گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی مفقودی برگ سبز

برگ سبز خودرو چیست؟

هنگام خرید خودرو، دو سند مختلف به نام خریدار ثبت می‌شود. سند اول، شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا سند مالکیت خودرو است. از آنجایی که این سند به رنگ سبز است، آن را اصطلاحاً «برگ سبز خودرو» می‌نامند. این سندِ تک‌برگ را نیروی انتظامی صادر می‌کند و آن را به عنوان سند مالکیت خودرو به رسمیت می‌شناسد. این برگۀ سبزرنگ در اصل سند پلاک خودروی شما محسوب می‌شود. همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک شناسایی صادر می‌شود. «کارت ماشین» کاربرد روزمره دارد و همان مدرکی است که هنگام رانندگی همیشه باید آن را به همراه داشت. در ادامه این مقاله نیز می‌خواهیم پیرامون گم شدن برگ سبز خودرو، پیگیری برگ سبز خودرو و راه‌کارهای یافتن آن و ملاحظات لازم صحبت کنیم.

سند دوم، سندی است که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود و مالکیت قطعی خودرو را انتقال می‌دهد. این سند که مورد تأیید قوۀ قضائیه است با نام «سند کمپانی خودرو» نیز شناخته می‌شود. هنگام خرید خودروی صفر، این برگه مستقیماً از طرف شرکت خودروسازی به نام شما زده می‌شود اما در نقل و انتقال‌های بعدی برای به نام زدن آن باید به یک دفتر اسناد رسمی رجوع کرد. باید توجه داشت که هر گونه نقل و انتقال وسایل نقلیه با برگ سبز خودرو انجام می‌گیرد. پس از آن است که این تغییرات در دفترخانه‌ها نیز ثبت می‌شوند و وجهه‌ای رسمی‌تر به خود می‌گیرند.

 

»»» انحلال شرکت

 

گم شدن برگ سبز خودرو

اگر برگ سبز ماشین شما گم شده است، سریعاً باید مفقود شدن آن را آگهی دهید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. اقدام فوری شما پس از گم شدن کارت سبز ماشین بسیار مهم است. در واقع، در صورت ندادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو، مسئولیت هر نوع پیشامدی از نظر قانونی با شما است. توصیه می‌شود پس از چاپ آگهی، برای پیگیری برگ سبز خودرو با مراجعه به سایت «پُست‌یافته» از پیدا شدن احتمالی آن آگاه شوید. سپس باید با مراجعه به یکی از مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی برای دریافت برگ سبز المثنی درخواست دهید. در این مقاله به طور کامل تمام اقدامات لازم بعد از مفقود شدن برگ سبز خودرو را شرح داده‌ایم و چگونگی گرفتن برگ سبز جدید را توضیح داده‌ایم.

 

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

مهم‌ترین اقدامی که پس از گم شدن برگ سبز خودرو باید انجام دهید، دادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو به روزنامه‌های کثیرالانتشار است. این اقدام شما علاوه بر اینکه جلوی سودجویی‌های احتمالی را می‌گیرد، برای گرفتن برگ سبز المثنی الزامی است. تنها پس از گذشت دَه روز از زمان این آگهی است که شما می‌توانید برای پیگیری برگ سبز خودرو و دریافت سند جدید مراجعه کنید. برای درج آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در روزنامه‌های کثیرالانتشار کافی است یک نوبت آگهی مبنی بر مفقودی یا سرقت سند مالکیت وسیلۀ نقلیه به یک روزنامۀ کثیرالانتشار بدهید. همچنین نیازی به مراجعه به کلانتری نیست و فقط دادن آگهی کافی است.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن برگ سبز خودرو

پیش از مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز تعویض پلاک برای گرفتن برگ سبز خودرو، مدارک زیر را آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید:

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در یک روزنامه کثیرالانتشار که دست‌کم ۱۰ روز از تاریخ نشر آن گذشته باشد.

 • برگۀ عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید
 • بیمه‌نامۀ شخص ثالث ماشین
 • اصل و کپی کارت ملی

همچنین حضور مالک خودرو برای انگشت‌نگاری و خود خودرو برای بررسی کارشناسی، الزامی است. اگر مالک خودرو به فردی دیگر وکالت انجام این کار را بدهد، نمایندۀ قانونی او می‌تواند این مراحل را انجام دهد و نیازی به حضور مالک اصلی نیست.

در فرم درخواست برگ سبز المثنی مشخصاتی از قبیل کد پستی محل سکونت و شماره پلاک خودرو نیز از شما پرسیده می‌شود. بنابراین به همراه داشتن دیگر مدارک شناسایی ماشین و نیز مدارک احراز سکونت مالک ضروری است.

تمام هزینه‌های صدور برگ سبز المثنی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) دریافت می‌شود.

 

»»» ثبت شرکت

 

نحوه گرفتن المثنی برگ سبز خودرو

برای خرید و فروش ماشین و هر گونه انتقال مالکیت آن به برگ سبز خودرو نیاز دارید. هنگام خرید ماشین صفر، کارت سبز خودرو حداکثر تا ۱۵ روز بعد از طریق پست به دست شما می‌رسد. هنگام خرید ماشین دست‌دوم نیز اولین سندی که باید به نام شما شود، برگ سبز ماشین است. کارت ماشین نیز بر اساس همین سند برای شما صادر خواهد شد.

نکتۀ بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی پس از دادن آگهی مفقودی کارت سبز خودرو نیز نمی‌توان هیچ گونه نقل و انتقالی انجام داد و باید منتظر صدور برگ سبز المثنی خودرو ماند. همچنین پس از دریافت برگ سبز خودرو حتماً مشخصات فنی خودرو و اطلاعات شخصی خود را که در آن ثبت شده است بررسی نمایید. این اطلاعات شامل شماره موتور، شماره شاسی، شناسۀ وسیلۀ نقلیه و نیز کد ملی شما می‌شود. در صورت مشاهدۀ هر گونه اشتباهی در درج این موارد، با پیگیری برگ سبز خودرو باید فوراً آن را اطلاع دهید تا اصلاح شود.

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت خودرو دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه
کارت دانشجویی کارت موتورسیکلت گواهینامه موتورسیکلت

 


 

پرسش و پاسخ‌های جمع‌بندی

برگ سبز خودرو چیست؟

یک سند تک‌برگ که نیروی انتظامی صادر می‌کند و آن را به عنوان «سند مالکیت خودرو» به رسمیت می‌شناسد. این برگه سبزرنگ در اصل سند پلاک خودروی شما محسوب می‌شود. همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک شناسایی صادر می‌شود.

در صورت گم شدن برگ سبز خودرو چه باید کرد؟

اولین اقدام ضروری پس از گم شدن برگ سبز خودرو، چاپ آگهی مفقودی آن در روزنامه کثیرالانتشار است. دلیل اول این اقدام این است که از سوءاستفاده از آن جلوگیری می‌کند و دلیل دوم این است که این آگهی برای دریافت برگ سبز المثنی الزامی است.

آیا پس از گم شدن برگ سبز خودرو نیاز به انتشار آگهی مفقودی آن است؟

بله. اولین و مهم‌ترین کاری که باید پس از مفقودی کارت سبز خودرو انجام دهید، چاپ آگهی آن در روزنامه‌های کثیرالانتشار است.

چرا باید بلافاصله اقدام به چاپ آگهی گم شدن برگ سبز خودرو در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنیم؟

چون علاوه بر اینکه از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری می‌کند، برای دریافت برگ سبز المثنی الزامی است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگ سبز المثنی چیست؟

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در یک روزنامه کثیرالانتشار + برگه عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید + بیمه‌نامه شخص ثالث ماشین + اصل و کپی کارت ملی

آیا برای دریافت برگ سبز المثنی نیاز به حضور «مالک خودرو» و «خود خودرو» است؟

بله. در هنگام دریافت برگ سبز المثنی نیاز به حضور مالک خودرو یا وکیل وی برای انگشت‌نگاری و  همچنین خود خودرو است.

325 دیدگاه برای “گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

 1. بهنام اقبال پور گفته:

  من آگهی مفقودی برگ سبز دادم به روزنامه پول پستم پرداخت کردم هنوز نرسیده دستم نسخه روزنامه

 2. محسن گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من سند ماشین وبرگ سبز ماشین گم کردم ماشین هم به اسم خودم نیست باید چه کار انجام بدم

   • ایلیا گفته:

    سلام خسته نباشید من حدود یک سال پیش روزنامه دادم برای سند ماشین ولی پیگیری نکردم تا الان میتونم با همون روزنامه ادامه بدم

    • fatemeh soleymanzade گفته:

     سلام. بله. با اصل آگهی مفقودی میتوانید کار خود را پیگیری کنید

 3. علی محمودی گفته:

  با تشکر از سایتتون و راهنمایی های فوق العادتون، من که از تماس با مرکز تعویض پلاک بی نیاز شدم

 4. فرهاد دامی گفته:

  سلام برگ سبز خودرو من اصلا توسط پست به من تحویل داده نشد
  و من با بی اطلاعی بعد از مدتی متوجه شدم که تحویلم داده نشد

  چطور میتونم پیگیرش باشم

  • عزراییل گفته:

   خاک برسرشون،منم ۱۲سال پیش یه ماشین خریدم هنوزبرگ سبزش نیومده،من که اون دنیابندکفنشون رومحکم میگیرم نمیذارم تکون بخورن

 5. میلاد گفته:

  سلام من درخواست آگهی دادم برای مفقودیه برگه سبز برگه سبز به نام خودم نیست وکالت دارم شماره تماس خودمو دادم توی سایت مشکلی نداره

  • آسان ثبت گفته:

   اطلاعاتی که مبنای ایجاد آگهی مفقودی خواهد بود صرفا اطلاعاتیست که شما عزیزان برای مدرک گم شده در باکس های از پیش تعیین شده وارد نموده اید.
   اما اطلاعات تماس آگهی دهنده می تواند با شخصی که مدرک مفقودی به نام اوست متفاوت باشد

 6. میلاد گفته:

  با سلام وخسته نباشید من برگ سبزماشینموگم کردم و دیروز توی همین سایت آگهی کردم هزینه هم پرداخت کردم چند روز دیگ میرسه ب دستم

  • آسان ثبت گفته:

   بطور معمول آگهی‌هایی که تا ساعت ۵ عصر در سامانه ثبت می گردند، در روزنامه فردا آن روز چاپ خواهند شد. در روز انتشار روزنامه، آگهی ها بسته های پستی آماده شده و تحویل باجه پستی می گردند.
   پس از تحویل به پست، میانگین دو الی سه روز برای تهران و مراکز استان ها و حداکثر ۵ روز برای شهرهای کوچکتر زمان میبرد تا آگهی تحویل گیرنده گردد.

  • آسان ثبت گفته:

   به لینک زیر تشریف ببرید. در سامانه‌ی آگهی مفقودی به طور مرحله به مرحله اطلاعاتتون رو میتونید ثبت بفرمایید.

 7. امین گفته:

  من برگه سبزو گم کردم اگهی کردم تو روزنامه تا الان ۳روز گذشته میتونم برم تعویض پلاک الثنی بگیرم؟

 8. مهرداد گفته:

  سلام من آگهی مفقودی برگ سبز دادم .هزینه هم پرداخت کردم .فقط مشکلم اینه که آدرس پستی کسی که برگ سبز به نامش بوده ثبت کردم و حالا روزنامه ای که شما ارسال میکنید به همون آدرس و آدرس پستیه . اگر بخوام آدرس تغییر بدم امکانش هست یا خیر .لطفاً راهنمایی کنید که چطوری اون روزنامه رو بدست بیارم

 9. Abbas گفته:

  اگه خودرو در توقیف ناجا وبرای آزادی برگ سبز و برای گرفتن برگ سبز المثنی خودرو نیاز تکلیف چیست

 10. مسعود گفته:

  سلام من به جز برگه سبز سندهای قطعی مالکهای قبلی رو هم گم کردم ولی سند کمپانی و سند قطعی اخری که بنام خودم هست رو دارم، الان برای گرفتن برگ سیز المثنی که راهشو گفتید ولی واسه اون سندهای قطعی که گم شده باید چکارر کنم؟ موقع فروش و انتقال به نفر بعدی تو دفترخونه به مشکل نمیخورم؟ لطفا راهنماییم کنید.

   • ساشا گفته:

    منم مثه شما هستم،مدارکم رو گم کردم مبخام بفروشم ماشینم رو نمبدونم باید چیکار کنم،شما تونستی بفروشید؟به چه شکل این کارو کردین،راهنماییم می‌کنید،ممنونم

 11. یک فرهنگی بازنشسته گفته:

  خدا بهتون خیر بده که کمک حال مردم هستید،فقط می تونم براتون دعای خیر کنم

 12. نادر حسن زاده گفته:

  سلام
  ببخشید برگ سبز گم کردم برای المثنی گرفتن پلاک هم تعویض میشه؟

 13. امین گفته:

  سلام خودروی من در پارکینگ راهنمایی رانندگی است و برگ سبز و مدارکم هم‌گمشده،قطعیه سندم هم نزدم،برای گرفتن برگ سبز المثنی چجوری خودرو رو ازاد کنم که برای کارشناسی به تعویض پلاک ببرم؟بدون برگ سبز خودرو رو ترخیص نمیکنن،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای امین.
   وضعیت شما خیلی پیچیده شده. مالک قبلی با سند برای آزاد کردن ماشین از پارکینگ اقدام کنه.

  • علی رضا گفته:

   برگه سبز منم گم شده ولی سند زدم میتونم خودرو رو آزاد کنم

  • علی رضا گفته:

   برگه سبز منم گم شده ولی سند زدم میتونم خودرو رو آزاد کنم یا نه ممنمون میشم راهنمایی کنن

 14. علی گفته:

  سلام اگر برگ سبز گم شده باشه به هیچ عنوان با برگ کمپانی و کارت ماشین نمیشه نقل و انتقال انجام داد؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای علی.
   از دید پلیس راهور برگ سبز برگ مالکیته. کارت ماشین هم بر اساس برگ سبز داده میشه. پس تا برگ سبز رو انتقال ندید کارت ماشین رو هم نمیتونید .
   جواب کلی به سوالتون اینه که خیر. نمیشه متاسفانه

 15. Alireza گفته:

  سلام
  من یک خودرو خریدم و صاحب خودرو در محضر خودرو را به نامم کرده و گفتش که برگ سبز گم شده حالا برای من مشکل که المثنا بگیرم یا نه ممنون میشم اگر زود تر پاسخ دهید

  • آسان ثبت گفته:

   سلام
   سندی که در محضر به نام شما شده ربطی به برگ سبز و کارت ماشین نداره. نهاد مسئول برگ سبز نیروی انتظامی است و از نظر پلیس راهور برگ سبز معیاره. پس، حتما باید برای دریافت برگ سبز المثنی ماشینتون اقدام کنید.

 16. اسحق گفته:

  سلام اگه در درخواست برگ سبز ماشین ادرس و کد پستی که در اسناد هست متفاوت باشه با الان و کد پستی خونه جدید بزنیم مشکلی هست

 17. امید گفته:

  سلام
  من ماشین وکالتی خریداری کردم فروشنده به دلایل واهی حاضر به دادن مدارک نیست صاحب سند پیدا کردم میخواد بهم وکالت بده من میتونم برای برگه سبز المثنی اقدام کنم که دیگه نیاز به دردسر شکایت از فروشنده نباشه؟

 18. میثم کاوندی گفته:

  سلام من آگهی مفقودی برگ سبز دادم و برگه سبز به نام کسی دیگه ای می‌باشد البته وکالت دارم و تمام مشخصات خودم را دادم تو ثبت آگهی بامشخصات دقیق خودرو آیا این مشکلی نداره توتعویض پلاک

  • حمیرا اسدالله نژاد گفته:

   سلام اگر مدارک خودروی اروندی جعلی باشد و گمرک جعل بودن مدارک را تایید نموده باشد،چگونه میتوان درخواست المثنی برای خودرو داد؟

 19. علی مقدم گفته:

  سلام. من وکالت فروش برای ماشین دارم ولی قبل از اقدام به فروش برگ سبز در اثر سهل انگاری همراه کاغذ باطله ها پاره شده. اگر سند جدید بگیریم ایا شماره سند تغییر میکنه؟ چون تو وکالت نامه شماره سند قبلی که پاره شده قید شده و متاسفانه موکل خارج کشور هستند. راه چاره چیه؟

 20. خدیجه مومنی گفته:

  سلام ببخشید من برگ سبز و برگه کمپانی گم کردم هنوز هم تعویض پلاک نکردم وکالت داشتم که اونم تو مدارکام بوده و گم شده باید چه کاری انجام بدم تا بتونم تعویض پلاک کنم و مدارک را دوباره بگیرم

   • خدیجه مومنی گفته:

    فقط وکالتی از ایشون داشتم که اونم همراه مدارک‌گم کردم فقط کپی اون وکالت رو میتونم از محضر بگیرم .با یه برگه که به عنوان کارت موقت برای تردد میدن و بیمه

  • آسان ثبت گفته:

   به نزدیکترین مرکز تعویض پلاک مراجعه بفرمایید تا مدارکی رو که امکانش هست دریافت کنید. به طور همزمان هم فرآیند دریافت برگ سبز المثنی رو شروع کنید.

 21. صادق گفته:

  سلام خسته نباشید ، من یک ماشین قولنامه ای خریدم از کسی که خودم قولنامه ای خریده، یه ادرس از کسی که برگ سبز به نامشه بهم داد رفتم پیداش نکردم ، حالا در صورتیکه نتونم آدرس صاحب پلاکو پیدا کنم برا پلاک زدن به نام خودم چه مراحلی رو باید طی کنم؟

 22. مهدی تکه گفته:

  با سلام….تقریبا هزینه روزنامه یا پرداختی به راهور چقدر هست؟

 23. رضا گفته:

  سلام.من یه ماشین قولنامه ای خریدم.برگه سبز و سندش گم شده.هیچ دسترسی هم به صاحب اصلیش ندارم.لطفا راهنماییم کنید

 24. هستی گفته:

  سلام من قصددارم برگ سبز رو تعویض کنم ماشین شریک بودم الان میخوام شش دنگ به نام بزنم باید اینترنتی ثبت نام کنم یا که نه محبت کنید راهنمایی کنید

 25. سالار گفته:

  سلام
  برگه سبزه بیل مکانیکی گم کردیم برای گرفتنش المثنی به کجا مراجعه کنیم

 26. حسن مرادی گفته:

  سلام وقت بخیر بنده واسه آگهی مفقودی برگ سبز اقدام کردم …مشخصات ومبلغ هم واریز کردم مراحل پیگریش چطوریه ؟؟ممنون

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای مرادی عزیز
   لطفا مقاله رو به دقت بخونید. به طور کامل مراحل دریافت برگ سبز المصنی رو توضیج دادیم

 27. رضا گفته:

  سلام اگه برگ سبز در آتش سوزی غیر عمد سوخته باشد چطوری المثنی بگیریم

 28. علیرضا خلیلی گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده ماشین صفر خریدم یعنی در فروش فوق العاده ایران خودرو برنده شدم کارت ماشین و کارت سوخت به دستم رسید ولی برگ سبز پست نیاورده به هردلیلی و مرجوع شده.باید چیکار کنم؟

 29. علیرضا خلیلی گفته:

  نگاه کردم مینویسه هیچ موردی یافت نشد.
  حتی چندین اداره پست مربوطه هم رفتن میگن اینحاها نیست.گم نشده مرجوع شده.
  چیکار کنم؟

  • کوچکی گفته:

   سلام،برید توی سایت najatracking.post.ir
   اونجا مرسولات مربوط به ناجارو میتونید پیگیری کنید شماره پلاک رو وارد میکنید کد رهگیری پست رو بهتون میده از طریق کد رهگیری مشخص کنید سند ماشین الان کجا هست وبه کجا باید برید احتمالا مرکز تعویض پلاک باید برید میشه جز برگ سبز امحائی

 30. نگار حائری گفته:

  سلام‌من جهت اگهی مفقودی کارت ماشین، سند، برگه سبز و سند کمپانی از طریق سایت شما اقدام کردم پس از کسر مبلغ شماره شاسی و شماره موتور اتومبیل را خواستند که بنده ندارم فقط شماره شهربانی را دارم راهنمایی میفرمایید چه کنم ؟؟

 31. علیرضا خلیلی گفته:

  سلام.
  پلیس۱۰+ هم رفتم میگن به ما ربطی نداره و ما اطلاعی نداریم.
  واقعا به کی و کجا ربط داره پس

 32. مجید گفته:

  سلام من دوستم ماشینمو با تمام مدارک پای طلب خواهرم برده بعد هم دوتا شاهد اورده که خریدم ماشینو بابت شکایت خیانت در امانت کردم همون پول قرض داده بود دادگاه خیانت در امانتو رد کرد بیمه نامه و ماشینو تمام مدارک دستشه چکار کنم من الان فقط ماشین به اسممه

 33. مجید گفته:

  همه چیز به اسم منه جز برگه کمپانی،پلاک کارت بیمه برگه سبز همه اسم منه

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   این مشکلیه که به طور کلی وجود داره. از نظر نیروی انتظامی برگه‌ی مالکیت خودرو همون برگ سبزه. ولی از دید قوه قضاییه برگه‌ی مالکیت خودرو سند کمپانیه. با توجه به اینکه بالاترین سطح قانونی دادگاه‌ها هستن، اگر دادگاه حکم به عدم مالکیت شما داده نمیتونید کاریش بکنید. مگر اینکه همون شکایتون را برای تجدید نظر و یا روش‌های دیگه‌ی حقوقی پیگیری کنید.

   • نورانی گفته:

    ببخشید الان شما میگیداز نظرقوه قصاییه سند کمپانی ملاکه،وما الان برگ سبز ماشین به ناممونه،اگه طرف زرنگی کرد وبعد رفت شاکی شد که ماشین مال منه،اونوقت ماشین رو ازمون میگیرن؟

 34. مجید گفته:

  سلام سایتتون خیلی راهنمایی های خوبی کرده لطفا منو هم راهنمایی کنین از کار و زندگی افتادم

 35. احمدی گفته:

  سلام
  اخیرا ساکن تهران شدم می خواهم پلاک ماشین را به نمره تهران تغییر دهم
  اول : چه مراحلی را باید طی کنم
  دوم : سند خودرو را دارم اما برگه سبز را گم کرده ام
  سپاس

  • آسان ثبت گفته:

   سلام. وقت شما بخیر
   در مورد سوال اولتون اطلاعی نداریم. در مورد برگ سبز مفقودی هم در متن این مقاله به طور کامل توضیح داده‌ایم. لطفا مطالعه بفرمایید و اگر باز هم سوالی باقی موند همینجا بپرسید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند.

 36. ت گفته:

  با سلام .برگ سبز خودروهای صفر چند روز بعد از تحویل خودرو صادر می شود.حدود یکماه از صدور کارت خودرو گذشته ولی برگ سبز به پست ارسال نشده است.

 37. علیرضا گفته:

  سلام، خودرویی به نام پدر بوده است که ایشان فوت نموده‌اند و خودرو ورثه‌ای شده است، سند کمپانی و کارت شناسایی را داریم اما برگ سبز را پیدا نکرده‌ایم، همچنین قرار بر این است که بقیه ورثه خودرو را به بنده انتقال بدهند، که البته بدون برگ سبز هیچگونه انتقالی صورت نمی‌گیرد، راهنمایی بفرمایید که چه کاری باید انجام دهیم؟ اعلام مفقودی در روزنامه کنیم و برای المثنی برگ سبز به مرکز پلاک مراجعه کنیم یا راه دیکر و کوتاهتری وجود دارد؟

 38. میثم قائدی گفته:

  باسلام یه ماشین قلنامه کردم هیچ مدرکی ازش نیست همش گم شده فقط بیمه نامه وکپی برگ سبزوروزنامه که اعلام مفقودی کرده هست ویه وکالت ب فروشنده داده وفروشنده بازماشین وکالت داده ب من برای سندزدن وتعویض پلاک مشکلی پیدانمیکنم؟؟هنوز۵۰٪پول ماشین ندادم

 39. Mahbod گفته:

  سلام وقتتون بخیر اگر ده روز بیشتر از چاپ روزنامه گذشته باشه ایرادی نداره برای تعویض پلاک؟

 40. محمد گفته:

  سلام من برگ سبز خودرو و سند کمپانی و قولنامه خودرو که با صاحب اولی خودرو نوشتم داخل سرقت خانه دزدیده شد.هیچ چیز به نام من نمیباشد.به صاحب اصلی خودرو که سند و پلاک به نامش است دسترسی نداریم.ولی کارت ماشین و ۱۰ سال بیمه شخص ثالث به نام بنده موجود میباشد. لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

 41. علیرضا گفته:

  با سلام خودرو بنده تصادف کرده (بیش از ۵۰ % خسارت دیده)و به پارکینگ حمل شده متاسفانه برگ سبز خودرو نیز گم شده (کارت ماشین و سند کارخانه موجود است)حال برای تحویل گیری خودرو باید چکار کنم؟چون می فرمایید برای صدور المثنی می بایست خودرو به مراکز تعویض پلاک انتقال پیدا کند؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   همونطور که مطالعه فرمودید تا جایی که ما اطلاع داریم حضور خودرو ضروریه. ولی از اینکه در شرایط خاصی مثل شرایط شما چه باید کرد رو متاسفانه اطلاع نداریم.

 42. جعفری گفته:

  سلام
  برگ سبز و کارت ماشین خریداری شده گم شده روزنامه کردن
  الان با وکالت نامه میتونم تعویض پلاک کنم و سند بزنم

 43. جعفری گفته:

  سلام خسته نباشید
  ماشین معامله کردم وکالت نامه گرفتم
  برگ سبز و کارت ماشین گم شده روزنامه کردن تو تعویض پلاک و سند زدن به مشکل میخورم ؟

 44. محمد‌مومن گفته:

  سلام‌اقا‌من‌برگه‌سبز‌خودرو‌به‌نام‌من‌هست‌
  ولی‌دست‌صاحب‌قبلی‌ماشین‌هست‌فقط
  کارت‌ماشین‌دستم‌هست‌سند‌خودرو‌هم‌به
  نام‌من‌نیست‌مالک‌قبلی‌از‌من‌۲میلیون‌پول
  اضافی‌می‌خواهد‌میشه‌در‌خواست‌مجدد
  برگه‌سبز‌کنم‌؟؟

 45. انجم شعاع گفته:

  سلام مدارک رو تحویل تعویض پلاک دادیم چند روزه برگ سبز میرسه ممنون

 46. اولیایی گفته:

  سلام من ماشین از کمپانی گرفتم برگه سبزش آمده برگشت خورده گفتن دوباره باید بری تعویض پلاک
  درسته این راه یا همین که گفتید رو باید دنبال کنم ؟

 47. محسن گفته:

  با سلام
  من ۶ سال از خرید خودروم گذشته در این ۶ سال برگ سبز خودرو برای من ارسال نشده الان برای من اصل آن صادر میشه یا المثنی؟ اگه اصل صادر میشه نیاز به آگهی می باشد؟
  ممنون

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   ابتدا باید بررسی کنید که برگ سبز خودروی شما موجود هست یا خیر. از طریق سامانه پست یافته میتونید بررسی بفرمایید.
   اگر موجود نبود میتونید برای آگهی مفقودی اقدام کنید تا بتوانید برگ سبز المثنی دریافت کنید.

 48. جواد رستم خانلو گفته:

  سلام من دو روز پیش برگ سبز و سند کمپانی سند مالکیت را گم کردم دیروز رفتم آگهی کردم بعده گرفتن آگهی به کجا مراجعه کنم کارت ماشین و بیمه و معاینه فنی مونده ولی بقیه همش تو پاکت بود گم شدن

 49. عباس گفته:

  با سلام
  برگه سبز خودروی بنده هنگام نقل و انتقال در مرکز تعویض پلاک درست چاپ نشده طوری که هم کیفیت چاپگرشون پایین بوده و جوهر نداشته وهم اطلاعات سرجای خودشون چاپ نشدن و به سختی قابل خوندن هستن و کلا ناخوانا هست؟آیا میشه مجدد برای اصلاح وچاپ مجدد اون اقدام کرد؟چطوری؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   امکان دریافت برگ سبز المثنی هست. یعنی اقدام به درج آگهی مفقودی کنید و بعد مراحل دریافت برگ سبز المثنی رو طی کنید. ولی در مورد اینکه آیا همون نسخه‌ی اصلی رو تعویض میکنن یا خیر اطلاعی نداریم.

 50. بهنام گفته:

  سلام وقت بخیر
  من برگ سبز ماشینم رو گم کردم
  ماشین رو چند ماه پیش به یکی از دوستانم فروختم ومبلغ کل ماشین رو دریافت کردم،حالا می خوام برم وتعویض پلاک کنم وماشین رو به نام دوستم بزنم،سند خودرو وکارت ماشین رو دارم،اگه برم تعویض پلاک برگه سبز رو می خوان؟یا برگه سبز جدید به نام دوستم چاپ میشه؟؟؟

 51. محمد راهخدایی گفته:

  سلام
  من ماشین رو سال ۹۰ خریدم کارت و سند مالکیت بهم دادن ولی برگ سبز بدستم نرسیده وپیگیری هم نکردم الان ماشین فروختم ذچکار باید بکنم

 52. نیما گفته:

  سلام. من یک خودرو به صورت قولنامه ای از یه شخصی خریدم و اون شخص گفته که برگه سبز ماشین وقتی که ماشینو از کمپانی خریده براشون پست شده و چون ایشون منزل نبودن مرجوعی شده. تو این حالت نیاز به آگهی مفقودی هست؟
  و اینکه من ازشون وکالت دارم الان برای کارهای برگه سبز. آیا نیاز به اصل کارت ملی ایشون هست برای دریافت برگه سبز. یا با مدارک خودم و وکالت نلمه میتونم اقدام کنم؟

 53. مهدی گفته:

  سلام برگ سبز من اصلا تحویلم نشده و استعلام گرفتم توسط راهنمایی رانندگی باطل شده حالا باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 54. بهنام گفته:

  سلام وقت بخیر
  بهنام هستم ممنون میشم زودتر جواب بنده رو بدید
  با تشکر

 55. امیر ارسلان گفته:

  سلام وقت بخیر خسته نباید
  من خودرو اقساطی خرید کردم و یک دانگ از ششدانگ خودرو به نام بنده می باشد الان برای دریافت کارت سوخت المتنی نیاز به برگ سبز هست و مالک هم با بنده همکاری نمیکند آیا میتونم برای دریافت برگ سبز اقدام کنم یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 56. محمد افضلی گفته:

  سلام من یه ماشین وکالتی خریدم برگه سبز پیش صاحب اصلی با سند قطعی میگه باید پول بیشتر بدی تا برات سند بزنم صاحب قبلی بهم میگه برو برگه سبز ال مثنی بگیر آیا خودم بیفتم دنبال کارام درست میشه ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

 57. محمد افضلی گفته:

  سلام من یه ماشین وکالتی خریدم برگه سبز پیش صاحب اصلی با سند قطعی میگه باید پول بیشتر بدی تا برات سند بزنم صاحب قبلی بهم میگه برو برگه سبز ال مثنی بگیر آیا خودم بیفتم دنبال کارام درست میشه ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید بعد کارت سوختم هم سوخته آیا برگ سبز بگیرم مشکل کارت سوختم حل میشه یا نه

 58. محمد افضلی گفته:

  بعد برای گرفتن سند قطعی باید چیکار کنم بدم دادگاه ممنون میشم راهنمایی بکنید

 59. امين گفته:

  سلام، من خودروی کلاسیک دارم که بیش از ١٠ سال هست تردد نداشته و اینکه پلاک ملی دارد. اما به تازگی برگه سبز خودرو گم شده. آیا نیاز به بیمه نامه شخص ثالث با توجه به این نکته که ماشین تردد نخواهد داشت الزامیست؟! تشکر

 60. نعیم آبادان گفته:

  ماشین صفرخریدم ولی برگه سبزدستم نرسید. رفتم برای فک رهن گفتن بایدبرگ سبزارائه بدم. رفتم راهنمایی ورانندگی گفتن روزنامه کثیرالانتشاربه همراه سایرمدارک بیار. بعد۱۰روزمدارکوبردم گفتن المثنی صادرنمیشه مگراینکه نامه فک رهن بیاری. رفتم شرکت میگن برگه سبزبیار، ونقطه سرخط.
  نه کمپانی نامه فک رهن میده ونه راهنمایی ورانندگی بدون نامه فک رهن، برگ سبزمیده
  موندم حیران واااالاف
  راهنمایی کنیدلطفا

 61. نیما گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من خودرویی خریدم که بدون نوشتن قولنامه مستقیم به تعویض پلاک رفتیم که پلاک و برگه سبز بنام منه اما صاحب قبلی بعد از گذشتن ۴سال از قطعی زدن سند امتناء میکنه و از من بخاطر گران شدن ماشین پول میخواد!!
  لطفا راهنمایی بفرمایید و اینکه آیا با برگه سبز میتوانم ماشین را بفروشم.ممنونم بابت راهنماییتون?

 62. مهگل گفته:

  سلام
  برای مراجعه به مرکز تعویض پلاک باید چند روز بگذره؟ده روز کامل و روز یازدهم بریم ؟یا اینکه همون روز دهمم هم میتونیم مراجعه کنیم؟
  مثلا ۱۷ خرداد اگهی دادن،۲۸ خرداد میتونم وقت بگیرم؟

 63. كاربر گفته:

  سلام وقت بخیر
  سند سبز خودروی که گم شده برای رفتن به تعویض پلاک و درخواست دادن المثنی احتیاج هست خود خودرو هم ببریم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 64. فرهاد گفته:

  سلام مدارک رو تحویل تعویض پلاک دادیم چند روزه برگ سبز میرسه ممنون

 65. یارعلی گفته:

  سلام خسته نباشید
  یه ماشین قولنامه ای از یه طرف (که وکالت کاری که الان باطل شده از صاحب اصلی ماشین داره) خریدم اما الان به دلایل نامعلومی (احتمالا گمشون کرده) حاضر به دادن سند و برگ سبز نیست مالک سند و برگ سبز رو پیدا کردم میتونم اقدام به گرفتن برگ سبز المثنی کنم؟؟

 66. علی گفته:

  سلام، وقت به خیر، اگر در آگهی مفقودی برگ سبز شماره پلاک قید نشه، مراکز تعویض پلاک آگهی را قبول میکنند، یا درج شماره پلاک الزامی است؟ با سپاس

 67. مرتضی گفته:

  سلام.ماشین ثبت نامیم ۲ ماهه در اومده ولی مدارک به دستم نرسیده .تو سایت پست نوشته عودت به راهور .رفتم پست ۴ راه لشگر میگه برو تعویض پلاک. لطفا راهنمایی کامل کنید

 68. مرتضی گفته:

  سلام.ماشین ثبت نامیم ۲ ماهه در اومده ولی مدارک به دستم نرسیده .تو سایت پست نوشته عودت به راهور

 69. حمید گفته:

  سلام خدمت آسان ثبتی های عزیز. بنده با همسرم به اختلاف خوردم و قصد جدایی دارم. مدارک خودرو من اعم از برگه سبز و سند و بنچاق توی خونست و بهش دسترسی ندارم. میتونم بعنوان مالک مراحل دریافت المثنی رو انجام بدم.( باتوجه به الزام برای آگهی روزنامه و درج مفقود شدن مدارک عرض میکنم)

 70. حسین علیزاده گفته:

  با سلام. در صورت مفقودی برگ سبز خودرو صرفا با داشتن آگهی مفقودی می‌توان تعویض پلاک را انجام داد؟

  • مینا گفته:

   سلام
   منم مشکل مشابه شما دارم، شما تونستید تعویض پلاک کنید؟

 71. میرسید گفته:

  درود. آگهی مفقودی برگ سبز خودرو ثبت و منتشر شد. اما تعویض پلاک، روزنامه رو در لیست مورد نظرش تایید نکرد. لیست روزنامه های مورد تایید تعویض پلاک رو از کجا میشه مشاهده کرد؟

 72. عزراییل گفته:

  خاک برسرشون،منم ۱۲سال پیش یه ماشین خریدم هنوزبرگ سبزش نیومده،من که اون دنیابندکفنشون رومحکم میگیرم نمیذارم تکون بخورن

 73. حمیدم گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده با شخصی تصادف کردم و مامور راهنمایی رانندگی اومد و گفت خسارت زیاد نیست کروکی نمیخاد باهم حل کنید و کارت ماشین ایشونو داد ببنده و برگ سبز و بیمه منم داد به ایشون
  بعد از گرفتن خسارت به طور کامل گفت که من اتاقمون آتیش گرفته و برگ سبزو بیمه به طور کامل سوختن میخاستم بدونم الان باید چیکار کنم ؟؟؟
  کارتشم هنوز ندادم بهش و حاضر نسیت خسارتی بده بابت روزنامه و….میگه کار
  تمو مال خودت

 74. علی گفته:

  سلام من ماشینی خریدم که برگه سبز بنام فروشنده است که برگ سبز را گم کرده و سند محضری بنام شخص دیگه است برای اینک به من وکالت تعویض پلا بدهد باید برگه سبز باشد واقدام کرده برای گرفتن برگ سبز در سمنان ومن هم تهرانم گفتن باید ماشین باشه تا بازید شود چکار باید بکنم که خودم از تهران اقدام کنم چه وکالتی بگیرم

 75. نوید گفته:

  باسلام ببخشید من ماشین صفر از کارخانه گرفتم تمام مدارکاش به دستم رسیده جز برگ سبز ،که هنوز به دستم نرسیده به پلیس +۱۰ هم مراجعه کردم جوابی نگرفتم از کجا میتونم استعلام بگیرم

 76. محسن گفته:

  سلام من ماشینم رو که چند ماه پیش از یکی از نمایندگی ها خریدم کارت سوخت و گواهینامه با پست اومد ولی برگ سبز نیومد رفتم پیگیری از پست و پلیس+۱۰ جواب درستی ندادن دست آخر هم میگن گم شده و باید المثنی درخواست بدی .. ممنون میشم راهنماییم کنی چکار کنم

 77. احسان گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشید خودرو تصادفی مشکلی بابت حضور در رهگشانداره ؟صافکاری شده. ایا معاینه فنی لازم دارد؟

 78. هادی گفته:

  من یه ماشین خریدم قبل از اینکه بنام بشه برگ سبز و برگ کمپانی گم شد.چکار باید انجام بدم

 79. امید گفته:

  سلام من ماشین خریدم برگ سبز گم شده روزنامه کرده روزنانه امده حالا میخوام تعویض پلاک کنم وکالت بهم داده روزنامه همراهمه بابقیه مدارک میگه برید تعویض پلاک پلاک عوض کنید به اسم خودت همونجا هم برگ سبز بهت میدن ایا میدن ممنون میشم جواب بدین

  • مینا گفته:

   سلام
   منم مشکلم مثل مشکل شماست، شما تونستید با همین شرایط تعویض پلاک کنید؟

 80. رضا گفته:

  سلام ،من برگ سبز ماشینمو گم کردم و مراحلشو میدونم چطور باید المثنی بگیرم، فقط میخوام بدونم الان چطور میتونم مشخصات و سریال برگ سبز مفقودی رو پیدا کنم

 81. احمد فقیهی گفته:

  سلام. هنگامی که برای اخذ برگ سبز المثنی اقدام میکنیم، ارائه سند کمپانی که لازم نیست؟ چون من هر دو رو گم کردم. باید اول برگ سبز رو اقدام کنم و بعد از اون با ارائه برگ سبز المثنی، واسه گرفتن سند کمپانی اقدام کنم درسته؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید..

 82. محمد عزیزی گفته:

  سلام برای برگ سبز المثنی موتور سیکلت چکار باید بکنیم ؟

 83. آیت گفته:

  سلام ببخشید تمام مدارک من را سوزوندند. هیچی. از ماشین ندارم چطور دوباره میتونم سند و کارت بگیرم

 84. ع.ف گفته:

  سلام.من خودرو خودم رو با ۷۰درصدتخفیف فروختم .وبرای انتقال تخفیف به ماشین جدید دسترسی به مالک جدید ماشین فروخته شده رو برای گرفتن برگ سبز ندارم.ایا راه دیگری برای دریافت برگ سبز ماشین فروخته شده وجود دارد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

 85. رضا گفته:

  برگ سبز خودرو بعد از آگهی مفقودی پیداشده حالا باید چه کارکنم

 86. فرهاد گفته:

  سلام من برگ سبز خودرو گم کردم الان میخوام ماشین بفروشم میتونم هنگام فروش برگ سبز جدید بنام خریدار جدید صادر بشه

 87. مریم حاجیان گفته:

  با سلام من از اهواز به تهران مهاجرت کردو ماشینم اینجا فروختم در حالی که برگه سبزش گم شده است ایا برای گرفتن برگ سبز المثنی نیاز هست برگردم اهواز یا تهران می تونم اقدام کنم برای گرفتنش

 88. علی عسگری گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من یک ماشین خریداری کردم و فروشنده میگه که برگ سبز خودرو گم شده.فروشنده یک وکلت به من داده و همون روز هم گم شدن برگه سبز را روزنامه کرده.حالا من چند روز دیگه میتونم برم تعویض پلاک؟و ایا اگر کل پول فروشنده را بدم مشکلی نداره؟

 89. علیرضا گفته:

  سلام برگه سبز ماشین من نصفش پاره شده ایا مشکلی داره کاری باید انجام بدم

 90. محمد گفته:

  سلام جهت بازدید خودرو براى گرفتن سند و برگ سبز المثنى حتماً باید به شهرى که پلاک ماله اون شهره رفت مثلاً پلاک مشهد ولى سکونت آمل

 91. کوچکی گفته:

  سلام برگ سبز ماشین من از طرف پست برگشت خورده و گفتن شده جز برگ سبز امحائی،الان باید برا گرفتن المثنی به راهنمایی رانندگی شهرستان محل سکونت خودم مراجعه کنم یا مرکز استان،در ضمن شماره پلاک خودرو مرکز استان هست.

 92. محبوبه قاسمی گفته:

  سلام خسته نباشید من یه ماشین خریدم برگ سبزش گم شده آگهی هم چاپ کردن ولی برگ سبز هنوز نگرفتن چاپ آگهی بیشتراز ده روزم هست آیا امکان برگ سبز جدید بنام خودم هست یا خیر

 93. سجاد گفته:

  سلام برگ سبز من هی چاپ نشده که به دستم برسه
  از سایپا که ماشینو تحویل گرفتم حدود ۶ماه می گذره و تاحالا برگ سبز نیومده بقیه مدارک اومده
  راهور وتعویض پلاک رفتم گفته هنوز چاپ نشده سایپا هم بهم میگه به من ربطی نداره به ناجا مربوطه الان نمیدانم دیگه چکار کنم

 94. قنبر باقری گفته:

  سلام خسته نباشید ما اگر برای آگهی اقدام کنیم چندوقت طول میکشه تا المثنی برگه سبزو تحویل بگیریم

 95. هاشمی گفته:

  باسلام
  ما یک ماشین داشتیم که به نام مادرم است و عموم بی اطلاع از ما چند سال پیش ماشین رو فروخته و ماشین هم قسطی است و ما برگ سبز ماشین رو گم کردیم که شکایت کنیم یا پیگیر ماشین بشیم لطفا اگه میشه راهنمایی مون کنید
  چطور باید برگ سبز المثنی رو بگیریم یا اصلا باید چکار کنیم اجرتون با خدا

 96. مرضیه گفته:

  با سلام.
  من سال پیش یه ماشین از سایپا خریدم. کارت ماشین و سند کمپانی به دستم رسید ولی برگ سبز رو دریافت نکردم. رفتم تعویض پلاک گفتن برگ سبز باطل شده و دوباره با مدارک ماشین و خود ماشین و سند احراز سکونت باید بیایی تعویض پلاک برای دریافت سند المثنی. خواستم بدونم همون روزی که مدارک رو ببرم تعویض پلاک همونجا بهم برگ سبز المثنی صادر میشه و اگه نه چقدر طول میکشه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. چون میخوام ماشینو بفروشم و عجله دارم. چون نیاز دارم به پولش

 97. سیما شعبانی گفته:

  سلام من سند ماشینم در آتش سوزی سوخته چکار باید بکنم؟

 98. پیمان گفته:

  سلام من ماشینم افتاده پارکینگ وبرگه سبز هم گم کردم مدارکم به اسم شخصی دیگر است فقط وکالت از ان دارم ایا میتوانم برگه سبز المثنی در بیارم

 99. sasan گفته:

  سلام من همه مدارکم گم شده برگه سبزبرگه کمپانی مال وکالت همه تویه پوشه بودازتوماشین بی انصاف بردن ولی همه مدارک به اسم خودمه من میتونم همه روبگیرم المثنی

 100. احمد گفته:

  با سلام
  بنده ماشین رو برج ۴ تحویل گرفتم و متاسفانه به دلیل سهل انگاری مامور پست، برگ سبز ماشین برگشت خورده
  لطفا راهنمایی کنید

 101. جهان گفته:

  من بصورت امانت برگ سبز خورویی پیش خودم نگه داشتم ایا می تونم کاری کنم که شخص نتونه المثنی بگیره

 102. مددعلی رستمی گفته:

  با سلام در صورتیکی برگه سبز خودرو توسط اداره پست ارسال و بعلت عدم حضور مالک برگشت و ابطال شده باشد باید چگونه اقدام شود.

 103. حمید گفته:

  درود بر شما جناب
  من هم سند مالکیت گم کردم و هم برگ سبز مو ،برای اقدام المثنی اول باید اعلام مفقودی کنم یا آگهی کنم لطفاً راهنمایی کنید؟

 104. ساروخانی گفته:

  سلام برگ سبز خودرو من اصلا توسط پست به من تحویل داده نشد
  و من با بی اطلاعی بعد از مدتی متوجه شدم که تحویلم داده نشد

  چطور میتونم پیگیرش باشم

 105. یوسف گفته:

  با سلام من یک موتور سیکلت خریدم برگ سبز و سند گم شده موتور هم دست به دست به من رسیده و صاحب اصلی مدارک نه آدرس و نه شماره تلفن ازش دارم چطور میتونم برگ سبز المثنی بگیرم

 106. فردوس گفته:

  درود بر شما
  عرض ادب و احترام
  یک موتور مدل ۸۸ دارم
  موتور رو سال ۸۹ صفر خریدم
  تمام مدارک به نام خودمه و سند دست اوله
  میخوام بفروشمش
  تاکید میکنم که کارت موتور و بیمه و برگ کمپانی هم دارم ولی سند رو پیدا نمیکنم
  به تعویض پلاک هم مراجعه کردم ولی جواب درست و حسابی دریافت نکردم و پرسنل اونجا راهکارهای متفاوتی دادن!!!
  بعضیها گفتن باید آگهی کنی و بعضیها هم گفتن چون قصد فروش داری اصلا نیازی نیست سند المثنی بگیری فقط کافیه با خریدار بیای تا سند بنام خریدار صادر بشه
  !!!!!
  لطفا راهنمایی بفرمایید باید چیکار کنم؟؟؟

 107. حسین گفته:

  سلام
  مدرک مورد نیاز برای احراز محل سکونت چه مواردی قابل قبول هست؟ قبض ها قبول هستند یا حتما باید سند خونه ببریم؟

 108. مصطفی گفته:

  من اگهی کردم ولی ۱۰روز گذشته و آگهی برام ارسال نشده،چیکار باید بکنم

 109. حسن گفته:

  سلام واسه دریافت برگه سبز المثنی هم باید نوبت اینترنتی بگیریم واسه تعویض پلاک ؟؟

 110. سارا گفته:

  سلام
  آگهی روزنامه تا چند روز اعتبار دارد؟ تا چه مدت پس از آن فرصت هست برای سند اقدام کرد؟

 111. جوادی گفته:

  وقت بخیر، من از سال ۹۸ که ماشین خریدم برگ سبز دستم نرسیده، بعد پیگیر هم نشدم. اخیرا از سامانه پست چک کردم که اعلام شد اصلا به پست تحویل نشده، از سامانه پلیس من استعلام گرفتم که اعلام شد برگ سبز امحا شده. الان باید روال اخذ المثنی را انجام بدم یا متفاوت هست؟ در ضمن همزمان میخوام انتقال بدم.

 112. اشتراک‌ها: گم شدن کارت ملی (هوشمند) ‼️ چگونگی گرفتن کارت ملی المثنی ✔️✔️

 113. اشتراک‌ها: گم شدن کارت سوخت؟ گرفتن کارت سوخت المثنی؟ سوزاندن کارت سوخت

 114. اشتراک‌ها: مدرک دانشگاهی المثنی؛ اقدامات ضروری بعد از گم شدن مدارک دانشگاهی و دریافت آن

 115. m گفته:

  سلام
  ببخشید بنده خودرو خودم رو چند سال پیش فروختم و چند دست بعد از من خودرو چرخیده و نشانی از دارنده فعلی خودرو پیدا نکردن ، پلاک و مدارک ماشین هنوز به نام بنده هستش و متاسفانه برگه سبز و کارت ماشین دست دارنده
  فروش نامه هم گم شده
  چجوری میتونم حکم توقیف خودرو بگیرم

 116. حجت شرفی گفته:

  باسلام
  آگهی های اعلان مفقودی کارت یا سند خودرو از زمان چاپ تا چه تاریخی اعتبار دارند.

 117. اشتراک‌ها: بعد از مفقودی کارت موتور سیکلت چه باید کرد؟ (مدارک، هزینه و دریافت المثنی )

 118. اشتراک‌ها: گم شدن چک و دسته چک |

 119. فارسی گفته:

  سلام من برای برگ سبز مفقود شده ماشینم اگهی دادم و روزنامه اش دستم رسید حدود ۵ روزه ماشینم رو فروختم اما هنوز تعویض پلاک انجام ندادم با خریدار میشه با همین اگهی به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرد و همونجا برگ سبز ماشین را گرفت و سند رابه نام خریدار ثبت کرد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 120. مهدی گفته:

  باسلام. برگ سبز و برگه کمپانی ماشین من توی آتش سوزی سوخته. ۵روز دیگه پرواز دارم و برگشتم به ایران فعلا زمانش مشخص نیست. آیا میتونم وکالت به خانوادم بدم که کارهای المثنا رو انجام بدن؟

 121. اشتراک‌ها: بعد از «گم شدن عقدنامه یا سند ازدواج» چکار کنم؟ [راهنمای جامع]

 122. ایلیا گفته:

  سلام خسته نباشید من حدود یک سال پیش روزنامه دادم برای سند ماشین ولی پیگیری نکردم تا الان میتونم با همون روزنامه ادامه بدم

 123. جاوید مختاری گفته:

  سلام
  من آگهی مفقودی برگ سبز دادم به روزنامه پول پستم پرداخت کردم هنوز نرسیده

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   سلام.وقت بخیر
   لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ۴۳۴۹۸-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان آسان ثبت شما را راهنمایی کنند

 124. جاوید مختاری گفته:

  سلام
  من آگهی مفقودی برگ سبز دادم به روزنامه پولشو پرداخت کردم اطلاعات تکمیل کردم .خطا میده

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   سلام.وقت بخیر
   لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های ۴۳۴۹۸-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارشناسان آسان ثبت شما را راهنمایی کنند

 125. امیر طوبا گفته:

  سلام من مخام یه ماشینی بخرم اون کسی که فروشنده هستش از کسی که ماشین خریده وکالت ازش گرفته قبل اینکه سند یا برک سبز بزنه به اسم طرف فوت کرده الان بع گفته خودش ۴سال بدون برگ سبز اینا فقط با همون وکالت نامه داره استفاده مکنه ماشین رو برا وکالت هم وقت نزاشته بودن، الان این شخص هم مثل همون با وکالت نامه مخاد بفروشه به من، مخاستم بدونم من اگه بخرم این ماشین رو با این وکالت که میده به من میتونم برم برگ سبز به اسم خودم بگیرم یا کلا دگه نمیشه گرفت، اینم بگم خانواده اون طرف که فوت کرده هم یه شهر دگه هستن نمیشه پیداشون کرد راحتتر بگم نمیان جلو، ممنونمیشم یه راهنمای کلی بکنین بهم مرسی

 126. سعید۱۳۳۳۵۸ گفته:

  سلام سال ۸۳ ماشینم را خریداری کردم، ولی بعد از آن اصلا برگ سبز ماشین را برایم ارسال نکرده‌اند، باید چه کنم؟ سپاس فراوان

 127. وحید گفته:

  سلام وقت شما بخیر اگر مالک ماشین وکالتنامه محضری دهد برای گرفتن برگ سبز باز هم نیاز به اصل کارت ملی مالک هست یا فقط کپی کارت کافی است؟

 128. نیما گفته:

  شاید بدرد یک نفر بخوره من هم برگ سبز و هم سند کمپانی رو گم کرده بودم ، مراحلش اینه :

  اول : در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار آگهی کنید ، نیازمندی های همشهری یک ستون مفقودی داره قیمتش هم مناسبه ، در آگهی حتماً در کنار نام بردن از مدارکی که گم کردید ، شماره پلاک ، شماره شاسی ، شماره موتور و رنگ خودرو هم باشه ، فردای روزی که آگهی کردید به تعداد مدارکی که گم کردید روزنامه بخرید و دور آگهیتون رو خط بکشیده باشید.

  دوم : برای دریافت سند کمپانی ، ده روز بعد از انتشار آگهی در تهران به نمایندگی ایران خودرو ۵۰۶۲ مراجعه کنید ، هیچ نمایندگی دیگه ای سند کمپانی نمی ده بیخودی نگردید ، کارت ماشین ، کارت ملی و خود ماشین باید باشه ، ممکنه اگر کارت رو نداشته باشید وکالت از مالک قبلی لازم باشه ، بالاخره باید یه چیزی همراهتون باشه که بتونید ثابت کنید این ماشینی که برای اون سند المثنی کمپانی درخواست می کنید ، الان مال شماست (قبلش زنگ بزنید سوال کنید)

  آدرس نمایندگی ۵۰۶۲ اینه : استان تهران – شهر تهران-کیلومتر ۱۹ جاده قدیم کرج – تلفن : ۴۴۹۸۸۶۵۰ ۰۲۱ با نشان برید که مسیر رو گم نکنید حواستون باشه که نمایندگی از ساعت ۸ تا ۴:۳۰ بازه و روزهای پنجشنبه تا ۱ بیشتر نیستند.

  سوم : وقتی رفتید نمایندگی چون اجازه نمی دن ماشین رو ببرید تو سعی کنید نزدیک در ورودی پارک کنید که بعدا مجبور نشید ماشین رو برای بازدید بیارید جلوی در چون کنار گذر اتوبانه خیلی خطرناکه ! پارک که کردید ، برید تو نمایندگی ، یک فرم بهتون می دن که پر می کنید از روزنامه و کارت ملی اسکن می گیرند و کارت ماشین رو هم ازتون می گیرند یک شماره تماس ازتون می گیرند و ماشین رو بازدید می کنند از شماره شاسی و شماره موتور و زیر صندلی عقب که زیرش یک کد نوشته شده عکس می گیرند و میگن تشریف ببرید ۴ بعدازظهر بیایید. اگر مسئله ای نباشه ۴ تا ۴:۳۰ همون روز یا تا ساعت ۱ روزهای پنجشنبه سندتون آماده میشه ، کارت ماشین رو به سند المثنی کمپانی منگنه شده بهتون تحویل می دن و یادتون باشه که المثنی هم همیشه به نام مالک اوله ، یعنی ماشین ۱۰ دست هم که بگرده سند کمپانی باز به نام مالک اوله و تغییر نمی کنه ، ولی مدرک مهمیه حتما باید داشته باشید ، نگید چون توی سند کمپانی اسم من نیومده نمی رم دنبالش و …

  چهارم : برای گرفتن برگ سبز که سند اصلی ماشینه ، حتما باید از یکی از مراکز تعویض پلاک بصورت اینترنتی نوبت بگیرید ، وارد سایت نوبت دهی nobatdehi.epolice.ir می شید ، ثبت نام می کنید ، نوع خدمت درخواستی رو سندالمثنی یا هر چیز دیگه ای که گم کردید انتخاب کنید و نزدیک ترین محل به خونتون رو انتخاب می کنید ، یه sms براتون می یاد که توش تاریخ و ساعت و شماره پیگیری و … هست.

  پنجم : روزی که می رید مرکز تعویض پلاک سعی کنید یکم زودتر از وقتی که بهتون دادند اونجا باشید ، شماره ماشینو می زنند توی سیستم ۲ تا برگه بهتون می دن ، یکیش برگه بازدیده یکی برگه ی مربوط به سالن و غرفه ای که باید بهش مراجعه کنید ، اول ماشینتونو بازدید می کنند اگر مشکلی نبود یه هلوگرام روی برگتون می زنند و امضاش می کنند بعد می گن پارک کن برو سالن مربوطه چون شما فک پلاک ندارید اومدید المثنی بگیرید . مدارکی که برای برگه سبز گم شده لازم دارند ایناست : روزنامه که باید دور آگهیتون رو خط کشیده باشید ، کارت ملی ، بیمه ، تأئیده آدرس پستی ، فیش گاز یا برق ، اگر سه مورد آخر رو نداشتید باید از کافی نت داخل مجموعه کمک بگیرید کد ملی رو می دید بهتون برگ تأئید نشانی پستی می دن ، بعد شناسه پرداخت و شناسه قبض گاز یا برقتون رو می دید بهتون فیش برق می دن و همه رو مهر می زنند.

  پ.ن : از من خلافی نخواستند ولی پرداخت کرده بودم (ضرر نداره اگر داشته باشید)
  پ.ن : مالیات شهرداری هم نخواستند (من پرداخت نکرده بودم)

  ششم : یه سری هزینه ها هم داره که بعضی ها رو مسئول باجه ازتون می گیره ولی ممکنه یه فیشی هم بدن که خودتون باید برید با دستگاه پوز پرداخت کنید ، کنار پوز بارکدخوان داره ولی معمولاً کار نمی کنه ، زیر بارکد یه شماره ریز نوشته اون رو به عنوان شناسه وارد کنید قبول می کنه.

  هفتم : بعد کل مدارک رو منظم بچینید روی هم و ببرید باجه ی مربوطه ، منظم باشید چون اصلا اعصاب ندارند ، مدارک رو اسکن می کنند ، کارت ملی و بیمه رو می گیرند ، سند رو صادر می کنند روش هلوگرام می زنند ، بعد همه رو می ذارن توی پوشه می گن برو پیش افسر مهر و امضاشو بزنه ، بعدش مجددا بر می گردید باجه ی مربوطه تیکت نهایی صادر می شه ، کارت ملی و بیمه و سند جدید رو بهتون تحویل می دن و میگن به سلامت.

  هشتم : قبل از اینکه برید پیش افسر کل مشخصات سند رو دقیقا چک کنید که چیزی رو اشتباه ننوشته باشند مخصوصا آدرس ، شماره شاسی ، شماره موتور و …

  نهم : اونجا شلوغه استرس نداشته باشید ، عصبانی هم نشید ، خیلی مرتب باشید وگرنه کار خودتون عقب می افته

  دهم : بعدشم دیگه قول بدید مراقب باشید مدارکتون رو گم نکنید چون پروسه دریافتش وقت گیره

 129. اشتراک‌ها: اعلام مفقودی کارت ماشین ‼️ گرفتن کارت خودرو المثنی ✔️✔️

 130. اشتراک‌ها: گم شدن شناسنامه و کارت ملی گم شده⚠️ گرفتن شناسنامه المثنی ✔️ [راهنمای جامع]

 131. اشتراک‌ها: کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت [راهنمای جامع مفقودی]

 132. سبزعلی زاده گفته:

  سلام وقت بخیر،من آگهی مفقودی و ثبت کردم و روزنامش هم به دستم رسید ولی الان هرچی دنبالش میگردم پیداش نمیکنم،میتونم اگهی مفقودی رو از طریق ارشیو سایت خود روزنامه به همراه مدارک لازم ببرم؟

 133. طاهری گفته:

  سلام وقت بخیر . نمیدونم به این مقاله مربوط میشهیا نه .
  برای موتور سیکلت با حجم ۲۵۰ سی سی که فقط برگه سبز داره . میشه پلاک ملی دریافت کرد ؟ و یا موتوری که پلاک قدیم هست میشه پلاک ملی گرفت ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 134. Mehdi گفته:

  سلام من برای برگ سبز المثنی تمام کارا رو انجام دادم میخاستم بدونم باید عوارض رو هم باید پرداخت کنم؟

 135. Mehdi گفته:

  سلام من برای برگ سبز المثنی تمام کارا رو انجام دادم روزنامه آگهی زدم خلافی رو هم پرداخت کردم میخاستم بدونم عوارض رو هم باید پرداخت کنم؟

 136. مریم نورالعین گفته:

  سلام .تمام مدارک خودرو اعم از کارت ماشین بیمه نامه برگ سبز و ….. سوخته .الان هیچ مدرکی ندارم بجزکارت سوخت.چیکار کنم؟؟؟؟؟همه مدارک به نام خودم هست و ماشینم مدل پایینه هاچبک مدل ۷۳😭

 137. مریم نورالعین گفته:

  سلام .تمام مدارک خودرو اعم از کارت ماشین بیمه نامه برگ سبز و ….. سوخته .الان هیچ مدرکی ندارم .چیکار کنم؟؟؟؟؟همه مدارک به نام خودم هست و ماشینم مدل پایینه هاچبک مدل ۷۳😭

  • آسان ثبت گفته:

   سلام وقتتون بخیر… جناب شما در سایت ما میتونید اگهی مفقودی سفارش بدید و بعد با اگهی جهت گرفتن المثنی اقدام کنید. اگر اطلاعات بیشتر لازم دارید لطفا با شماره ۰۹۱۲۸۹۳۰۰۷۲ تماس بگیرید.

 138. مهرداد گفته:

  سلام،برگ سبز خودرو که به نام من نیست مفقود شده ومالک امکان انجام کارهاشو نداره من چه وکالتی میتونم ازشون بگیرم که مشکلی پیش نیاد

 139. ایمان گفته:

  سلام وقت بخیر.برگ سبز خودرو که بنام خودم بوده و سند کمپانی که بنام کسی دیگه هست رو گم کردم.چه اقداماتی باید انجام بدم

 140. arezoo گفته:

  سلام
  پدر من به رحمت خدا رفتن یه ماشین که الان جز اسقاطی حساب میشه داشتن برگ سبز و سند هم نداریم و نمیدونیم کدوم دفتر خونه سند زدن. الان برای گرفتن برگ سبز برای فروختن ماشین یا ثبت نام برای ماشین صفر چه کاری باید انجام بدم؟ مدارک ماشین سال ۹۳ گم شده

 141. gralion torile گفته:

  I found your blog web site on google and test a number of of your early posts. Proceed to keep up the very good operate. I simply additional up your RSS feed to my MSN Information Reader. In search of ahead to reading more from you later on!…

 142. محمدزاده گفته:

  باسلام. عرض وقت بخیر
  من به تازگی یه وانت آریسان خریدم که صاحبش گفته قبلا برگ سبزش گم شده، آگهی مفقودی دادند روزنامه ، ولی بعدش پیدا شده ، منتهی چون داخل لباسشویی افتاده ، رنگش رفته، الان برا تعویض پلاک مشکلی داره؟
  آگهی روزنامه هم داده بهم

 143. delaremontnika.ru گفته:

  I am curious to find out what blog system you have been utilizing? I’m experiencing some minor security problems with my latest website and I would like to find something more risk-free. Do you have any solutions?

 144. daachnik.ru گفته:

  Good way of describing, and nice post to get information concerning my presentation subject matter, which i am going to deliver in institution of higher education.

 145. daachkaru گفته:

  Aw, this was a very nice post. Taking the time and actual effort to produce a very good article but what can I say I procrastinate a lot and never seem to get anything done.

 146. Jocelyn Davey گفته:

  You could definitely see your skills within the article you write.The sector hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid tosay how they believe. All the time follow your heart.

 147. Æthelburg Smart گفته:

  Excellent read, I just passed this onto afriend who was doing a little research on that.And he actually bought me lunch since I found it for him smileSo let me rephrase that: Thank you for lunch!

 148. اشتراک‌ها: گم شدن گذرنامه (پاسپورت) » گرفتن گذرنامه المثنی [راهنمای جامع]

 149. glavsadovnik.ru گفته:

  I used to be recommended this blog by means of my cousin. I am now not sure whether this post is written by means of him as no one else realize such exact approximately my problem. You are amazing! Thank you!

 150. sadounik.ru گفته:

  Currently it sounds like Expression Engine is the top blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 151. اشتراک‌ها: بعد از «گم شدن دفترچه بیمه» چکار کنم؟ ✔️ راهنمای جامع✔️

 152. اشتراک‌ها: مفقودی کارت بیمه خودرو و گرفتن کارت بیمه المثنی | مفقودی مدارک ماشین |

 153. daachka.ru گفته:

  hey there and thank you for your information I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues using this web site, since I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 154. www xnxxx animal com گفته:

  Simply want to say your article is as surprising. The clearness in your post is simply excellent and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.

 155. фитнес тренер обучение گفته:

  Excellent site you have here but I was wanting to know if you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about in this article? I’d really love to be a part of group where I can get opinions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Bless you!

 156. free mp3 download گفته:

  This is the first stage in actively questioning formerly subconscious choices. You may store for poker cards from the local store. Poker cash is precisely the purpose why you have performed poker in the first location.

 157. xnxx pup گفته:

  I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 158. # xxxx گفته:

  Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I’m going to come back once again since I bookmarked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

 159. gia xe nang dau گفته:

  Tһanks for ones marvelous posting! I genuineⅼy enjoyedreading it, you’re a great author.I will make sure to bookmark your blog ɑnd maʏ come back in the future.I want tⲟ encourage one to continuе your great writing,have a nice day!

 160. bezogoroda.ru گفته:

  Can I just say what a relief to discover a person that really knows what they’re talking about on the web. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. More and more people must read this and understand this side of the story. I can’t believe you aren’t more popular because you surely have the gift.

 161. xe may dien گفته:

  Do you have a spam issue on this blog; I also am a blogger,and I was wondering your situation; many of us have created some nice practicesand we are looking to swap techniques with other folks, please shoot me an e-mailif interested.

 162. Dai ly son Jotun گفته:

  I don’t even understand how I finished up right here, but I assumed this publish was once good. I do not recognise who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 163. Dor123 گفته:

  whoah this blog is wonderful i like studying your posts.Stay up the great work! You already know, lots of persons are searching around for this info, you can help them greatly.

 164. sadovoe-tut.ru گفته:

  I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this info So i’m glad to express that I have a very good uncanny feeling I found out exactly what I needed. I such a lot surely will make certain to don?t put out of your mind this web site and give it a look on a continuing basis.

 165. чеки на гостиницу گفته:

  Woah! I’m really loving the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appeal. I must say that you’ve done a superb job with this. In addition, the blog loads extremely fast for me on Chrome. Outstanding Blog!

 166. Diane Rice گفته:

  Adderall is helpful in treating ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) in kids and youngsters. While in adults it helps in treating ADD (Attention Deficit Disorder).

 167. infoda4nik.ru گفته:

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want toHaHa). You definitely put a new spin on a topic that’s been written about for years. Great stuff, just great!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *