چاپ آگهی در روزنامه رسمی، آخرین مرحله ثبت شرکت

روزنامه رسمی یک سند رسمی و دولتی در جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود که زیر نظر قوه قضائیه اداره می شود. یکی از وظایف آن چاپ و نشر آگهی مربوط به ثبت شرکتها می باشد.

قدم آخر شما در مراحل ثبت شرکت، چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی است که از این طریق فعالیت تجاری شما به اطلاع عموم می‌رسد. در روزنامه رسمی اطلاعاتی همچون نوع فعالیت و نام شرکت درج می شود.

بعد از مراجعه به سامانه آسان ثبت و وارد نمودن موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت و در آخر تایید مدارک و دریافت شماره پیگیری، نوبت به انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور می رسد. در آینده برای تمامی همکاری ها و فعالیت های شرکتتان به اصل یا کپی آگهی چاپ شده در روزنامه رسمی نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین باید پس از هر تغییر و تصویب در مواردی همچون تغییرات اساسنامه، انحلال شرکت و انتخاب مدیر و بازرس، نسبت به انتشار در روزنامه رسمی اقدام کنید.

با الکترونیکی شدن بسیاری از فعالیت های اداری و دولتی دیگر نیاز به مراجعه حضوری نیست و به راحتی می توانید از طریق سامانه های مخصوص به ادارات کار مورد نظر خود را انجام دهید. برای انتشار آگهی در روزنامه رسمی نیز می توانید تمامی مراحل آن را از طریق پورتال روزنامه رسمی کشور انجام دهید. پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد که می توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید. به یاد داشته باشید که هزینه چاپ آگهی نیز به عهده شما می باشد.

پس از حدودا ۵ روز کاری، آگهی شما در سامانه روزنامه رسمی منتشر خواهد شد که می توانید نسخه الکترونیکی آن را از طریق همین سامانه دانلود کنید. برای دریافت نسخه چاپ شده کاغذی آگهی خود نیز می توانید با مراجعه حضوری و یا درخواست ارسال پستی به متقاضی اقدام کنید.

ورود به سامانه روزنامه رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.