ثبت شرکت در دبی [شرایط، مدارک و هزینه لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار قانونی در دبی]  

ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی و موسسه تجاری Company registration in dubaii

دبی بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی است. این شهر را خانواده آل مکتوم اداره می‌کند و سلطنت مشروطه دارد. واحد پولی آن درهم امارات است و اصلی‌ترین منبع اقتصادی آن را منابع غنی نفت و صنعت توریسم تشکیل می‌دهد. کمپانی‌های تجاری بسیاری در این شهر فعال هستند و ثبت شرکت در دبی برای خارجی‌ها نیز امکان‌پذیر است. ترانزیت مسافر و کالا، ساخت‌وسازهای بزرگ، رویدادهای ورزشی، جشنواره‌های تفریحی و تجارت آزاد طلا از چرخ‌دنده‌های دیگر اقتصادی این شیخ‌نشین هستند. چین، هند، آمریکا و عربستان از شرکای مهم بین‌المللی دبی در زمینه تجارت هستند. گفتنی است که بلندترین برج جهان یعنی برج خلیفه در این شهر واقع است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

 

Dobie map in Asian نقشه دبی

 

راه‌اندازی کسب‌ و کار در دبی

دبی آب‌وهوای گرم کویری دارد و میزان بارش باران در آن بسیار پایین است. در طول تابستان بادهای گرمی در این شهر می‌وزند و بیشتر روزهای زمستان آب‌وهوای آن معتدل است. همچنین در تمام طول سال رطوبت بالایی دارد و آسمان آن آفتابی است. دبی شهری است که با مرزهای آبی و زمینی محصور است و بیشترین درصد نیروی کار آن در بخش خدمات مشغول هستند. تعداد گردشگران خارجی به دلیل تنوع جاذبه‌های گردشگری و تعدد مکان‌های تفریحی بسیار چشمگیر است. ثبت شرکت در امارات با موضوع گردشگری بسیار متداول است و اشخاص زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند صنعت هواپیمایی پیشرفته و سرمایه‌گذاری در زمینه مهمان‌نوازی عمومی موجب رونق بیشتر این صنعت در سال‌های اخیر شده است. به طور کلی، روابط اقتصادی و منافع مشترک با دیگر کشورهای منطقه و جهان باعث تحکیم قدرت اقتصادی و در نتیجه رشد تاسیس شرکت‌های تجاری در این شهر شده است.

 

مهاجرت به دبی با ثبت شرکت

رشد اقتصادی دبی در چند دهه اخیر همواره مثبت بوده و روابط پایداری را با دیگر کشورهای جهان ایجاد کرده است. ثبت شرکت در دبی می‌تواند روابط اشخاص حقیقی و حقوقی را با تمام کشورهای دنیا به خصوص طرف‌های تجاری آن وسعت ببخشد. دبی شهری روبه‌رشد و گردشگرمحور است و به عنوان پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است. این امر باعث شده که مرکزی برای ثبت کمپانی‌های نوپا و سرمایه‌پذیر به خصوص در بخش خدمات باشد. کشور امارات متحده عربی و به ویژه شهر دبی یکی از مقاصد مهم مهاجرت از سراسر جهان است. در نتیجۀ جنگ داخلی لبنان، مسائل مالی کویت و ناآرامی‌های بحرین افراد زیادی به این شهر مهاجرت کردند. بیشتر جمعیت این شهر مسلمان هستند و زبان رسمی آن عربی و سپس انگلیسی است. گفتنی است قوانین ثبت شرکت در دبی با قوانین آن در امارات متحده عربی تفاوت چندانی ندارد. البته باید اشاره کرد که این کشور به طور کلی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

شرایط ثبت شرکت در دبی Company registration in dubai

 

قوانین ثبت شرکت در دبی

قانون تاسیس شرکت در دبی برای شهروندان و اتباع خارجی تفاوت زیادی قائل نیست. بنابراین تفاوت مقررات ثبت شرکت در دبی بیشتر مربوط به نوع کمپانی‌ها است. پس از فراهم نمودن اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی، میزان سرمایه شرکت و اعضای آن باید تعیین گردند. مرحله بعد داشتن یک آدرس مشخص برای دفتر در این شهر است. سپس با اخذ تاییدیه قانونی، شرکت به ثبت خواهد رسید. البته برای ثبت شرکت دریایی در دبی به حداقل یک شریک محلی هم نیاز خواهید داشت.

 

نوشته‌ی مرتبط: مالیات شرکت‌های خارج از ایران

 

دلایل ثبت شرکت در دبی

دبی به دلیل داشتن وضعیت باثبات و رو به رشد سیاسی و اقتصادی در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد تجارتی از سراسر دنیا تبدیل شده است. افراد با ثبت شرکت در دبی می‌توانند تحت شرایط ویژه‌ای، تابعیت امارات را برای خود و خانواده‌شان بگیرند. با وجود این، برای تاسیس شرکت نیازی نیست حتماً تابعه این کشور شد. از آنجایی شاخص‌های بین‌المللی مالی در این کشور در درجه بالایی است و سطح رفاه نیز بالاست، شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آن وجود دارد. در نتیجه، بسیاری از کارآفرینان و تاجران برای رشد کسب‌وکار خود دست به این اقدام می‌زنند.

 

مزایای تاسیس شرکت در دبی

دولت امارات متحده عربی طرح‌های حمایتی فراوانی را برای توسعه کسب‌وکارهای گوناگون در این کشور به اجرا درآورده است. دبی نیز با رشد اقتصادی بسیار بالا و وجود مشاغل متنوع، رونق اقتصادی زیادی در همه زمینه‌ها دارد. زیرساخت‌های اقتصادی و گردشگری این شهر برای سرمایه‌گذاری خارجی بسیار مطلوب است. مهم‌ترین مزایای تاسیس شرکت در دبی این موارد هستند:

 • اقدامات جدی دولت برای مطلوب کردن شرایط تجارت خارجی در این کشور.
 • اقتصاد باثبات.
 • امکان جذب نیروی کار بین‌المللی.
 • ارائه وام‌ها و تسهیلات بانکی گوناگون به صاحبان کمپانی‌ها.
 • امکان گرفتن اقامت دائم.
 • امکان تجارت آزاد پس از ثبت شرکت در دبی.
 • امکان خرید ملک با نام شرکت.
 • تنوع امکانات مورد نیاز در زمینه‌های مختلف صنعتی، گردشگری، فرهنگی و…
 • اختصاص بودجه‌های فراوان برای تاجران و به خصوص برای کمپانی‌های گردشگری.

 

انواع شرکت در دبی

در قانون دبی، امکان ثبت انواع شرکت‌های تجاری و زیرشاخه‌های آنها تعریف شده است که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

۱. مالکیت یگانه

۲. شرکت مدنی

۳. شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

۴. کمپانی شراکتی

۵. هلدینگ سهام خصوصی

۶. هلدینگ سهامی عام

۷. شعبه شرکت‌های خارجی / دفتر نمایندگی

۸. شعبه شرکت‌های GCC

۹. شعبه شرکت منطقه آزاد یا مستقر در دبی یا مستقر در امارات متحده عربی

در مورد شعب، حتماً باید یک تبعه امارات به عنوان نماینده خدمات در شرکت استخدام گردد. باید در نظر داشت که در برخی موارد شعبه یک شرکت خارجی ملزم به دریافت مجوز از وزارت دارایی امارات است. کمپانی مدنی هم برای متخصصانی همچون پزشکان، وکلا و حسابداران است که صد در صد متعلق به خود شریک حرفه‌ای است.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت در دبی

 • کپی مدارک شناسایی تمام اعضا (گذرنامه معتبر یا شناسنامه)
 • اساسنامه شرکت و ترجمه رسمی آن به زبان عربی
 • طرح کسب‌وکار (بیزینس‌پلن)
 • فرم درخواست تاسیس کمپانی
 • گواهی تمکن مالی برای تامین سرمایه مورد نظر و گواهی بانکی سپرده سرمایه اولیه
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • اظهارنامه مالیاتی و پرداخت هزینه مالیات به طور کامل
 • ارائه یکی از قبوض آب و برق و گاز مربوط به آدرس معین برای دفتر کار
 • لیست کارکنان مجموعه به همراه لیست پرداخت بیمه آنها

 

مراحل ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی علاوه بر تخصص به تجربه نیاز دارد. وکلای حرفه‌ای و بین‌المللی موسسه آسان‌ثبت راهنمایان خوبی برای طی کردن این مسیر هستند. روند قانونی تاسیس شرکت در دبی به این ترتیب است:

۱. نام‌گذاری شرکت و تعیین نوع کمپانی با در نظر گرفتن قوانین بین‌المللی و هنجارهای فرهنگی کشور مقصد

۲. تنظیم اسناد و مدارک لازم برای ثبت شرکت به زبان عربی یا انگلیسی

۳. ارسال مدارک و اسناد به مرجع ثبت در دبی و پر کردن تقاضانامه شرکت

۴. باز کردن حساب بانکی و واریز حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت با توجه به نوع کمپانی

۵. اخذ تاییدیه‌های لازم بسته به نوع فعالیت شما از مراجع محلی

۶. دریافت مجوزهای لازم از نهادهای گوناگون بسته به نوع کار مجموعه (مجوزهای واردات و صادرات، زیست‌محیطی، باز کردن فروشگاه، شهرداری و…)

 

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه تاسیس شرکت در دبی به نوع کمپانی، سرمایه اولیه و تعداد شرکا بستگی دارد و از سرمایه ۱۲۰۰۰ درهم شروع می‌شود و به ۴۵۰۰۰ درهم هم می‌رسد. توجه به این موضوع بسیار مهم است که می‌توان بخشی از هزینه ثبت شرکت را از طریق وام‌های بانکی تامین کرد. ثبات اقتصادی این کشور موجب شده است که محاسبه هزینه‌ها با درهم بدون نوسان باشد و متقاضیان بتوانند به راحتی شرایط تشکیل شرکت در دبی را نیز بسنجند.

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

مدت زمان ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی در مرحله پایانی حدود پنج روز کاری زمان خواهد برد. کوتاه یا طولانی بودن این بازه منوط به مدت زمانی است که برای تایید مدارک ارائه‌شده طی خواهد شد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در دبی ندارد. البته توجه داشته باشید که زمان لازم برای فراهم کردن تمام مدارک مورد نیاز ممکن است تا چند ماه به طول بینجامد.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


✅ FAQ: Company Registration in Dubai

 

آیا با ثبت شرکت در دبی می‌توان تابعیت کشور امارات را نیز گرفت؟

✔️ بله. یکی از راه‌های دریافت اقامت امارات برای شما و خانواده‌تان، ثبت شرکت در دبی است.

ثبت شرکت در دبی چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت شرکت در دبی حدود پنج روز کاری زمان می‌برد.

تاسیس شرکت در دبی چه مزیت‌هایی دارد؟

✔️ امارات متحده عربی حمایت زیادی از کسب‌وکارها می‌کند. اقتصاد باثبات کشور و امکان تجارت آزاد بین‌المللی مهم‌ترین دلایل ثبت شرکت در دبی هستند.

در دبی چه نوع شرکت‌هایی می‌توان تاسیس کرد؟

✔️ مالکیت یگانه، شرکت مدنی، شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، هلدینگ سهام خصوصی، هلدینگ سهامی عام و شعبه کمپانی‌های خارجی (دفتر نمایندگی) انواع اصلی آن هستند.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت در دبی چقدر است؟

✔️ حداقل سرمایه اولیه برای راه‌اندازی شرکت در کشور دبی ۱۲۰۰۰ درهم است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در دبی چیست؟

✔️ کپی مدارک شناسایی تمامی اعضا (گذرنامه معتبر یا شناسنامه)، اساسنامه شرکت، فرم درخواست تاسیس کمپانی و گواهی بانکی سپرده سرمایه اولیه مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در دبی هستند.

تاسیس شرکت در دبی چقدر هزینه دارد؟

✔️ این هزینه‌ها به نوع کمپانی، سرمایه اولیه و تعداد شرکا بستگی دارد. توجه به این موضوع بسیار مهم است که می‌توان بخشی از هزینه راه‌اندازی کسب‌وکار در دبی را از طریق وام‌های بانکی و جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی تامین کرد.

ثبت شرکت در امارات به چه ترتیب است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در امارات در تمام مناطق آن یکسان است. برای این منظور کافی است نوع کمپانی خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز جهت تشکیل آن را فراهم نمایید.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در دبی امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در دبی می‌تواند به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری در موسسه آسان‌ثبت انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *