مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «تبریز»

هزینه، زمان و مدارک لازم برای ثبت شرکت در تبریز و دیگر شهرهای استان آذربایجان شرقی

آشنایی با فضای کسب‌وکار استان آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی با مرکزیت شهر تبریز در شمال غربی ایران واقع شده است. این محدودۀ جغرافیایی در گذشته آذربایجان خاوری نامیده می‌شده است. آب‌وهوای سرد و طبیعت کوهستانی این استان هر ساله به خصوص در بهار و تابستان پذیرای گردشگران فراوانی از سراسر کشور است. در سال‌های اخیر، ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری و توریسم رشد چشمگیری داشته است. آبشارها، آبگرم‌ها و دریاچه‌ها از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های طبیعی این استان هستند. همچنین خاک حاصلخیز و آب کافی بستر بسیار مناسبی را برای کشاورزی و دامداری فراهم کرده است. آسان بودن شرایط ثبت شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی موجب شده است که کارخانه‌های متعددی نیز برای این محصولات تاسیس شوند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

شهرستان تبریز پُرجمعیت‌ترین منطقه در استان آذربایجان شرقی است. آذرشهر، اهر، اسکو، بستان‌آباد، بناب، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب‌شیر، کلیبر، مراغه، مرند، ملکان، میانه، ورزقان، هریس، هشترود و هوراند کامل‌کنندۀ بیست و یک شهرستان آذربایجان شرقی هستند. نحوه ثبت شرکت در آذربایجان شرقی در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی در تمام شهرهای آن برابر است. مرز مشترک این استان با کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان سبب شده است که تاسیس شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی در زمینه بازرگانی نیز روند صعودی داشته باشد. همچنین مرز ایران با جمهوری خودمختار نخجوان که یک منطقۀ برون‌بومی متعلق به جمهوری آذربایجان است نیز در این استان قرار دارد. این مرزها موقعیت بسیار مناسبی را برای صادرات و واردات به وجود آورده‌اند.

نقشه تبریز نقشه آذربایجان شرقی east azarbaijan tabriz map

 

آشنایی با فضای کسب‌وکار شهر تبریز

شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی و قطب اقتصادی آن است. امکانات رفاهی خوب سبب شده است که ثبت شرکت در شهر تبریز گزینه بسیار مناسبی برای فعالان اقتصادی باشد. همچنین وجود جاده‌های امنی که این شهر را به دیگر نقاط کشور متصل می‌کند دسترسی آسانی را برای مردم دیگر شهرها مهیا کرده است. فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز نیز امکان سفری سریع و راحت را برای تمام سرمایه‌گذاران و تاجران ایرانی و خارجی فراهم نموده است. همۀ اینها باعث تشویق بیشتر افراد برای ثبت شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی شده است. بناهای تاریخی متعدد و اصیلی مثل مسجد و بازار تبریز، مسجد کبود و خانه مشروطه بر جاذبه‌های این منطقه افزوده است. صنایع دستی تبریز نیز در سراسر دنیا بسیار مشهور هستند و در منابع گوناگون بین‌المللی از تبریز به عنوان شهر جهانی بافت فرش نام برده می‌شود. غذاهایی مثل کوفته تبریزی و دلمه برگ مو و شیرینی‌هایی مثل باسلوق و نوقا و پشمک نیز طرفداران فراوانی دارند و سالانه درآمد قابل توجهی را برای تهیه‌کنندگان، فروشندگان و صادرکنندگان آنها حاصل می‌کنند.

 

 

»»» سامانه استعلام شرکت‌های ثبت‌شده

 

انواع شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی

ثبت شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است:

انتخاب نوع شرکت به زمینه فعالیت شما و برنامه کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در تبریز و آذربایجان شرقی، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به ثبت این دو نوع شرکت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز و آذربایجان شرقی

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز و آذربایجان شرقی

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (اگر تمام یا بخشی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد، شرکت برای اخذ مجوز معرفی خواهد شد)

 

برای اطلاع از زمان و هزینه ثبت شرکت در تبریز و استان آذربایجان شرقی بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


 

پرسش و پاسخ‌های متداول در مورد ثبت شرکت در آذربایجان شرقی و تبریز

 

هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز همانند دیگر استان‌ها و شهرهای کشور است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های ثبت شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

مراحل ثبت شرکت در شهر تبریز چیست؟

مراحل ثبت شرکت در شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک لازم برای ثبت شرکت را تهیه نمایید.

نحوه ثبت شرکت در آذربایجان شرقی و تبریز چگونه است؟

نحوه ثبت شرکت در آذربایجان شرقی و تبریز همانند دیگر نقاط کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز و آذربایجان شرقی چیست؟

تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز و آذربایجان شرقی چیست؟

دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در استان آذربایجان شرقی چقدر است؟

ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً بین ۲۵ تا ۳۵ روز کاری زمان می‌برد.

شرایط ثبت شرکت در جلفا چیست؟

نحوه ثبت شرکت در سراسر استان آذربایجان شرقی یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در جلفا کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *