مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «بیرجند»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در بیرجند و دیگر شهرهای استان خراسان جنوبی|مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Registration in Birjand

استان خراسان جنوبی در شرق ایران واقع است و با کشور افغانستان مرز مشترک دارد. جاذبه‌های تاریخی متعدد هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی را از سرتاسر ایران به این استان زیبا می‌آورد. ثبت عمارت و باغ اکبریه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز موقعیت این استان را در جذب توریست بسیار تقویت کرده است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی در حوزه گردشگری افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، کشاورزی بیشترین درآمد اقتصادی خراسان جنوبی را تشکیل می‌دهد که محصولاتی مثل زرشک، زعفران، عناب و پنبه نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان به یازده شهرستان تقسیم شده است. شهرستان بیرجند با بیش از دویست و هشتاد هزار نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین آنها است. قائنات، طبس، فردوس، بشرویه، نهبندان، درمیان، سرایان، زیرکوه، سربیشه و خوسف دیگر شهرستان‌های این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در بیرجند با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که ذخایر معدنی غنی نظیر منیزیت، آزبست، بنتونیت، گرانیت و مس نیز نقش مهمی در رونق فعالیت‌های تجاری در این منطقه داشته‌اند.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر بیرجند

شهر بیرجند مرکز استان و جزو مهم‌ترین مناطق تاریخی ایران است. آب‌وهوای این شهر نیمه‌بیابانی محسوب می‌شود و زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی خشک و گرم دارد. از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی بیرجند می‌توان به بند دره، باغ امیرآباد، عمارت رحیم‌آباد و مدرسه شوکتیه اشاره کرد. صنایع‌دستی منطقه مثل قالی، حصیر، رودوزی و پلاس‌بافی (دست‌بافته‌ای از موی بز) در سراسر دنیا مشهور هستند. ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی با موضوع صادرات و واردات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. فرودگاه بین‌المللی بیرجند نیز به تاجران و بازرگانان امکان می‌دهد به راحتی به این شهر سفر کنند و به فعالیت بپردازند.

 

قوانین ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان خراسان جنوبی یا شهر بیرجند را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت بیرجند و خراسان جنوبی تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در بیرجند بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان خراسان جنوبی)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط در شهر بیرجند یا استان خراسان جنوبی (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی در استان خراسان جنوبی یا شهر بیرجند (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در خراسان جنوبی

مسیر ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی

ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در خراسان جنوبی و بیرجند پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در بیرجند

تمامی فرایند ثبت شرکت در بیرجند به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در بیرجند از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در بیرجند کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در بیرجند

اداره ثبت شرکت‌های بیرجند در خیابان شهدا، نبش شهدای پنجم واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۲۲۳۳۴۴۷- ۰۵۶ و ۳۳۳۳۱۰۶۸- ۰۵۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود. محله‌های معلم، مدرس، توحید، طالقانی و غفاری از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی نیز عمدتاً در این نواحی هستند.

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در بیرجند

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورتجلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در بیرجند و خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در خراسان جنوبی و بیرجند به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان خراسان جنوبی چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در قائنات چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان خراسان جنوبی یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در قائنات کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در بیرجند و خراسان جنوبی چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بیرجند و خراسان جنوبی چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان خراسان جنوبی؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان خراسان جنوبی یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در بیرجند و خراسان جنوبی با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در بیرجند و خراسان جنوبی کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری بیرجند در خیابان شهدا، نبش شهدای پنجم واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۳۲۲۳۳۴۴۷- ۰۵۶ و ۳۳۳۳۱۰۶۸- ۰۵۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *