ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود Registration the minutes of the changes of the limited liability company

هر نوع تغییرات ساختاری در شرکت‌های با مسئولیت محدود باید به ثبت رسمی برسند و آگهی شوند. این تغییرات طیف وسیعی از عوض شدن نشانی تا جابه‌جایی سمت افراد در هیئت‌مدیره را دربرمی‌گیرند. هر نوع تصمیم شرکا برای کاهش یا افزایش سرمایه شرکت نیز باید به همین روال اطلاع‌رسانی شود. طی شدن این فرایند مستلزم تصمیم‌گیری جمعی اعضا است که باید در جلسات رسمی آنها به بحث گذاشته شود و در قالب صورت‌جلسه تنظیم شود. ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود طبق قانون الزامی است و تنها پس از انتشار آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار نهایی محسوب می‌شود. در این مقاله، به نحوه ثبت انواع صورت‌جلسه‌های تغییر در شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌پردازیم.

 

نوشته‌ی مرتبط: ورود به سامانه آنلاین ثبت تغییرات شرکت‌ها

 

 

انواع صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

انواع صورت‌جلسات تغییرات در شرکت‌های با مسئولیت محدود عبارت‌اند از:

 • صورت‌جلسات تغییر محل با مجمع عمومی فوق‌العاده
 • صورت‌جلسه تغییر محل با هیئت‌مدیره
 • صورت‌جلسه تغییر نام شرکت
 • صورت‌جلسه کاهش سرمایه شرکت
 • صورت‌جلسه افزایش سرمایه شرکت
 • صورت‌جلسه افزایش سرمایه همراه با ورود شریک جدید
 • صورت‌جلسه کاهش سرمایه همراه با خروج شریک
 • صورت‌جلسه تغییر موضوع یا الحاق مواردی به موضوع شرکت
 • صورت‌جلسه نقل و انتقال سهم‌الشرکه
 • صورت‌جلسه تعیین سمت هیئت‌مدیره و حق امضا در شرکت‌های مسئولیت محدود
 • صورت‌جلسه هیئت‌مدیره در خصوص انتخاب و تعیین سمت اعضای هیئت‌مدیره و تعیین دارندگان حق امضا
 • صورت‌جلسه در خصوص کاهش یا افزایش تعداد اعضای هیئت‌مدیره در شرکت‌های با مسئولیت محدود
 • صورت‌جلسه تاسیس شعبه شرکت در شهرستان‌ها
 • صورت‌جلسه انحلال شرکت با مسئولیت محدود

 

تنظیم صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

نحوه تنظیم صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود بسته به اینکه از چه طریقی انجام بگیرد، شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد. تصمیماتی که در جلسات هیئت‌مدیره گرفته می‌شوند عمدتاً ناظر بر مسائل مدیریتی هستند. اما تشکیل مجمع عمومی عادی معمولاً برای تغییر در محتوای اساس‌نامه است. تغییراتی که در شرکت‌های با مسئولیت محدود از طریق تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده به وجود می‌آیند، بیشتر به منظور ورود یا خروج اعضا و تغییر سرمایه شرکت هستند.

نکته بسیار مهمی که در مورد ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد، اضافه کردن بند اقرارنامه به این اسناد است. طبق بخش‌نامه جدید قوه قضائیه، درج عبارت زیر در این صورت‌جلسه‌ها الزامی است: «کلیه اعضای هیئت‌مدیره اقرار می‌نمایند که دارای سوءپیشینه کیفری نیستند و مشمول ممنوعیت‌های مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ لایحه اصلاحی قانون تجارت نمی‌شوند.» گفتنی است که صورت‌جلسات تغییرات در شرکت‌های با مسئولیت محدود باید با سربرگ و مُهر شرکت و امضای شرکا باشند.

 

نوشته‌ی مرتبط: شرایط و قوانین ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

 

مراحل ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

گام اول در مسیر ثبت قانونی تغییرات شرکت با مسئولیت محدود، تنظیم صورت‌جلسه است. این سند پس از امضای اعضا، به همراه مدارک شناسایی آنها و مشخصات کمپانی از طریق پست به اداره کل ثبت شرکت‌ها فرستاده می‌شود. کارشناسان این مرکز مدارک ارسالی را به دقت بررسی می‌کنند و در صورت تطبیق داشتن آنها، گواهی ثبت آگهی صادر می‌شود. مرحله نهایی ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت، چاپ آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و سپس انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار است.

 

مدت‌زمان ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

ثبت صورت‌جلسات تغییرات شرکت با مسئولیت محدود معمولاً دَه روز کاری زمان می‌برد. کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها در این مدت به بررسی و تطبیق اسناد ارائه‌شده می‌پردازند. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود باید به آن توجه داشت، تکمیل صحیح آن است. وجود ایرادات فنی در تنظیم این سند و یا ناقص بودن مدارک موجب بازگشت پرونده و طولانی شدن این فرایند می‌شود. پیگیری مداوم پرونده‌ها برای رفع سریع نواقص احتمالی نیز موجب سرعت بخشیدن به انجام کارها می‌شود.

 

هزینه‌ ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

هزینه ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود بسته به تعداد صورت‌جلسات و نوع تغییرات درخواستی متفاوت است. تعرفه درج آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار نیز بر اساس ابعاد کادر و تعداد کاراکتر تعیین می‌شود. در محاسبه هزینه ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود گاهی این مبلغ آخر را در نظر نمی‌گیرند، در حالی که چاپ آگهی تغییر در روزنامه کثیرالانتشار طبق قانون الزامی است. بنابراین، کامل کردن این روند قانونی مستلزم در نظر گرفتن تمامی این مبالغ است. گفتنی است که قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها برای همه متقاضیان در تمام استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرهای کشور یکسان است.

 

آموزش تصویری ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

فیلم آموزشی ثبت تغییرات شرکت به صورت جامع به این موضوع پرداخته است. تماشای این فیلم به‌خصوص بخش مربوط به ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود به تمامی متقاضیان پیشنهاد می‌شود. کارشناسان آسان‌ثبت در این فایل ویدئویی کوشیده‌اند به صورت موجز ولی بسیار دقیق این فرایند را توضیح دهند و از این طریق یک راهنمای عملی برای ثبت صورت‌جلسات تغییر در شرکت‌های با مسئولیت محدود به مخاطبان خود تقدیم نمایند.

 

 


✅ پرسش‌های پرتکرار درمورد ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ✅

 

✅ آیا امکان ثبت آنلاین صورت‌جلسه تغییرات شرکت وجود دارد؟

✔️ بله. تمامی مراحل قانونی ثبت تغییرات در شرکت‌های با مسئولیت محدود در سامانه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.

✅ صورت‌جلسات تغییر به چه ترتیب تنظیم می‌شوند؟

✔️ تغییر در شرکت‌های با مسئولیت محدود از سه طریق انجام می‌گیرد: ۱. جلسه هیئت‌مدیره، ۲. مجمع عمومی عادی، ۳. مجمع عمومی فوق‌العاده.

✅ ثبت صورت‌جلسات تغییر شرکت با مسئولیت محدود چگونه انجام می‌شود؟

✔️ این پروسه با تنظیم صورت‌جلسه و امضای اعضا آغاز می‌شود. سپس با ارسال اسناد و مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها و تایید آنها ادامه می‌یابد و با چاپ آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

✅ ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود چقدر طول می‌کشد؟

✔️ طی کردن روال قانونی ثبت صورت‌جلسه‌های تغییر در شرکت‌های با مسئولیت محدود حدود ۱۰ روز کاری زمان می‌برد.

✅ ثبت صورت‌جلسات تغییرات شرکت با مسئولیت محدود چقدر هزینه دارد؟

✔️ هزینه ثبت تغییرات شرکت‌های با مسئولیت محدود بسته به تعداد صورت‌جلسات و نوع تغییرات درخواستی متفاوت است. تعرفه درج آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار نیز بر اساس ابعاد کادر و تعداد کاراکتر تعیین می‌شود.

✅ پیگیری ثبت صورت‌جلسه تغییرات در اداره ثبت شرکت‌ها به چه ترتیب است؟

✔️ پیگیری پرونده‌ها چه به صورت شخصی و چه از طریق وکیل موجب می‌شود اگر نقصی در تنظیم صورت‌جلسات وجود داشته باشد به سرعت رفع شود و کارها سریع‌تر انجام بگیرند.

2 دیدگاه در ثبت صورت‌جلسه تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *