شرکت رتبه پنج راه و ترابری (حمل و نقل) |‌ خرید و فروش شرکت رتبه‌دار (رتبه ۵)

شرکت پیمانکاری رتبه ۵ راه و ترابری- Road and Transportation Company

شرکت‌های پیمانکاری راه و ترابری در ایران رتبه‌بندی می‌شوند. مسئولیت این کار را در حال حاضر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بر عهده دارد. پیش از آن، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری این گواهی را صادر می‌کرد. گفتنی است که این گریدبندی از ۱ تا ۵ است. اخذ رتبه پنج شرکت پیمانکاری راه به معنی داشتن بالاترین کیفیت خدمات است. شرکت رتبه پنج راه و ترابری یا شرکت رتبه پنج حمل و نقل می‌تواند به آسانی برای حضور در پروژه‌های بزرگ و همکاری با نهادهای دولتی اقدام کند. رتبه‌بندی شرکت‌های حمل و نقل با گذشت زمان و دست یافتن به شرایط و مدارک مورد نیاز آن صورت می‌گیرد. بنابراین بسیاری از اشخاص به منظور صرفه‌جویی در زمان و با توجه به موقعیت شغلی خود تصمیم به خرید شرکت رتبه‌دار راه و ترابری می‌گیرند. قیمت شرکت پیمانکاری رتبه ۵ ثبت‌شده در رشته‌های تخصصی راه و ترابری و حمل و نقل بر اساس معیارهای متعددی تعیین می‌شود. میزان صلاحیت مدیران و کارمندان و نیز سطح تحصیلات و سوابق کاری آنها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. در این مقاله، به طور کامل مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ راه و ترابری را توضیح داده‌ایم.

 

 نوشته مرتبط: شرکت رتبه ۵ ساختمان (ابنیه)

نوشته مرتبط: شرکت پیمانکاری دو رشته‌ای

رتبه پنج پیمانکاری راه و ترابری

پیمانکار پایه ۵ راه متخصص‌ترین و حرفه‌ای‌ترین در رشته خود به حساب می‌آید. نوع شرکت یعنی سهامی خاص یا با مسئولیت محدود بودن آن در کسب این درجه تأثیری ندارد. این گونه تقسیم‌بندی‌ها مربوط به اداره ثبت شرکت‌ها است. اما رتبه‌بندی شرکت‌های راه و ترابری برای فعالیت‌های پیمانکاری در زمینه ساخت راه‌ها نظیر راه‌های اصلی و فرعی، بزرگراه‌ها، آزادراه‌ها، راه‌های ریلی، باند فرودگاه‌ها، تونل‌ها، پل‌ها، زیرگذرها و نیز تهیه، نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزات سیستم‌های حمل و نقل و همچنین راهداری و عملیات آسفالتی و نظایر آن در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت فنی و عمرانی استانداری‌ها انجام می‌گیرد. اخذ رتبه ۵ پیمانکاری راه و ترابری بر اساس آیین‌نامه‌ها بیشترین اعتبار را دارد. شرکت رتبه پنج راه و ترابری در مزایده‌ها و مناقصه‌های گوناگون اولویت خواهند داشت.

شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های راه و ترابری

۱. ثبت رسمی و قانونی شرکت پیمانکاری راه و ترابری (حمل و نقل سابق)

۲. داشتن سوابق تحصیلی معتبر و مرتبط (حداقل مدرک لیسانس در رشته‌های فنی و مهندسی) برای دست‌کم دوسوم از اعضا

۳. ترکیب اعضای هیئت مدیره باید به یکی از شکل‌های زیر باشد:

یک نفر مهندس با حداقل هفت سال سابقه کاری مستند به بیمه و یک نفر نیروی فنی بدون سابقه کار.

دو نفر مهندس فنی با حداقل سه سال سابقه کاری در حوزه راه مستند به بیمه.

گفتنی است که در حالت اول، شرکت رتبه پنج راه و ترابری فقط در یک رشته می‌تواند تقاضا دهد. اما در حالت دوم که دو نفر نیروی باسابقه در آن حضور دارند می‌تواند برای دو رشته تقاضانامه پر کند. توجه به این نکته هنگام خرید و فروش شرکت رتبه‌دار پیمانکاری راه و ترابری بسیار حائز اهمیت است.

 

مدارک لازم برای اخذ رتبه پنج شرکت راه و ترابری

۱. مدارک ثبتی شرکت. (اساسنامه، تقاضانامه برای شرکت پیمانکاری راه و ترابری با مسئولیت محدود، اظهارنامه برای شرکت پیمانکاری راه و ترابری سهامی خاص، روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات.)

