مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «ایلام»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در ایلام و دیگر شهرهای آن| مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Copmpany Registration in Ilam

استان ایلام در غرب ایران واقع است و با کشور عراق مرز مشترک دارد. این استان در شمال دارای اقلیم کوهستانی و در جنوب دارای آب‌وهوای نیمه‌گرم است. ثبت شرکت در ایلام در حوزه گردشگری بسیار رایج است. دیدنی‌های طبیعی متنوع هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر ایران به این استان می‌کشاند. همچنین قرار گرفتن در مسیر زائران کربلا موجب شده است که افراد زیادی در ایام محرم و اربعین از شهرهای مختلف آن عبور کنند یا برای مدت کوتاهی در آنها اقامت گزینند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان از دَه شهرستان تشکیل شده که شهرستان ایلام پرجمعیت‌ترین آنها است. دهلران، چرداول، ایوان و آبدانان به ترتیب در رتبه‌های بعدی جمعیتی قرار دارند. دره‌شهر، مهران، ملکشاهی، بدره و سیروان دیگر شهرستان‌های این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان ایلام در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در ایلام با دیگر شهرها برابر است. گفتنی است که صنعت نفت و گاز نقش بسیار مؤثری در رونق فعالیت‌های تجاری در این منطقه داشته‌اند. همچنین نباید از دامداری و کشاورزی غافل شد که بخش مهمی از فعالیت‌های اقتصادی مردم را تشکیل داده است.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر ایلام

شهر ایلام مرکز استان و قلب اقتصادی آن است. دور تا دور این شهر را کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی دربرگرفته‌اند و آب‌وهوای آن معتدل کوهستانی است. کوه قلاقیران، تنگ کافرین، دره ارغوان و منطقه حفاظت‌شده مانشت از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی آن هستند. صنایع دستی منطقه نظیر قالی، گلیم، نمد، گیوه و احرامی‌بافی نیز مخاطبان خود را در داخل و خارج از ایران پیدا کرده‌اند. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در ایلام با موضوع صادرات و واردات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد. همچنین با فراهم شدن زیرساخت‌های بازارچه‌های مرزی، بازرگانان کشور حضور در ایلام را برای تجارت‌های منطقه‌ای مناسب ارزیابی می‌کنند.

 

قوانین ثبت شرکت در ایلام

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در ایلام است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در ایلام دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در ایلام تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در ایلام

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایلام را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در ایلام بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان ایلام)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان ایلام

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

مراحل تاسیس شرکت در ایلام

مسیر ثبت شرکت در ایلام دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در ایلام دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در ایلام با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در ایلام

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

مدت زمان تاسیس شرکت در ایلام

ثبت شرکت در ایلام حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در ایلام پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در ایلام ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در ایلام

تمامی فرایند ثبت شرکت در ایلام به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در ایلام از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در ایلام کاملاً رایگان است.

 

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌های ایلام

اداره ثبت شرکت‌های ایلام در بلوار مدرس این شهر واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۳۳۰۳۰۴۳- ۰۸۴ و ۳۳۳۶۶۸۸۸- ۰۸۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. محله‌های جانبازان، رزمندگان، شادآباد، کشوری، فرودگاه، سبزی‌آباد و میلاد از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در ایلام هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در ایلام نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند. 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود 

 


 پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در ایلام 

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در ایلام چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در ایلام تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در ایلام کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورتجلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در ایلام به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در ایلام دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان ایلام چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان ایلام همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در ایلام چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در ایلام در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در ایلام چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در ایلام حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در ایلام امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند تاسیس شرکت در موسسه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان ایلام چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در شهرستان مهران چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان ایلام یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در مرز مهران کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه مدیران، سهامداران و بازرسان؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان ایلام؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان ایلام به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان ایلام یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در ایلام به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در ایلام با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در ایلام کجاست؟

✔️ اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ایلام در بلوار مدرس شهر ایلام واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۳۳۰۳۰۴۳- ۰۸۴ و ۳۳۳۶۶۸۸۸- ۰۸۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.