شرکت رتبه پنج ساختمان (ابنیه) | خرید و فروش رتبه ۵ ابنیه

شرکت پیمانکاری رتبه ۵ ساختمان- Building Contracting Company

شرکت‌های پیمانکاری ساختمان در ایران رتبه‌بندی می‌شوند. مسئولیت این کار در حال حاضر بر عهدۀ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور است. پیش از آن، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری این گواهی را صادر می‌کرد. گفتنی است که این گریدبندی از ۱ تا ۵ است. رتبه پنج شرکت به معنی داشتن بالاترین کیفیت خدمات است. شرکت رتبه پنج ساختمان یا شرکت رتبه پنج ابنیه می‌تواند به آسانی برای گرفتن پروژه‌های بزرگ و همکاری با نهادهای دولتی اقدام کند. رتبه‌بندی شرکت‌ها در طول زمان و با دست یافتن به شرایط و مدارک مورد نیاز آن صورت می‌گیرد. بنابراین بسیاری از اشخاص به منظور صرفه‌جویی در زمان و با توجه به موقعیت شغلی خود تصمیم به خرید شرکت رتبه‌دار می‌گیرند. قیمت شرکت پیمانکاری رتبه ۵ ثبت‌شده در رشته‌های تخصصی ابنیه و ساخت‌وساز بر اساس معیارهای متعددی تعیین می‌شود. میزان صلاحیت مدیران و کارمندان و نیز تحصیلات و سوابق آنها در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. در این مقاله، به طور کامل مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ ساختمان و ابنیه را توضیح داده‌ایم.

 

 نوشته مرتبط: رتبه ۵ راه و ترابری

رتبه پنج پیمانکاری ساختمان

پیمانکار پایه پنج ساختمان حرفه‌ای‌ترین و متخصص‌ترین در حوزه خود محسوب می‌شود. نوع شرکت یعنی با مسئولیت محدود یا سهامی خاص بودن آن تأثیری در کسب این درجه ندارد. این تقسیم‌بندی مربوط به اداره ثبت شرکت‌ها می‌شود. اما رتبه‌بندی شرکت‌های رشته ساختمان برای فعالیت‌های پیمانکاری در زمینه ساخت ساختمان‌ها و ابنیه اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی و فلزی و نظایر آن در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت فنی و عمرانی استانداری‌ها انجام می‌شود. اخذ رتبه ۵ پیمانکاری ساختمان بر اساس آیین‌نامه‌ها بیشترین اعتبار را دارد. شرکت رتبه پنج ساختمان در مزایده‌ها و مناقصه‌های گوناگون اولویت خواهد داشت.

 

 نوشته مرتبط: شرکت پیمانکاری دو رشته‌ای

شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه

۱. ثبت رسمی و قانونی شرکت پیمانکاری در رشته ساختمان

۲. داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط (حداقل لیسانس در رشته‌های فنی و مهندسی) برای دست‌کم دوسوم از اعضا

۳. ترکیب اعضای هیئت مدیره باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

یک نفر مهندس با حداقل هفت سال سابقه کاری مستند با بیمه و یک نفر نیروی فنی بدون سابقه کار.

دو نفر مهندس فنی با حداقل سه سال سابقه کاری در حوزه ابنیه مستند با بیمه.

گفتنی است که در حالت اول، شرکت رتبه پنج ساختمان فقط در یک رشته می‌تواند تقاضا دهد. اما در حالت دوم که دو نفر نیروی باسابقه در آن حضور دارند می‌تواند برای دو رشته تقاضانامه پر کند. توجه به این نکته هنگام خرید و فروش شرکت رتبه‌دار پیمانکاری بسیار مهم است.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه پنج شرکت ساختمان

۱. مدارک ثبتی شرکت. (اساسنامه، اظهارنامه برای شرکت پیمانکاری ساختمان سهامی خاص، تقاضانامه برای شرکت پیمانکاری ساختمان با مسئولیت محدود، روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات.)

۲. سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی شرکت پیمانکاری ابنیه طبق اطلاعات مندرج در روزنامه رسمی.

۳. کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره.

۴. مدرک تحصیلی اعضا مطابق با ضوابط اخذ شرکت رتبه پنج ساختمان.

۵. اگر مجموعۀ شما قبلاً دارای رتبه‌ای بوده است و حالا قصد ارتقای آن را دارید، باید تاییدیه آن را نیز ارائه دهید.

۶. پرداخت هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ساختمان. (این مبلغ متغیر است و یکی از عوامل اساسی در مشخص شدن قیمت فروش رتبه پیمانکاری یا واگذاری رتبه‌های آماده ابنیه است.)

 

 


✅ پرسش‌های پرتکرار پیرامون خرید و فروش شرکت رتبه ۵ پیمانکاری ساختمان (ابنیه) ✅

 

✅ شرایط اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه چیست؟

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان یا ابنیه، داشتن مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط برای دست‌کم دوسوم از اعضا، وجود یک مدیر با حداقل هفت سال سابقه کاری یا دو مدیر با حداقل سه سال سابقه مستند به بیمه است.

✅ مدارک مورد نیاز برای تایید صلاحیت پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ساختمان چیست؟

مدارک ثبتی شرکت، سند مالکیت یا اجاره‌نامه دفتر مرکزی، کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران و اعضای هیئت مدیره، مدرک تحصیلی اعضا مطابق با ضوابط اخذ شرکت رتبه پنج ساختمان، پرداخت هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ابنیه یا ساختمان.

✅ مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه چیست؟

تایید تحصیلی اعضا و گواهی بیمه سابقه آنها مهم‌ترین گام در طی مراحل اخذ پیمانکاری رتبه ۵ شرکت‌های ابنیه و ساختمان است.

✅ قیمت شرکت رتبه‌دار ابنیه بر چه اساس تعیین می‌شود؟

قیمت شرکت پیمانکاری رتبه‌دار ابنیه بر اساس معیارهای متعددی تعیین می‌شود. تعداد اعضا، سطح تحصیلات آنها و میزان سابقه کاری‌شان در این زمینه بسیار موثر خواهد بود.

✅ هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت ساختمان چقدر است؟

برای محاسبه دقیق هزینه‌های اخذ رتبه پنج شرکت‌های پیمانکاری ساختمان باید به سامانه ساجات (سازمان برنامه و بودجه کشور) مراجعه فرمایید.

✅ فروش شرکت رتبه‌دار ساختمان در چه صورت امکان‌پذیر است؟

خرید و فروش شرکت‌های رتبه‌دار پیمانکاری ابنیه یا واگذاری رتبه‌های آماده ابنیه بسیار رایج است. تمامی اشخاص می‌توانند به آسانی با رعایت موازین قانونی شرکت رتبه پنج پیمانکاری ساختمان خریداری یا واگذار کنند. موقعیت شغلی افراد در گرفتن این تصمیم بسیار اثرگذار است.

✅ فروش رتبه پیمانکاری ابنیه به چه صورت است؟

خرید و فروش رتبه پیمانکاری ساختمان یا واگذاری رتبه‌های آماده ساختمان به خصوص در زمینه شرکت‌های رتبه پنج ابنیه بسیار رایج است. اشخاص به آسانی با رعایت موازین قانونی می‌توانند این کار را صورت دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.