مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «ساری، آمل و بابل»

ثبت شرکت در مازندران » هزینه، زمان و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

آشنایی با فضای کسب‌وکار استان مازندران

مازندران یکی از خوش‌آب‌وهواترین استان‌های ایران است. همین ویژگی موجب شده است رتبۀ نخست گردشگری کشور را داشته باشد. بسیاری از شرکت‌های گردشگری دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی خود را در مازندران ثبت می‌کنند. همچنین طبیعت غنی این استان امکان تأسیس شرکت‌های محیط زیستی گوناگون را مهیا کرده است. آسان بودن شرایط ثبت شرکت در مازندران نیز به فعالان این حوزه کمک شایسته‌ای کرده است. صنایع مرتبط با دامداری مانند شرکت‌های لبنیات و صنایع مرتبط با کشاورزی مانند کارخانه‌های بسته‌بندی برنج نیز در استان مازندران رونق فراوانی دارند. دریای خزر در شمال مازندران این استان را به کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان مرتبط کرده است. بنابراین موقعیت خوبی برای تجارت‌های بین‌المللی نیز فراهم آمده است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

استان مازندران ۲۲ شهرستان دارد. بابل، ساری، آمل و قائم‌شهر پُرجمعیت‌ترین شهرستان‌های مازندران هستند. شهرستان‌های نور، تنکابن، سوادکوه، نوشهر، چالوس و بهشهر نیز وسعت فروانی دارند. با وجود این، تأسیس شرکت در شهرستان‌های رامسر، بابلسر، محمودآباد، فریدون‌کنار و کلاردشت نیز بسیار متداول است. شهرستان‌های صنعتی نکا، عباس‌آباد، جویبار و گلوگاه نیز در سال‌های اخیر فرصت‌های زیادی را در اختیار فعالان اقتصادی قرار داده‌اند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در مازندران در تمام شهرستان‌ها و شهرهای آن مشابه است. بنابراین هزینه ثبت شرکت در مازندران در همۀ مناطق آن یکسان است. البته شهرهای ساحلی استان مازندران به دلیل نزدیکی به بنادر تجاری نظیر بندر امیرآباد از موقعیت بهتری برای تجارت برخوردارند.

 

نقشه مازندران ثبت شرکت کسب و کار mazandaran map company register iran

 

شهر ساری مرکز استان مازندران و پُرجمعیت‌ترین ناحیۀ آن است. شهرهای بابل، آمل و قائم‌شهر به ترتیب در رده‌های بعدی جمعیتی قرار دارند. البته فاصلۀ کوتاه بین شهرها و جاده‌های ایمن میان آنها موجب شده است که محل کار و زندگی افراد با هم متفاوت باشد. از آنجایی که مراحل ثبت شرکت در مازندران در شهرهای گوناگون آن یکسان است، مهم نیست مکان زندگی شما در غرب مازندران باشد یا شرق آن. همچنین بسیاری از تولیدکنندگان و خدمات‌دهندگان در شهرهای دیگر، در سواحل دریای خزر مستقر می‌شوند. وجود راه‌های ارتباطی مناسب بین مازندران و تهران از دیگر عوامل مهم ثبت شرکت در استان مازندران است. اتصال به راه‌آهن سراسری ایران و ارتباط با سراسر دنیا از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی ساری، رامسر و نوشهر از دیگر جذابیت‌های این شهر برای سرمایه‌گذاران است. صنایع دستی مازندران را نیز نباید فراموش کرد. صادرات این محصولات به کشورهای گوناگون درآمد فراوانی را برای تمامی هنرمندان و فروشندگان آنها حاصل کرده است.

 

انواع شرکت در مازندران

ثبت شرکت در مازندران همان دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینۀ فعالیت شما و برنامۀ کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تأسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت‌ها در مازندران، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان مازندران می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در مازندران

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامۀ شرکت سهامی خاص توسط همۀ سهامداران

۳. ارائۀ دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامۀ برابر اصل شدۀ همۀ مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان مازندران)

۷. ارائۀ گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایۀ اولیۀ شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مازندران

۱. دو برگ تقاضانامۀ ثبت شرکت در استان مازندران

۲. دو برگ شرکت‌نامۀ رسمی

۳. دو جلد از اساسنامۀ شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسۀ مجمع عمومی مؤسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامۀ همۀ شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامۀ رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامۀ سرمایۀ غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

برای اطلاع از زمان و هزینه ثبت شرکت در شهرهای استان مازندران بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.