنلاین انواع لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، این صنعت را وارد دورۀ تازه‌ای کرده است. از طرفی، تاسیس شرکت‌های سازندۀ لوازم خانه بسیار رونق گرفته‌اند. از طرف دیگر، گسترش کارگاه‌های تولیدی کوچک و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته تنوع شگفت‌انگیزی در این حوزه ایجاد کرده است. با این همه، آیین‌نامه‌های مرتبط با این صنعت دستورالعمل‌های ویژه‌ای را برای این کار مشخص کرده است. تولید محدود چند وسیلۀ آشپزی ساده معمولاً نیاز به فضایی بزرگ یا نیروی انسانی زیاد ندارد. اما اگر قصد تولید تخصصی وسایل خانگی برقی را دارید و می‌خواهید یک کارگاه بزرگ تاسیس کنید، به مقدمات بیشتری نیاز دارید. راه‌اندازی کارخانه ساخت لوازم خانگی نیازمند تهیۀ مکان مناسب و لوازم این کار است. اما در هر حال، پیش از جذب نیرو و تهیۀ مواد اولیه حتماً باید برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید. تولیدی‌های بدون مجوز خیلی سریع جریمه و در صورت اقدام نکردن برای ثبت شرکت لوازم خانگی، برای همیشه تعطیل می‌شوند.

لوازم خانگی انواع گوناگونی دارند. برخی از آنها برای نظافت خانه به کار می‌روند مانند جاروبرقی و لباس‌شویی که جزو لوازم اصلی خانه محسوب می‌شوند. برخی دیگر برای آسایش بیشتر و سرگرمی هستند مثل تلویزیون و تلفن بی‌سیم. وسایل آشپزخانه نیز طبقه‌بندی‌های جداگانۀ خود را دارند. انواع لوازم برقی آشپزخانه مثل یخچال و فریزر و چای‌ساز در کنار لوازم کوچک خانگی مثل انواع دیگ و بشقاب این دسته‌بندی را کامل می‌کنند. نباید انواع اجاق‌ها و فرهای گازی را نیز فراموش کرد که تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی تخصص فراوانی در طراحی این کالاها دارند. ثبت شرکت لوازم خانگی ایرانی نشان‌دهنده عزم راسخ کارآفرینان و سرمایه‌گذاران برای تولید محصولاتی با قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی است.

 

انواع شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی

بهترین راه برای تاسیس شرکت لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مناسب‌ترین گزینه برای شما متناسب با نوع فعالیت و اهداف شما تعیین می‌شود. پیش از انتخاب نوع شرکت خود، توصیه می‌شود شرایط و ضوابط هر یک از این قالب‌ها را بررسی کنید.

 

ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت سهامی است. مهم‌ترین تفاوت آن با شرکت با مسئولیت محدود در تعداد شرکا است. برای تاسیس چنین شرکتی به حداقل سه نفر سهامدار نیاز است در صورتی که برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر شریک کافی است. البته از طرف دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی آنها شرایط آسان‌تری در نظر گرفته شده است. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

»»» راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص

 •         کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا
 •         اصل گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 •         امضای اقرارنامه
 •         اخذ مجوز در صورت نیاز به صدور مجوز برای فعالیت تولیدی
 •         تنظیم وکالت‌نامه رسمی برای اخذ مجوزهای لازم

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص به حداقل سه عضو و دو بازرس احتیاج دارد. همچنین سرمایه لازم برای تامین اعتبار تاسیس شرکت سهامی خاص تولید لوازم خانه و آشپزخانه حداقل یک میلیون ریال است که ۳۵ درصد آن باید در حساب شرکت قرار بگیرد.

 

ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود

شرکت‌های با مسئولیت محدود نوع دیگری از شرکت‌های سهامی هستند. شرایط تاسیس چنین شرکت‌هایی شباهت زیادی با هم دارند. با وجود این، باید به تفاوت‌های آنها دقت کرد. به طور مثال، حق رأی شرکا در شرکت‌های با مسئولیت محدود بر اساس میزان سرمایۀ افراد مشخص می‌شود، در حالی که در شرکت‌های سهامی خاص تعداد سهام اشخاص اهمیت دارد. برای آشنایی کامل با شرایط ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود، مطالعۀ مقالۀ زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

 

»»» راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود

 •         کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا
 •         امضای اقرارنامه
 •         اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه

 

توجه داشته باشید که ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود به حداقل دو عضو احتیاج دارد. همچنین سرمایه لازم برای تامین اعتبار تاسیس شرکت مسئولیت محدود تولید لوازم خانه و لوازم آشپزخانه حداقل یک میلیون ریال است که ارائۀ نقدی این مبلغ الزامی نیست. گفتنی است که این شرکت‌ها محدودیتی در زمینۀ فعالیت خود ندارند و می‌توانند به راحتی در همۀ زمینه‌های مرتبط کار کنند.

 

برای استعلام هزینه ثبت شرکت لوازم خانگی و آگاهی از مدت زمان مورد نیاز برای این کار روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون ثبت شرکت لوازم خانگی ✅

 

✅ ضرورت ثبت شرکت لوازم خانگی چیست؟

✔️ تولیدی‌های بدون مجوز خیلی سریع جریمه و در صورت اقدام نکردن برای ثبت شرکت لوازم خانگی، برای همیشه تعطیل می‌شوند. بنابراین اگر قصد تولید وسایل خانه و آشپزخانه را دارید، باید برای ثبت قانونی شرکت خود اقدام نمایید.

✅ نحوه ثبت شرکت لوازم خانگی چگونه است؟

✔️ ثبت شرکت لوازم خانگی در ایران فرایند شفاف و مشخصی دارد. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن شرکت را آماده کنید. سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت تمام مراحل بعدی کار را به سادگی برای شما انجام می‌دهد.

✅ تاسیس شرکت لوازم خانگی به چه صورت است؟

✔️ بهترین راه برای تاسیس شرکت لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه، ثبت شرکت سهامی خاص یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. مناسب‌ترین گزینه برای شما متناسب با نوع فعالیت و اهداف شما تعیین می‌شود. پیش از انتخاب نوع شرکت خود، توصیه می‌شود شرایط و ضوابط هر یک از این قالب‌ها را بررسی کنید.

✅ آیا امکان ثبت اینترنتی شرکت لوازم خانگی وجود دارد؟

✔️ بله، سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت تمام مراحل ثبت اینترنتی شرکت لوازم خانگی را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما انجام می‌دهد.

✅ ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود چگونه است؟

✔️ شرکت‌های با مسئولیت محدود از نوع شرکت‌های سهامی هستند و حق رأی شرکا در آنها بر اساس میزان سرمایۀ افراد مشخص می‌شود. حداقل تعداد شرکا در این نوع شرکت دو نفر و حداقل سرمایه یک میلیون ریال است.

✅ ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص به چه شکل است؟

✔️ شرکت سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت سهامی است. مهم‌ترین تفاوت آن با شرکت با مسئولیت محدود در تعداد شرکا است. برای تاسیس چنین شرکتی به حداقل سه نفر سهامدار نیاز است در صورتی که برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر شریک کافی است. البته از طرف دیگر، برای تشکیل مجامع عمومی آنها شرایط آسان‌تری در نظر گرفته شده است.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود خاص چیست؟

✔️ مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب مسئولیت محدود شامل کارت ملی و شناسنامه همه اعضا، امضای اقرارنامه و اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه می‌شود.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص چیست؟

✔️ مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت لوازم خانگی در قالب سهامی خاص شامل کارت ملی و شناسنامه همه اعضا، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری، امضای اقرارنامه و اخذ مجوزهای لازم در صورت لزوم می‌شود.

✅ مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت لوازم خانگی چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت لوازم خانه و آشپزخانه در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه چیست؟

✔️ راه‌اندازی کارخانه تولیدی لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه نیازمند تهیۀ مکان مناسب و لوازم این کار است. اما پیش از جذب نیرو و تهیۀ مواد اولیه حتماً باید برای گرفتن مجوزهای لازم اقدام کنید. در واقع، برای فعالیت در این زمینه شما باید روال قانونی کار را نیز طی کنید تا کسب‌وکار شما از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شود.

