راهنمای ثبت کانون و شرکت تبلیغاتی| سهامی خاص و مسئولیت محدود

ثبت شرکت تبلیغاتی سهامی خاص با مسئولیت محدود- Advertising Company

مطلب را با این نکته آغاز می کنیم که شرکت تبلیغاتی با کانون تبلیغاتی تفاوت دارد. پس در ابتدا به شرح تفاوت های این دو واژه می پردازیم تا برای اقدام به ثبت هرکدام بتوانیم بهتر تصمیم بگیریم. پس با ما برای آشنایی با نحوه ی ثبت شرکت تبلیغاتی همراه باشید.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 تفاوت شرکت تبلیغاتی با کانون تبلیغاتی

کانون تبلیغاتی 

در واقع این طور است که، شرکت های تبلیغاتی می توانند زیر مجموعه ی کانون های تبلیغاتی باشند. آن‌ها متشکل از دو دسته حقیقی و حقوقی هستند.

کانون های حقیقی: کانون هایی هیتند که یک شخص حقیقی اقدام به ثبت و تاسیس آن نموده اند.

کانون های حقوقی: کانون هایی هستند که شرکت ها یا موسسات ( اشخاص حقوقی ) نسبت به اخذ مجوز تاسیس آن ها می کنند.

 

شرایط دریافت جواز تاسیس کانون تبلیغاتی برای اشخاص حقیقی، شرکت‌ها و موسسات حقوقی

 • ارائه تقاضانامه به اداره کل فرهنگ و ارشادد اسلامی استان محل سکونت با امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول ( طبق نمونه پیوست )
 • ارائه ۴ قطعه عکس ۴*۳ ( مدیر مسئول و صاحب امتیاز )
 • ارائه تصویر و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ( مدیر مسئول و صاحب امتیاز )
 • ارائه تصویر و اصل تمامی صفحات شناسنامه ( مدیر مسئول و صاحب امتیاز )
 • تاییدیه اماکن نیروی انتظامی با معرفی اداره کل
 • ارائه تصویر مدرک تحصیلی ( مدیر مسئول و صاحب امتیاز )
 • گواهی عدم سوء پیشینه با معرفی اداره کل

شرکت تبلیغاتی 

به شرکت هایی که در موضوع فعالیت آن ها از واژه “تبلیغات” استفاده شده باشد، شرکت های تبلیغاتی می گویند. برای این که واژه تبلیغات در موضوع فعالیت شرکت قید شود ابتدا باید مجوز ثبت شرکت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شود.

 

نکات مهم ثبت شرکت تبلیغاتی

 • اشخاص حقیقی و شخص مدیر عامل ( در خصوص اشخاص حقوقی ) نباید سوء پیشینه و یا سابقه فساد اخلاقی داشته باشند
 • شرایط مدیر مسئول به شرح زیر می باشد:
 1. تابعیت ایرانی داشته باشد.
 2. سوء پیشینه کیفری و یا سوء شهرت نداشته باشد.
 3. حتما دیپلم کامل متوسطه داشته باشند – حداقل ۵ سال سابقه کار مفید مرتبط، با تایید کمیته سازمان ها ی تبلیغات یا مدرک تحصیلی معتبر لیسانس، در رشته های بازرگانی ( مدیریت و اقتصاد )، روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی ( در کلیه گرایش ها ) داشته باشد.
 4. در وزارتخانه ها یا موسسات یا شرکت های دولتی و یا شهرداری ها مشغول به کار نباشند.
 5. تنظیم تقاضانامه که باید توسط مدیر عامل موسسه سا شرکت انجام شود.
 6. سابقه موثر اشخاص به این معنی که در طراحی و اجرای برنامه های تبلیغاتی نقش موثری داشته باشند، که در صورتی که شخص از برنامه ای حذف شود، برنامه آسیب کلی می بیند.

 

اگر شرایط فوق فراهم باشد، از کمیته تبلیغات استان درخواست رسیدگی شده و بعد از گذراندن مراحل قانونی مجوز تاسیس کانون صادر می گردد.

اگر تمام افراد متقاضس از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یا کمیته تبلیغات استان شکایتی داشته باشند، می توانند با مراجعه به اداره کل تبلیغات شکایت خود را ارئه دهند.

شرایطی که ذکر شد برای تاسیس کانون های تبلیغاتی به وسیله ی اداره ی کانون های آگهی تبلیغات بازرگانی اداره کل تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روشن و مشخص شده است و هر شخص حقیقی و حقوقی جهت تاسیس کانون تبلیغاتی ملزم به داشتن شرایط ذکر شده می باشد.

ثبت انواع شرکت‌های تبلیغاتی

همانگونه که قبلا گفته شد، برای ثبت شرکت تبلیغاتی باید ابتدا مجوز لازم دریافت شود و سپس مبادرت به ثبت آن نمود. ولی در صورت دریافت مجوز لازم میتوان برای ثبت شرکت به عناوین زیر اقدام کرد که عبارتند از:

 1. ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت های با مسئولیت محدود
 2. ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت های سهامی خاص
 3. ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب موسسات غیر تجاری

 

»»» راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص

»»» راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود 

 

درباره‌ی شرایط و ضوابط ثبت شرکت هر یک از این ۳ مورد می توان گفت، که ثبت این شرکت ها فرقی با شرایط کلی ثبت این نوع شرکت ها ندارد.

تنها فرق ثبت شرکت های تبلیغاتی با سایر شرکت های معمولی، دریافت مجوزی می باشد که به دلیل ذکر واژه تبلیغات در موضوع فعالیت شرکت، باید برای اخذ مجوز اقدام شود.

درآمد شرکت تبلیغاتی

آژانس‌های تبلیغاتی از راه های مختلف پول خود را به دست می‌آورند. آنها این خدمات را هر زمان که مشتریان درخواست کمک کنند، ارائه می دهند.

در ابتدا آژانس های تبلیغاتی تحقیقات بازاریابی را انجام می دهند. آنها نظرسنجی های آنلاین انجام می دهند که توسط شرکت های دیگر به آنها اختصاص داده شده است. تحقیقاتی که آنها انجام می دهند باید قابل توجه باشد. معمولاً جستجوهایی که به آنها سپرده می شود به عنوان تکنیکی برای جذب مشتریان بیشتر استفاده می شود. بابت این جستجوها طبق توافق بین آژانس تبلیغاتی و شرکت دستمزد دریافت می کنند.

همچنین، آنها تحقیقات بازار را انجام می دهند. آنها راه هایی را برای جذب مشتری ایجاد می کنند و به آنها اجازه می دهند محصول ارائه شده توسط یک شرکت خاص را خریداری کنند. به ویژه، در اینجا آنها تاکتیک های بازاریابی، محیط و رقبای مشتریان خود را مطالعه می کنند. در این تلاش، آنها همچنین بر عوامل تکنولوژیکی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که بر ویژگی های خوشایند محصول مشتری خود تأثیر می گذارد، تأکید می کنند. تا زمانی که آنها تحقیق را انجام داده باشند، مشتری آنها که شرکت است، مبلغی را که بر سر آن توافق کرده اند به آنها پرداخت خواهد کرد.

از جمله ایجاد تبلیغات مجلات، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، طراحی وب سایت و موارد دیگر. برای این کار باید تحقیقات مناسبی انجام داد، مثلاً نیازها و خواسته‌های مشتریان را بشناسیم و بدانیم چگونه محصولات را به گونه‌ای ارائه کنیم که به مشتریان هدف یک شرکت برسد. پس از ایجاد چنین چیزهایی، با توجه به معاملاتی که با شرکت خاصی انجام داده اند، حقوق دریافت می کنند.

شرکت هایی که نیاز به تبلیغات دارند:

 • خدمات طراحی گرافیک
 • مشاور بازاریابی اینترنت
 • نیازسنجی بازار یا تحقیق کننده بازار
 • تبلیغات چاپی
 • مدل سه بعدی و طراحی انیمیشن
 • طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی
 • تولید محتوا
 • عکاسی تجاری
 • خدمات مربوط به برندینگ محصول
 • توسعه دهنده برند

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون ثبت شرکت تبلیغاتی ✅

 

✅ شرکت تبلیغاتی چیست؟

✔️ به شرکت‌هایی که در موضوع فعالیت آنها از واژه‌ی تبلیغات استفاده شده باشد، شرکتهای تبلیغاتی می‌گویند. برای این که واژه تبلیغات در موضوع فعالیت شرکت قید شود ابتدا باید مجوز ثبت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شود.

✅ شرایط مدیر مسئول شرکت تبلیغاتی را نام ببرید؟

✔️ ۱) تابعیت ایرانی داشته باشد. ۲) سوء پیشینه کیفری و یا سوء شهرت نداشته باشد. ۳) حتما دیپلم کامل متوسطه داشته باشند. ۴) حداقل ۵ سال سابقه کار مفید مرتبط، با تایید کمیته سازمان‌ها ی تبلیغات یا مدرک تحصیلی معتبر لیسانس، در رشته های بازرگانی ( مدیریت و اقتصاد )، روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی ( در کلیه گرایش ها ) داشته باشد.  ۵) در وزارتخانه ها یا موسسات یا شرکت های دولتی و یا شهرداری ها مشغول به کار نباشند. ۶) تنظیم تقاضانامه که باید توسط مدیر عامل موسسه سا شرکت انجام شود. ۷) سابقه موثر اشخاص به این معنی که در طراحی و اجرای برنامه های تبلیغاتی نقش موثری داشته باشند، که در صورتی که شخص از برنامه ای حذف شود، برنامه آسیب کلی می بیند.

✅ شرکت‌های تبلیغاتی جند نوع هستند؟

✔️ برای راه‌اندازی شرکت‌های تبلیغاتی می‌توان هر یک از قالب‌های کمپانی‌های تجاری را برگزید. با این حال، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص و موسسات غیرتجاری به دلیل شرایط ساده‌تری که در قانون برای آنها در نظر گرفته شده است بهترین گزینه برای راه‌اندازی شرکت تبلیغاتی محسوب می‌شوند.

✅ کانون تبلیغاتی چیست؟

✔️ شرکت های تبلیغاتی می توانند زیر مجموعه‌ی کانون‌های تبلیغاتی باشند. کانون‌های تبلیغاتی متشکل از دو دسته حقیقی و حقوقی هستند. کانون های حقیقی شامل کانون هایی هستند که یک شخص حقیقی اقدام به ثبت و تاسیس آن نموده است و کانون های حقوقی کانون هایی هستند که شرکت ها یا موسسات ( اشخاص حقوقی ) نسبت به اخذ مجوز تاسیس آن ها می کنند.

✅ ثبت آنلاین شرکت تبلیغاتی به چه ترتیب است؟

✔️ موسسه آسان‌ثبت تمام مراحل ثبت قانونی شرکت را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما انجام می‌دهد. برای این منظور، پس از آماده کردن مدارک و انتخاب نوع کمپانی، کافی است به سامانه ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید و مراحل بعدی کار را به راحتی طی نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *