ثبت شرکت در استرالیا [شرایط، مدارک و هزینه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار قانونی در استرالیا]  

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در استرالیا Company Registration Australia

کشور استرالیا در نیم‌کره جنوبی واقع شده و پایتخت آن شهر کانبرا است. سیدنی، آدلاید، ملبورن، پرت و تانزویل دیگر شهرهای مهم آن هستند. این قاره از شش ایالت و دو قلمرو تشکیل شده است که اختیارات این دو از اختیارات ایالت‌ها کمتر است. طبق آخرین سرشماری، جمعیت آن حدود بیست و پنج میلیون و ششصد هزار نفر است. واحد پول آن، دلار استرالیا (AUD) است. این کشور یکی از موفق‌ترین اقتصاد‌های بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. کمپانی‌های تجاری بسیاری در این منطقه فعال هستند و ثبت شرکت در استرالیا برای خارجی‌ها نیز امکان‌پذیر است. این کشور عضو سازمان ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه آسیا ـ پاسیفیک، گروه بیست و از مستعمره‌های پیشین بریتانیا است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

 

نقشه استرالیا Australia map in Europe

 

مهاجرت به استرالیا با ثبت شرکت

استرالیا کشوری توسعه‌یافته است که سطح زندگی شهروندانش استاندارد بالایی دارد. همین موضوع موجب شده که این کشور به یکی از مقاصد محبوب مهاجران از سراسر دنیا تبدیل شود. این کشور دموکراتیک دارای حکومت پادشاهی مشروطه است. شاخص توسعه انسانی بالا، اقتصاد پیشرفته با درآمد نسبتاً بالا، آموزش مطلوب در سطح جهانی و تلاش برای برقراری آزادی‌های مدنی، موجب رشد اقتصادی مثبت آن شده است. در سال‌های اخیر، ثبت شرکت در استرالیا بسیار متداول شده است و افراد زیادی از این طریق به اقامت دائم استرالیا دست پیدا کرده‌اند.

 

شرایط ثبت شرکت در استرالیا Company Registration in Australia

 

زندگی و راه‌اندازی کسب‌وکار

استرالیا دارای آب‌وهوایی متنوع است اما بیشتر مناطق آن دارای آب و هوای استوایی هستند و گرم محسوب می‌شوند. این کشور در حال حاضر یکی از فعالین صنعت گردشگری در جهان است و در تمام طول سال پذیرای بازدیدکنندگان بین‌المللی است. ثبت شرکت در استرالیا در حوزه گردشگری بسیار رایج است و افراد زیادی در سراسر این کشور اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکارهایی مرتبط با این حوزه می‌کنند. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در استرالیا در تمام شهرهای بزرگ آن یکسان است. بنابراین، ثبت شرکت در سیدنی تفاوت چندانی با تاسیس شرکت در ملبورن، کانبرا، پرت و یا دیگر مناطق ندارد. همچنین مرزهای مشترک آبی با دیگر کشورها موجب شده است که تاسیس کمپانی‌های تجاری در زمینه‌های گوناگون امکان‌پذیر باشد.

 

قوانین ثبت شرکت در استرالیا

قانون تاسیس شرکت در استرالیا برای شهروندان و اتباع خارجی تفاوت زیادی قائل نیست. بنابراین تفاوت مقررات ثبت شرکت در استرالیا بیشتر مربوط به نوع کمپانی‌ها است. پس از فراهم نمودن اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در استرالیا، میزان سرمایه اولیه و اعضای اصلی آن باید تعیین گردند. مرحله بعد، داشتن یک آدرس مشخص برای دفتر شرکت در این کشور است. سپس با اخذ تاییدیه‌های قانونی، شرکت به ثبت خواهد رسید. به طور کلی، ثبت کمپانی در استرالیا با هزینه‌ای نسبتاً کم اما در یک پروسه زمانی طولانی انجام می‌پذیرد.

 

نوشته‌ی مرتبط: مالیات شرکت‌های خارج از ایران

 

دلایل ثبت شرکت در استرالیا

کشور استرالیا به دلیل داشتن وضعیت باثبات و روبه‌رشد سیاسی و اقتصادی در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد ثبتی از سراسر دنیا تبدیل شده است. افراد با ثبت شرکت در استرالیا می‌توانند تحت شرایطی، تابعیت استرالیا را برای خود و خانواده‌شان بگیرند. با وجود این، برای تاسیس شرکت نیازی نیست حتماً تابعه این کشور شد. البته باید یک شریک استرالیایی شما را در ثبت شرکت همراهی کند. از آنجایی که شاخص‌های بین‌المللی مالی در این کشور در درجه بالایی است و سطح رفاه نیز بالاست، شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آن وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از کارآفرینان و تاجران برای رشد کسب‌وکار خود دست به این اقدام می‌زنند.

 

مزایای تاسیس شرکت در استرالیا

دولت استرالیا طرح‌های حمایتی فراوانی را برای توسعه کسب‌وکارهای گوناگون در این کشور به اجرا درآورده است. استرالیا با رشد اقتصادی و صنعتی بسیار بالا و وجود مشاغل متنوع، رونق اقتصادی زیادی در همه زمینه‌ها دارد. زیرساخت‌های اقتصادی و پژوهشی این کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مطلوب است. مهم‌ترین مزایای تاسیس شرکت در استرالیا این موارد هستند:

 • اقدامات جدی دولت برای مطلوب کردن شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور.
 • اقتصاد باثبات.
 • امکان جذب نیروی کار بین‌المللی.
 • ارائه وام‌ها و تسهیلات بانکی و کمک‌های گوناگون به صاحبان کمپانی‌ها.
 • امکان گرفتن اقامت دائم.
 • امکان تجارت آزاد پس از ثبت شرکت در استرالیا.
 • امکان مراوده تجاری آزاد با کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و آسیا.
 • موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب برای تجارت و بازرگانی بین‌المللی.
 • تنوع امکانات مورد نیاز در زمینه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی و…

 

انواع شرکت در استرالیا

در قانون استرالیا، شرکت‌های تجاری متعددی تعریف شده است که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود: که متداول‌ترین نوع کمپانی در این کشور است. حداقل تعداد شرکا برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود دو نفر است. اما تا پنجاه نفر سرمایه‌گذار هم می‌توانند این نوع کمپانی را به ثبت برسانند. میزان مسئولیت سهام‌داران به اندازه سهم هر یک از آنها است. گفتنی است که هیئت اجرایی و هیئت نظارت بر اجرا هم باید معین باشند.
 • شرکت تضامنی: ثبت شرکت در استرالیا تحت این مدل بسیار ساده است. تضامنی مدلی مناسب برای کسب‌وکار‌های کوچک محسوب می‌شود. برای ثبت این نوع شرکت تجاری وجود حداقل دو نفر ضروری است. قوانین ثبت کمپانی‌های تضامنی در نقاط مختلف جهان تفاوت‌های اندکی با یکدیگر دارند.
 • راه‌اندازی دفتر شعبه: ثبت دفتر شعبه یکی دیگر از مدل‌های ثبت شرکت در استرالیا است. در این روش، شرکت ثبت‌شده در واقع شعبه کمپانی مادر است و از آن معمولاً برای ورود به بازار بزرگ جهانی استفاده می‌شود. در این مجموعه‌ها، مسائل مالی مانند بدهی‌ها و… بر عهده شرکت اصلی خواهد بود. گفتنی است که تجارت شعبه باید با تجارت کمپانی اصلی یکسان باشد.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در استرالیا

 • مدارک شناسایی تمام اعضا (گذرنامه معتبر و شناسنامه)
 • اساسنامه شرکت و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی
 • طرح کسب‌وکار (بیزینس‌پلن)
 • آدرس فرد متقاضی در ایران یا استرالیا
 • گواهی تمکن مالی برای تامین سرمایه مورد نظر و گواهی بانکی سپرده سرمایه شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

 

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا علاوه بر تخصص به تجربه نیاز دارد. وکلای حرفه‌ای و بین‌المللی موسسه آسان‌ثبت راهنمایان خوبی برای طی کردن این مسیر هستند. روند قانونی تاسیس کمپانی تجاری در استرالیا به این ترتیب است:

 • نام‌گذاری شرکت و تعیین نوع کمپانی با در نظر گرفتن قوانین بین‌المللی و هنجارهای فرهنگی کشور مقصد
 • تنظیم اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت
 • ارسال مدارک و اسناد به اداره ثبت شرکت‌های استرالیا و پر کردن تقاضانامه
 • باز کردن حساب بانکی و واریز حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت با توجه به نوع کمپانی
 • اخذ تاییدیه‌های لازم بسته به نوع فعالیت شما از نهاد‌های محلی
 • دریافت مجوزهای لازم از نهادهای گوناگون بسته به نوع کار مجموعه (مجوزهای زیست‌محیطی، واردات و صادرات، باز کردن فروشگاه و…)

 

هزینه ثبت شرکت در استرالیا

هزینه تاسیس شرکت در استرالیا به نوع کمپانی، سرمایه اولیه و تعداد شرکا بستگی دارد و از سرمایه ۲۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا شروع می‌شود. توجه به این موضوع بسیار مهم است که می‌توان بخشی از هزینه ثبت شرکت را از طریق وام‌های بانکی تامین کرد. ثبات اقتصادی این کشور موجب شده است که محاسبه هزینه‌ها با دلار بدون نوسان باشد و متقاضیان بتوانند به راحتی شرایط تشکیل شرکت در استرالیا را بسنجند.

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

مدت زمان ثبت شرکت در استرالیا

گفتنی است که ثبت شرکت در استرالیا حداقل یک هفته کاری زمان می‌برد. کوتاه یا طولانی بودن این بازه منوط به مدت زمانی است که برای تایید مدارک ارائه‌شده طی خواهد شد. همچنین پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در استرالیا ندارد.

 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


✅ FAQ: Company Registration in Australia

 

آیا با ثبت شرکت در استرالیا می‌توان تابعیت آن کشور را نیز گرفت؟

✔️ بله. یکی از راه‌های دریافت اقامت استرالیا برای شما و خانواده‌تان، ثبت شرکت در این کشور است.

ثبت شرکت در استرالیا چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت شرکت در استرالیا حداقل یک هفته کاری زمان می‌برد.

تاسیس شرکت در استرالیا چه مزیت‌هایی دارد؟

✔️ دولت استرالیا حمایت زیادی از کسب‌وکارهای کوچک می‌کند. اقتصاد باثبات و امکان تجارت آزاد بین‌المللی مهم‌ترین دلایل ثبت شرکت در این ناحیه از جهان هستند.

در استرالیا چه نوع شرکت‌هایی می‌توان تاسیس کرد؟

✔️ در قوانین استرالیا، کمپانی‌های تجاری متعددی تعریف شده است. شرکت‌های با مسئولیت محدود، تضامنی و ثبت شعبه از انواع آن هستند.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت در استرالیا چقدر است؟

✔️ حداقل سرمایه اولیه برای راه‌اندازی شرکت در کشور استرالیا دویست هزار دلار است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در استرالیا چیست؟

✔️ کپی مدارک شناسایی تمامی اعضا (گذرنامه معتبر)، اساسنامه شرکت، فرم درخواست تاسیس کمپانی و گواهی بانکی سپرده سرمایه مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در استرالیا هستند.

تاسیس شرکت در استرالیا چقدر هزینه دارد؟

✔️ این هزینه‌ها به نوع کمپانی، سرمایه اولیه و تعداد شرکا بستگی دارد. توجه به این موضوع بسیار مهم است که می‌توان بخشی از هزینه ثبت شرکت در استرالیا را از طریق وام‌های بانکی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی تامین کرد.

ثبت شرکت در ملبورن به چه ترتیب است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استرالیا در تمام مناطق آن یکسان است. برای تاسیس شرکت در ملبورن کافی است نوع کمپانی خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز جهت تشکیل آن را فراهم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.