گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی مفقودی برگ سبز

برگ سبز خودرو چیست؟

هنگام خرید خودرو، دو سند مختلف به نام خریدار ثبت می‌شود. سند اول، شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا سند مالکیت خودرو است. از آنجایی که این سند به رنگ سبز است، آن را اصطلاحاً «برگ سبز خودرو» می‌نامند. این سندِ تک‌برگ را نیروی انتظامی صادر می‌کند و آن را به عنوان سند مالکیت خودرو به رسمیت می‌شناسد. این برگۀ سبزرنگ در اصل سند پلاک خودروی شما محسوب می‌شود. همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک شناسایی صادر می‌شود. «کارت ماشین» کاربرد روزمره دارد و همان مدرکی است که هنگام رانندگی همیشه باید آن را به همراه داشت. سند دوم، سندی است که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود و مالکیت قطعی خودرو را انتقال می‌دهد. این سند که مورد تأیید قوۀ قضائیه است با نام «سند کمپانی خودرو» نیز شناخته می‌شود. هنگام خرید خودروی صفر، این برگه مستقیماً از طرف شرکت خودروسازی به نام شما زده می‌شود اما در نقل و انتقال‌های بعدی برای به نام زدن آن باید به یک دفتر اسناد رسمی رجوع کرد. باید توجه داشت که هر گونه نقل و انتقال وسایل نقلیه با برگ سبز خودرو انجام می‌گیرد. پس از آن است که این تغییرات در دفترخانه‌ها نیز ثبت می‌شوند و وجهه‌ای رسمی‌تر به خود می‌گیرند.

 

گم شدن برگ سبز خودرو

اگر برگ سبز ماشین شما گم شده است، سریعاً باید مفقود شدن آن را آگهی دهید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. اقدام فوری شما پس از گم شدن کارت سبز ماشین بسیار مهم است. در واقع، در صورت ندادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو، مسئولیت هر نوع پیشامدی از نظر قانونی با شما است. توصیه می‌شود پس از چاپ آگهی، با مراجعه به سایت «پُست‌یافته» از پیدا شدن احتمالی آن آگاه شوید. سپس باید با مراجعه به یکی از مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی برای دریافت برگ سبز المثنی درخواست دهید. در این مقاله به طور کامل تمام اقدامات لازم بعد از مفقود شدن برگ سبز خودرو را شرح داده‌ایم و چگونگی گرفتن برگ سبز جدید را توضیح داده‌ایم.

 

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

مهم‌ترین اقدامی که پس از گم شدن برگ سبز خودرو باید انجام دهید، دادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو به روزنامه‌های کثیرالانتشار است. این اقدام شما علاوه بر اینکه جلوی سودجویی‌های احتمالی را می‌گیرد، برای گرفتن برگ سبز المثنی الزامی است. تنها پس از گذشت دَه روز از زمان این آگهی است که شما می‌توانید برای گرفتن سند جدید مراجعه کنید. برای درج آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در روزنامه‌های کثیرالانتشار کافی است یک نوبت آگهی مبنی بر مفقودی یا سرقت سند مالکیت وسیلۀ نقلیه به یک روزنامۀ کثیرالانتشار بدهید. همچنین نیازی به مراجعه به کلانتری نیست و فقط دادن آگهی کافی است.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن برگ سبز خودرو

پیش از مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز تعویض پلاک برای گرفتن برگ سبز خودرو، مدارک زیر را آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید:

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در یک روزنامه کثیرالانتشار که دست‌کم ۱۰ روز از تاریخ نشر آن گذشته باشد.

 • برگۀ عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید
 • بیمه‌نامۀ شخص ثالث ماشین
 • اصل و کپی کارت ملی

همچنین حضور مالک خودرو برای انگشت‌نگاری و خود خودرو برای بررسی کارشناسی، الزامی است. اگر مالک خودرو به فردی دیگر وکالت انجام این کار را بدهد، نمایندۀ قانونی او می‌تواند این مراحل را انجام دهد و نیازی به حضور مالک اصلی نیست.

در فرم درخواست برگ سبز المثنی مشخصاتی از قبیل کد پستی محل سکونت و شماره پلاک خودرو نیز از شما پرسیده می‌شود. بنابراین به همراه داشتن دیگر مدارک شناسایی ماشین و نیز مدارک احراز سکونت مالک ضروری است.

تمام هزینه‌های صدور برگ سبز المثنی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) دریافت می‌شود.

 

نحوه گرفتن المثنی برگ سبز خودرو

برای خرید و فروش ماشین و هر گونه انتقال مالکیت آن به برگ سبز خودرو نیاز دارید. هنگام خرید ماشین صفر، کارت سبز خودرو حداکثر تا ۱۵ روز بعد از طریق پست به دست شما می‌رسد. هنگام خرید ماشین دست‌دوم نیز اولین سندی که باید به نام شما شود، برگ سبز ماشین است. کارت ماشین نیز بر اساس همین سند برای شما صادر خواهد شد. نکتۀ بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی پس از دادن آگهی مفقودی کارت سبز خودرو نیز نمی‌توان هیچ گونه نقل و انتقالی انجام داد و باید منتظر صدور برگ سبز المثنی خودرو ماند. همچنین پس از دریافت برگ سبز خودرو حتماً مشخصات فنی خودرو و اطلاعات شخصی خود را که در آن ثبت شده است بررسی نمایید. این اطلاعات شامل شماره موتور، شماره شاسی، شناسۀ وسیلۀ نقلیه و نیز کد ملی شما می‌شود. در صورت مشاهدۀ هر گونه اشتباهی در درج این موارد، فوراً آن را اطلاع دهید تا اصلاح شود.

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت خودرو دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه
کارت دانشجویی کارت موتورسیکلت گواهینامه موتورسیکلت

 


 

پرسش و پاسخ‌های جمع‌بندی

برگ سبز خودرو چیست؟

یک سند تک‌برگ که نیروی انتظامی صادر می‌کند و آن را به عنوان «سند مالکیت خودرو» به رسمیت می‌شناسد. این برگه سبزرنگ در اصل سند پلاک خودروی شما محسوب می‌شود. همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک شناسایی صادر می‌شود.

در صورت گم شدن برگ سبز خودرو چه باید کرد؟

اولین اقدام ضروری پس از گم شدن برگ سبز خودرو، چاپ آگهی مفقودی آن در روزنامه کثیرالانتشار است. دلیل اول این اقدام این است که از سوءاستفاده از آن جلوگیری می‌کند و دلیل دوم این است که این آگهی برای دریافت برگ سبز المثنی الزامی است.

آیا پس از گم شدن برگ سبز خودرو نیاز به انتشار آگهی مفقودی آن است؟

بله. اولین و مهم‌ترین کاری که باید پس از مفقودی کارت سبز خودرو انجام دهید، چاپ آگهی آن در روزنامه‌های کثیرالانتشار است.

چرا باید بلافاصله اقدام به چاپ آگهی گم شدن برگ سبز خودرو در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنیم؟

چون علاوه بر اینکه از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری می‌کند، برای دریافت برگ سبز المثنی الزامی است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگ سبز المثنی چیست؟

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در یک روزنامه کثیرالانتشار + برگه عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید + بیمه‌نامه شخص ثالث ماشین + اصل و کپی کارت ملی

آیا برای دریافت برگ سبز المثنی نیاز به حضور «مالک خودرو» و «خود خودرو» است؟

بله. در هنگام دریافت برگ سبز المثنی نیاز به حضور مالک خودرو یا وکیل وی برای انگشت‌نگاری و  همچنین خود خودرو است.

121 دیدگاه برای “گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

 1. بهنام اقبال پور گفته:

  من آگهی مفقودی برگ سبز دادم به روزنامه پول پستم پرداخت کردم هنوز نرسیده دستم نسخه روزنامه

 2. محسن گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من سند ماشین وبرگ سبز ماشین گم کردم ماشین هم به اسم خودم نیست باید چه کار انجام بدم

 3. علی محمودی گفته:

  با تشکر از سایتتون و راهنمایی های فوق العادتون، من که از تماس با مرکز تعویض پلاک بی نیاز شدم

 4. فرهاد دامی گفته:

  سلام برگ سبز خودرو من اصلا توسط پست به من تحویل داده نشد
  و من با بی اطلاعی بعد از مدتی متوجه شدم که تحویلم داده نشد

  چطور میتونم پیگیرش باشم

 5. میلاد گفته:

  سلام من درخواست آگهی دادم برای مفقودیه برگه سبز برگه سبز به نام خودم نیست وکالت دارم شماره تماس خودمو دادم توی سایت مشکلی نداره

  • آسان ثبت گفته:

   اطلاعاتی که مبنای ایجاد آگهی مفقودی خواهد بود صرفا اطلاعاتیست که شما عزیزان برای مدرک گم شده در باکس های از پیش تعیین شده وارد نموده اید.
   اما اطلاعات تماس آگهی دهنده می تواند با شخصی که مدرک مفقودی به نام اوست متفاوت باشد

 6. میلاد گفته:

  با سلام وخسته نباشید من برگ سبزماشینموگم کردم و دیروز توی همین سایت آگهی کردم هزینه هم پرداخت کردم چند روز دیگ میرسه ب دستم

  • آسان ثبت گفته:

   بطور معمول آگهی‌هایی که تا ساعت ۵ عصر در سامانه ثبت می گردند، در روزنامه فردا آن روز چاپ خواهند شد. در روز انتشار روزنامه، آگهی ها بسته های پستی آماده شده و تحویل باجه پستی می گردند.
   پس از تحویل به پست، میانگین دو الی سه روز برای تهران و مراکز استان ها و حداکثر ۵ روز برای شهرهای کوچکتر زمان میبرد تا آگهی تحویل گیرنده گردد.

 7. امین گفته:

  من برگه سبزو گم کردم اگهی کردم تو روزنامه تا الان ۳روز گذشته میتونم برم تعویض پلاک الثنی بگیرم؟

 8. مهرداد گفته:

  سلام من آگهی مفقودی برگ سبز دادم .هزینه هم پرداخت کردم .فقط مشکلم اینه که آدرس پستی کسی که برگ سبز به نامش بوده ثبت کردم و حالا روزنامه ای که شما ارسال میکنید به همون آدرس و آدرس پستیه . اگر بخوام آدرس تغییر بدم امکانش هست یا خیر .لطفاً راهنمایی کنید که چطوری اون روزنامه رو بدست بیارم

 9. Abbas گفته:

  اگه خودرو در توقیف ناجا وبرای آزادی برگ سبز و برای گرفتن برگ سبز المثنی خودرو نیاز تکلیف چیست

 10. مسعود گفته:

  سلام من به جز برگه سبز سندهای قطعی مالکهای قبلی رو هم گم کردم ولی سند کمپانی و سند قطعی اخری که بنام خودم هست رو دارم، الان برای گرفتن برگ سیز المثنی که راهشو گفتید ولی واسه اون سندهای قطعی که گم شده باید چکارر کنم؟ موقع فروش و انتقال به نفر بعدی تو دفترخونه به مشکل نمیخورم؟ لطفا راهنماییم کنید.

 11. امین گفته:

  سلام خودروی من در پارکینگ راهنمایی رانندگی است و برگ سبز و مدارکم هم‌گمشده،قطعیه سندم هم نزدم،برای گرفتن برگ سبز المثنی چجوری خودرو رو ازاد کنم که برای کارشناسی به تعویض پلاک ببرم؟بدون برگ سبز خودرو رو ترخیص نمیکنن،ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. علی گفته:

  سلام اگر برگ سبز گم شده باشه به هیچ عنوان با برگ کمپانی و کارت ماشین نمیشه نقل و انتقال انجام داد؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای علی.
   از دید پلیس راهور برگ سبز برگ مالکیته. کارت ماشین هم بر اساس برگ سبز داده میشه. پس تا برگ سبز رو انتقال ندید کارت ماشین رو هم نمیتونید .
   جواب کلی به سوالتون اینه که خیر. نمیشه متاسفانه

 13. Alireza گفته:

  سلام
  من یک خودرو خریدم و صاحب خودرو در محضر خودرو را به نامم کرده و گفتش که برگ سبز گم شده حالا برای من مشکل که المثنا بگیرم یا نه ممنون میشم اگر زود تر پاسخ دهید

  • آسان ثبت گفته:

   سلام
   سندی که در محضر به نام شما شده ربطی به برگ سبز و کارت ماشین نداره. نهاد مسئول برگ سبز نیروی انتظامی است و از نظر پلیس راهور برگ سبز معیاره. پس، حتما باید برای دریافت برگ سبز المثنی ماشینتون اقدام کنید.

 14. اسحق گفته:

  سلام اگه در درخواست برگ سبز ماشین ادرس و کد پستی که در اسناد هست متفاوت باشه با الان و کد پستی خونه جدید بزنیم مشکلی هست

 15. امید گفته:

  سلام
  من ماشین وکالتی خریداری کردم فروشنده به دلایل واهی حاضر به دادن مدارک نیست صاحب سند پیدا کردم میخواد بهم وکالت بده من میتونم برای برگه سبز المثنی اقدام کنم که دیگه نیاز به دردسر شکایت از فروشنده نباشه؟

 16. میثم کاوندی گفته:

  سلام من آگهی مفقودی برگ سبز دادم و برگه سبز به نام کسی دیگه ای می‌باشد البته وکالت دارم و تمام مشخصات خودم را دادم تو ثبت آگهی بامشخصات دقیق خودرو آیا این مشکلی نداره توتعویض پلاک

 17. علی مقدم گفته:

  سلام. من وکالت فروش برای ماشین دارم ولی قبل از اقدام به فروش برگ سبز در اثر سهل انگاری همراه کاغذ باطله ها پاره شده. اگر سند جدید بگیریم ایا شماره سند تغییر میکنه؟ چون تو وکالت نامه شماره سند قبلی که پاره شده قید شده و متاسفانه موکل خارج کشور هستند. راه چاره چیه؟

 18. خدیجه مومنی گفته:

  سلام ببخشید من برگ سبز و برگه کمپانی گم کردم هنوز هم تعویض پلاک نکردم وکالت داشتم که اونم تو مدارکام بوده و گم شده باید چه کاری انجام بدم تا بتونم تعویض پلاک کنم و مدارک را دوباره بگیرم

   • خدیجه مومنی گفته:

    فقط وکالتی از ایشون داشتم که اونم همراه مدارک‌گم کردم فقط کپی اون وکالت رو میتونم از محضر بگیرم .با یه برگه که به عنوان کارت موقت برای تردد میدن و بیمه

  • آسان ثبت گفته:

   به نزدیکترین مرکز تعویض پلاک مراجعه بفرمایید تا مدارکی رو که امکانش هست دریافت کنید. به طور همزمان هم فرآیند دریافت برگ سبز المثنی رو شروع کنید.

 19. صادق گفته:

  سلام خسته نباشید ، من یک ماشین قولنامه ای خریدم از کسی که خودم قولنامه ای خریده، یه ادرس از کسی که برگ سبز به نامشه بهم داد رفتم پیداش نکردم ، حالا در صورتیکه نتونم آدرس صاحب پلاکو پیدا کنم برا پلاک زدن به نام خودم چه مراحلی رو باید طی کنم؟

 20. رضا گفته:

  سلام.من یه ماشین قولنامه ای خریدم.برگه سبز و سندش گم شده.هیچ دسترسی هم به صاحب اصلیش ندارم.لطفا راهنماییم کنید

 21. هستی گفته:

  سلام من قصددارم برگ سبز رو تعویض کنم ماشین شریک بودم الان میخوام شش دنگ به نام بزنم باید اینترنتی ثبت نام کنم یا که نه محبت کنید راهنمایی کنید

 22. حسن مرادی گفته:

  سلام وقت بخیر بنده واسه آگهی مفقودی برگ سبز اقدام کردم …مشخصات ومبلغ هم واریز کردم مراحل پیگریش چطوریه ؟؟ممنون

 23. علیرضا خلیلی گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده ماشین صفر خریدم یعنی در فروش فوق العاده ایران خودرو برنده شدم کارت ماشین و کارت سوخت به دستم رسید ولی برگ سبز پست نیاورده به هردلیلی و مرجوع شده.باید چیکار کنم؟

 24. علیرضا خلیلی گفته:

  نگاه کردم مینویسه هیچ موردی یافت نشد.
  حتی چندین اداره پست مربوطه هم رفتن میگن اینحاها نیست.گم نشده مرجوع شده.
  چیکار کنم؟

 25. نگار حائری گفته:

  سلام‌من جهت اگهی مفقودی کارت ماشین، سند، برگه سبز و سند کمپانی از طریق سایت شما اقدام کردم پس از کسر مبلغ شماره شاسی و شماره موتور اتومبیل را خواستند که بنده ندارم فقط شماره شهربانی را دارم راهنمایی میفرمایید چه کنم ؟؟

 26. علیرضا خلیلی گفته:

  سلام.
  پلیس۱۰+ هم رفتم میگن به ما ربطی نداره و ما اطلاعی نداریم.
  واقعا به کی و کجا ربط داره پس

 27. مجید گفته:

  سلام من دوستم ماشینمو با تمام مدارک پای طلب خواهرم برده بعد هم دوتا شاهد اورده که خریدم ماشینو بابت شکایت خیانت در امانت کردم همون پول قرض داده بود دادگاه خیانت در امانتو رد کرد بیمه نامه و ماشینو تمام مدارک دستشه چکار کنم من الان فقط ماشین به اسممه

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   این مشکلیه که به طور کلی وجود داره. از نظر نیروی انتظامی برگه‌ی مالکیت خودرو همون برگ سبزه. ولی از دید قوه قضاییه برگه‌ی مالکیت خودرو سند کمپانیه. با توجه به اینکه بالاترین سطح قانونی دادگاه‌ها هستن، اگر دادگاه حکم به عدم مالکیت شما داده نمیتونید کاریش بکنید. مگر اینکه همون شکایتون را برای تجدید نظر و یا روش‌های دیگه‌ی حقوقی پیگیری کنید.

 28. مجید گفته:

  سلام سایتتون خیلی راهنمایی های خوبی کرده لطفا منو هم راهنمایی کنین از کار و زندگی افتادم

 29. احمدی گفته:

  سلام
  اخیرا ساکن تهران شدم می خواهم پلاک ماشین را به نمره تهران تغییر دهم
  اول : چه مراحلی را باید طی کنم
  دوم : سند خودرو را دارم اما برگه سبز را گم کرده ام
  سپاس

  • آسان ثبت گفته:

   سلام. وقت شما بخیر
   در مورد سوال اولتون اطلاعی نداریم. در مورد برگ سبز مفقودی هم در متن این مقاله به طور کامل توضیح داده‌ایم. لطفا مطالعه بفرمایید و اگر باز هم سوالی باقی موند همینجا بپرسید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند.

 30. ت گفته:

  با سلام .برگ سبز خودروهای صفر چند روز بعد از تحویل خودرو صادر می شود.حدود یکماه از صدور کارت خودرو گذشته ولی برگ سبز به پست ارسال نشده است.

 31. علیرضا گفته:

  سلام، خودرویی به نام پدر بوده است که ایشان فوت نموده‌اند و خودرو ورثه‌ای شده است، سند کمپانی و کارت شناسایی را داریم اما برگ سبز را پیدا نکرده‌ایم، همچنین قرار بر این است که بقیه ورثه خودرو را به بنده انتقال بدهند، که البته بدون برگ سبز هیچگونه انتقالی صورت نمی‌گیرد، راهنمایی بفرمایید که چه کاری باید انجام دهیم؟ اعلام مفقودی در روزنامه کنیم و برای المثنی برگ سبز به مرکز پلاک مراجعه کنیم یا راه دیکر و کوتاهتری وجود دارد؟

 32. میثم قائدی گفته:

  باسلام یه ماشین قلنامه کردم هیچ مدرکی ازش نیست همش گم شده فقط بیمه نامه وکپی برگ سبزوروزنامه که اعلام مفقودی کرده هست ویه وکالت ب فروشنده داده وفروشنده بازماشین وکالت داده ب من برای سندزدن وتعویض پلاک مشکلی پیدانمیکنم؟؟هنوز۵۰٪پول ماشین ندادم

 33. Mahbod گفته:

  سلام وقتتون بخیر اگر ده روز بیشتر از چاپ روزنامه گذشته باشه ایرادی نداره برای تعویض پلاک؟

 34. محمد گفته:

  سلام من برگ سبز خودرو و سند کمپانی و قولنامه خودرو که با صاحب اولی خودرو نوشتم داخل سرقت خانه دزدیده شد.هیچ چیز به نام من نمیباشد.به صاحب اصلی خودرو که سند و پلاک به نامش است دسترسی نداریم.ولی کارت ماشین و ۱۰ سال بیمه شخص ثالث به نام بنده موجود میباشد. لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم

 35. علیرضا گفته:

  با سلام خودرو بنده تصادف کرده (بیش از ۵۰ % خسارت دیده)و به پارکینگ حمل شده متاسفانه برگ سبز خودرو نیز گم شده (کارت ماشین و سند کارخانه موجود است)حال برای تحویل گیری خودرو باید چکار کنم؟چون می فرمایید برای صدور المثنی می بایست خودرو به مراکز تعویض پلاک انتقال پیدا کند؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   همونطور که مطالعه فرمودید تا جایی که ما اطلاع داریم حضور خودرو ضروریه. ولی از اینکه در شرایط خاصی مثل شرایط شما چه باید کرد رو متاسفانه اطلاع نداریم.

 36. جعفری گفته:

  سلام
  برگ سبز و کارت ماشین خریداری شده گم شده روزنامه کردن
  الان با وکالت نامه میتونم تعویض پلاک کنم و سند بزنم

 37. جعفری گفته:

  سلام خسته نباشید
  ماشین معامله کردم وکالت نامه گرفتم
  برگ سبز و کارت ماشین گم شده روزنامه کردن تو تعویض پلاک و سند زدن به مشکل میخورم ؟

 38. محمد‌مومن گفته:

  سلام‌اقا‌من‌برگه‌سبز‌خودرو‌به‌نام‌من‌هست‌
  ولی‌دست‌صاحب‌قبلی‌ماشین‌هست‌فقط
  کارت‌ماشین‌دستم‌هست‌سند‌خودرو‌هم‌به
  نام‌من‌نیست‌مالک‌قبلی‌از‌من‌۲میلیون‌پول
  اضافی‌می‌خواهد‌میشه‌در‌خواست‌مجدد
  برگه‌سبز‌کنم‌؟؟

 39. اولیایی گفته:

  سلام من ماشین از کمپانی گرفتم برگه سبزش آمده برگشت خورده گفتن دوباره باید بری تعویض پلاک
  درسته این راه یا همین که گفتید رو باید دنبال کنم ؟

 40. محسن گفته:

  با سلام
  من ۶ سال از خرید خودروم گذشته در این ۶ سال برگ سبز خودرو برای من ارسال نشده الان برای من اصل آن صادر میشه یا المثنی؟ اگه اصل صادر میشه نیاز به آگهی می باشد؟
  ممنون

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   ابتدا باید بررسی کنید که برگ سبز خودروی شما موجود هست یا خیر. از طریق سامانه پست یافته میتونید بررسی بفرمایید.
   اگر موجود نبود میتونید برای آگهی مفقودی اقدام کنید تا بتوانید برگ سبز المثنی دریافت کنید.

 41. جواد رستم خانلو گفته:

  سلام من دو روز پیش برگ سبز و سند کمپانی سند مالکیت را گم کردم دیروز رفتم آگهی کردم بعده گرفتن آگهی به کجا مراجعه کنم کارت ماشین و بیمه و معاینه فنی مونده ولی بقیه همش تو پاکت بود گم شدن

 42. عباس گفته:

  با سلام
  برگه سبز خودروی بنده هنگام نقل و انتقال در مرکز تعویض پلاک درست چاپ نشده طوری که هم کیفیت چاپگرشون پایین بوده و جوهر نداشته وهم اطلاعات سرجای خودشون چاپ نشدن و به سختی قابل خوندن هستن و کلا ناخوانا هست؟آیا میشه مجدد برای اصلاح وچاپ مجدد اون اقدام کرد؟چطوری؟

 43. بهنام گفته:

  سلام وقت بخیر
  من برگ سبز ماشینم رو گم کردم
  ماشین رو چند ماه پیش به یکی از دوستانم فروختم ومبلغ کل ماشین رو دریافت کردم،حالا می خوام برم وتعویض پلاک کنم وماشین رو به نام دوستم بزنم،سند خودرو وکارت ماشین رو دارم،اگه برم تعویض پلاک برگه سبز رو می خوان؟یا برگه سبز جدید به نام دوستم چاپ میشه؟؟؟

 44. محمد راهخدایی گفته:

  سلام
  من ماشین رو سال ۹۰ خریدم کارت و سند مالکیت بهم دادن ولی برگ سبز بدستم نرسیده وپیگیری هم نکردم الان ماشین فروختم ذچکار باید بکنم

 45. نیما گفته:

  سلام. من یک خودرو به صورت قولنامه ای از یه شخصی خریدم و اون شخص گفته که برگه سبز ماشین وقتی که ماشینو از کمپانی خریده براشون پست شده و چون ایشون منزل نبودن مرجوعی شده. تو این حالت نیاز به آگهی مفقودی هست؟
  و اینکه من ازشون وکالت دارم الان برای کارهای برگه سبز. آیا نیاز به اصل کارت ملی ایشون هست برای دریافت برگه سبز. یا با مدارک خودم و وکالت نلمه میتونم اقدام کنم؟

 46. مهدی گفته:

  سلام برگ سبز من اصلا تحویلم نشده و استعلام گرفتم توسط راهنمایی رانندگی باطل شده حالا باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 47. امیر ارسلان گفته:

  سلام وقت بخیر خسته نباید
  من خودرو اقساطی خرید کردم و یک دانگ از ششدانگ خودرو به نام بنده می باشد الان برای دریافت کارت سوخت المتنی نیاز به برگ سبز هست و مالک هم با بنده همکاری نمیکند آیا میتونم برای دریافت برگ سبز اقدام کنم یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 48. محمد افضلی گفته:

  سلام من یه ماشین وکالتی خریدم برگه سبز پیش صاحب اصلی با سند قطعی میگه باید پول بیشتر بدی تا برات سند بزنم صاحب قبلی بهم میگه برو برگه سبز ال مثنی بگیر آیا خودم بیفتم دنبال کارام درست میشه ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

 49. محمد افضلی گفته:

  سلام من یه ماشین وکالتی خریدم برگه سبز پیش صاحب اصلی با سند قطعی میگه باید پول بیشتر بدی تا برات سند بزنم صاحب قبلی بهم میگه برو برگه سبز ال مثنی بگیر آیا خودم بیفتم دنبال کارام درست میشه ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید بعد کارت سوختم هم سوخته آیا برگ سبز بگیرم مشکل کارت سوختم حل میشه یا نه

 50. امين گفته:

  سلام، من خودروی کلاسیک دارم که بیش از ١٠ سال هست تردد نداشته و اینکه پلاک ملی دارد. اما به تازگی برگه سبز خودرو گم شده. آیا نیاز به بیمه نامه شخص ثالث با توجه به این نکته که ماشین تردد نخواهد داشت الزامیست؟! تشکر

 51. نعیم آبادان گفته:

  ماشین صفرخریدم ولی برگه سبزدستم نرسید. رفتم برای فک رهن گفتن بایدبرگ سبزارائه بدم. رفتم راهنمایی ورانندگی گفتن روزنامه کثیرالانتشاربه همراه سایرمدارک بیار. بعد۱۰روزمدارکوبردم گفتن المثنی صادرنمیشه مگراینکه نامه فک رهن بیاری. رفتم شرکت میگن برگه سبزبیار، ونقطه سرخط.
  نه کمپانی نامه فک رهن میده ونه راهنمایی ورانندگی بدون نامه فک رهن، برگ سبزمیده
  موندم حیران واااالاف
  راهنمایی کنیدلطفا

 52. نیما گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من خودرویی خریدم که بدون نوشتن قولنامه مستقیم به تعویض پلاک رفتیم که پلاک و برگه سبز بنام منه اما صاحب قبلی بعد از گذشتن ۴سال از قطعی زدن سند امتناء میکنه و از من بخاطر گران شدن ماشین پول میخواد!!
  لطفا راهنمایی بفرمایید و اینکه آیا با برگه سبز میتوانم ماشین را بفروشم.ممنونم بابت راهنماییتون?

 53. مهگل گفته:

  سلام
  برای مراجعه به مرکز تعویض پلاک باید چند روز بگذره؟ده روز کامل و روز یازدهم بریم ؟یا اینکه همون روز دهمم هم میتونیم مراجعه کنیم؟
  مثلا ۱۷ خرداد اگهی دادن،۲۸ خرداد میتونم وقت بگیرم؟

 54. كاربر گفته:

  سلام وقت بخیر
  سند سبز خودروی که گم شده برای رفتن به تعویض پلاک و درخواست دادن المثنی احتیاج هست خود خودرو هم ببریم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 55. یارعلی گفته:

  سلام خسته نباشید
  یه ماشین قولنامه ای از یه طرف (که وکالت کاری که الان باطل شده از صاحب اصلی ماشین داره) خریدم اما الان به دلایل نامعلومی (احتمالا گمشون کرده) حاضر به دادن سند و برگ سبز نیست مالک سند و برگ سبز رو پیدا کردم میتونم اقدام به گرفتن برگ سبز المثنی کنم؟؟

 56. علی گفته:

  سلام، وقت به خیر، اگر در آگهی مفقودی برگ سبز شماره پلاک قید نشه، مراکز تعویض پلاک آگهی را قبول میکنند، یا درج شماره پلاک الزامی است؟ با سپاس

 57. مرتضی گفته:

  سلام.ماشین ثبت نامیم ۲ ماهه در اومده ولی مدارک به دستم نرسیده .تو سایت پست نوشته عودت به راهور .رفتم پست ۴ راه لشگر میگه برو تعویض پلاک. لطفا راهنمایی کامل کنید

 58. مرتضی گفته:

  سلام.ماشین ثبت نامیم ۲ ماهه در اومده ولی مدارک به دستم نرسیده .تو سایت پست نوشته عودت به راهور

 59. حمید گفته:

  سلام خدمت آسان ثبتی های عزیز. بنده با همسرم به اختلاف خوردم و قصد جدایی دارم. مدارک خودرو من اعم از برگه سبز و سند و بنچاق توی خونست و بهش دسترسی ندارم. میتونم بعنوان مالک مراحل دریافت المثنی رو انجام بدم.( باتوجه به الزام برای آگهی روزنامه و درج مفقود شدن مدارک عرض میکنم)

 60. حسین علیزاده گفته:

  با سلام. در صورت مفقودی برگ سبز خودرو صرفا با داشتن آگهی مفقودی می‌توان تعویض پلاک را انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *