مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «رشت»

ثبت شرکت در گیلان رشت مدارک هزینه company register gilan rasht

استان گیلان در یک نگاه

استان گیلان با مرکزیت شهر رشت در شمال ایران واقع شده است. طبیعت بی‌نظیر و آب‌وهوای عالی گیلان در تمام طول سال گردشگران فراوانی را به این استان می‌کشاند. در سال‌های اخیر نیز ثبت شرکت در استان گیلان در حوزۀ گردشگری رشد چشمگیری داشته است. از سوی دیگر، به دلیل وجود آب فراوان و حاصلخیزی خاک، شرایط بسیار مساعدی برای کشاورزی و دامپروری در این منطقه فراهم است. محصولات کشاورزی اصلی گیلان برنج و چای و زیتون است. علاوه بر اینها، جو و گندم و فندق و بادام زمینی نیز به صورت انبوه در برخی نقاط کشت می‌شوند. همچنین پرورش کرم ابریشم و کشت توت برای تغذیۀ آنها نیز از قدیمی‌ترین فعالیت‌های مهم کشاورزان گیلانی است. امروزه حدود هشتاد درصد از تولید ملی ابریشم در این استان انجام می‌گیرد. آسان بودن شرایط ثبت شرکت در رشت و گیلان موجب شده است که کارخانه‌های متعددی نیز برای این محصولات تأسیس شوند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

شهرستان رشت پُرجمعیت‌ترین منطقه در استان گیلان است. تالش (طوالش)، لاهیجان، رودسر، لنگرود، بندر انزلی، صومعه‌سرا، آستانه اشرفیه، رودبار، فومن، آستارا، رضوان‌شهر، شفت، ماسال، سیاهکل و املش دیگر شهرستان‌های استان گیلان هستند. مرز مشترک این استان با کشور جمهوری آذربایجان سبب شده است که تأسیس شرکت در رشت و گیلان در زمینه بازرگانی نیز روند صعودی داشته باشد. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در گیلان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در استان گیلان نیز در تمام شهرهای آن برابر است. بندر انزلی به عنوان مهم‌ترین بندر ایران در حاشیۀ دریای خزر و پنجمین مرز فعال کشور در زمینه ترانزیت از اهمیت خاصی در این استان برخوردار است. به طور کلی، واقع شدن در کرانۀ دریای خزر موقعیت مناسبی را برای صادرات و واردات در شهرهای ساحلی استان گیلان به وجود آورده است. پرورش انواع ماهی و استحصال خاویار نیز تجارتی تضمین‌شده در گیلان است.

 

نقشه گیلان gilan map رشت

 

شهر رشت مرکز استان گیلان و قلب تجاری آن است. هوای معتدل، امکانات عالی و طبیعت بسیار زیبا سبب شده است که ثبت شرکت در شهر رشت گزینۀ بسیار مناسبی برای فعالان اقتصادی باشد. همچنین وجود جاده‌های امن که این شهر را به دیگر نقاط کشور متصل می‌کند دسترسی آسانی را برای ساکنان دیگر شهرها مهیا کرده است. فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت نیز امکان سفر راحت و سریع را برای تمام کارآفرینان و تاجران ایرانی و خارجی فراهم نموده است. همۀ اینها باعث تشویق بیشتر افراد برای ثبت شرکت در رشت و گیلان شده است. هتل‌ها، خانه‌های سنتی و مراکز بوم‌گردی شهر رشت در تمام فصول سال پذیرای مسافران هستند. صنایع‌دستی اصیل استان گیلان نیز در کنار خوراکی‌های متنوعی مثل کلوچه و زیتون پرورده، محبوبیت فراوانی در سراسر ایران و جهان دارد.

 

انواع شرکت در رشت و گیلان

ثبت شرکت در رشت و گیلان همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینۀ فعالیت شما و برنامۀ کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در رشت و گیلان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان گیلان و شهر رشت می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در رشت و گیلان

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامۀ شرکت سهامی خاص توسط همۀ سهامداران

۳. ارائۀ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامۀ برابر اصل شدۀ همۀ مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان گیلان)

۷. ارائۀ گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایۀ اولیۀ شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت و گیلان

۱. دو برگ تقاضانامۀ ثبت شرکت در استان گیلان

۲. دو برگ شرکت‌نامۀ رسمی

۳. دو جلد از اساسنامۀ شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامۀ همۀ شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامۀ رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامۀ سرمایۀ غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

برای اطلاع از زمان و هزینه ثبت شرکت در رشت و استان گیلان بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


 پرسش‌های متداول در مورد ثبت شرکت در استان گیلان و شهر رشت

هزینه ثبت شرکت در استان گیلان چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در استان گیلان و شهر رشت همانند دیگر استان‌ها و شهرهای کشور است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های ثبت شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

مراحل ثبت شرکت در شهر رشت چیست؟

مراحل ثبت شرکت در شهر رشت و استان گیلان همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک لازم برای ثبت شرکت را تهیه نمایید.

نحوه ثبت شرکت در گیلان و رشت چگونه است؟

نحوه ثبت شرکت در گیلان و رشت همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در رشت و گیلان چیست؟

تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامۀ شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائۀ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامۀ برابر اصل شدۀ همۀ مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائۀ گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایۀ اولیۀ شرکت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در رشت و گیلان چیست؟

دو برگ تقاضانامۀ ثبت شرکت در استان گیلان؛ دو برگ شرکت‌نامۀ رسمی؛ دو جلد از اساسنامۀ شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامۀ همۀ شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامۀ رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامۀ سرمایۀ غیرنقدی توسط شرکا.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در استان گیلان چقدر است؟

ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

شرایط ثبت شرکت در بندر انزلی چیست؟

نحوه ثبت شرکت در سراسر استان گیلان یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در بندر انزلی کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *