آسان ثبت

در حال دریافت اطلاعات...

X تخفیف
samane

روزنامه رسمی

 • مقدمه
 • مشخصات کاربر
 • مشخصات شرکت
 • پرداخت

انتشار آگهی(های) ثبتی کلیه شرکت‌ها و موسسات در روزنامه رسمی کشور به عنوان ارگان رسمی قوه قضاییه، در راستای ماده‌های 197 و 200 قانون تجارت و ماده‌ی 6 نظام‌نامه مربوطه الزامی است. در صورت عدم انتشار، ثبت صورتجلسه‌ جدیدِ تغییرات در سامانه‌ ثبت شرکت‌ها امکان‌پذیر نیست. جهت استعلام و پرداخت آگهی‌های روزنامه رسمی، لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی سازمانی است زیر نظر قوه قضائیه. با استناد به ماده واحده سال ۱۲۸۹ شمسی، وظیفه دولت این چنین تعریف می‌باشد که در پایتخت روزنامه‌ای تشکیل شده از تمام دست نویس‌های سلطنتی و حکم وزارتخانه‌ها و نصب و عزل کارمندان دولت و نیز قوانین قابل وضع به چاپ می‌رسد.

روزنامه رسمی یک سند رسمی و دولتی در جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود که زیر نظر قوه قضائیه اداره می‌شود. یکی از وظایف آن چاپ و نشر آگهی مربوط به ثبت شرکت‌ها می‌باشد. قدم آخر شما در مراحل ثبت شرکت، چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی است. که از این طریق فعالیت تجاری شما به اطلاع عموم می‌رسد. در روزنامه رسمی اطلاعاتی همچون نوع فعالیت و نام شرکت درج می‌شود.

نحوه استعلام چاپ آگهی در روزنامه رسمی چگونه است؟

دریافت نسخه کاغذی چاپ شده، همانند گذشته از طریق مراجعه حضوری و یا درخواست ارسال پستی آگهی به متقاضی انجام می‌گیرد. همچنین، تمامی آگهی اشخاص حقوقی جهت اصالت سنجی به صورت رایگان در پایگاه سازمان ثبت اسناد در دسترس خواهد بود. بدیهی است مسئولیت عدم درج آگهی در روزنامه رسمی به عهده متقاضی می‌باشد و واحد ثبت شرکت‌ها و دفتر پستی هیچگونه تعهدی را در قبال عدم درج آگهی صادره دارا نمی‌باشند.

پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد. می‌توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید.

استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی از طریق نام شرکت

هنگامی که از شرکت مورد نظر تنها نام آن را به خاطر دارید، برای استعلام آدرس، شماره ثبت، شناسه ملی، تاریخ ثبت، آخرین به روز رسانی‌های صورت گرفته و نوع شرکت به سایت شناسه ملی مراجعه نمایید. سپس در صفحه باز شده در قسمت نام شخصیت، اسم شرکت را به طور کامل وارد نمایید و سپس دکمه جستجو را بزنید. در صورتیکه شرکت شما دارای شعبی باشد به همراه شرکت اصلی به ترتیب لیست نمایش داده خواهد شد.

اگر نام شرکت مورد نظر را به به صورت کامل به خاطر ندارید تنها با وارد کردن قسمتی از آن نیز، در قسمت نام شخصیت، لیستی از شرکت‌هایی که کلمه مورد نظر شما را در نام خود دارند نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید نام انتخابی و مورد نظر خود را از آن لیست پیدا کنید.

استعلام نام شرکت از طریق شماره ثبت و یا شناسه ملی

به منظور استعلام ثبت شرکت در روزنامه رسمی اگر از شرکت مورد نظر خود، شماره ثبت یا شناسه ملی و یا هر دو را به خاطر دارید می‌توانید با مراجعه به سایت شناسه ملی و درج شماره ثبت / شناسه ملی شرکت مورد نظر و پس از آن وارد نمودن تصویر امنیتی خواسته شده به اطلاعات و مشخصات اجمالی از شرکت شامل آدرس، کدپستی، وضعیت انحلال، تاریخ تاسیس و نوع شخصیت حقوقی دسترسی داشته باشید.

گاهی ممکن است برای دو شرکت یک شماره ثبت وجود داشته باشد. اما شناسه ملی هر شرکت تنها به همان شرکت اختصاص دارد. با توجه به این نکته برای استعلام شرکت‌های قدیمی می‌بایست هنگام ورود شماره ثبت، در لیست ارائه شده توسط سامانه به نام شخصیت حقوقی توجه نمایید.

استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی به نام یک شخص

برای استعلام شرکت مورد نظر به سامانه روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایید. در قسمت آگهی‌های قانونی وارد شوید. سپس در صفحه مورد نظر در قسمت نام شرکت | متن آگهی، نام شخص مورد نظر را وارد نمایید و دکمه جستجو را بزنید.

سپس لیست آگهی‌های قانونی اعم از آگهی‌های ثبت شرکت و ثبت مالکیت معنوی که در آن اسم آن شخص وجود دارد نشان داده می‌شود. در قسمت جدید | آرشیو می‌توانید سال مورد نظر را به نسبت جدید بودن و یا آگهی‌های ده سال قبل در ادامه مراحل استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی پیدا کنید.

حداکثر مدت زمان انتشار و توزیع روزنامه رسمی چقدر است؟

پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد. می‌توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید. پس از حدودا ۵ روز کاری، آگهی شما در سامانه روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.

هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی چقدر است؟

هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه به طور معمول با توجه به تعداد کلمات به کار رفته و تعداد کادرهایی که در روزنامه استفاده شده است و میزان بخش‌های اشغال شده محاسبه می‌شود. پس از اینکه اطلاعات خود را در سامانه وارد کنید، به طور آنلاین هزینه ثبت آگهی به شما گفته می‌شود.

اطلاعات بیشتر...

آسان‌ثبت چه کمکی به من می‌کند ؟

 • 1

  از آگهی‌های روزنامه رسمی پرداخت نشده شرکت خود مطع شوید.

 • 2

  از تعداد آگهی‌های پرداخت نشده جهت چاپ در روزنامه رسمی مطلع شوید.

 • 3

  بدون نیاز به عملیات طولانی ثبت نام و احراز هویت در وبسایت روزنامه رسمی، آگهی‌های روزنامه رسمی خود را پرداخت نمایید.

 • 4

  با یکبار ورود اطلاعات می‌توانید اقدام به پرداخت هر تعداد آگهی روزنامه رسمی کنید.

 • 5

  به راحتی می‌توانید با استفاده از این سامانه به پیگیری چاپ آگهی خود در روزنامه رسمی بپردازید.

 • 6

  اقدام به دریافت نسخه PDF روزنامه (نسخه الکترونیکی امضا شده‌ی روزنامه رسمی) کنید.

 • 7

  لینک دانلود نسخه الکترونیکی (پی دی اف امضا شده) روزنامه رسمی را به محض چاپ از طریق پیامک دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای استفاده از سامانه روزنامه رسمی آسان‌ثبت

 • 1

  شناسه ملی شرکت

 • 2

  تلفن همراه

 • 4

  تایید آدرس اعلام شده در سایت جهت ارسال روزنامه بعد از چاپ

پرسش‌های پرتکرار در مورد سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

روزنامه رسمی چیست؟

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی یک نهاد وابسته به قوه‌ی قضائیه است و علاوه بر انتشار اخبار مرتبط با قوه‌ی قضائیه و مصوبات مجلس، چاپ آگهیِ هرگونه ثبت شرکت و ثبت برند و تغییراتی در شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرتجاری را بر عهده دارد و در این خصوص سند معتبری تلقی می‌گردد.

آیا برای ثبت شرکت نیاز به انتشار چاپ آگهی در روزنامه رسمی است؟

بله. در قانون ایران، ثبت و هرگونه تغییراتی در اساسنامه شرکت علاوه بر روزنامه کثیرالانتشار، نیاز به چاپ آگهی در روزنامه رسمی دارد.

اگر بخواهیم از این سامانه استفاده کنیم، آیا نیاز است تا به طور مجدد به ثبت نام در وبسایت روزنامه رسمی بپردازیم؟

خیر! با استفاده از سامانه‌ی روزنامه رسمیِ آسان‌ثبت، نیازی به ثبت نام مجدد در روزنامه رسمی نخواهید داشت.

تعرفه و هزینه انتشار آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی چقدر است؟

هزینه چاپ آگهی به تعداد خطوط آگهی وابسته است.
به طور مثال هزینه آگهی روزنامه رسمی با تعداد خطوط متوسط، ۱۲۰ هزار تومان است. هزینه آگهی‌های طولانی‌تر حتی ممکن است به ۶۰۰ هزار تومان هم برسد.
هزینه چاپ آگهی براساس نوع آگهی و متن و تعداد کارکتر محاسبه و اعلام خواهد شد.

آیا امکان پرداخت آنلاین هزینه روزنامه رسمی وجود دارد؟

بله! در تمامی مراحل چاپ و توزیع روزنامه، وضعیت آگهی برای شما ارسال خواهد شد.

آیا این سامانه کار رهگیری آگهی روزنامه رسمی را هم انجام می‌دهد؟

بله! در تمامی مراحل چاپ و توزیع روزنامه، وضعیت آگهی برای شما ارسال خواهد شد.

تاییدیه روزنامه رسمی چیست؟

منظور از تاییدیه در واقع همان آگهی ثبتی شماست که در روزنامه رسمی به چاپ رسیده و در دو قالب نسخه الکترونیکی (پی‌دی‌اف امضا شده) و نسخه کاغذی ارائه می‌شود.

چگونه می‌توان به جستجو در روزنامه رسمی شرکتها پرداخت؟

با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت را‌ه‌اندازی خواهد شد می‌توانید در اطلاعات تمامی آگهی‌های روزنامه رسمی کشور به جستجو بپردازید.

چگونه می‌توانم آگهی چاپ شده در روزنامه رسمی را دریافت کنم؟

آگهی چاپ شده در روزنامه رسمی را از دو طریق می‌توان دریافت کرد:
• نسخه الکترونیک یا PDF امضا شده روزنامه رسمی
• نسخه‌ی کاغذی روزنامه رسمی
در حال حاضر نسخه‌ی الکترونیکی یا PDF امضا‌ شده‌ی روزنامه رسمی از اعتبار کاملی برخوردار است و می‌تواند به جای نسخه‌ی کاغذی آن مورد استفاده قرار گیرد. برای دریافت نسخه‌ی کاغذی و PDF روزنامه رسمی می‌توانید از همین سامانه استفاده کنید.

آیا می‌توان از طریق این سامانه به آرشیو روزنامه رسمی شرکت‌ها دسترسی داشت؟

بله! با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت راه‌اندازی خواهد شد می‌توانید به آرشیو روزنامه رسمی شرکت‌ها دسترسی داشته باشید.

آیا می‌توان با این سامانه به استعلام شرکت در روزنامه رسمی پرداخت؟

بله! با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت راه‌اندازی خواهد شد می‌توانید به استعلام اطلاعات شرکتها در روزنامه رسمی بپردازید.

چه اطلاعاتی را می‌توان از سامانه استعلام روزنامه رسمی شرکتها به دست آورد؟

 • 1

  اعضای هیات مدیره

 • 2

  آخرین مدیرعامل

 • 3

  دارندگان حق امضا

 • 4

  آخرین نشانی شرکت

 • 5

  موضوع فعالیت شرکت و بسیاری دیگر از اطلاعات شرکتها

 • 6

  اطلاعات کاملی از برند‌ّها، طرح‌های صنعتی و اختراعات ثبت شده در ایران

سوالات متداول

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی یک نهاد وابسته به قوه‌ی قضائیه است و علاوه بر انتشار اخبار مرتبط با قوه‌ی قضائیه و مصوبات مجلس، چاپ آگهیِ هرگونه ثبت شرکت و ثبت برند و تغییراتی در شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرتجاری را بر عهده دارد و در این خصوص سند معتبری تلقی می‌گردد.

بله. در قانون ایران، ثبت و هرگونه تغییراتی در اساسنامه شرکت علاوه بر روزنامه کثیرالانتشار، نیاز به چاپ آگهی در روزنامه رسمی دارد.

هزینه چاپ آگهی به تعداد خطوط آگهی وابسته است. به طور مثال هزینه آگهی روزنامه رسمی با تعداد خطوط متوسط، ۱۲۰ هزار تومان است. هزینه آگهی‌های طولانی‌تر حتی ممکن است به ۶۰۰ هزار تومان هم برسد. هزینه چاپ آگهی براساس نوع آگهی و متن و تعداد کارکتر محاسبه و اعلام خواهد شد.

ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
متن نظر

قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده و پذیرفتم

avatar