ثبت شرکت در کرمان |هزینه|مدارک|مراحل|

ثبت شرکت در کرمان شهر استان company registration kerman

آشنایی با فضای کسب‌وکار استان کرمان

کرمان پهناورترین استان ایران است. آب‌وهوای این استان در برخی نواحی گرم و خشک و کویری و در برخی نواحی سرد و کوهستانی است. هفت اثر تاریخی این منطقه به فهرست میراث جهانی یونسکو وارد شده‌اند. ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان، دهکده صخره‌ای میمند، کویر لوت و سه قنات از این جمله‌اند. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در کرمان در حوزه گردشگری افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، کشاورزی این ناحیه توانسته است بیشترین صادرات غیرنفتی را در سال‌های متمادی به خود اختصاص دهد. پسته مشهورترین محصول کرمان است. صنایع دستی کرمان نیز در جهان شناخته‌شده هستند. فرش، گلیم و قلم‌زنی روی ظرف‌های مسی از این دسته‌اند. انواع شیرینی از جمله کلمپه نیز از سوغات این استان هستند.

این استان به بیست و سه شهرستان تقسیم شده است. شهرستان کرمان با نزدیک به ششصد هزار نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین آنها است. سیرجان، رفسنجان، جیرفت و بم به ترتیب در رتبه‌های بعدی جمعیتی قرار دارند. زرند، رودبار جنوب، شهربابک، کهنوج، ریگان، بافت، عنبرآباد، بردسیر، قلعه گنج، فهرج، منوجان، نرماشیر، راور، ارزوئیه، انار، رابر، فاریاب و کوهبنان دیگر شهرستان‌های این استان وسیع هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان کرمان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در کرمان با دیگر شهرها برابر است. پارک‌های ملی خَبر، انجرک و روچون در بافت و منطقه حفاظت‌شده پاریز در سیرجان واقع شده است.

آشنایی با فضای کسب‌وکار شهر کرمان

شهر کرمان مرکز استان و جزو مهم‌ترین مناطق تاریخی ایران است. اقلیم این شهر نیمه‌کویری محسوب می‌شود. از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی آن می‌توان به حمام گنجعلیخان، باغ فتح‌آباد، آتشکده زرتشتیان، آرامگاه شاه نعمت‌الله ولی و بازار وکیل اشاره کرد. پته‌دوزی کرمان نیز از هنرهای ظریف ایرانی است که خواهان فراوانی در سراسر دنیا دارد. میزان ثبت شرکت در کرمان افزایش زیادی در سال‌های اخیر داشته است. رشد علمی در زمینه‌های گوناگون و راه یافتن تکنولوژی‌های پیشرفته به مراکز دانشگاهی این شهر یکی از دلایل مهم این تغییر است. از سوی دیگر، فرودگاه بین‌المللی کرمان یکی از مقاصد اصلی تاجران خارجی در سفرشان به ایران است. تاسیس شرکت‌های تجاری در کرمان به همین دلیل بسیار رواج یافته است.

 

قوانین ثبت شرکت در کرمان

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در کرمان است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در کرمان را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت کرمان تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

انواع شرکت تجاری در کرمان

ثبت شرکت در کرمان همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی  خاص و سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به زمینه فعالیت شما و برنامه کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در کرمان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به تاسیس این دو نوع شرکت در استان کرمان و شهر کرمان می‌پردازیم.

 

مدارک ثبت شرکت در کرمان

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرمان را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در کرمان بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان کرمان)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان کرمان

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

مراحل تاسیس شرکت در کرمان

مسیر ثبت شرکت در کرمان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در کرمان دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در کرمان با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در کرمان

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در کرمان همانند دیگر شهرهای کشور است. عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند. پاکت مخصوص پست، هزینه ابطال تمبر سرمایه و چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز در سراسر کشور قیمتی ثابت دارند. کمترین هزینه ثبت شرکت در کرمان با در نظر گرفتن حداقل اعضا و حداقل سرمایه برای انواع شرکت‌های تجاری به شرح زیر است:

کل هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان در سال ۱۳۹۹: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

مجموع هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان در سال ۱۳۹۹: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت سهامی عام در کرمان در سال ۹۹: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت تضامنی در سال ۱۳۹۹: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه‌های ثبت شرکت نسبی در کرمان در سال ۱۳۹۹: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه ثبت یک شرکت مختلط سهامی در شهر کرمان: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت مختلط غیر سهامی در سال ۱۳۹۹: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه تشکیل تعاونی تولید و مصرف در کرمان در سال ۹۹: ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان (بیست میلیون ریال)

 

مدت زمان تاسیس شرکت در کرمان

ثبت شرکت در کرمان حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در کرمان باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در کرمان پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در کرمان ندارد.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در کرمان

اداره ثبت شرکت‌های کرمان در انتهای بلوار فردوسی، ضلع شمالی پارک نشاط واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۲۲۲۲۸۰۱ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما است. محله‌های هزار و یک شب، شفا، بهمنیار، رسالت، بلوار جهاد، میدان کوثر و شهرک فرهنگیان از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در کرمان هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در کرمان نیز عمدتاً در این نواحی هستند. گفتنی است که در سامانه آسان‌ثبت، تمامی فرایند تاسیس شرکت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


 

پرسش و پاسخ‌های متداول پیرامون ثبت موسسات و شرکت‌ها در استان و شهر کرمان

✅ قوانین تشکیل شرکت در کرمان چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در کرمان تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در کرمان کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در کرمان به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در کرمان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان کرمان چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان کرمان همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در کرمان چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در کرمان در سال ۱۳۹۹، مبلغ ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در کرمان چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در کرمان حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در کرمان امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در کرمان به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان کرمان چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در رفسنجان چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان کرمان یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در رفسنجان کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در کرمان چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرمان چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان کرمان؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان کرمان به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان کرمان یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در کرمان به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در کرمان با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در کرمان کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌های کرمان در انتهای بلوار فردوسی، ضلع شمالی پارک نشاط واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۲۲۲۲۸۰۱ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما است.

✅ شرایط ثبت شرکت در محله شفا کرمان چگونه است؟

✔️ تاسیس شرکت در محله شفا کرمان همانند دیگر مناطق این شهر است. کافی است نوع شرکت خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *