مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «بوشهر»

ثبت شرکت در بوشهر و دیگر شهرهای آن| مدارک، مراحل و هزینه‌ی لازم برای- Company Registration in Booshehr

استان بوشهر در جنوب ایران و در ساحل خلیج فارس واقع شده است. این استان را به دلیل داشتن ذخایر غنی نفت و گاز، پایتخت انرژی کشور نامیده‌اند. بزرگ‌ترین میدان گازی جهان یعنی پارس جنوبی در محدودۀ این استان قرار دارد. از سوی دیگر، تولید خرما و صید ماهی و میگو مهم‌ترین منبع درآمدی مردم بوشهر محسوب می‌شوند. امکان تجارت با کشورهای حاشیه خلیج فارس و صادرات و واردات دریایی موجب رونق اقتصادی کسب‌وکارهای تولیدی این استان شده است. ثبت شرکت در بوشهر جزو گزینه‌های اصلی بسیاری از بازرگانان و تاجران بین‌المللی است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان از ده شهرستان تشکیل شده که شهرستان بوشهر پرجمعیت‌ترین آنها است. تنگستان، دشتستان، جم، دیر، دشتی، دیلم، گناوه، کنگان و عسلویه دیگر شهرستان‌های این استان هستند. بازارهای محلی در بندر کنگان، بندر گناوه، بندر سیراف، بندر دیر، بندر عسلویه و بندر دیلم مسافران زیادی را از سراسر کشور به این منطقه می‌کشاند. جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرهای کوچک این استان همانند برازجان نیز سالانه گردشگران زیادی را جذب می‌کند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان بوشهر در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در بوشهر با دیگر شهرها برابر است.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر بوشهر

شهر بوشهر مرکز استان و قلب اقتصادی آن است. معماری سنتی این شهر بسیار شاخص و بافت قدیمی ساحل آن در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. صنایع دستی مثل حصیربافی و خوراکی‌هایی نظیر شیره خرما از سوغات این شهر بندری هستند. گفتنی است که تاسیس منطقه ویژه اقتصادی باعث رشد چشمگیر ثبت شرکت در بوشهر با موضوع واردات و صادرات شده است. فعالان اقتصادی کشور حضور در بندر بوشهر را برای دسترسی به بازارهای تجاری منطقه‌ای بسیار مناسب ارزیابی می‌کنند.

 

قوانین ثبت شرکت در بوشهر

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در بوشهر است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در بوشهر دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در بوشهر تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در بوشهر

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بوشهر را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در بوشهر بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان بوشهر)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان بوشهر

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

مراحل تاسیس شرکت در بوشهر

مسیر ثبت شرکت در بوشهر دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در بوشهر دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در بوشهر با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در بوشهر

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

مدت زمان تاسیس شرکت در بوشهر

ثبت شرکت در بوشهر حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در بوشهر باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در بوشهر پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در بوشهر ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در بوشهر

تمامی فرایند ثبت شرکت در بوشهر به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در بوشهر از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در بوشهر کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در بوشهر

اداره ثبت شرکت‌های بوشهر در چهارراه دادگستری این شهر واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۲۸۰۰۳ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. محله‌های شنبدی، بهبهانی، کوتی، دهدشتی، بهمنی، صلح‌آباد و تنگک از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در بوشهر هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در بوشهر نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند. گفتنی است که در سامانه آسان‌ثبت، تمامی فرایند تاسیس شرکت در بوشهر به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در بوشهر

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در بوشهر چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در بوشهر تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در بوشهر است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در بوشهر کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در بوشهر به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در بوشهر دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان بوشهر چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان بوشهر همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در بوشهر چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در بوشهر در سال ۱۳۹۹، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در بوشهر چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در بوشهر حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در بوشهر امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در بوشهر به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان بوشهر چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در عسلویه چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان بوشهر یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در بندر عسلویه کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهر چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بوشهر چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان بوشهر؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان بوشهر به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان بوشهر یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در بوشهر به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در بوشهر با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در بوشهر کجاست؟

✔️ اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در چهارراه دادگستری شهر بوشهر واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۲۸۰۰۳ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

✅ شرایط ثبت شرکت در کوتی بوشهر چگونه است؟

✔️ تاسیس شرکت در محله کوتی بوشهر همانند دیگر مناطق این شهر است. کافی است نوع شرکت خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.