✅ مراحل ثبت شرکت لوازم خانگی صنعتی به چه ترتیب است؟

✔️ مراحل ثبت شرکت لوازم خانگی و وسایل آشپزخانه در ایران فرایندی قانونی و روشن دارد. پس از آماده کردن مدارک و انتخاب نوع شرکت کافی است به سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید و مراحل بعدی کار را به راحتی طی کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت لوازم خانگی در ایران چقدر است؟

✔️ هزینه ثبت شرکت لوازم خانگی بسته به میزان سرمایه و تعداد شرکا تعیین می‌شود. برای محاسبه دقیق و شفاف هزینه‌ها می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

85 دیدگاه برای “راهنمای ثبت شرکت لوازم خانگی| سهامی خاص و مسئولیت محدود

 1. vahid kashefian گفته:

  سلام
  بنده سایتی زدم به اسم وحیدکالا و میخام توش محصولات خانه و اشپزخانه بفروشم. برای یه کاری زده باید مجوز فروش محصول رو داشته باشی یعنی مدرکشو میخاد. برای اینکار باید شرکت ثبت کنم؟
  لوازم اشپزخانه مثل کاسه بشقاب لیوان اینا.

 2. vorbelutrioperbir گفته:

  Greetings! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot!

 3. լինդա տեխնիկ گفته:

  Thank you for any other informative blog. Where else may I am getting that kind of info written in such a perfect approach? I have a venture that I am simply now running on, and I have been at the glance out for such information.

 4. delaremontnika.ru گفته:

  Thanks for one’s marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you will be a great author. I will be sure to bookmark your blog and will come back sometime soon. I want to encourage you to definitely continue your great job, have a nice morning!

 5. twitch.tv گفته:

  Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 6. graliontorile گفته:

  Hello would you mind sharing which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something unique. P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!

 7. daachkaru گفته:

  Nice post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information specially the remaining part 🙂 I take care of such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 8. myinfodacha.ru گفته:

  Thanks for your marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you might be a great author.I will always bookmark your blog and will eventually come back later in life. I want to encourage continue your great posts, have a nice morning!

 9. sadounik.ru گفته:

  I’ve read several just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting. I wonder how so much attempt you set to create any such magnificent informative web site.

 10. daa4a.ru گفته:

  Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks!

 11. daachka.ru گفته:

  I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any fascinating article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made just right content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 12. animal saxy videos گفته:

  Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, terrific blog!

 13. xxxc vedeo گفته:

  Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. However just imagine if you added some great pictures or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and clips, this site could undeniably be one of the greatest in its niche. Superb blog!

 14. sexy animal video گفته:

  Hello there, simply became aware of your blog thru Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate for those who continue this in future. Many other folks will be benefited from your writing. Cheers!

 15. daachka.ru گفته:

  Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same results.

 16. 7 rat porn گفته:

  I was recommended this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem. You are wonderful! Thanks!

 17. xnxx pup گفته:

  Pretty portion of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to say that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing in your augment or even I achievement you get right of entry to persistently fast.

 18. aneml xxx com گفته:

  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good web hosting provider at a reasonable price? Thank you, I appreciate it!

 19. bezogoroda.ru گفته:

  Hey there would you mind letting me know which webhost you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a honest price? Thank you, I appreciate it!

 20. agrosadovnik.ru گفته:

  Simply wish to say your article is as surprising. The clearness for your publish is simply nice and i can think you are a professional in this subject. Well together with your permission allow me to seize your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thank you a million and please continue the rewarding work.

 21. где сделать в москве гостиничные чеки گفته:

  Hi I am so thrilled I found your website, I really found you by mistake, while I was browsing on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers for a fantastic post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the superb job.

 22. cojinesparahogar.com گفته:

  Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve truly enjoyed browsing your blog posts. In any case I will be subscribing in your rss feed and I am hoping you write again very soon!

 23. гостиничные чеки с подтверждением گفته:

  What i do not realize is in reality how you’re now not really a lot more well-favored than you may be right now. You are so intelligent. You realize therefore significantly relating to this matter, produced me individually consider it from so many various angles. Its like men and women aren’t interested until it’s something to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs excellent. Always take care of it up!

 24. חשפניות گفته:

  Hey there! I’m at work browsing your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the great work!

 25. חשפניות گفته:

  When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thank you!

 26. חשפניות گفته:

  Simply wish to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply excellent and i can think you are a professional in this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thank you a million and please continue the gratifying work.

 27. 8074 گفته:

  Sweet blog! I found it while surfing arouind on Yahoo News.
  Do you have any tipps oon how too get listed inn Yahoo News?
  I’ve been trying for a whilke bbut I never seeem to
  gget there! Appreciate it

 28. Онлайн казино گفته:

  Это лучшее онлайн-казино, где вы можете насладиться широким выбором игр и получить максимум удовольствия от игрового процесса.

 29. money loans near me گفته:

  I have been surfing online more than three hours lately, yet I never found any interesting article like yours. It’s lovely worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net can be much more useful than ever before.

 30. Edris Gerland گفته:

  I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website 🙂

 31. Shirley Foutz گفته:

  An interesting dialogue is worth comment. I think that you need to write extra on this matter, it might not be a taboo topic however generally persons are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 32. 8049 گفته:

  Simpsoons videos cartoon pornMasterbatioon erk ooff maleNott for midgets onlyAfter bladder gall
  have lohg sex shoould surgery waiteGidls dilldoe ass fck guys
  hardWwe dia ariel nudeThee datung game oard gaqme vintageStyle eroticAsian girls
  flatrs socksExcell saga pornAsiian henti freeWere
  ddo cqndidates syand on gay marriageSpreqding green lingerieCartoon self suckGirls les pornFreee orn withou credit carrd oor membershipAdult ecovery
  tonsillectomyVintaghe jensen loudspeakerHardcore fuck flicksPeavy 100 att 6x10vintageSliuck rock sotware
  strkp pokerVintage carr stallsFinnd seex inn mmy area ffor freeTalor sqift iss sexyDr kaplans penis vacumn pumpsErotgic foursoe videosPuuppy pisse alll over wheen excitedFreee picc seex teen titansGay best mman giftsDownload eritic marathi novelFatt bikini
  picturesFree herntai games fuc o ramaVintage besded evening pusesAss asualtConstant urination frfom masturbationPricing for vintage ovation guitarsHaiiry pdfDignity pus adult briefsTranny fuking youbg grirlShhaw dogital phne teen ringGirls hat like to fuckFree pirn feature moviesFree penks camShemalle forcing blowjobOllld mman liuck pussySexxy chbeap juniors baxk pockletless jeansScossor video xxx girlsAdult onlioneTeen creative wrditing pfogrmas summerVintage camping chaur trish stratus toes
  Swingers upstate nyTentacle sex scenesAdult vdeo share
  ۳dMoviue porn voyeurAsian securities lendingSex videos in the carNottingham asian artsJessica abba assPatricia riuchardson nudeGirrl mature site story youngMichelle bridges
  nudeXxxx figuredMutual mastferbation lrading too sex storiesNakesd lindseNudee
  bboy bdsmPusey durinjg orgasmNude squirters 2009 jelsoft enterprisews ltdAdult osteomalaciaRende
  alpway nakedBlohde teacher noot sexCare freeb blowjobJeanbe tripplehoirn nude videoPrettgy basby movie nude scene101 lesbian sexual positionsOrgyy direcxtory ncBraad dkck pittsSutload hugee pussy lipsMature nudist womjen fudking free trailersFree ebony aduilt
  midels thhmb previewBig aand riich lke a virginBlazck bitch with
  bigg assViramin foor sexual performanceMilf feeather boaTeens tittysNifties freee ssex storiesBlpwjob eeos comixBudty gardren off edenLossing verginitty sexFutunari porno tube channelSucculent teen pornTom thumb height adultFree ssex vidreos drunk sexSexx addicts support groupRisk oof
  ssex aafter hystdrectomy vaginal/abdominal/laparoscopiGayss military irqq afghanistanFreee fuill nde chatPoorn dollzScratchkng herr pussyMutuwl masturbayion orgasmTeeen driving statsLichking gwping assLaurel snow aand pornMy fee nude
  webcamGiirls drimk cum torrentBelgsche porno blogImages off aeults havihg intercoursePhotographgy oof masss nudesCumm staijs oon the pilpow
  spng artistBrisget endra nked shotsFamiuly nudist ccolonies europeAlabama escort huntsville sexAmateuur india forumGirrl orgy
  sexDaiuly fadial creamBrigantine new jersey active adul communitiesHoow to adjujst bottom bracket bearingOrral
  choking xxxx porn freeCoock ccum hhuge shemalePreperation forr vaginal piercingJason andrewss ggay poirn moviesWorld renowened brewast cancer
  researcherFreee incrediblss porn moviesLara croft ssex wallpaperWife coaxed too fuick husband coworkerNude female
  centerfoldsWonen marines whho fucfk and suckWhire pussy picsOrrc cockWhere arre vanessa hudgens
  unbcensored nudesGay baars iin cincinnaitKelley hazell stripsBlack ggay seFuck
  only xxxx teens hoome madeBeast sore duyring pregnancyNutgett llas vwgas old stripVergins getting fuckedRenat daniinsky nudeEndulgence rabit vibratorReviiew
  virgyin mobnile broadbandCock and balll bbqLatex plasater
  moldWhite trash teeen vidsPoolside kellyy nudeLaurenn sivan nice titsYou arre a moither fuckerMidtowe gay los angelesPerformance forfd escortFreee classic porn movie downloadsBailey jjay shemale tryingGaay gerwitzImagefap young teens clubTeen eastesr eggg huntNude spoetts picsFreee
  ahh lesban videoDestinatin xxxLesbian girs porn moviesNude wwoman off swedenCandy buty cafeHomee remidies for penisT pain stripoer remixAshlyn broke fjcking
  college guyStrip gams fre nudeGuys gangbasng ass fucking chicksYooung
  bysecual tewn sexBusxty bodybuildersLaege breast moderls nudeBestt bonndage
  everMen’s shirtys with asian motiveInter-racial ffisting onlyAssian spiirit flight schedulePugsley spesific ottom bracketsWhipped asss
  ۲۳۰۴Sleepinhg blowjob cumshotFree live 24 hou voyeur
  camsAdult bedd diaper wettingHoot sluts facialModel chelsea co nudeTruthh
  abou ggay spongebobMedia sexx relationshipsPorrn noo
  cresit cards or checks neededQuwer as folkk gale nudeSuuck my bigg ussy lipsCourtney thorne smith’s breastsBig vulva videosLady gaga sex sceneInduan bukkwke
  picsMarkket penefration experimental designDickk
  in her faceHorny huge boobss lesbianPhone number forr sexx tonightTeens att nude beah videosSurgical menopaue vagial bleedingBikini topp is goneWww
  cheatingxxxwife com tgpBrsndan killen nudeCarburefor stromberfg vintageHudgens lingerieCraazy rough free pornFree nwked piocs of celebritiesRedheads deepthroat

 33. 3196 گفته:

  Teens in meExtreme gayy bdsm videosOnlyy beautjful xxxx freeGaay beard
  myspace commentsSoloo golren showersFetsh ddom slave miamiDefining
  gay marriagePlaneets wirh thee nakedd eyePirate bayy dvdr pornBigg tit ebonmy lesbiansKimm kardashian’s sex tape
  fre downloadMeeninpain femdolm video and photosSuppoort ssex educationBand gold mann vintage
  watchBriannna frost nude showerNudde ameteu girlsBresast augmentatioin sstaten islandFree
  wikfe goes black pornMature free amateurCllit tounge lickerVideo of kiirstie aley iin bikkni on oprahFreee shower
  seex moviesFeel mmy mojs pussyMaale gloryhole vidsWestern pleasur judging
  cardVintage orgy moviesBoys havimg sex with theree fatherHomjemade videos
  boobsRestauraqnt upskirt phssy fuckPussy bleedOlderwomen 40 hairy granyNatalie spark pussyMajjor league baseeball registered sexx offendersAnal free gallery hardcore
  seex wanting womn youngMe avein sexYoung studs fucking sesy cougarsVivid nnew pornstarsVanessa hudegns nakedBig bob hairy hotWhen i
  tried lesbiazn sexTrue boow jjob storiesAsian pacijfic
  counselling and treatment centerMature cunt fuckedThe wrestler
  seex scenesHairy maclary from donaldsons dairyNonn surgical latex gloves imprintedTeenn cockoldNice breasts with big nipplesFuck
  itt alll fuck this worldBrhtial cocks celebkihad Stripoed cabinetsFree adult mpgs andd cummshot videoVintaye modifie sock carsBound fondlped fuckedVintage isney imagesNicoole austin getting fuckedMarisa tomel nakedCocck
  haand hisGaay afrca chadBeautifl brazilian lesbiansKrsten stewert lesbianBesst
  brazilian breastsYojng teen porn videoGagging asianAsian girl hoot videoSexual roleplay
  gamesBlack xxx video galleriesMasturate under tthe coversGayy marriage nesws articleDowjload fre gif
  ome porrn prinnt wrapMoyntain hight enkugh maevin gayAsian girl getts fycked on busRaven rileey fingers assRealitry swingers
  storiesMotel voyeurCarmn mccary blowjobAnal
  mature picActrive adukt communigies tucsonExtreme hairy mature men hideawayForceful teen sexCheap sexy teen halloween costumesNudee
  chick iin snakes onn a planeVintage country t shirtEmmaa starrr porn pics12 inch agtack adult movieSeexy oold granie clipsHow biig should vagina beViintage japaneese paper lanternsSaliva
  aginal infectionPink tight teen pussyAsuan carerraSpencsr
  nude photographsMy sexy nakedXxx lesbin igh quality vediosAnn hathawy fake nudee photsAqua teen hungewr force
  mooninitesVintave ccoca cola merchandiseFulll movie oof busty sabrina in givemepinkDicck engbergCum coatedRecipes for striped bassAbnormal vagnal floraAnikme
  cartoon erotikc hot mangaXxx ratatakPhofos of nakoed swimmingBoooty cllappin xxxSeex sswingers iin keel
  soluth dakotaNikki welan nakedFreee old gay mmen moviesSeduce husband oral sexAmaziing
  ty squafs on dildoPrevennting sexual violencee how sciety should cope wih sex offenderRussan ukrainian nudistsBbwws girls youngNo
  feee adult moovie downloadsXxxx rated porn cortoonsBigtube strream pornNude tiny
  girly girls in pantyhoseCuum ijside videosSeee
  myy ssex tapeBlack lingrrie sexx galleriesFree sex msn emoticonsFree high
  quality lesbian vidsGirl onn ladies xxxAdult cartoon frdee pornAmandea kimmel
  has amaqzing titsAvatar hentai lesbianJann smithers bikiniPussxy
  high bootsChiesf adult bfain injury serviceAsian lactosae intolerantYoutubve sucking slutsTelcel
  ssex videoSexx cruuel xxxKerry from mythbustrs nakedMilla uni celebrity pornNakedd chicks on the beachWhhat
  iss anal herpesForced ssex housewivePart picture
  sex stripperViregin stud picsSluts funkTeen fuuck video clipXxxx rides him hard
  naturalsAss licking matures galleriesBigg tots amaature clipsPornstar ude thumbnailsWhich women have the best pussyStkries of homo
  mle masturbationTeeen action tubesWhite milf vidsGirll woth biig tots iding
  cockNked chearleadersYoung girl pussy picturesNaked
  teeagers picsNaked girl sshows hottest bodyVintage style
  portraitsFrree kkim novak nude photosGayy man inn boxer briefsPusxy
  germanyFree vdeo lesbiwn asss licking megaVaginal cervicazl painCaporodo teden naked picsBondage bobbi starrSperm breast cajcer cureYoung gitls bbbs teen funsExtraa virgkn kansas
  cityBig blowjob chicksBesst blowjob evcer annd swallowFreee anaal ream pie mogie galleryPorrn 84Mature womens lingerie galleriesLesbin syocking sex picsLindseyy lohwn cell phonhe blpow jobXxx
  free albumBigg softt tits webcamPregneet white
  woman lyvs black cocksHyfroxycut hardcoreNmccf
  seex videoTigvht white ass bouncing boobsXxx ffee wallpapersLessbain mom fucks herr
  daughterGood amarur pornAult ttoy stoores inn richmopnd
  kentuckyMarfia osawa hardccore picturesAsiaqn anal youthRocck oof llve megan porn starThujmbs upp elbbows back legs apartIvf foor bbwStraigght gyys for thhe ggay eyesMassager reviews ersonal pleasureBreast cookr rrecipe slow
  turkeySpanking efotic artMature swingers thumbsVideops oof whie people having sexVintage vacuum dusat collectorsSlutt samanthaSeex
  moels picList oof gaay studiosGayy and givig birth

 34. online television گفته:

  Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I’m going to return once again since I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

 35. 4103 گفته:

  Scrap wiree strip toolSexual inequality iin sanish sleaking coutriesHe uses his cuum aas lubeHoiit
  old cuntsExstreme penos tortureVideo clips pussy asss handjob blowjobBlawck
  douvle penetrationsGurls looose virginityFmale soft pornAgee of empires
  ۳ tthe asian dynastyBisexual man dating siteNatural fawcial moisturiserSexual disney pick uup linesAsian massage palorss iin njRedd tuve matuure mommasAdult fil clipsErotuc mature
  lingerie modelsAdult nude themes for windowsAsiian gidl who
  turnd into a fishRyder skye blowwjob xvideosChicks take itt in the assOrgasm
  teeen movies tgpEva mendes in lingerieYoung
  blaack teenagfe nudistGonorrhea off the penisTv 6 adult onlineLyics oh
  ohh ooh sexy vampireFemdom tubee freee videoSerena vintageDisco vintageBodybuilding female xxxRoller skating adul partyPoorn julieExtreme twens nakedBooob gaynorFree gaay stud pictureBllonde pretty sexyClassic aduot trailers50th latex balloonsHott ggay pordn starsSeasons adult communityFind
  people to fuck in stillwaterLump base penisKatie morgan masturbationBreast reduction iin brentwood tennesseeStascy
  kiebler nude picFreee youyng porfn xxxJutin gemimi escortMemoirss geishaShouso sttrip ممحونه سعودیه Teeen christmas pornDatig wih adultsHaiy cuteMature masterating videosRebbekah stephens xxxDvda
  sexGriswokd flaat bottom kettleFfm pantie sex pon tubesCharlie yeumg nudeBreastt
  cancer radiatuon harmful to the thymusAdylt seex dating iin beverly kansasGradpa
  cock pussy asstrBiig black tits biig whige dicksAss dvdd worshipLiima peru
  escortFrree nnon nude self piic galleriesWii porn video
  foor freeEosinophilic pneumonnia adut uuncontrolled diabeHow bigg iss harry potter’s penisI
  shaved my headDrunmk milf gangbangWibes swap cumBasketball wves evelyn nudeExteemely sexsy extremmely youngLayla
  kayloegh nudeDick army aand medicare part aBreast cyst aspirtion fluidJunior hkgh blowjobMaybelline moisture extreme nude blushNaked oucsWhite boys cum in nigger mouthThe five syages off reast developmentSexy giirl quizesBlack shemale humg cumFat fucer
  xxxIreand jacket appa vintageReall passed oout girls getting fuckedGreat masturbation tipMyuseet adultEscort loccal sexFulll
  pprn full videosExxchange nude amateeur photoTeeen posms
  freeFlat assesStrip mining lawsPlus size
  womens fikne lingerieVintsge playbpy comicsSeeb gallaghner ukk escortSmmalll cok storiesResidenmt eevil 3d pornSassuke ffuck sakuraNaked wolman iin publicVintaqge microphones stromberg-carlsonNude
  kristen holtAskk the dusk nude scwne idinaWife getrs caugfht fuckingCllub francisfo male san stripPornjo no cookiesBreast buttConmsentration caamps ffor homosexualsTwin porn sitesBackyard masssage orgasm moawn sun breastFemdom sissy instructionsFaial jowlsMy
  wife fucfk back dicksFar side adult humorLeukemia symtoms in adultsNaked cubby womenPhotos of hairy chested starsSexy tits andd lwgs aand bumsOppen peeNuude mootorcycle ridingSluut getting fingeredSexx stars shockersLachslle maarie nakeNude fakes off mamma miaVegas offf strip karakoeQurter
  midgetMoby dick queequegViolence among teensEscorts iin mygle beachCelebirty sexx
  gamesAntient nude moviesGay teeens jockstrapsNude pics
  of elke sommerBig cock urts pussyXxxx viddeos house wivesSexy inndian photo blogsFree beastly sexx pictureFreee xxx gangbang moviesAdult catalog lingerieWhch chrmosome deterrmines a babies sexFacial exertcise evaNude fairy drawing gallerySex with chics iin skrt
  vidsCock sucking pahrump nvFuck myy cousi videoFree nuyde pictures off thee darkstalkersAateur hime video vol 72 girls
  shenale lesbiansMilking mzle by femdomWhoop ddee fucking
  dooA plant slut’s gardden blogMicele pfiefder nudeAmateur nude tesn videosHentaai full colorr comicVideo hzrd xxxNaughty
  interraial housewivesAduult congenital hheart ddisease fellowshipBreast feedjng
  andd losing weightBig shemale sexFrench caqnadian sexHarfcore ldsbian fuck storiesLaren reesd escortFrree video porn germanFacial plastiic surgery tennesseeKingg of thee hill thumbsMr ass wwfShhaved gothsGirps drenched iin cumJeerk behavior
  annd sexial assaultFriedr dick corpTeen titans comixxxCamity jane gayNeew yorek confidentiall mature
  escortYoutube best handjobKatty pedrry gangbanged
  rraw direect picsFemale domiination in united kingdomNudee boy aart photographsMost bizzar sex videoGeorgia ones pussyAshly taylor escortt in connecticutFree seex stories urdu romanSouthern cca
  blkow jobBlack dick latina pussiesUserr uploaded feetish
  pornDoris nufe ozmun pictureAnge cute teenTeeen hitchhiiker mpgFeee sexx talkCoed naked shower toriesRoyal peacchock
  mijne virfgin valleyWife fucked extremeChedryl dynasty deepthroat twistys tubeMilf lovee
  huge cocksCum onn mom’s haiy pussy tubeSlutt daughter thumbsWhaat is a dum assVintage
  cicli wiip bicycleMature black wife tubes

 36. Ex wanted me_to come over گفته:

  I amm not suree where you’re getting yor info, buut grat topic.
  I needs too spend some timee larning moore orr understanding more.

  Thanks foor wonderfrul information I wwas lookin for this informatioon forr myy mission.

 37. 8706 گفته:

  It’s a pity you don’t have a doonate button!
  I’d withoiut a doubt donatye tto this fantastic blog!
  I suppoose for now i’ll settle forr book-marking and adding your RSS feed to my Googlee account.
  I loik forwwrd to nnew updayes andd willl share
  this website with my Facebook group. Chaat soon!

 38. 2652 گفته:

  Wow, fantastic weblo layout! Howw lengthy habe yoou ben running a bblog for?

  youu maie blogging glancee easy. Thee wole lokok off yolur site iss magnificent, let alone the content!

 39. Онлайн казино گفته:

  Hi are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 40. sally gonzales گفته:

  I have been surfing online more than three hours lately, yet I never found any interesting article like yours. It’s lovely worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net can be much more useful than ever before.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =