مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «شهرکرد»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در شهرکرد و دیگر شهرهای استان چهارمحال بختیاری| مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Registration in Shahrekord

استان چهارمحال و بختیاری در مرکز ایران واقع است. جاذبه‌های طبیعی متعدد و متنوع هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر ایران به این استان بسیار زیبا می‌کشاند. چشمه‌های پُرآبِ کوهرنگ و سیاسرد و لردگان، آبشارهای آتشگاه و دره‌عشق، غار سراب، رود ارمند و تالاب چغاخور موقعیت این استان را در جذب توریست بسیار تقویت کرده است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری در حوزه گردشگری بسیار رایج باشد. از سوی دیگر، کشاورزی و دامپروری بیشترین درآمد اقتصادی چهارمحال و بختیاری را تشکیل می‌دهد که روستاییان و عشایر نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان به دَه شهرستان تقسیم شده است. شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، فارسان، کوهرنگ، اردل، کیار، بن، سامان و خانمیرزا طبق تازه‌ترین تقسیمات کشوری در حوزه این استان قرار می‌گیرند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در شهرکرد با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که کارخانه‌های صنعتی فعال نظیر ریسندگی، تولید سیمان و مالت‌سازی نیز نقش مؤثری در رونق فعالیت‌های تجاری در این منطقه داشته‌اند.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر شهرکرد

شهرکرد مرکز استان و جزو مهم‌ترین مناطق گردشگری ایران است. نام قدیم آن دِهکُرد بوده است و از سال ۱۳۱۴ با تبدیل شدن به شهر، نام آن نیز تغییر کرده است. آب‌وهوای این شهر در تابستان معتدل و در زمستان بسیار سرد است. بافته‌های اصیل منطقه مثل فرش و قالی و گلیم در سراسر دنیا مشهور هستند. ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری با موضوع صادرات و واردات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. فرودگاه شهرکرد به تاجران و بازرگانان امکان می‌دهد به راحتی به این شهر سفر کنند و به فعالیت بپردازند.

 

قوانین ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان چهارمحال و بختیاری یا شهر شهرکرد را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت شهرکرد و چهارمحال و بختیاری تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در شهرکرد بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان چهارمحال و بختیاری)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط در شهر شهرکرد یا استان چهارمحال و بختیاری (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد 

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی در استان چهارمحال و بختیاری یا شهر شهرکرد (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در چهارمحال و بختیاری

مسیر ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری

ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در چهارمحال و بختیاری و شهرکرد پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در شهرکرد

تمامی فرایند ثبت شرکت در شهرکرد به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در شهرکرد از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در شهرکرد کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در شهرکرد

اداره ثبت شرکت‌های شهرکرد در میدان دفاع مقدس، ابتدای بلوار شهدای دانشجو واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۳۳۹۹۱۸۳-۰۳۸ و ۳۳۳۳۲۰۶۸-۰۳۸ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود. خیابان‌های ولیعصر، فارابی و معلم و شریعتی از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری نیز عمدتاً در این نواحی هستند. 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در شهرکرد

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری و شهر شهرکرد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در چهارمحال و بختیاری و شهرکرد به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان چهارمحال و بختیاری چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در بروجن چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان چهارمحال و بختیاری یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در بروجن کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری شهرکرد در میدان دفاع مقدس، ابتدای بلوار شهدای دانشجو واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۳۳۹۹۱۸۳-۰۳۸ و ۳۳۳۳۲۰۶۸-۰۳۸ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.