مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «اردبیل»

آشنایی با استان اردبیل

 استان اردبیل در شمال غربی ایران واقع شده است. آب‌وهوای خنک و مطبوع آن گردشگران و کارآفرینان زیادی را جذب خود کرده است. روند صعودی ثبت شرکت در اردبیل گواه موفقیت کسب‌وکارهای گوناگون در سراسر این استان است. وجود کاروانسراهای متعدد نیز حکایت از جایگاه تجاری و اقتصادی اردبیل در طول تاریخ دارد. نام این استان نیز از واژه‌ای آذری به معنی مرکز یا میان گرفته شده است و در دوران باستان به آن آرتاویل می‌گفتند. استان اردبیل از شمال با کشور جمهوری آذربایجان مرز مشترکی دارد که شرایط بسیار مطلوبی را برای صادرات و واردات محصولات گوناگون فراهم آورده است. زمین حاصلخیز این منطقه نیز فرصتی بسیار عالی برای کشاورزی و دامپروری مهیا کرده است. پرورش ماهی هم در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسودی در این منطقه بوده است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

نقشه اردبیل کسب و کار تاسیس و ثبت شرکت استان شهر اردبیل آسان ثبت

 

شهرهای استان اردبیل

استان اردبیل به یازده شهرستان تقسیم شده است. شهرستان اردبیل پُرجمعیت‌ترین منطقۀ این استان است. خلخال بزرگ‌ترین و سرعین کوچک‌ترین آنهاست. اصلاندوز، بیله‌سوار، پارس‌آباد، کوثر (با مرکزیت گیوی)، گرمی، مشگین‌شهر، نمین و نیر دیگر شهرستان‌های این استان هستند. ادامۀ منطقه حیران نیز به این استان کشیده می‌شود. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در اردبیل در تمام شهرستان‌ها یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در اردبیل نیز در تمامی شهرها برابر است. استان اردبیل همچنین دارای هشت شهرک صنعتی بزرگ است. تاسیس کارخانه‌های نساجی، کشت‌وصنعت، سیمان و ذوب‌آهن نیز به رونق صنایع تولیدی کمک شایانی کرده است. صنایع‌دستی متنوع مانند قالی و گلیم و جاجیم شاهسون و محصولات باکیفیت طبیعی مانند عسل سبلان باعث رشد اقتصادی بسیار خوبی در منطقه شده است.

ثبت شرکت در شهر اردبیل

شهر اردبیل مرکز استان است. جاده‌های متعدد بین‌شهری و فرودگاه بین‌المللی اردبیل مهم‌ترین محورهای ارتباطی آن هستند. همچنین وجود هتل‌های متعدد و شهروندان مهمان‌پذیر اردبیل موجب جذب سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی فراوانی به این شهر شده است. جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی فراوان نیز موجب شده است گردشگران زیادی به‌خصوص در بهار و تابستان به این شهر سفر کنند. تنوع اقلیمی و وجود آب فراوان در مناطقی مانند دریاچۀ شورابیل یا حریم شهری اردبیل نیز شرایط مساعدی را برای دامداری و کشاورزی ایجاد کرده است. شرایط ثبت شرکت در اردبیل نیز در سال‌های اخیر بسیار آسان شده است. همچنین مدت‌زمان لازم برای ثبت شرکت در اردبیل نیز کاهش چشمگیری داشته است. این وضعیت جدید موجب آرامش خاطر صاحبان مشاغل گوناگون شده است و افراد زیادی را به تاسیس شرکت در شهر اردبیل تشویق کرده است.

 

انواع شرکت در استان اردبیل

ثبت شرکت در اردبیل همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینۀ فعالیت شما و برنامۀ کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمارهای ثبت شرکت در استان اردبیل، شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود بیشترین متقاضی را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان اردبیل می‌پردازیم.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اردبیل

۱. دو برگ تقاضانامۀ ثبت شرکت در اردبیل یا دیگر شهرهای استان اردبیل

۲. دو برگ شرکت‌نامۀ رسمی

۳. دو جلد از اساسنامۀ شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسین و هیأت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامۀ همۀ شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامۀ رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامۀ سرمایۀ غیرنقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در اردبیل

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامۀ شرکت سهامی خاص توسط همۀ سهامداران

۳. ارائۀ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامۀ برابراصل‌شدۀ همۀ مدیران و سهامداران و بازرسان.

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان اردبیل)

۷. ارائۀ گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایۀ اولیۀ شرکت.

 

برای اطلاع از زمان و هزینه ثبت شرکت در اردبیل بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.