قوانین، مدارک لازم، مهلت و نحوه ثبت نام اظهارنامه مالیاتی وانت نیسان، پیکان وانت و پراید وانت (در سال ۱۴۰۱)

قوانین، مدارک لازم، مهلت و نحوه ثبت نام اظهارنامه مالیاتی وانت نیسان، پیکان وانت و پراید وانت (در سال ۱۴۰۰)

اظهارنامه مالیاتی وانت (نیسان زامیاد، پیکان، پراید، مزدا، آریسان)

اظهارنامه مالیاتی وانت یکی از انواع مالیات‌هایی است که سازمان امور مالیاتی کشور هر ساله نرخ آن را برای شاغلین در این حوزه تعیین می‌کند. بر این اساس، کلیه دارندگان وانت موظف هستند درآمد خود را به این سازمان اعلام نمایند. این فرایند در حال حاضر از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا اداره پست انجام می‌پذیرد و نیازی به تنظیم اظهارنامه مالیاتی وانت بار در سال ۱۴۰۱ به صورت جداگانه وجود ندارد. همچنین افرادی که صاحب دو وانت یا بیشتر باشند، ماشین اول آنها از پرداخت مالیات معاف خواهد بود.

 

مدارک لازم برای ثبت اظهارنامه مالیاتی وانت

 • سند مالکیت وانت (برگ سبز خودرو)
 • کارت ملی و شناسنامه مالک خودرو
 • وکالت‌نامه نماینده قانونی (در صورتی که صاحب وسیله نقلیه شخصاً برای این کار اقدام نکرده باشد و وکیل رسمی او مامور انجام این کار شده باشد.)

گفتنی است که هزینه ثبت اظهارنامه مالیاتی وانت ۱۴۰۱ در دفاتر پستی و پیشخوان دولت رایگان است.

 

سامانه و نحوه استعلام مالیات بر درآمد وانت‌ها 

این سامانه از طریق اینترنت و در شعب پستی و پیشخوان دولت در دسترس است. بنابراین افراد برای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی وانت ۱۴۰۱ باید به صورت حضوری به یکی از این دفاتر مراجعه کنند. پس از وارد کردن اطلاعات وسیله نقلیه باری و مالک آن، در صورت وجود نقص یا مغایرتی در پرونده، قبض مالیاتی به صورت مقطوع و سیستمی محاسبه و صادر می‌شود. باید یادآوری کرد که فرایند ثبت نام اظهارنامه مالیاتی وانت نیسان متفاوت است با آنچه اشخاص حقوقی و حقیقی باید برای خوداظهاری مالیاتی انجام دهند. همچنین اگر مودی قصد دریافت مفاصا حساب مالیاتی وانت را داشته باشد، می‌تواند در همین مرحله درخواست صدور و چاپ آن را بدهد. آموزش ثبت اظهارنامه مالیاتی وانت بار برای صاحبان خودرو ضرورتی ندارد و کارمندان این دفاتر باید به این سیستم‌ها تسلط داشته باشند.

 

نوشته مرتبط: راهنمای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی مشاغل خودرویی

 

نحوه ثبت نام اظهارنامه مالیاتی مشاغل وانت‌بار

کلیه صاحبان وانت بار موظف‌اند در پایان هر سال مالی مبلغ درآمد خود را در قالب اظهارنامه مالیاتی (دریافت قبض مالیات مقطوع عملکرد مربوطه) به سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس ارائه دهند. این کار از طریق دفاتر پست و دفاتر پیشخوان انجام می‌پذیرد و مودی می‌تواند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به یکی از این دفاتر ارائه‌دهنده خدمات مراجعه نماید. گفتنی است که این فرایند در سراسر کشور به صورت یکپارچه انجام می‌گیرد و کلیه فعالیت‌ها مستقیماً در سازمان منعکس می‌گردد.

در این فرایند، ثبت‌نام اشخاص، تسلیم اظهارنامه مالیاتی مزدا، وانت پیکان، وانت پراید و صدور مفاصا حساب از طریق سامانه مالیات بر درآمد وانت‌ها صورت می‌پذیرد. همچنین افراد می‌توانند این فرایند را از طریق این سامانه در هر زمان و در هر مکانی به سادگی پیگیری نمایند.

 

»»» پلمپ دفاتر

 

مهلت اظهارنامه مالیاتی وانت ۱۴۰۱

تمامی صاحبان وسایل نقلیه وانت باید حداکثر تا تاریخ سی و یکم خرداد اظهارنامه مالیاتی وانت بار را تکمیل نمایند. در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، زمان اظهارنامه مالیاتی نیسان تا سی و یکم مرداد تمدید شده بود اما در سال جدید هنوز اطلاعیه‌ای در این مورد صادر نشده است. اگر مودیان در زمان مقررشده اقدامات لازم برای ثبت قانونی اظهارنامه مالیاتی ۱۴۰۱ خود را انجام ندهند، به میزان دیرکردشان جریمه خواهند شد.

 

نوشته مرتبط: راهنمای ثبت نام اظهارنامه مالیاتی تاکسی

 

قوانین مالیاتی وانت‌های (نیسان زامیاد، پیکان وانت، مزدا، پراید وانت، آریسان)

طبق قانون، تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۴۰۱ صاحبان وانت بر عهده سازمان امور مالیاتی کشور است. مطابق با دستورالعمل جدید این سازمان، صاحبان وانت مزدا، نیسان، وانت پراید، وانت پیکان و وانت سمند با توجه به گروه‌بندی استانی باید مالیات خود را پرداخت نمایند. این تقسیم‌بندی با توجه به امکانات، وضعیت اقتصادی و شرایط جوی انجام گرفته است.

گروه ۱: شهر تهران.

گروه ۲: استان‌های اصفهان، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان، فارس، قزوین، گیلان، مازندران و سایر شهرهای استان تهران (به غیر از شهر تهران).

گروه ۳: استان‌های کرمان، گلستان، سمنان، زنجان، آذربایجان غربی، قم، همدان، مرکزی، یزد، بوشهر و خوزستان.

گروه ۴: استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، کرمانشاه و خراسان شمالی.

 گروه ۵: استان‌های اردبیل، کردستان، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و خراسان جنوبی.

 

گروه‌بندی استان‌ها

(شهرها و شهرستان‌ها)

استان گروه یک استان‌های گروه دو استان‌های گروه سه استان‌های گروه چهار استان‌های گروه پنج
مراکز استان ۱۰۰% ۹۵% ۹۰% ۸۵% ۸۰%
شهرستان‌های طبقه الف ۹۵% ۹۰% ۸۵% ۸۰% ۷۵%
شهرستان‌های طبقه ب ۹۰% ۸۵% ۸۰% ۷۵% ۷۰%

 

نکات قابل توجه

در خصوص مالکین وانتی که دارای دو خودرو یا بیشتر باشند، با توجه به اینکه درآمد مشمول مالیات خودروی اول کمتر از میزان معافیت موضوع ماده ۱۰۹ قانون مالیات‌های مستقیم است، لذا خودروی اول معاف از مالیات است. با توجه به امکان استفاده خودروهای بعدی از مازاد معافیت خودروی اول و نظر به اینکه فعالیت اصلی مودی با ماشین اول انجام شده است، مالیات ماشین‌های بعدی نیز به صورت مقطوع طبق آنچه ذکر شد تعیین می‌شود.

 

مودیانی که در سال ۱۴۰۱ به صورت کامل فعالیت نداشته‌اند، اظهارنامه مالیاتی وانت آنها بر اساس مدت کارکردشان قطعی می‌گردد. همچنین، صاحبان مشاغلی که مشمول این دستورالعمل می‌گردند، تکلیفی جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای نیسان و اسناد و مدارک مربوط به آیین‌نامه ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم ندارند. فقط مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت یا ادارات پست و تکمیل فرم مربوطه کفایت می‌کند.

جریمه پر نکردن اظهارنامه مالیاتی وانت

صاحبان مشاغل موضوع این دستورالعمل مکلف‌اند نسبت به پرداخت مالیات مقرر عملکرد سال ۱۴۰۱ حداکثر تا پایان خرداد ماه اقدام نمایند. بدیهی است عدم پرداخت مالیات در مهلت یادشده موجب تعلق جریمه موضوع ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم خواهد شد. چنانچه نسبت به تسلیم آن در موعد مقرر اقدام نکند، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل ۳۰ درصد مالیات متعلق برای اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع این قانون و ۱۰ درصد مالیات متعلق برای سایر مودیان می‌باشد.

 

»»» انحلال شرکت

 

مالیات صاحبان انواع وانت‌های پلاک سفید و همچنین خودروهای وانت بار آژانس‌ها یا مراجع دولتی، خصوصی، نهادها و شهرداری‌ها نیز طبق همین دستورالعمل محاسبه و وصول می‌گردد.

مالیات عملکرد صاحبان وانت‌هایی که در سال ۱۴۰۱ به صورت قطعی به اشخاص غیر واگذار می‌گردند معادل ۱۰ درصد بیشتر از این دستورالعمل بر حسب مدت فعالیت و رعایت سایر بندهای این دستورالعمل مطالبه خواهد شد. البته فروشندگان خودروهای مزبور، برای عملکرد سال ۱۴۰۱ تا تاریخ انتقال، مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی وانت بار نخواهند بود.

همچنین نظر به اینکه مالیات صاحبان وانت موضوع این دستورالعمل به صورت مقطوع تعیین می‌گردد، لذا اعمال مقررات ماده ۱۳۷ (معافیت‌های پزشکی مالیاتی)، ماده ۱۶۵ (کسر خسارت وارده از درآمد مشمول مالیات بر اثر حوادث و سوانح) و ماده ۱۷۲ (کمک‌های اعطایی نقدی و غیرنقدی) قانون مالیات‌های مستقیم و سایر موارد مشابه در خصوص این‌گونه مودیان منتفی است.

 

✅ پرسش‌های متداول در مورد اظهارنامه مالیاتی مشاغل مرتبط با وانت‌بار ✅

 

✅ منظور از اظهارنامه مالیاتی وانت بار چیست؟

✔️ اظهارنامه مالیات بر درآمد وانت یکی از انواع مالیات‌هایی است که دارندگان این خودروها موظف‌اند هر ساله آن را پرداخت نمایند.

✅ آخرین مهلت ثبت اظهارنامه مالیاتی وانت چه تاریخی است؟

✔️ آخرین فرصت ثبت اظهارنامه مالیات بر درآمد وانت‌ها پایان خرداد ماه هزار و چهارصد و یک است. برای اطلاع از تمدید احتمالی این تاریخ باید به سایت اظهارنامه مالیاتی وانت ۱۴۰۱ مراجعه نمود.

✅ تسلیم اظهارنامه مالیات وانت به چه ترتیب است؟

✔️ مالکان انواع وانت باید تا تاریخ سی و یک خرداد به صورت حضوری به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا ادارات پست مراجعه نمایند و با ارائه مدارک شناسایی خود و ماشین‌شان، مالیات بر درآمد رانندگان وانت را پرداخت نمایند. همچنین افراد همواره می‌توانند با ورود به سامانه مالیات بر درآمد وانت بار مراحل پیشرفت کار خود را مشاهده نمایند.

✅ اظهارنامه مالیاتی وانت نیسان چیست؟

✔️ کلیه صاحبان خودروهای نیسان باری موظف هستند هر ساله قبض مالیات مقطوع عملکرد خود را دریافت و آن را پرداخت نمایند. این فرایند زیر نظر سازمان امور مالیاتی کشور به صورت یکپارچه در سراسر ایران انجام می‌شود.

✅ نحوه دریافت اظهارنامه مالیاتی وانت پیکان چگونه است؟

✔️ افراد برای دریافت اظهارنامه مالیاتی مزدا، وانت پیکان و وانت پراید باید به یکی از شعبه‌های اداره پست یا دفترهای پیشخوان دولت مراجعه نمایند.

49 دیدگاه برای “قوانین، مدارک لازم، مهلت و نحوه ثبت نام اظهارنامه مالیاتی وانت نیسان، پیکان وانت و پراید وانت (در سال ۱۴۰۱)

 1. ایرانی گفته:

  اظهار نامه وانت؟!
  سال به سال رو بیمه یه پولی از مردم بگیرید و راحت چه مسخره بازیا راه انداختید.
  مردم رو سرگردان میکنید .

 2. مرتضی رحیمی گفته:

  سلام لطفا اگر کاری انجام شود که با گوشی اظهارنامه گرفته شود ممنون

 3. محمد حسنی گفته:

  گفتنی است که هزینه ثبت اظهارنامه مالیاتی وانت ۱۴۰۰ در دفاتر پستی و پیشخوان دولت رایگان است.
  سلام این گفته صحت ندارد من امروزرفتم۱۹۲۰۰۰ریال و۲۰۰۰۰ازمن پول گرفتن حتی برای ۲۰۰۰هزارتومان رسیدهم ندادن

  • صادق عطایی گفته:

   دقیقا از من هم ۶۳ هزار تومان گرفتن و رایگان نیست قابل توجه مسئولان

  • مهراب گفته:

   مورخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۲ برای باز کردن پرونده مالیاتی و ثبت در سامانه مبلغ ۲۲۰ هزار ت مان پرداخت کردم

 4. محمد غلامزاده گفته:

  سلام این کد دبیر خانه کجای برگ سبز هست بعدشم تاریخ میخواد تاریخ برگ سبز قبول نمیکنه کدوم تاریخ بنویسم

 5. منصور. ج گفته:

  بادرود خدمت مسئولین محترم ، لطفا زمان ارایه اظهارنامه را تمدید کنید از قلم بنده و خیلی وانت بارها افتاده بود باتشکر

 6. محمد کیوان نژاد گفته:

  سلام
  خواهشمندم تاریخ اظهارنامه مالیاتی وانت را حداقل تا پایان تیر ماه تمدید کنید متشکرم

 7. حمیدرضا گفته:

  سلام من بابت مالیات وانت نیسانم امسال ۵۷۰هزارتومن ازم پول گرفتن چونکه تو سند ۳/۸تن خورده درصورتیکه برای همکارام ۱۹هزارخورده آخه چه وضعشه یه شهرو دو قانون

  • علی گفته:

   اون ۵۷۰ مالیات نقل وانتقال خودرو هستش زمانی که میخوای تعویض پلاک کنی که شما پرداخت کردید مالیات درامد خودرو نیست اگر جایی انجام دادی اشتباه برات زده

 8. سجاد گفته:

  واقعا اخر دزدی همین مالیات بازی هست که راه انداختن واسه اظهار نامش پیشخوان ۲۰تومن گرفت من ماشین ۶ماهه خریدم با بدبختی هنوز کاری نکردم تقریبا ۱۵۰۰ برام مالیات اومده رو چه حسابی مگه طلا درمیارم باهاش

  • علی گفته:

   لایک
   خدا بعنتشون کنه۳ونیم هم از من گرفتن بیخود بی جهت نمیدونم باهاش چی کار میکنم خداوکیلی از چطور میخوان جواب بدن اخه باچه سختی برای خانواده پول درمیارم اونم اینا از دستم میگیرن

 9. سیداکبر شیرازی گفته:

  سلام. من وانت دو کابین کاپرا مدل ۹۲ داشتم. سال ۱۳۹۴ خریدم. سال ۹۴ را دفتر پیشخوان پستی مالیات پرداخت کردم حدود ده هزارتومان هم شد. دیگه به دلیل اینکه از ماشین استفاده کاری نمیشده تا حالا مالیاتی پرداخت نشده است. و امسال وانت رو فروختم. مالیات من چقدر حساب میشه؟ ما هیچکدوم راننده وانت هم نبودیم.

 10. رضا محبی گفته:

  کسی که نیسان به نامشه و فروش صورت میگیره.برگ سبز که به نام خریدار عوض بشه.کافیه؟مالیات برای خریدار میره دیگه؟؟

 11. یزدان گفته:

  سلام.من امسال ۱میلیون برام مالیات حساب شده.در صورتی که برای همکارام معاف هستن.تو کارت ماشین من نوشته کامیونت در صورتی که بعضیها نوشته وانت این چجوریه؟

 12. امیر گفته:

  سلام سال ۹۰ دوکابین مزدا خریدم ۹۰ و ۹۱ رو هم پرداخت کردم امسال رفتم مالیات رو پرداخت کنم میگن حساب مالیاتی شما راکت شده و وی ای ان شما هم اشتباه خورده چرا وچیکار باید کرد؟!

  • علی گفته:

   دوستان به وانت تک کابین مالیات تعلق میگیره و عوارض شهرداری نمی خواد ولی دو کابین عوارض شهرداری می خواد مالیات تعلق نمی گیره

   • صادق عطایی گفته:

    بنده زمان تعویض پلاک ۹۰ هزار تومان عوارض شهرداری دادم الان مالیات هم باید بدم

  • ثابت گفته:

   اصلا برای کسی که بلد باشه درست کردن این پرونده کار سختی نیست

 13. غلامرضا رمضانی زرمهر گفته:

  من از یکی دیه ماشین خریدم سند زدم میرم پیش‌خوان میگن مالیات شما صفره چون سند کارخونه بنام کسی دیگست هیچ جوابی نمیدن چکار کنم

 14. محمد گفته:

  سلام
  نیسان بنده مدل ۸۶هست ولی تو برگ سبز خورده کامیونت بخاطر همین مالیات من شده ۶۰۰تومان در صورتی که بقیه نیسان ها خورده وانت نیسان ومالیات صفر دارن
  این مشکل رو راهنمایی رانندگی باید حل کنه یا کارخونه
  الان من الکی مالیات دادم بخاطر این موضوع
  این عدالت نیست به اون خدایی که میپرستید

 15. امید گفته:

  سلام من یک میلیون و دویست برام مالیات اومده ,آخر برج ۱۲سال ۱۳۹۹تحویلش گرفتم
  رفتم دفتر پیشخوان میگن اینایی که توی کارت ۳۸۰۰زدن جز سنگین حساب میشن مالیات بیشتری باید پرداخت کنند..حقیقتش من پرداخت نکردم ولی آیا واقعاً همچین چیزی هست یا الکیه؟ لطفا راهنمایی کنید..با تشکر

 16. وانت باری گفته:

  دیدم توی اداره مالیات کل کشور همه مسئولین دزدن سیر نمیشن حالا شدن گردن کلفت و راهزن لعنت به همتون کثافت ها ، خدا خودش به ما مردم کمک کنه ، آخه الدنگ ها وانت درآمد داره که به اون هم چشم دارین ما داریم گدایی میکنیم شما از ما

 17. مهدی بزرگی گفته:

  سلام بنده یکسال میشود که نیسان فروختم و خریدار مبلغ ۱۰ میلیون تومان از بنده بعنوان مالیات نزد خودش نگه داشته و تا به امروز میگه جواب نیومده و ترفع میره چکار باید کرد ممنون میشم راهنمایی بفرماییدو ایشون بعلت نداشتن آگاهی بنده سو استفاده کردن

 18. مهرداد گفته:

  سلام هرساله برای وانت نیسان من ۲۵۰۰۰۰۰ هزار تومان مالیات میاد آخه من چقدر درآمد دارم این همه مالیات بدم آیا میشه کم کرد

 19. عبدالرضانظری گفته:

  باسلام بنده صاحب نیسان وانت بودم اما مدارک بنام صاحب قبلی نیسان است وتمام مالیات دارایی راپرداخت کردم اما بخاطر اینکه ازطریق بانک پرداخت کردم وعدم ثبت متحمل جریمه دیرکرد شده ام خواهشمندم چون توان پرداخت جریمه راندارم راهنمایی وکمکم نمایید ممنون

 20. کارشناس آسان ثبت گفته:

  سلام.وقت بخیر
  لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 43498-021 تماس بگیرید تا کارشناسان آسان ثبت شما را راهنمایی کنند

 21. محمد نیک ملکی گفته:

  من خودرو نیسان دوگانه برج ۹ سال۱۴۰۰ تحویل گرفتم تا شب عید فقط ۷۰۰ کیلومتر راه رفتم چون اصلا بار نبوده جابجا کنم جالبه ۱۵۰۰ مالیات اومده درصورتی که اصلا کیلومتری هم حساب کنی من و وانتم مجانی در اخیار امور مالیاتی باشیم بازم بدهکارم حالا این بخوره تو سرم سگ تو ضرر جالبه ساپیا گارانتی را باطل کرد و اونم از دستم رفت و برای امسالم ۳۵۰۰ مالیات اومده در صورتی که من صافی انقدر کار نکردم که بخام مالیات بدم برچه حسابی این مالیاتها نوشته میشه

 22. مجتبی گفته:

  بنده یک پیکان وانت گرفتم پارسال امسال فروختم رفتم مالیات بدم میگن بنام اولین نفر ثبت شده آخرین برگه یعنی سه دست چرخیده هنوز برگه بنام اولین نفر هستش شما نمی‌تونید کاری بکنید رفتم تاریخچه پلاک گرفتم دوباره بردم پیشخوان میگه باید بری اسد اباد همدان اداره مالیات از اسم نفر اول در بیاری پس چطور نفرات قبل من این کارو نکردن دفتر خونه اونجا چیزی نگفت به من که باید برگه مالیات بنام فروشنده باشه ….فروشنده من میدونی رفته بنام همون شخص برگه گرفته پیشخوان هم میزان مالیات صفر زده در صورتی که پلاک اولین پلاک بوده چنان درد سری منو انداختن چرا مالیات به کد ملی بسته نمیشه که آدمای شیاد نتونن اینجوری سو استفاده کنن

 23. رضا گفته:

  من الان چند ماه میرم دنبال واریز مالیات بر درآمد یکسال من گرفتم الان بدلیل کارنبودن دارم میفروشم می‌خوام اون یکسال که به بنده میخوره رو واریز کنم بماندرفتم دیدم از ۹۸دیگه واریز نشده به صاحب قبلی میگم میگه به منچه الآنم هرجا پیشخوان رفتم میگه من دوبار فرستادم کودی که تو مالیات تشریف داره تایید نمیکنه من بگم چقدر واریز کنید یا تو خدا ی نظارت داشته باشید دفتر پیشخوان جوقین شهریار که هنوز ۶ماه نیست باز کرده دفتر پیشخوان دولت رو برای واریز مالیات سالانه یکسال ۳۲۰۰۰میگه برای ورود به برنامه ۳۵۰۰۰هزارم مال دفتر وبعدش هرچقدر مالیات سالانه بشه این ۶۷هم میاد روش این چجوریه آخه چرا آنلاین نداشتید که خود بدبخت راننده یا مالک بتونه پرداخت کنه چرا باید آنقدر بده تا مثلا کل یکسال ۱۰۰هزارتومان برای یکساله اما ۶۷بیشتربده تا ایشون واریز کنه

 24. سعیدمحمددوست ماشک گفته:

  سلام .من سال قبل ثبت نام کردم وپرداختوتصویه حساب هم کردم ولی برگه پرداخت روگم کردم ایا برگه سال قبل که تصویه هم شده روبهم میدن

 25. سوگند گفته:

  سلام. کسی که وانت داره اما باهاش درامدی کسب نمیکنه و فقط زیر پاشه، هم باید مالیات بده؟

 26. سعیدی گفته:

  سلام من مالک وانت نیسان مدل۱۴۰۱ هستم رفتم دفتر پیشخوان برام سیستم۶۷۰۵۰۰۰تومان مالیات زد.واقعا یه پول زوری هستم دارن ازم میگیرند

 27. احمد ضیائیان گفته:

  من مالک وانت نیسان مدل ۴۰۱ هستم.
  توی خرداد ۴۰۲ رفتم مالیات خودرو من که از تحویل برج ۶ بوده تا برج ۱۲ رو مبلغ ۵.۱۰۰.۰۰۰تومان برایم فیش صادر کردند ،یعنی توی ۶ ماه مبلغ پنج میلیون و یکصد هزار تومان زیاد نیست، لطفا یکی که مطلع هست راهنمایی کند که کجا میتونیم اعتراض کنیم هنوز پرداخت نکردم و برگه اعتراض گرفتم؟؟

 28. آرش گرمی گفته:

  سلام من صاحب وانت پیکان هستم چند ماه کارتخوان استفاده کردم بعد دادم به یکی ازدوستان حالا چراپیام مالیات به من ارسال میشه ومددجوی بهزیستی هم هستم حداقل ازمالیات معاف هستم؟لطفا راهنمایی کنید

 29. جاوید گفته:

  سلام من مالک نیسان ۹۶هستم خرداد ۴۰۲رفتم الان برام برگه ۲۷۰۰صادر شده اما برای دوستان معاف شده چرا انقدر زیاد میاد رو چه حسابی و با چه تعرفه ای این مبالغ صادر میشه مگه چقدر کار میکنیم که انقدر پول بدیم

 30. جاوید گفته:

  سلام من نیسان ۹۶دارم خرداد ۴۰۲رفتم الان برام برگه ۲۷۰۰صادر شده اما برای دوستان معاف شده چرا انقدر زیاد میاد رو چه حسابی و با چه تعرفه ای این مبالغ صادر میشه مگه چقدر کار میکنیم که انقدر پول بدیم

 31. حمیدرضا گفته:

  سلام و عرض ادب، من دوسوال پیش وانت پیکان خریدم برای انبار و فکر میکردم فقط عوارض باید پرداخت کنم فروشنده هم چیزی راجع به این موضوع به من نگفت، حالا باید چه کار کنم جریمه داره و مالیات چطور محاسبه میشه

 32. بهزاد گفته:

  سلام من نیسان دارم و در اسنپ وانت کارمی‌کنم تسنپ بالای ۲۰% کمیسیون کم میکنه آیا علاوه بر تین کمیسیون ما باید مالیات هم بدهیم؟!!!
  تازه اسنپ مارو به مکانهای طرح دار هم میفرسته که طرح ترافیک هم روش میاد مگه ما چقدر از طریق اسنپ که کرایه هاش پایین هست درآمد داریم چرا این مالیات ها رو از شرکت اسنپ نمیگرند؟!!!!

 33. مهدی ایرجی گفته:

  سلام من وانت پادرا پلاس دوگانه دارم کارت سوختش مثل پراید و رفتن پیشخوان دولت برام زده ۳۸۰۰ کیلو گرم بار می برم در صورتی که کل وزن ماشین با بارش ۳۸۰۰ برسه ماشین از وسط دو نیم میشه بهش گفتم اظهارنامه میخواهم رفته برام مالیات ۱۴۰۱ مقطوع زده ۷۰،۶۰۵،۰۱۶ ریال و دو ماه۱۴۰۰ زده ۲۶،۵۹۷،۳۴۰ که تو کارت بانکی فقط ۲ میلیون دارم چکارشون کنم خودسوزی کنم. این کشاورزی چیه راه فراری نیست زمین برنج کاری قدیمی داریم

 34. خلیل گفته:

  ریدم دهن کسی که مالیات رو بر شاسی بلند نذاشته و گذاشته رو وانتی که صاحبانش قشر ضعیف جامعه هستن یا دامدار یا کشاورز یا روستاهای مرزی بی درامد لعنت بر اون آدم که فکر کرده باید وانتی که پهن جابجا میکنه باید به دولت مالیات بده لعنت خدا بر ذاتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =