شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه ۵ |‌ خرید و فروش شرکت رتبه‌دار

شرکت پیمانکاری رتبه ۵ دو رشته‌ای- Two-Discipline Contracting company

شرکت‌های پیمانکاری در رشته‌های گوناگونی به فعالیت می‌پردازند. شرکت پیمانکاری ابنیه (ساختمان) و شرکت پیمانکاری راه (حمل و نقل) مهم‌ترین شاخه‌های آن هستند. از سوی دیگر، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بررسی مدارک تحصیلی و سوابق کاری هیئت موسس، رتبه‌ای بین ۱ تا ۵ را به شرکت‌ها اختصاص می‌دهد. پایه پنج به معنای قرار داشتن در بالاترین سطح تخصصی است. شرکت‌های رتبه پنج پیمانکاری در واقع صلاحیت حضور در پروژه‌های بزرگ و نیز مناقصه‌ها و مزایده‌های مهم را به دست می‌آورند. اگر شرکتی برای فعالیت در دو رشته پذیرفته شود و رتبه پنج را در هر دوی آنها کسب کند، این شرکت پیمانکاری بهترین گزینه برای همکاری مطمئن با نهادهای دولتی و خصوصی خواهد بود. از آنجایی که اخذ رتبه پنج فرایندی زمان‌بر و پیچیده است، بسیاری از افراد با توجه به موقعیت شغلی خود و برای صرفه‌جویی در زمان تصمیم به خرید شرکت رتبه‌دار پیمانکاری می‌گیرند. در این مقاله به شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری ابنیه و راه می‌پردازیم.

 

 نوشته مرتبط: طبقه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری

اخذ رتبه پنج برای شرکت‌های دو رشته‌ای

مهم‌ترین عامل در رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری ابنیه و راه سوابق کاری و تحصیلی اعضا است. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر (حداقل لیسانس در رشته‌های مهندسی مرتبط) برای دست‌کم دوسوم اعضا از پیش‌شرط‌های مهم کسب رتبه ۵ است. همچنین ترکیب اعضای هیئت‌مدیره نقشی تعیین‌کننده در این زمینه دارد. یک نفر مهندس ساختمان با حداقل هفت سال سابقه کاری به همراه یک نفر نیروی فنی بدون سابقه فقط می‌تواند در یک رشته درخواست دهد. اما دو نفر مهندس راه و ابنیه با داشتن حداقل سه سال سابقه کاری مستند با بیمه می‌توانند برای تاسیس شرکت دو رشته‌ای و اخذ رتبه پنج تقاضا دهند. توجه به این شرایط هنگام خرید و فروش شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه بسیار ضروری است.

 

شرکت‌های دو رشته‌ای با رتبه پنج | راه و ساختمان

شرکت‌های پیمانکاری ابنیه در امور مربوط به ساخت‌وساز ساختمان فعال هستند. شرکت‌های پیمانکاری راه نیز در حوزه‌های راه‌سازی، سدسازی، آب و فاضلاب، احداث حوضچه‌های پرورش ماهی و نظایر آن حضور دارند. شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری علاوه بر اینکه می‌توانند به شکل مجزا در هر یک از زمینه‌ها فعالیت کنند، امکان انجام پروژه‌های عظیم ترکیبی را نیز دارند. به عنوان نمونه، شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه می‌توانند به طور کامل عملیات مربوط به ساخت یک پایانه اتوبوس‌رانی بر عهده بگیرند که شامل ساختمان‌سازی و راه‌سازی می‌شود. هر قدر گرید این شرکت‌ها بالاتر باشد، صلاحیت بیشتری برای گرفتن این پروژه‌ها دارند و در نتیجه سود بیشتری نیز نصیب آنها خواهد شد. گفتنی است که درآمد شرکت‌های دو رشته‌ای با رتبه پنج بیشتر از هر نوع شرکت پیمانکاری دیگری است.

 

خرید شرکت دو رشته‌ای رتبه ۵

پیدا کردن مهندسان باسابقه و خوش‌نام برای همکاری آسان نیست. از آنجایی که امکان حضور آنها در شرکت‌های پیمانکاری محدود شده است، افزایش رتبه بسیار دشوار شده است. همین موضوع سبب شده است که افراد بیشتری برای خرید شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری اقدام کنند. شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری ابنیه و راه که دارای رتبه‌ای بالا باشند، مناسب‌ترین گزینه برای خریداران هستند. متقاضیان خرید شرکت‌های پیمانکاری رتبه‌دار باید در نظر داشته باشند که مدارک ثبت قانونی شرکت و رزومه افراد باید به طور دقیق بررسی شوند. داشتن شرایط لازم برای اخذ رتبه ۵ یکی از عوامل اصلی در مشخص شدن قیمت شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری ابنیه و راه است. گفتنی است که واگذاری رتبه‌های آماده در حوزه‌های راه و ترابری و ابنیه و ساختمان قانونی و بسیار رایج است.

 

فروش شرکت دو رشته‌ای رتبه ۵

تمامی اشخاص می‌توانند با رعایت موازین قانونی شرکت دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه‌دار خود را به فروش برسانند. این امر دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد، با این حال واگذاری شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری به فعالین اقتصادی و کارآفرینان اجازه می‌دهد تا بدون درگیر شدن با مراحل اداری بتوانند به توسعه بیشتر بپردازند. خرید و فروش شرکت‌های آماده پیمانکاری بیشتر در حوزه راه و ابنیه رواج دارد. بیشتر پروژه‌های عمرانی کشور به این رشته‌های تخصصی نیاز دارند. قیمت شرکت دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه بر اساس معیارها متعددی معین می‌شود. تعداد اعضا، سطح تحصیلات‌شان و سابقه کاری آنها از مهم‌ترین عوامل قیمت‌گذاری و ارزش‌گذاری این مجموعه‌هاست. گفتنی است که ارائه مدارک قانونی تاسیس شرکت و رزومه کامل مهندسان هنگام فروش شرکت پیمانکاری دو رشته‌ای الزامی است.

 

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون شرکت‌های پیمانکاری دو رشته‌ای رتبه‌دار ✅

 

✅ شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری چه ویژگی‌هایی دارند؟

✔️ این شرکت‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند به طور مجزا در هر یک از حوزه‌های تخصصی خود کار کنند، امکان انجام پروژه‌های بزرگ ترکیبی را نیز دارند. همچنین هر قدر رتبه این شرکت‌ها بالاتر باشد، صلاحیت بیشتری برای گرفتن این پروژه‌ها دارند و در نتیجه سود بیشتری نیز نصیب آنها خواهد شد.

✅ بهترین گزینه برای خرید شرکت پیمانکاری رتبه‌دار چیست؟

✔️ شرکت دو رشته‌ای پیمانکاری با رتبه پنج در حوزه‌های راه و ابنیه مناسب‌ترین انتخاب برای خرید است. این شرکت‌ها بهترین گزینه برای همکاری مطمئن با نهادهای دولتی و خصوصی هستند.

✅ شرکت‌های پیمانکاری دو رشته‌ای ابنیه و راه در چه حوزه‌هایی فعالیت می‌کنند؟

✔️ شرکت‌های ابنیه در ساخت‌وساز ساختمان فعال هستند. شرکت‌های راه نیز در حوزه‌های راه‌سازی، سدسازی، آب و فاضلاب و نظایر آن حضور دارند. شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری ابنیه و راه در هر دو این حوزه‌ها به صورت مجزا و ترکیبی می‌توانند به فعالیت بپردازند.

✅ منظور از شرکت دو رتبه‌ای چیست؟

✔️ به شرکت‌های پیمانکاری رتبه‌دار که در دو رشته به فعالیت می‌پردازند، شرکت دو رشته‌ای رتبه‌دار یا اصطلاحاً شرکت دو رتبه‌ای می‌گویند.

✅ فروش شرکت دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه به چه ترتیب است؟

✔️ اشخاص می‌توانند با رعایت موازین قانونی شرکت رتبه‌دار خود را به فروش برسانند. ارائه مدارک قانونی تاسیس شرکت و رزومه کامل مهندسان هنگام فروش شرکت دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه الزامی است.

✅ قیمت شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری چگونه تعیین می‌شود؟

✔️ تک‌رشته‌ای یا چندرشته‌ای بودن شرکت و نیز رتبه‌بندی آن طبق آیین‌نامه طبقه‌بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران از معیارهای اساسی ارزش‌گذاری شرکت‌ها است. شرکت‌های دو رشته‌ای پیمانکاری رتبه پنج ابنیه و راه بهترین گزینه برای خرید و فروش هستند.

✅ منظور از رتبه‌بندی یا گریدبندی شرکت‌های پیمانکاری چیست؟

✔️ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بررسی مدارک تحصیلی و سوابق کاری هیئت موسس، رتبه‌ای بین ۱ تا ۵ را به شرکت‌های پیمانکاری اختصاص می‌دهد. کسب رتبه یا گرید پنج به معنای قرار داشتن در بالاترین سطح تخصصی است. تعداد اعضا، سطح تحصیلات‌شان و سابقه کاری آنها از مهم‌ترین عوامل موثر بر این تقسیم‌بندی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *