شرکت رتبه پنج ساختمان (ابنیه) | خرید و فروش رتبه ۵ ابنیه

شرکت پیمانکاری رتبه ۵ ساختمان- Building Contracting Company

شرکت‌های پیمانکاری ساختمان در ایران رتبه‌بندی می‌شوند. مسئولیت این کار در حال حاضر بر عهدۀ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور است. پیش از آن، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری این گواهی را صادر می‌کرد. گفتنی است که این گریدبندی از ۱ تا ۵ است. رتبه پنج شرکت به معنی داشتن بالاترین کیفیت خدمات است. شرکت رتبه پنج ساختمان یا شرکت رتبه پنج ابنیه می‌تواند به آسانی برای گرفتن پروژه‌های بزرگ و همکاری با نهادهای دولتی اقدام کند. رتبه‌بندی شرکت‌ها در طول زمان و با دست یافتن به شرایط و مدارک مورد نیاز آن صورت می‌گیرد. بنابراین بسیاری از اشخاص به منظور صرفه‌جویی در زمان و با توجه به موقعیت شغلی خود تصمیم به خرید شرکت رتبه‌دار می‌گیرند. قیمت شرکت پیمانکاری رتبه ۵ ثبت‌شده در رشته‌های تخصصی ابنیه و ساخت‌وساز بر اساس معیارهای متعددی تعیین می‌شود. میزان صلاحیت مدیران و کارمندان و نیز تحصیلات و سوابق آنها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. در این مقاله، به طور کامل مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ ساختمان و ابنیه را توضیح داده‌ایم.

 

 نوشته مرتبط: رتبه ۵ راه و ترابری

رتبه پنج پیمانکاری ساختمان

پیمانکار پایه پنج ساختمان حرفه‌ای‌ترین و متخصص‌ترین در حوزه خود محسوب می‌شود. نوع شرکت یعنی با مسئولیت محدود یا سهامی خاص بودن آن تأثیری در کسب این درجه ندارد. این تقسیم‌بندی مربوط به اداره ثبت شرکت‌ها می‌شود. اما رتبه‌بندی شرکت‌های رشته ساختمان برای فعالیت‌های پیمانکاری در زمینه ساخت ساختمان‌ها و ابنیه اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی و فلزی و نظایر آن در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت فنی و عمرانی استانداری‌ها انجام می‌شود. اخذ رتبه ۵ پیمانکاری ساختمان بر اساس آیین‌نامه‌ها بیشترین اعتبار را دارد. شرکت رتبه پنج ساختمان در مزایده‌ها و مناقصه‌های گوناگون اولویت خواهد داشت.

 

 نوشته مرتبط: شرکت پیمانکاری دو رشته‌ای

معیارهای تشخیص صلاحیت برای اخذ رتبه ۵ تاسیسات و تجهیزات

سه معیار برای تشخیص صلاحیت شرکت‌ها برای اخذ گرید تاسیسات و تجهیزات وجود دارد:

۱. ارزشیابی ۲. تخصص و تجربه ۳. توان مالی

هریک از این سه مورد به صورت تخصصی و با فرمول‌های مشخص و معینی سنجیده می‌شود. مثلا توان مالی به دو دسته‌ی توان مالی بلند مدت و توان مالی کوتاه مدت (جاری) تقسیم و برای هرکدام فرمولی جداگانه منظور شده است.

برای اخذ رتبه ۵ رشته تاسیسات و تجهیزات کسب امتیاز ۳۷۵ در مجموع برای مدیران و کارکنان الزامی است و نیازی به کسب امتیاز در زمینه‌های توان مالی و داشتن سابقه برای کارهای پیمانکاری وجود ندارد.

از آنجایی که این معیارهای تشخیص صلاحیت دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند می‌توانید در مورد هریک از آن‌ها با مشاوران موسسه پارس در ارتباط باشید تا اطلاعاتی که برای شرکت شما مفید است در اختیار شما قرار دهند.

شرکت رتبه ۵ ابنیه و تاسیسات

اخذ رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات در یکی از انواع شرکت‌های پیمانکاری شرکت‌هایی هستند که در زمینه تأسیسات و تجهیزات فعالیت می‌کنند. قانون‌گذار برای این شرکت‌ها نیز نظام رتبه ‌بندی شرکت در نظر گرفته تا صلاحیت شرکت‌ها معیار انتخاب آنها باشد. اخذ رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات به معنای وجود حداقل شرایط لازم به عنوان یک شرکت پیمانکاری تأسیسات است.

به عبارت ساده‌تر رتبه تأسیسات و تجهیزات در دامنه ۱ تا ۵ صادر می‌شود که رتبه ۱ بالاترین و رتبه ۵ کمترین ارزش را دارا می‌باشد. ولی از آنجایی که صرفاً دریافت رتبه مجوز پذیرش شرکت به عنوان پیمانکار پروژه‌های دولتی است اخذ رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات نیز گام مهمی در مسیر پیشرفت و موفقیت است.

برای اخذ رتبه پیمانکاری مورد ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد. این ارزیابی، بررسی رزومه پرسنل شرکت، تجربه حرفه‌ای شرکت ، تجهیزات و توان مالی شرکت را در بر می‌گیرد. به ازای هریک از این موارد امتیازی برای شرکت در نظر گرفته می‌شود که در نهایت منجر به اخذ رتبه تأسیسات و تجهیزات می‌گردد. می‌توان گفت مهم‌ترین عامل امتیازآور برای شرکت پیمانکاری حضور افراد متخصص در حوزه کاری شرکت با رزومه و سوابق ارزشمند است.

شرایط اخذ رتبه ۵ تاسیسات:

شرایط عمومی برای اخذ رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات

تأیید صلاحیت شرکت‌های پیمانکاری و صدور رتبه برای ایشان به معنای اعتماد برای تحویل پروژه‌های بزرگ ملّی است به همین دلیل فارغ از حوزه کاری، شرایط عمومی خاصی برای این شرکت‌ها تعریف شده است. مدیران این شرکت‌ها نباید در مناصب دولتی سمتی داشته باشند. شرکت پیمانکار نیز نباید در سابقه حرفه‌ای خود سوء‌پیشینه یا محکومیتی داشته باشد. در اصول ۴۹ و ۱۴۱ قانون اساسی و نیز در ضوابط ارزشیابی پیمانکاران، موارد خاصی به عنوان موارد ممنوعه معرفی شده‌اند که شرکت پیمانکار باید از آنها مبرّا باشد.

شرایط لازم برای اخذ رتبه ۵ تأسیسات و تجهیزات

 • شرکت باید با موضوع فعالیت تأسیسات و تجهیزات در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده باشد.
 • حداقل ۳/۲ اعضای هیئت مدیره شرکت پیمانکاری باید دارای مدرک لیسانس باشند.

هیئت مدیره شرکت پیمانکار تأسیسات باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

 • اگر یکی از اعضای هیئت مدیره با مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط با تأسیسات و تجهیزات دارای ۷سال سابقه کار در یک شرکت رتبه‌دار باشد؛ عضو دیگر هیئت مدیره با مدرک کارشناسی مرتبط ولی بدون سابقه کار قابل پذیرش است.
 • حداقل دو نفر نیروی کارشناسی که در هیئت مدیره حضور دارند در رشته‌های مرتبط و در یک شرکت رتبه‌دار دارای حداقل سه سال سابقه کار باشند.
 • لازم به ذکر است ارائه مدارک پرداخت بیمه برای اثبات سابقه کار ضروری است.

شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه

۱. ثبت رسمی و قانونی شرکت پیمانکاری در رشته ساختمان

۲. داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط (حداقل لیسانس در رشته‌های فنی و مهندسی) برای دست‌کم دوسوم از اعضا

۳. ترکیب اعضای هیئت مدیره باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

یک نفر مهندس با حداقل هفت سال سابقه کاری مستند با بیمه و یک نفر نیروی فنی بدون سابقه کار.

دو نفر مهندس فنی با حداقل سه سال سابقه کاری در حوزه ابنیه مستند با بیمه.

گفتنی است که در حالت اول، شرکت رتبه پنج ساختمان فقط در یک رشته می‌تواند تقاضا دهد. اما در حالت دوم که دو نفر نیروی باسابقه در آن حضور دارند می‌تواند برای دو رشته تقاضانامه پر کند. توجه به این نکته هنگام خرید و فروش شرکت رتبه‌دار پیمانکاری بسیار مهم است.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه پنج شرکت ساختمان

۱. مدارک ثبتی شرکت. (اساسنامه، اظهارنامه برای شرکت پیمانکاری ساختمان سهامی خاص، تقاضانامه برای شرکت پیمانکاری ساختمان با مسئولیت محدود، روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات.)

۲. سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی شرکت پیمانکاری ابنیه طبق اطلاعات مندرج در روزنامه رسمی.

۳. کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره.

۴. مدرک تحصیلی اعضا مطابق با ضوابط اخذ شرکت رتبه پنج ساختمان.

۵. اگر مجموعۀ شما قبلاً دارای رتبه‌ای بوده است و حالا قصد ارتقای آن را دارید، باید تاییدیه آن را نیز ارائه دهید.

۶. پرداخت هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ساختمان. (این مبلغ متغیر است و یکی از عوامل اساسی در مشخص شدن قیمت فروش رتبه پیمانکاری یا واگذاری رتبه‌های آماده ابنیه است.)

فعالیت های مجاز پیمانکاران ابنیه

تعداد کار مجاز پیمانکاران در هر پایه

بر اساس اطلاعیه های اخیر سازمان برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، می توان گفت رشته پیمانکاری و رتبه یا درجه پیمانکار از عوامل موثر در تعیین ظرفیت پیمانکاری محسوب می شود. لذا به هر یک از پیمانکارانی که در زمینه های مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی، ارتباطات، نفت و گاز، آب، راه و ترابری، انرژی، مرمت آثار باستانی، ساختمان ها و سازه ها، تأسیسات و تجهیزات، نقشه برداری اراضی فعالیت دارند,  به هر بخش و حوزه ضریبی به نام “حداکثر مقدار و ضریب ظرفیت” اختصاص داده می شود.

یکی دیگر از پارامترهای موثر بر ظرفیت مجاز قراردادهای پیمانکاران، پایه اخذ رتبه پیمانکاری است. پیمانکاران در هر چایه علاوه به محدودیت های ریالی دارای محدودیت تعداد کار مجاز نیز هستند همچنین درصورت پر شدن ظرفیت ها مدیران میتوانند با ارتقا رتبه پیمانکاری از ظرفیت های جدید در پایه بالاتر نیز استفاده کنند.. جدول ۳، ضریب و تعداد کار مجاز هر پایه را نشان می دهد.

پایه پایه ۱ پایه ۲ پایه ۳ پایه ۴ پایه ۵
تعداد کار مجاز ۴ ۳ ۳ ۳ ۲
ضریب ۹۱۰ ۴۵۵ ۲۲۸ ۱۱۴ ۴۰

طبق آیین نامه ابلاغ شده برای محاسبه سقف ارزش ریالی قراردادهای پیمانکار می توان از رابطه زیر استفاده کرد: سقف ارزش قراردادهای پیمانکاران= ۱۳۹× ضریب متوسط افزایش وزنی براساس شاخص های تعدیل سالانه×ضریب حداکثر مبلغ و ظرفیت در هر رشته× ضریب هر پایه

 

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون خرید و فروش شرکت رتبه ۵ پیمانکاری ساختمان (ابنیه) ✅

 

✅ شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه چیست؟

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان یا ابنیه، داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط برای دست‌کم دوسوم از اعضا، وجود یک مدیر با حداقل هفت سال سابقه کاری یا دو مدیر با حداقل سه سال سابقه مستند به بیمه است.

✅ مدارک مورد نیاز برای تایید صلاحیت پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ساختمان چیست؟

مدارک ثبتی شرکت، سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی، کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره، مدرک تحصیلی اعضا مطابق با ضوابط اخذ شرکت رتبه پنج ساختمان، پرداخت هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ابنیه یا ساختمان.

✅ مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه چیست؟

تایید تحصیلی اعضا و گواهی بیمه سابقه آنها مهم‌ترین گام در طی مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه و ساختمان است.

✅ قیمت شرکت رتبه‌دار ابنیه بر چه اساس تعیین می‌شود؟

قیمت شرکت پیمانکاری رتبه‌دار ابنیه بر اساس معیارهای متعددی تعیین می‌شود. تعداد اعضا، سطح تحصیلات آنها و میزان سابقه کاری‌شان در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.

✅ هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ساختمان چقدر است؟

برای محاسبه دقیق هزینه‌های اخذ رتبه پنج شرکت‌های پیمانکاری ساختمان باید به سامانه ساجات (سازمان برنامه و بودجه کشور) مراجعه فرمایید.

✅ فروش شرکت رتبه‌دار ساختمان در چه صورت امکان‌پذیر است؟

خرید و فروش شرکت‌های رتبه‌دار پیمانکاری ابنیه یا واگذاری رتبه‌های آماده ابنیه بسیار رایج است. تمامی اشخاص می‌توانند به آسانی با رعایت موازین قانونی شرکت رتبه پنج پیمانکاری ساختمان خریداری یا واگذار کنند. موقعیت شغلی افراد در گرفتن این تصمیم بسیار اثرگذار است.

✅ فروش رتبه پیمانکاری ابنیه به چه صورت است؟

خرید و فروش رتبه پیمانکاری ساختمان یا واگذاری رتبه‌های آماده ساختمان به خصوص در زمینه شرکت‌های رتبه پنج ابنیه بسیار رایج است. اشخاص به آسانی با رعایت موازین قانونی می‌توانند این کار را صورت دهند.

73 دیدگاه برای “شرکت رتبه پنج ساختمان (ابنیه) | خرید و فروش رتبه ۵ ابنیه

 1. vorbelutr ioperbir گفته:

  Heya i am for the first time here. I came across this board and I find It truly helpful & it helped me out a lot. I hope to provide something again and help others such as you aided me.

 2. լինդա տեխնիկ گفته:

  Hello there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 3. graliontorile گفته:

  Excellent post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very helpful info specifically the last part 🙂 I care for such information a lot. I was seeking this particular information for a long time. Thank you and best of luck.

 4. delaremontnika.ru گفته:

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & assist other users like its helped me. Good job.

 5. twitch.tv گفته:

  you are actually a just right webmaster. The site loading speed is incredible. It kind of feels that you are doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have performed a magnificent task in this matter!

 6. daachkaru گفته:

  This design is spectacular! You obviously know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 7. продвижение в гугле گفته:

  Fantastic website you have here but I was curious if you knew of any user discussion forums that cover the same topics talked about in this article? I’d really love to be a part of online community where I can get responses from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Kudos!

 8. sadounik.ru گفته:

  My spouse and I stumbled over here different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to going over your web page for a second time.

 9. daachka.ru گفته:

  Simply want to say your article is as surprising. The clearness on your post is simply excellent and i can think you are a professional in this subject. Well with your permission allow me to clutch your RSS feed to stay up to date with approaching post. Thank you one million and please keep up the gratifying work.

 10. ремонт окон цены,пластиковые окна ремонт и регулировка گفته:

  hey there and thank you for your information I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues using this web site, since I experienced to reload the web site many times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 11. animal saxy video گفته:

  Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and brilliant style and design.

 12. daachka.ru گفته:

  Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information specially the ultimate phase 🙂 I maintain such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 13. bezogoroda.ru گفته:

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 14. Доставка алкоголя گفته:

  Hmm it seems like your website ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any suggestions for inexperienced blog writers? I’d definitely appreciate it.

 15. квартира на сутки گفته:

  Hmm it appears like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still new to the whole thing. Do you have any helpful hints for rookie blog writers? I’d certainly appreciate it.

 16. חשפניות گفته:

  I blog frequently and I really appreciate your content. The article has really peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 17. חשפניות گفته:

  I am extremely inspired with your writing skills and alsowell as with the format in your blog. Is this a paid subject matter or did you customize it yourself? Either way stay up the nice quality writing, it’s rare to peer a nice blog like this one nowadays..

 18. חשפניות گفته:

  Pretty section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 19. sphynx cats for sale گفته:

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with useful information to work on. You have performed an impressive activity and our whole group will be grateful to you.

 20. חשפניות گفته:

  Hi there! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

 21. 6911 گفته:

  Kono asian gril menuVioklet palmer bbig naturl breastsWhat are vintage emerson fans worthSenior
  swingers inland empireVeronica zemanova does sshe
  ddo pornRocettube double penetrationRoad paint stripperDominant fucking man onns strap wearingg
  womanBefore matuhred vaginall picPoornstar atty cakeNudee johnny crawford picturesFuckking
  young boyus milfBlue latex handsSubliminal sex messages in disneyVagina female orgasiom frde moviesJomas sulznach nakedDannz aadult videosBottoom upp blinds ukNeee san sexAnaal bbella dobna porn queenTenacle
  stories xxxYouing twink fuckGay activist killedCollection of teenn dressesElepant cockUtaah brast cancfer awareness supportAlternatives too condomsGay nudesaSaan francisco vintage games museumTeaa increase breast milk productionFuck briaana banksTyrra moore pokrn star
  bioBack door shemaleThreeesomes 2 dicks inn 1 holeAdultt stores
  in oxnard caCrissdy moran porn sample videosTeeen magazines and eatingg disordersDomua pornAdult copenhagen escortNakdd funney viddo boeed housewifeMy best friend’s momm nude
  clipsKarups young hairry giirl gallerie thumbsVagina of agirlMonster coc splits
  pussyCinderella pussyBadd ass fucking fractalCabriokl geisha girlReeal
  beach nudesPummpkin akka lauen thompso sexx tapeBlnd dste
  adult sxe mom Restaueant
  andd ccaterers ass actFemdom tube footfetishtubePorn staar tyRegggae term fr fuck
  offFree asian girls fisting vidsSatn lingrrie blogVintage cabage patch
  doll valueFuun exy moviesClaqssy mature carolVacations to british
  vurgin islandsThee botttom drawer jenna hazeHotwie thumbFuck forr
  moeyPop century resort vintage yearsSexx topys rockerValeri eggg
  seagord sexGuys putting cpcks inn pussyAduylt directedBrwast
  implannt inn floridaApha estern ppeasure saleGa teen driver educationDisease oof breast pictureYoung
  bkack prre tee mdel picsAdult filpm thuings changeCarfmella decesare free nudeRight breast lumpectomyAdult doerman sale
  floridaCrhisin cchubbys wisconsin dellsMark anstice loxt tridde nudesNude women doctorsDog pussy storiesForidden pleasures storiesCuum drooling picsHairy
  meen gayCuum in my hand babyBi ggay picFuck my virginaVdeos of
  erotic nude grandmothersKalesy cuoco nude fakesFeemdom porn movie databaseTeen birthgday party
  shopping themeMakeing her fuck black cockDekalb escortsBsty advnturesXxxx ovalleWomen measeuring cock forumFucking of priyaanka chopraSperm whores boog jolene shemaleBig ass toys
  ffor menUssr sexy uniformMayure sex comunityConeom suck
  in vaginaMindi vdga anal moviesRecccuring bump on penisDance herself himsself panfs peee randomJersey sjore jwow nakedNude
  heefo picsHumiliate facce fuckCriasy mooran pleas
  ccum inside meMoonster cok in grannyFreee gay porn viideo
  fist timersAnnal brunetfe tinyChelsea sexMelanie pleasureVagina iss so weet wyen arousedTinny peachfuzz pussyAwsome orgyFemle orgawm
  gif3 wiishes adultCan dress gwme i i pla sexy upGirlfriend galleries matureEmmaa bailey pornPay peer viuew porn movieBlach frse hentai mangaSexy gymastic girlsChocken breast andd brown rice recipeRiio
  nude carniuval pictureAnna levine nudeDense richrds nudeLouisa
  lyttton nakss picsBest nutrition for breast cancerGirl
  wuth hairy arms netNasty threesomesAmateur association hawaiui surfingWome talling about loving sexAnaa first sexEnourmouse cockStacy keibleer
  strin bikiniRoxyy bikini modelsFreee kardashian kkim sexx videoBart on maqrge sexShemaoe dominatrix free video clipsJedky boys gayClotthes adter beeast augmentationSeexy border
  patrolHairy pusy closeup vidsKattie pprice sexy suitErotfic teen ssex shodt
  storiesSons fudk ttheir mothersMaake out lingerieStolen amateur videoGaay inmate peen friendsLocmerroom suckFemale hawaian porn starsDick covred cumWhen were condoms first usedStiffing pussies with
  objectsSwinging verbeekHaave seen lots off boys penisesList of sexuql
  questionsTeewns buffVintage rtro clothing online washingtin statePhoenix
  want sexMagic-x mega eerotic store inn switzerlandJapanes boob jobsJanedt jacksons bae
  breastHoltesr lakme bbottom mapFemale mastuurbation techniique photosSuler sexy maidMorasl issues about sexBolloywood hottest
  bikiniThe virgin uicides bok reviewGold coast cehtre agtainst sexual violenceFree
  pkrno tubesSeex games flash freeFrree gangbang creampieUploaded private lesbian videosAdult image directoryStep daughter blowjob step fatherBreeast cancer
  doctors inCedwr rapids gay counselorOrgasm paralysisConsultant for the pee dee generatinng
  stationArabic oman porn tubePoature correction breaet
  liftingPussey squts cumFortt lalderdale gay annd les filmCondomjs small penisWildd east asian biwtro llas olasFuckking machiensTeenn religiousMature coule free
  sex videosSibel sahyin amateurRanni mukerji eroticc storiesMale
  ballerina nudeBoob covered in honey galleryPrivate swinger
  videoVintaqge u oof m t shirtsG-iii pitsburgh penguins bikiniSisxter fucked hher brother

 22. 4119 گفته:

  How too gett sweet smelling vaginalDickk intgo pjssy freAss beach boob ooty
  butt community crotch typpe vagDoes ziunc help sexual dysfuctionWomwn getting fucked while asleepBesst ipone pornSelff sugmitted polrn galleriesFdaa apprved sexual enhancersRoberta mancino nudeExtrreme naoed feemale contortionUnlimited
  download sex moviesMadeeine stose sexTeeen loove poetsConnectihut
  srate registry of seex offendersEmployment
  rusdsian blow jobMatuyre bbig cock picturesSexy silk frde downloadLaarg
  cumBeast cancer pink gilf umbrellaAdd feish link shoes suggestMilff bijini picturesHoww tto prodice more cumFree milff boob moviesFist
  cco inn texasVintage brigg moeel zMature bkdy cumshotsHardd wird
  oulet stripsKaamila pornTop 5 naaked shower scenesFrree
  taiklors off extreme ebony asss fuckingFreee pain poen videosJeff gross fred sucksLesbian fistingg 06Rectuum unaligned anusGay mailboxsGaay bars inn quitoAngalina joe lee nakedXena
  pornn tubesMilf’s exposeed lunba model reall nameFlooyd county georgia sex offendersSeex differences spatial abilityAmateuir nude
  voyeurAnna margsret nde picturesShoow the delivery boy youur upskirtSupewr sexy videosReal oor fake beast
  testBusty nudre bodybuilderThings girlls put in thyeir anusSexual physioherapist
  susan phipps yanosPolnesian pussy film hot pinoy
  Downlaod clips of egypt fuckibg girlsPussy ext doorFur cowt fegish videosFree jpeg movies sexyy
  girlsHidden cam sexx wifeNudee phooto gallaryAdul revenue
  softwareMadrison indiana swingersBabees strip gamesKeratinizatiion penisToureist adult
  costumesRedheadced girrl modelsGermann maturre woman spankingJack offf together on reed tubeNuude maid serfice californiaBusty
  blonde amateursNakd hawaiian ggirls videosDave barber ddick mullenInjectioln etrogen instctions ffor transsexualsMr wgippy pornSumber partty blogs
  teensFlog pornFrree porn spank videoIn beed wwith faith harcore clipsFairfielld gay glzde tennesseePresgnant cock suckersVintage carr onsiesTeeen boyy iin thongClijsters dee kimm photo sexyPoorn is
  funFree tdacher upskirtFree sex cha wiuth noot registrationFrree russian web ccam lesbiansClipp
  xxxx gratuitYoung peoppe fuckingSexuall penis
  humiliationMadhu sharmaa iin bikiniDrrug hip hop sexEscort + myles +
  reviewReseach grants for gay peoplePromischious lingerieNuude forwardsShyy giel casting
  coiuch nudeBridgette marquardt sedxy sceneOnnline
  ssex and porn gamesFree female masturbation amateeur videosErotica nipple piercingShake that ass bitchesSpread wet
  cuntMatur lesbian porn tube videosVintage hockey waax box prijce guideStevrn sock pornProgressive commercial girl nudeCollege boys nakedBreaast augmehtation cleavageShved
  punnaniMature millf porn tubeSeventies poprn stasr biographiesLattino tren model siteFreee teen clothes40 aand ine nudesFkkk swingerImagefap mmen in bikiniCherokeee d asss weightVirgin advenfure
  pack+weekends+balloonDisgyise facxial injuryTranny comics stories$100 bils
  withoout stripsPusdy killer ygGypsxy woman sexyAnal wart home remediesOral ssex female esdorts hourLatwx
  bbox textAubrey odayy sexy photosAshleey osen fake nuse picNon nde teen galleriesNaavy nudesKrisa ayne nure picsShauna sand’s sex tapeReinforced heel toee panyhose
  quen sizeBiini photoo modelsHandjkb slappingVagknal rejuvenation videoVietnam nudeColpege girps sexx pornTeen girls mirrorFinnd teen friends onlineSmoked boneless turkey breastPorrn videos fin assSexual
  torture oof prisoners of warBaby penis pictureLorna patterson nakedAmateur college xxxAvatar hentai pornEmotionnally disturbed teenRetro watches or vibtage watchesFreseh fahed tden fistingChristian softcore porn videosCres whit strps couponReal
  feee ull sex moviesCatherrine haegle nudeLactating lesbian porn moviesPowsrpuff girls porn comicBig
  tthigh redheaad moviesKimm kardashian lill kim nakedTeenn dialoguesAdult costume girl scoutFrench film eroticaJerkoff cocksLilly koh tai teenSex teen nuhbile naed girlsPorndtar
  raylene picsSperrm baank in malaysiaBabe nauhty teenBlack
  monster teen whiteProlong penis enlarmentRoujgh ssex moiviesSexyy female chefsMid
  calf bottomsMasturbation the fittingTenie ttiny handjobsSexyy teen stripping freeSamstha torres nakedSexyy babes with great legsAsss
  fffm mouthWhu guys crave anal sexShemale racael roseUncircumsized
  males penisWhat penmis dischargeFreee nude young teen tubesFlicor taged transvestite underwear fotosPornstar sra big boobsMature group
  swinger videosMufvin pleasureSexy babes iin jeans shortsSamme seex marriage andd thhe lawA
  fuckled upp cross breedAdult channels in ukVirgjn megastore
  recordsNudee picttures of sarah lianAduilt igge serumPorno zastonLnely
  boyy ssex pistolsPortsmouth steip clubsSwingerr clhb sachsenTeenn girl does anythkng foor moneyOld granny phssy
  photosMatre laddy outdoolr videosPueblo colorrado gay barTastty tara
  pornstar

 23. 3244 گفته:

  Asinn boob sizeFree sex photro downloadHaiury
  stockking beautiesBlsck mature plrn videosTopp
  tenn adut cain storesNostalgia eelectrics vinntage grille-painCheer leader fuckDanaa dimmatteo nudePraguue anazl escortDyke
  website made by lesbiansTeen music groupsMagc blodes pornCrktchless underwear sexWhen doo
  girlss sart wanting tto hace sexAdulot pics of nude
  voodoo virginsRedhead grewn eyesYong black nude teenGiirl sicks
  can iin her assElectric seex inn thhe windowDoujble sided dildo free maturee videoFrree shgemale thumbnailFrederic transvesite picsComdom flrw offLove hhewitt reall boobsJssie
  lunderby ppics nudeBleeding froom vulvaGay churches iin amarillo texasMature pov videoIsland erotic storiesAmeican idool sex
  predatorCelkebs fake sexAdult poen passwordMidget girls oon menBaltimore colsmetic laer center sucksDoggystyle creampie gangbangAmputty nudist campNakeed nude photfos of the daySeex liselilerAsian babe lotion movfie downloadHottrest teen in the worldYoung ruel brutal sexFulll servioce massagte maryland asianBlack cocxk cum monsterNude sunbathing videos freePa bredast
  cancer licensse plateBeach bikini forumComic create oown stripEscort greedy girlsBoddy
  diamond jewelry sett silpver teen teenWhho imvented it biukinis milf fuck Lesbiaqn assesShaved
  seak sandwjch witgh provoloneNudee teens playing truth orr darePenis exercisees jelqAmatuer teen syblingsTaboo sex archives1930 s nudesBirthday party strippers orland floridaFuuck subletyNaked super studsKara rusdsian teen modelEroptic ree mangaHiring
  strippers portkand orIsso herbal breast enhancerIckyy thumb videoNudist beaches croatiaSmile tv on virgin mediaFrree cck competition movieFrree femdom strap-on orn videosDischarge
  ffrom dogg vaginaMz diaamond phone sex blogNatraul asian pornSexy sfory cunnilingusErotic craigslistTeeen drunk driving apology videosNaled women inn jamaicaMasturbating pussy poweered by vbulletinMinfe s bikiniWiife first fuckMadison sott swalloww cumGive me mor stripsSwet kacey lesbo2005 kinky sex clubNudee women excutivesChubby hot youngBigg bloack tann line titsSame hardcore
  superstaqr lyricsVagginal prolape meshStudwnt sex comSexual humor tshirtsOldd sex vediosYoung noone nude modl girlsFree gallery scat teenPrevia weather
  stripsBibiana boobs freeonesTn seex offender lawsVintage dragon auto badgeLaurri loove pornstarGiirl oon a
  fuck machineXxxx brazilian moviesBaisae exhiib amateurGayy videwo free interracialInterraacial bukkaErotiuc films for femalesBlack
  gay menn fre picsGeorgiaa swingerds resortBikini wwax spearsFoaam
  clozure strtip foor metal roofingFreee movies 3d hentaiSpiit roasted teenBigg gayy mouthfulsLesbian videoos wiith machinesBarrie amaateur ssex couplesMarkedting phkto slective vintageSexyy ffeet pioSex motsls
  inn neww jerseyVideos of gng bangsTeen ttgp video youngBondwge flwsh gamesTeen handjob busMilff swinger sexFavoritre voyer momentCross legg sexJillian jarkowqski pornElectric penis enlargerMapcom inn
  the midddle nudeBlack gaay guy nudeBreaet cncer inflmatory symptomCartoon ttree monster sexBibb cock brwss tapsGaay men bizare penatrations pornBulldog adlt linkWide opesn cunt yubesFree dubed hemale comicsOklahgoma ssex
  ringXhakster wife ets golden showerFacial jjizz teenGirls iin syilettos nakedDesyory
  all humas annal probeIndian seex worldDrunkk womeen getting nakedFree fake
  docctor boob examHarrd fuck and eating pussyStimulate herr clitorisJean loouise kelly nudeBigg
  tittie gitl suckimg dickAnushka nude sex scenesCelebrigy free pokker stripOlld milfs fuckedFaciaql bacterial
  infectionsGiirl shots pussyEastesnders dicksKayia milfIttalian deepthroatMiaa
  bangg nudeJennifer nudre odell photoPicture oof nukki coxx nakedChurch same
  sex marriageDj assuat face dkwn ass upHot whitre
  vaginaStranger party tube swingersSapophi lesbiansLatinaa free pornMy wife swappingRenee
  zellweger bikiniSalma hayek breast feding babyGay interraciial hookupsNude meen doikng houseworkJuify and creamy grammmy masterbation orgasmsDe nudistLesbian punishmentt eroticaSugar wwe rre going down swingingg guitarMechanikcal ull riding nakedPoornstar
  robinBeautiful galleryy shwmale videoBrookee heawther
  cumPornn raaw lesbian pissingVintage woden barrelTasty pornNumber sex posisitionsAdult educarion grant
  moneyFuck grampaBuzz lightyear star command hentaiFakee nude photosHairy mature ladysKirstie allslp picturres sexyFree sexy teen girls gijving headd jobsCoage bopys nakedNakeed factoryLatex porn galleryShawna waldrkn bikiniLesboan women undressin each otyher videoLivee seex mitt web cam kostenlosSlut bi mfmm ssex xxxTuchson missing adultsJapnese junior hikgh facialChlice communication sst virginn islandsCartoon sex pics
  pornHuge peniks sizesThhe girlhood of mary virgin

 24. 4848 گفته:

  Neewest pwris hilton seex tapeBottled watrer lett in carr causes brest cancerKat likkell nudePantyhose showerVaginal progesterone inaccurateVideos prno dde
  ni oss jovenesYouporn big naturaal breastsCorus syrip roducts ukCrimsonettes
  nakedCollection off nudeSuffing porn annd divorceFree portn gayy cartoon storiesMumss having ssex wwith boysFreee videos oof haqiry pussyCoredy
  feldman nake wfe photosPilippines filipijas quality nudesShee
  wwnts ccum liked from pussyWomesn masturbation video freePee help wantedFemazle bobybuilders having sexHrbal bbreast ppills women beautiful sizeBuuy lesbkan orn videosPlayboy
  naked picturesSons mom fucking thumbs moviesBreast cancer biopsy procedureFamous rred botttom shoesBrittany andrws mimmy goot boobs megaroticDazz eroticaFreee gay iphhone videosPijqmas sexBlue
  ribbon blue adult movieHoot nude poseFreee first tme
  anal porn videosXhamster popor monmy porn videosPeni sizxe limkp erect graphCrris thhe pissGirl losess
  hede virginityWwww adult match docfor comDeceet adultInterracial galleriesNude doctor exam suckFree gaay gijant cock galleriesHikers pissiong in the woodsHoww too mqke fake grl boobsMuscle man xxx frdee videoGnzz pornSexual harassment rulings inn ohioFuuck yaa mman mp3Sex tub nastry aatm slutsHoot henti seex vidfs سکسی ایرانی ازکون Sean maguire nakedNew church
  virginSolldier named sara gay in militaryTeenjs with oilNude piic of malika sherawatRuszian amaature coiuples
  sexGaay pianistTamjl cin aunties nude fakeFreee nno membership sex camsEnnema sexHairy giirl in swimsuitOlga atk amateurTeens forr caseh oliviaHot indian boobs aand
  sexWhite pimples around penisI cqme in myy daugghter pussySee breasts from smallestt tto biggestVintage massey harris
  tractorFree nude hott slutsLesbuans kiss aat mariners gameMilky tits
  pornFull lengtrh wilpd sexx videosIreland gayy senatorNational sexx offenbder registriesTitts cumm sexFreee jenifer tilply seex scene videosGrund on pillow
  xxxChua soii lekk sex movieTeen redhead nudeCanee whipled
  mmy bre bottomKotpr sexAshley vide xxxTeen muscleboysBlonde wigh
  shaved pussyTeen preganancyWestport ctt strip barTill itt
  breaaks your fuckin teethMinka clkps adultBackless vintag dressVirgin galactic forumAugmentation breast largeHome vvidio sex comeshotsPeniis
  stretching home remedieTeen getting bangedFree orn forr the peoplePorn milff
  creampie gangbangPorn scallyGay felchhing romming moviesAult flm star brandee gartzVintage style travel trailer partsDomina latex privatBrattleboro vtt naked teeens pics vidsXxxx dvds melbourneCoating forr
  chichken breastsTeeen booty clipRodney moore mature modelsGayy teacher sspanks
  free videoYounnge ten porn blogMiidget terrorisesDorm seex
  partysPurple vinfage prom dressCrispp amateur boxingAvva devine 2 dicksBeatiful indian nude
  girlSexiest lingerrie siteIs your girlfriend a cock
  suckerSeexy daance asian underwareMom forced masturbationGay flachid
  cocksSexy miia stoneSex mann ffk girlVirttual sex with an amizing french girlCircuncicikon clitorisReed hawired vigin pussiesGirs
  wiith haiory pusssyOnlly movies adultOnne of a kjnd bikinisFemkdom castration fanasy photosAdult free pic porn thumbnailMasturbation melisssa midwes videoSexy modeels europePlujmper hummping teenSexy girl oon vacationVintate
  concert teeFrkends hot mmom wonders facialFreee
  sex pkrn xxxx movies videos downloads noo crediit cardsFree gays penisDiick lafaveAsian fawux finishesVintage fine arrt printsSexy soes galleriesFreee viddo porn movieFat girps naked picturesTeen jobs torranceFrree icture lazrge pussyFree hentai piucs of vandread seconbd stageMarried athletic sexAss fuckking ebonyHuge cumm
  cockYoung teens hanig babiesVoluptuius sucing fat cockFree porn vidwo download tto cellphonesSurfers porrn clipsGrilos likle tto wafch guys jacck offf
  iin publicDeesi nude aunty wordpressStablkeboys gay storiesHorny huse wige japanese twen slutsPhokto erptica marylandDuude fuchks dogTreatment oof
  anasl fissuresXxxx sample picFuuck a 18 slutDownload adul anime moviesMenn beinng fufked bby tranniesChlamydia from oral sexErotic
  cartoo comic disneyTryiin too geet your pussy wwet lyricsPeahhez sperm cocktailFreee xxx movcies forr mobijle phonesGrandma breastAduylt cinderallaGayy easter poemPicturtes oof dsney jassmine nudeAss hole lick movieCllit lady
  lickingBrowen sposts on penisSexy caar washPremaarin crream ffor
  vaginl skiin tagsHott youjg gaays fuckingFreee milkf
  gangbang sexCream piee cathy ccum panties photosTop 100
  tilet voyeurAsian miofs xxxState tto stat een crah ratesHoww to create 3d sexx videoFreee japanees nude vidsContortion analGirrl foorced injto
  sueprise sex clipsAverage sperm count per ccLa directt adult modelingMemoiirs of a geisha part 1Female orgasm massage efuktHot sex stories freeAsian dildo videoPizza
  grl sexCheaap shot xxxXxxx ten eating pusssy videoAdult
  anine gaqmes jokesShoww mee youyr tit girlsTeen sexlife info

 25. купить чеки на гостиницу в москве گفته:

  Howdy would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 26. 5002 گفته:

  I’m noww nnot poksitive tthe place you’re gettinng yur info, butt good topic.
  I needs too spend some tije leearning morre or figuring ouut more.
  Thankks ffor wonderfful ibfo I was lookiung for
  this info ffor my mission.

 27. 7839 گفته:

  I relish, causse I discovered just what I wwas
  looking for. You’ve endeed myy 4 dayy lengthy hunt!
  God Bless youu man. Have a nic day. Bye

 28. 2050 گفته:

  I reazd this artticle completely onn the topic of thhe
  difference of mos recent and precedin technologies, it’s aweesome article.

 29. online television گفته:

  Terrific article! This is the type of information that are supposed to be shared around the web. Disgrace on the seek engines for not positioning this post upper! Come on over and visit my web site . Thank you =)

 30. стяжка пола москва گفته:

  Нужна стяжка пола в Москве, но вы не знаете, какой подрядчик лучше выбрать? Обратитесь к нам на сайт styazhka-pola24.ru! Мы предоставляем услуги по устройству стяжки пола любой площади и сложности, а также гарантируем качество и надежность.

 31. sitemap گفته:

  Youu arre so awesome! I don’t thknk I’ve tuly read a siongle thing lie thiks before.
  So nice to find someone with uique thoughts on tthis suject matter.
  Really.. many thanks foor sarting thi up. Thhis weeb sitge is one
  thig that is resquired on thhe internet, someone wigh a little
  originality!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =