ساجار چیست؟ [سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور]

سامانه پایگاه وبسایت ساجار sajar.mporg.ir

«ساجار» مخفف «سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور» است. این سامانه برای دسترسی آسان به مشخصات شرکت‌های تعیین صلاحیت‌شده راه‌اندازی شده است. در این سایت اطلاعات جامعی از شرکت‌ها در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود. اطلاعات مهمی مثل معتبر بودن یا منقضی شدن گواهینامه شرکت، زمینه فعالیت (رشته)، پایه شرکت (رتبه)، تعداد کارهای مجاز مجموعه و امتیاز قراردادهای تاییدشده از این جمله‌اند. سامانه ساجار را می‌توان تنها مرجع رسمی و قانونی استعلام رتبه شرکت‌ها در رشته‌های گوناگون نامید. پایگاه ساجار در حال حاضر زیر نظر سازمان برنامه و بودجه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

 نوشته مرتبط: راهنمای کامل سامانه ساجات

پایگاه ساجار

ساجار یکی از بهترین وب‌سایت‌های راه‌اندازی‌شده برای خدمات اداری در ایران است. سایت ساجار بسیار ساده طراحی شده است و به بهترین روش استعلام رتبه شرکت‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. شما با داشتن هر نوع اطلاعات اولیه‌ای از یک شرکت، می‌توانید اطلاعات کامل و جامعی از آن به دست آورید. در پایگاه ساجار می‌توان اسم شرکت، نام مدیر عامل، کد مالیاتی، رشته فعالیت، وضعیت اعتبار و تاریخ گواهینامه تشخیص صلاحیت پیمانکاری را جست‌وجو کرد. همچنین می‌توان رتبه قبلی شرکت‌ها را نیز جداگانه مشاهده نمود. سامانه ساجار به نشانی اینترنتی sajar.mporg.ir جزو مفیدترین و کم‌خطاترین سامانه‌های دولتی در ایران است.

 

استعلام رتبه شرکت‌ها از ساجار

جست‌وجو در سایت ساجار بهترین راه استعلام رتبه شرکت‌ها است. جدیدترین گریدبندی کمپانی‌ها در این پایگاه در دسترس هستند و صحت دارا بودن گرید آنها را می‌توان بررسی نمود. شرکت‌های پیمانکاری و مشاور در ایران طبقه‌بندی و رتبه‌بندی می‌شوند. طبقه‌بندی شرکت‌ها بر اساس نوع فعالیت و رشته آنها انجام می‌گیرد. به طور مثال، شرکت‌های پیمانکاری ساختمان یا راه و ترابری. برخی مجموعه‌ها نیز همزمان در دو زمینه فعالیت می‌کنند که به آنها شرکت‌های دو رشته‌ای گفته می‌شود. اما رتبه‌بندی بر اساس کیفیت خدمات و میزان صلاحیت آنها انجام می‌شود و عددی از یک تا پنج را در بر می‌گیرد. به عنوان نمونه، اخذ رتبه پنج شرکت پیمانکاری ساختمان به معنای داشتن بالاترین سطح کیفیت در ارائه خدمات است. زمینه فعالیت شرکت‌ها و آخرین رتبه آنها را به صورت آنلاین و به روز می‌توان در سامانه ساجار مشاهده کرد. این سامانه کلیه اطلاعات مربوط به سال اخذ رتبه، نوع صلاحیت و رتبه مربوطه را نمایش می‌دهد. پیش از خرید شرکت‌های رتبه‌دار توصیه می‌شود حتماً از این سامانه آنلاین و رایگان استعلام گرفته شود.

 نوشته مرتبط: راهنمای جامع رتبه‌بندی شرکت‌ها

راهنمای جست‌وجو در ساجار

سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور یا به اختصار «ساجار» برای دسترسی به رشته و رتبه شرکت‌ها طراحی شده است. گفتنی است که منظور از پایه شرکت همان رتبه شرکت است و منظور از زمینه فعالیت، رشته‌ای است که شرکت در آن حوزه مشغول به کار است. جست‌وجو در این سایت به چند شیوه و با وارد کردن اطلاعات گوناگون امکان‌پذیر است که در ادامه یک به یک به آنها می‌پردازیم:

  • جست‌وجوی نام شرکت
  • وارد کردن شناسه ملی شرکت
  • جست‌وجوی شناسه مالیاتی
  • استان محل ثبت شرکت
  • محل صدور گواهینامه صلاحیت
  • بر اساس نوع گواهینامه (پیمانکار، مشاور، طرح و ساخت صنعتی، طرح و ساخت غیرصنعتی، مدیریت طرح، انفورماتیک، خدمات انرژی)
  • وضعیت گواهینامه (معتبر، تعلیق‌شده، منقضی، محروم)
  • تاریخ صدور گواهینامه
  • تاریخ انقضای گواهینامه

پرسش‌های متداول پیرامون سایت ساجار

✅ ساجار مخفف چیست؟

✔️ «ساجار» مخفف «سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و اجرایی کشور» است.

✅ سامانه ساجار برای چه کاری است؟

✔️ سامانه ساجار مرجع رسمی و قانونی استعلام رتبه شرکت‌ها در رشته‌های گوناگون است.

✅ پایگاه ساجار متعلق به چه نهادی است؟

✔️ پایگاه ساجار در حال حاضر زیر نظر سازمان برنامه و بودجه کشور اداره می‌شود.

✅ استعلام رتبه شرکت‌ها در ساجار به ترتیب است؟

✔️ زمینه فعالیت شرکت‌ها و آخرین رتبه آنها را به صورت آنلاین و به روز می‌توان در سامانه ساجار مشاهده کرد. جست‌و‌جو در این سایت با وارد کردن نام، شناسه ملی و یا شناسه مالیاتی شرکت و نیز بر اساس نوع گواهینامه و مدت زمان اعتبار آن فراهم شده است.

✅ منظور از نوع گواهینامه شرکت‌ها و رتبه‌بندی آنها چیست؟

✔️ شرکت‌های خدماتی در ایران طبقه‌بندی و رتبه‌بندی می‌شوند. طبقه‌بندی بر اساس نوع فعالیت و رشته آنها انجام می‌گیرد. اما رتبه‌بندی بر اساس کیفیت خدمات و میزان صلاحیت آنها انجام می‌شود و عددی از یک تا پنج را در بر می‌گیرد. به عنوان نمونه، اخذ رتبه پنج شرکت پیمانکاری ساختمان به معنای داشتن بالاترین درجه کیفی در ارائه خدمات در آن زمینه است.

✅ آیا می‌توان اطلاعات ساجار را مبنای خرید و فروش شرکت‌های رتبه‌دار قرار داد؟

✔️ بله، جست‌وجو در سایت ساجار بهترین راه استعلام رتبه شرکت‌ها و اطمینان از صحت اطلاعات کمپانی‌ها است. جهت استعلام وضعیت شرکت‌های دارای رتبه پیمانکاری و مشاور آماده باید به این سایت مراجعه نمود.

✅ اعتبار صلاحیت شرکت‌ها را از کجا می‌توان دید؟

✔️ مبنای تاریخ انقضای گواهینامه صلاحیت شرکت‌ها و تمدید شدن یا نشدن آن پایگاه ساجار است. تایید صلاحیت شرکت‌های پیمانکاری و مشاور و صدور گواهینامه آنها در همین سایت اطلاع‌رسانی می‌شود.

✅ آدرس سایت ساجار چیست؟

✔️ سامانه ساجار در آدرس اینترنتی sajar.mporg.ir در دسترس تمام متقاضیان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.