مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «یزد»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در یزد و دیگر شهرهای آن|مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Registration in Yazd

استان یزد در مرکز ایران واقع شده است. در منابع تاریخی، واژه یزد را به معنی پاک و مقدس آورده‌اند. شهر یزد را نیز به مفهوم شهر خدا و سرزمین مقدسان در نظر گرفته‌اند. آب‌وهوای این استان در فصل بهار و تابستان، گرم و خشک است و در فصل پاییز و زمستان، به نسبت سرد و کمی مرطوب می‌شود. اقتصاد این منطقه بر معادن و صنایع استوار است. تاسیس شرکت‌های تجاری گوناگون در یزد گویای همین موضوع است. سنگ‌آهن، سرب و فسفات مهم‌ترین ذخایر معدنی استان هستند. واحدهای صنعتی تولید کاشی و سرامیک و کارخانه‌های نساجی نیز در نواحی مختلف فعال هستند. ثبت شرکت در یزد جزو گزینه‌های اصلی بسیاری از تاجران و بازرگانان کشور است.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان از ده شهرستان تشکیل شده است. شهرستان یزد پرجمعیت‌ترین آنها است. میبد، اردکان، مهریز، ابرکوه (ابرقو)، بافق، تفت، خاتم، اشکذر و بهاباد به ترتیب در رتبه‌های بعدی جمعیتی قرار دارند. سفال میبد جزو مشهورترین صنایع دستی در ایران است. زیلوبافی این شهرستان نیز در فهرست میراث جهانی جای گرفته است. کنجد و محصولات جانبی آن مثل ارده نیز در اردکان با بالاترین کیفیت تولید می‌شود. باغ‌های زیبای مهریز نیز هر ساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به این منطقه می‌کشاند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان یزد در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در یزد با دیگر شهرها برابر است. اشاره به سرو کهن‌سال ابرکوه نیز خالی از لطف نیست که عمر آن را بیش از چهار هزار و پانصد سال تخمین می‌زنند.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر یزد

شهر یزد مرکز استان و قلب اقتصادی و فرهنگی آن است. معماری سنتی این شهر از ویژگی‌های شاخص آن است. بادگیرهای یزد جزو سمبل‌های معماری ایرانی هستند. البته دیدنی‌های تاریخی و فرهنگی این شهر بسیار فراوان هستند. باغ دولت‌آباد، میدان امیرچقماق، مسجد جامع، بازار خان و آتشکده زرتشتیان از این جمله‌اند. ثبت شرکت در یزد با موضوع توریسم رشد چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است. از سوغات معروف آن نیز می‌توان به قطاب، باقلوا، لوز، حاجی‌بادامی، پشمک و کیک یزدی اشاره کرد. علاوه بر اینها، کارخانجات ریسندگی فراوانی نیز در این شهر فعال هستند. رواج تاسیس شرکت‌های بافندگی در یزد به همین دلیل است.

 

قوانین ثبت شرکت در یزد

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در یزد است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در یزد دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در یزد تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در یزد

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در یزد را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در یزد بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در یزد

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان یزد)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان یزد

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

مراحل تاسیس شرکت در یزد

مسیر ثبت شرکت در یزد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در یزد دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در یزد با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در یزد

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

مدت زمان تاسیس شرکت در یزد

ثبت شرکت در یزد حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در یزد باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در یزد پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در یزد ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در یزد

تمامی فرایند ثبت شرکت در یزد به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در یزد از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در یزد کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در یزد

اداره ثبت شرکت‌های یزد در میدان شهدای محراب، بلوار مدرس، جنب دادگستری واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۸۲۴۴۵۱۵ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما است. محله‌های سیدمیرزا، قاسم‌آباد، مریم‌آباد و خیابان‌های امام خمینی، مطهری و بلوار آزادگان و شهرک دانشگاه و میدان مدرسی از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در یزد هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در یزد نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در یزد

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در یزد چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در یزد تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در یزد است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در یزد کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در یزد به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در یزد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان یزد چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان یزد همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در یزد چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در یزد در سال ۱۳۹۹، مبلغ ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در یزد چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در یزد حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در یزد امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در یزد به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان یزد چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در اردکان چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان یزد یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در اردکان کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در یزد چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان یزد؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان یزد به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان یزد یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در یزد به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در یزد با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در یزد کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌های یزد در میدان شهدای محراب، بلوار مدرس، جنب دادگستری واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۸۲۴۴۵۱۵ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما است.

✅ شرایط ثبت شرکت در مریم‌آباد یزد چگونه است؟

✔️ تاسیس شرکت در مریم‌آباد یزد همانند دیگر مناطق این شهر است. کافی است نوع شرکت خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.