۲. سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی شرکت پیمانکاری حمل و نقل طبق مشخصات درج‌شده در روزنامه رسمی.

۳. شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره.

۴. مدرک تحصیلی اعضا مطابق با ضوابط اخذ شرکت رتبه پنج راه و ترابری.

۵. اگر مجموعۀ شما از قبل دارای گرید بوده است و حالا قصد ارتقای آن را دارید، باید تاییدیه آن را نیز ارائه بدهید.

۶. پرداخت هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت راه و ترابری. (این مبلغ متغیر است و یکی از معیارهای اساسی در تعیین قیمت فروش رتبه پیمانکاری یا واگذاری شرکت‌های رتبه‌دار راه و ترابری است.)

 

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون شرکت‌های پیمانکاری رتبه‌دار راه و ترابری (رتبه پنج) ✅

 

✅ شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های راه و ترابری چیست؟

✔️ شرایط ثبت شرکت پیمانکاری راه و ترابری، داشتن مدارک تحصیلی مرتبط برای دوسوم اعضا، وجود یک مدیر با حداقل هفت سال سابقه کاری یا دو مدیر با حداقل سه سال سابقه در حوزه حمل و نقل مستند با بیمه است.

✅ مدارک مورد نیاز برای تایید صلاحیت پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های راه و ترابری چیست؟

✔️ مدارک ثبتی شرکت پیمانکاری راه و ترابری، سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی، کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره، مدرک تحصیلی اعضا متناسب با گرید پایه ۵ رشته راه، پرداخت هزینه اخذ شرکت رتبه پنج راه و ترابری.

✅ مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های راه و ترابری چیست؟

✔️ تایید تحصیلی اعضا و گواهی بیمه سابقه آنها در رشته حمل و نقل مهم‌ترین گام در طی مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های راه و ترابری است.

✅ قیمت شرکت رتبه‌دار راه بر چه اساس تعیین می‌شود؟

✔️ قیمت شرکت پیمانکاری رتبه‌دار راه و ترابری بر اساس معیارهای گوناگونی تعیین می‌شود. تعداد مدیران و کارمندان و نیز تحصیلات و سوابق آنها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.

✅ فروش شرکت رتبه‌دار حمل و نقل در چه صورت امکان‌پذیر است؟

✔️ خرید و فروش شرکت‌های رتبه‌دار پیمانکاری یا واگذاری رتبه‌های آماده حمل و نقل بسیار رایج است. تمامی اشخاص می‌توانند به آسانی با رعایت موازین قانونی شرکت رتبه پنج پیمانکاری راه را خریداری یا واگذار کنند. موقعیت شغلی افراد در گرفتن این تصمیم بسیار اثرگذار است.

✅ هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت راه و ترابری چقدر است؟

✔️ برای محاسبه دقیق هزینه‌های اخذ رتبه پنج شرکت‌های پیمانکاری راه و ترابری باید به سامانه ساجات (سازمان برنامه و بودجه کشور) مراجعه نمایید.

✅ قیمت شرکت پیمانکاری رتبه ۵ راه و ترابری چقدر است؟

✔️ شرکت‌های پیمانکاری رتبه پنج ثبت‌شده در حوزه تخصصی راه و ترابری یا حمل و نقل بر اساس ترکیب اعضای هیئت مدیره و نیز هزینه‌های تعیین‌شده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و معاونت فنی و عمرانی استانداری‌ها قیمت‌گذاری می‌شوند.

✅ شرکت رتبه پنج راه و ترابری چیست؟

✔️ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شرکت‌های پیمانکاری راه و ترابری را از ۱ تا ۵ رتبه‌بندی می‌کند. اخذ رتبه پنج شرکت پیمانکاری راه به معنی داشتن بالاترین کیفیت خدمات است. شرکت رتبه پنج راه و ترابری یا شرکت رتبه پنج حمل و نقل می‌تواند به آسانی برای حضور در پروژه‌های بزرگ اقدام کند.

✅ فروش رتبه پیمانکاری راه به چه صورت است؟

✔️ خرید و فروش رتبه پیمانکاری راه و ترابری یا واگذاری رتبه‌های آماده راه به خصوص در زمینه شرکت‌های رتبه پنج حمل و نقل بسیار رایج است. اشخاص به آسانی با رعایت موازین قانونی می‌توانند این کار را صورت دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *