مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «ارومیه و مهاباد»

هزینه، زمان و مدارک لازم برای ثبت شرکت در ارومیه و دیگر شهرهای استان آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی با مرکزیت شهر ارومیه در شمال غربی ایران واقع شده است. آب‌وهوای خنک و طبیعت متنوع این استان هر ساله به خصوص در بهار و تابستان پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر کشور است. در سال‌های اخیر، ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی در حوزه گردشگری و توریسم رشد چشمگیری داشته است. زرینه رود و سیمینه رود و جنگل‌های سردشت و دریاچه ارومیه جزو مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این استان هستند. آب‌های معدنی ایستی سو شوط و باراندوز را نیز نباید فراموش کرد. همچنین طبیعت این منطقه برای کشاورزی و دامداری بسیار مساعد است. ایلات و عشایر نیز نقش مؤثری در این زمینه دارند. آسان بودن شرایط ثبت شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی موجب شده است که کارخانه‌های متعددی نیز برای این محصولات تأسیس شوند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

شهرستان ارومیه پُرجمعیت‌ترین منطقه در استان آذربایجان غربی است. شهرستان‌های خوی، مهاباد، میاندوآب، بوکان و سلماس از دیگر شهرستان‌های پُرجمعیت آن هستند. پیرانشهر، نقده، سردشت، شاهین‌دژ، ماکو، تکاب، اشنویه، شوط، چالدران، چایپاره و پلدشت کامل‌کنندۀ هفده شهرستان آذربایجان غربی هستند. نحوه ثبت شرکت در آذربایجان غربی در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی در تمام شهرهای آن برابر است. مرز مشترک این استان با کشور ترکیه نیز سبب شده است که تاسیس شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی در زمینه بازرگانی نیز روند صعودی داشته باشد. گذرگاه مرزی بازرگان یا اصطلاحاً مرز بازرگان یکی از مهم‌ترین نقاط گمرک ایران است که در شهرستان ماکو واقع شده است. این گمرک به صورت بیست و چهار ساعته باز است. گفتنی است که در ترکیه به آن مرز گوربولاغ می‌گویند. این مرز موقعیت بسیار مناسبی را برای صادرات و واردات به وجود آورده است.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر ارومیه

شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی است. نزدیکی به طبیعت و امکانات رفاهی خوب سبب شده است که ثبت شرکت در شهر ارومیه گزینه بسیار مناسبی برای فعالان اقتصادی باشد. همچنین وجود جاده‌های امنی که این شهر را به دیگر نقاط کشور متصل می‌کند دسترسی آسانی را برای مردم دیگر شهرها مهیا کرده است. فرودگاه بین‌المللی ارومیه نیز امکان سفری سریع و راحت را برای تمام سرمایه‌گذاران و تاجران ایرانی و خارجی فراهم نموده است. همۀ اینها باعث تشویق بیشتر افراد برای ثبت شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی شده است. بناهای تاریخی متعددی مثل مسجد جامع ارومیه و بازار سنتی آن نیز بر جاذبه‌های این منطقه افزوده است. غذاها و شیرینی‌های سنتی این استان مانند آش، دلمه برگ مو، کوفته و انواع نقل طرفداران زیادی دارد و درآمد قابل توجهی را برای تهیه‌کنندگان، فروشندگان و صادرکنندگان آنها حاصل می‌کند.

 

انواع شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی

ثبت شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینه فعالیت شما و برنامه کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در ارومیه و آذربایجان غربی، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه و آذربایجان غربی

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان آذربایجان غربی)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه و آذربایجان غربی

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

برای اطلاع از زمان و هزینه ثبت شرکت در ارومیه و استان آذربایجان غربی بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


 

پرسش و پاسخ‌های متداول در مورد ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه

 

هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه همانند دیگر استان‌ها و شهرهای کشور است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های ثبت شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

مراحل ثبت شرکت در شهر ارومیه چیست؟

مراحل ثبت شرکت در شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک لازم برای ثبت شرکت را تهیه نمایید.

نحوه ثبت شرکت در آذربایجان غربی و ارومیه چگونه است؟

نحوه ثبت شرکت در آذربایجان غربی و ارومیه همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در ارومیه و آذربایجان غربی چیست؟

تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ارومیه و آذربایجان غربی چیست؟

دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در استان آذربایجان غربی چقدر است؟

ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

شرایط ثبت شرکت در ماکو چیست؟

نحوه ثبت شرکت در سراسر استان آذربایجان غربی یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در ماکو کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *