مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «بندرعباس»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در بندرعباس و دیگر شهرهای استان هرمزگان| مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Registration in Bandarabas

استان هرمزگان در جنوب ایران و در جوار تنگه هرمز واقع شده است. موقعیت جغرافیایی خاص این استان در مجاورت دریای عمان و خلیج فارس موجب شده است که بازرگانی و تجارت بین‌المللی رونق فراوانی در آن داشته باشد. ثبت شرکت در بندرعباس با موضوع واردات و صادرات بسیار متداول است و اشخاص زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. فعالیت‌های اقتصادی گوناگون در زمینه‌های نفت و گاز نیز در این استان بسیار رایج است. با این همه، بخش مهمی از درآمد ساکنین این منطقه را ماهیگیری و کشاورزی تشکیل می‌دهد.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان به سیزده شهرستان تقسیم شده است. شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندرلنگه، قشم و رودان (با مرکزیت دهبارز) پرجمعیت‌ترین آنها هستند. ابوموسی، جاسک، حاجی‌آباد، بستک، پارسیان، خمیر، سیریک و بشاگرد دیگر شهرستان‌های این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان هرمزگان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در بندرعباس با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که جزایر کیش، قشم، هرمز، هنگام، لاوان، هندورابی و لارک نیز جزو استان هرمزگان هستند. همچنین جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک نیز در تقسیمات کشوری جزو این استان محسوب می‌شوند.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر بندرعباس

بندرعباس مرکز استان هرمزگان و بزرگ‌ترین بندر ایران است. این شهر با نام قدیمی گمبرون یکی از مناطق مهم تاریخی ایران محسوب می‌شود. جاذبه‌های طبیعی متنوع و آثار باستانی متعدد سبب شده است که بازدیدکنندگان فراوانی در تمام طول سال به این شهر زیبا سفر کنند. ثبت شرکت در بندرعباس در حوزه گردشگری بسیار رایج است و افراد زیادی در زمینه ارائه خدمات توریستی فعالیت می‌کنند. فرودگاه بین‌المللی و هتل‌های بزرگ نیز آسایش و آرامش خیال را برای فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل گوناگون فراهم آورده‌اند. اتصال به راه‌آهن سراسری کشور موجب شده است که این شهر نقشی کلیدی در تجارت و بازرگانی ایران داشته باشد. گفتنی است که منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در غرب بندرعباس واقع است.

 

قوانین ثبت شرکت در بندرعباس و هرمزگان

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در بندرعباس است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در بندرعباس را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در هرمزگان و بندرعباس تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در بندرعباس و هرمزگان

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بندرعباس و هرمزگان را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در بندرعباس بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان هرمزگان)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان هرمزگان

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در استان هرمزگان

مسیر ثبت شرکت در استان هرمزگان و شهر بندرعباس دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در بندرعباس دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در بندرعباس با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در بندرعباس

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

 

مدت زمان تاسیس شرکت در بندرعباس

ثبت شرکت در بندرعباس حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در بندرعباس پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در بندرعباس و هرمزگان ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در بندرعباس

تمامی فرایند ثبت شرکت در بندرعباس به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در بندرعباس از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در بندرعباس کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌های بندرعباس

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری بندرعباس در بلوار امام خمینی، نرسیده به امام‌زاده سید مظفر واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۴۴۵۲۷-۰۷۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. محله‌های گلشهر، نایبند و پل خواجو از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در بندرعباس هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در بندرعباس نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند. 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در بندرعباس

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در بندرعباس چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در بندرعباس تفاوتی با دیگر شهرهای کشور ندارد. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در بندرعباس کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان هرمزگان چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان هرمزگان همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در بندرعباس چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در بندرعباس در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در بندرعباس به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در بندرعباس با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ ثبت شرکت در بندرعباس چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در بندرعباس حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در بندرعباس امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند تاسیس شرکت در موسسه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان هرمزگان چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در جزیره هرمز چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان هرمزگان یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در جزیره هرمز کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز جهت ثبت قانونی آن را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه مدیران، سهامداران و بازرسان؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان هرمزگان؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان هرمزگان به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان هرمزگان یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ مراحل تاسیس شرکت در بندرعباس به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در بندرعباس و هرمزگان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در بندرعباس کجاست؟

✔️ اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در بلوار امام خمینی، نرسیده به امام‌زاده سید مظفر شهر بندرعباس واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۴۴۵۲۷-۰۷۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *