loading

لطفا صبر کنید...

استعلام آخرین تغییرات شرکت در روزنامه رسمی

روزنامه رسمی چیست؟ روزنامه رسمی جزو منابع معتبر برای اطلاع رسانی پیرامون ثبت شرکت‌ها می‌باشد. مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران تعیین شده است که کلیه شرکت‌ها ومجموعه‌های تجاری و غیرتجاری بعد از انجام مراحل ثبت شرکت مدت مشخصی مهلت دارند تا اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت خود اعم از نام و برند تجاری یا غیرتجاری در زمینه فعالیت قوانین و مقررات و… را به اطلاع عموم برسانند. یکی از راه‌های اطلاع رسانی چاپ اگهی در روزنامه رسمی یا روزنامه کثیرالانتشار است.
بعد از اتمام فرآیند ثبت یا تغییرات شرکت‌ها صورتجلسه تغییرات در سایت روزنامه رسمی منتشر می‌شود. وقتی آگهی تغییرات شرکت منتشر شد، می‌توان استعلام و پیگیری تغییرات را انجام داد. همه اشخاص و شرکت‌ها می‌توانند کلیه تغییرات شرکت‌ها مانند: تصمیمات مربوط به انحلال شرکت ، تمدید هیئت مدیره و یا تغییر بازرسین را در این سایت مشاهده کنند. الزام ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی به این دلیل است که افراد و شرکت‌هایی که قصد همکاری یا گرفتن خدمات از شما را دارند، در سریع ترین زمان ممکن، به کلیه اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.
مرحله اول: در ابتدا برای استعلام آخرین تغییرات شرکت باید به سایت روزنامه رسمی مراجعه نمایید. بنابراین صفحه گوگل را باز کنید و سامانه روزنامه رسمی کشور را جستجو و صفحه اصلی روزنامه رسمی را باز کنید.
در مرحله دوم: به صفحه اصلی روزنامه رسمی وارد می‌شوید و گزینه آگهی‌های قانونی را انتخاب نمایید و سپس وارد مرحله سوم می‌شوید.
مرحله سوم: در این صفحه سال ثبت تغییرات را باید مشخص کنید که اگر بعد از سال ۹۹ یا قبل از این سال بوده است را تعیین کنید. در قسمت بعدی همین صفحه اسم شرکت یا موسسه را باید وارد نمایید. شماره ثبت شرکت را نیز باید وارد نمایید و نوع آگهی را تغییرات انتخاب کنید. بعد از وارد کردن این اطلاعات گزینه جستجو را کلیک نمایید.

آگهی تغییرات روزنامه رسمی

پس از ثبت شرکت، ممکن است این شرکت تغییراتی را در مجموعه خود داشته باشد. تغییرات مختلفی اعم از؛ تغییر آدرس، تغییر اسم یا موضوع شرکت، تغییرات هیئت مدیره و سرمایه و مواردی از این قبیل، که ممکن است منجر به تغییر در اساسنامه شرکت شود و این موضوع، ممکن است در ارتباط با اشخاص ثالث، آثار حقوقی مهمی بر جای گذارد باید در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شده و نسبت به آن آگهی ثبت صادر و روزنامه رسمی این تغییرات حتماً باید منتشر شود. برای ثبت تغییرات جدید و ثبت برند و سایر امور اداری شما نیاز به آخرین آگهی تغییرات دارید.
برای مثال موارد ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی به شرح ذیل می‌باشد:
● تصمیمات مربوط به انحلال شرکت به همراه اسامی مدیران و مدیر تصفیه و نشانی آنان باید ظرف مدت ۵ روز به اطلاع مرجع ثبت شرکت‌ها برسد. پس از آن برای اطلاع عموم در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار مربوطه چاپ گردد.
● تصمیمات مربوط به فروش اوراق قرضه و شرایط صدور و انتشار آن باید به همراه اعلامیه انتشار اوراق به صورت کتبی به مرجع ثبت شرکت‌ها اعلام گردد. سپس مفاد تصمیمات اخذ شده و طرح اطلاعیه انتشار اوراق قرضه در روزنامه رسمی آگهی خواهد شد.
● مشخصات و حدود اختیارات مدیرعامل باید با ارسال صورتجلسه هیئت مدیره به مرجع ثبت شرکت ها اعلام و در روزنامه رسمی به چاپ برسد.
● هیئت مدیره می‌بایست تصمیمات راجع به کاهش اختیاری سرمایه را حداکثر ظرف مدت یک ماه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار به چاپ برساند.

نحوه استعلام چاپ آگهی در روزنامه رسمی چگونه است؟

دریافت نسخه کاغذی چاپ شده، همانند گذشته از طریق مراجعه حضوری و یا درخواست ارسال پستی آگهی به متقاضی انجام می‌گیرد. همچنین، تمامی آگهی اشخاص حقوقی جهت اصالت سنجی به صورت رایگان در پایگاه سازمان ثبت اسناد در دسترس خواهد بود. بدیهی است مسئولیت عدم درج آگهی در روزنامه رسمی به عهده متقاضی می‌باشد و واحد ثبت شرکت‌ها و دفتر پستی هیچگونه تعهدی را در قبال عدم درج آگهی صادره دارا نمی‌باشند.

پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد. می‌توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید.

استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی از طریق نام شرکت

هنگامی که از شرکت مورد نظر تنها نام آن را به خاطر دارید، برای استعلام آدرس، شماره ثبت، شناسه ملی، تاریخ ثبت، آخرین به روز رسانی‌های صورت گرفته و نوع شرکت به سایت شناسه ملی مراجعه نمایید. سپس در صفحه باز شده در قسمت نام شخصیت، اسم شرکت را به طور کامل وارد نمایید و سپس دکمه جستجو را بزنید. در صورتیکه شرکت شما دارای شعبی باشد به همراه شرکت اصلی به ترتیب لیست نمایش داده خواهد شد.

اگر نام شرکت مورد نظر را به به صورت کامل به خاطر ندارید تنها با وارد کردن قسمتی از آن نیز، در قسمت نام شخصیت، لیستی از شرکت‌هایی که کلمه مورد نظر شما را در نام خود دارند نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید نام انتخابی و مورد نظر خود را از آن لیست پیدا کنید.

استعلام نام شرکت از طریق شماره ثبت و یا شناسه ملی

به منظور استعلام ثبت شرکت در روزنامه رسمی اگر از شرکت مورد نظر خود، شماره ثبت یا شناسه ملی و یا هر دو را به خاطر دارید می‌توانید با مراجعه به سایت شناسه ملی و درج شماره ثبت / شناسه ملی شرکت مورد نظر و پس از آن وارد نمودن تصویر امنیتی خواسته شده به اطلاعات و مشخصات اجمالی از شرکت شامل آدرس، کدپستی، وضعیت انحلال، تاریخ تاسیس و نوع شخصیت حقوقی دسترسی داشته باشید.

گاهی ممکن است برای دو شرکت یک شماره ثبت وجود داشته باشد. اما شناسه ملی هر شرکت تنها به همان شرکت اختصاص دارد. با توجه به این نکته برای استعلام شرکت‌های قدیمی می‌بایست هنگام ورود شماره ثبت، در لیست ارائه شده توسط سامانه به نام شخصیت حقوقی توجه نمایید.

استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی به نام یک شخص

برای استعلام شرکت مورد نظر به سامانه روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایید. در قسمت آگهی‌های قانونی وارد شوید. سپس در صفحه مورد نظر در قسمت نام شرکت | متن آگهی، نام شخص مورد نظر را وارد نمایید و دکمه جستجو را بزنید.

سپس لیست آگهی‌های قانونی اعم از آگهی‌های ثبت شرکت و ثبت مالکیت معنوی که در آن اسم آن شخص وجود دارد نشان داده می‌شود. در قسمت جدید | آرشیو می‌توانید سال مورد نظر را به نسبت جدید بودن و یا آگهی‌های ده سال قبل در ادامه مراحل استعلام ثبت شرکت روزنامه رسمی پیدا کنید.

حداکثر مدت زمان انتشار و توزیع روزنامه رسمی چقدر است؟

پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد. می‌توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید. پس از حدودا ۵ روز کاری، آگهی شما در سامانه روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.

هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی چقدر است؟

هزینه ثبت آگهی در روزنامه رسمی به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه به طور معمول با توجه به تعداد کلمات به کار رفته و تعداد کادرهایی که در روزنامه استفاده شده است و میزان بخش‌های اشغال شده محاسبه می‌شود. پس از اینکه اطلاعات خود را در سامانه وارد کنید، به طور آنلاین هزینه ثبت آگهی به شما گفته می‌شود.

راهنمای پرداخت هزینه آگهی

پس از انجام مراحل ثبت آگهی خود در ادارات ثبت برای پرداخت هزینه حق‌الدرج آگهی به پورتال روزنامه رسمی کشور مراجعه نمائید.
• در صورت ثبت نام با نام کاربری و کلمه عبور وارد صفحه شخصی خود شوید، در غیر این صورت نسبت به ثبت نام اقدام نمائید.
۱ـ بر روی لینک پرداخت هزینه آگهی کلیک نمایید.
۲ـ برای انتخاب صحیح آگهی مربوط به خود، شماره مکانیزه آگهی که یک کد هجده رقمی است و توسط ادارات ثبت صادر شده، وارد نمایید تا سیستم، آگهی مربوط به شما را نمایش دهد.
۳ـ سپس متن آگهی را به دقت مطالعه نموده و از صحت آن اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام به پرداخت نمایید.
همچنین سایر فیلدهای مربوط به ارسال نسخه کاغذی شامل آدرس و کدپستی و ... را بررسی نموده و در صورت نیاز آدرس ارسال را تغییر دهید.
۴ـ با انتخاب گزینه " پرداخت هزینه " هزینه حق الدرج آگهی خود را پرداخت نمایید. در این مرحله دو گزینه برای انتخاب دارید. در صورتی که قبلا حساب کاربری خود را شارژ نموده‌اید، می‌توانید از گزینه "پرداخت با استفاده از حساب سایت" جهت صرفه جویی در وقت استفاده کنید. در غیر این صورت گزینه "پرداخت آنلاین" را انتخاب کنید.
۵ـ کد رهگیری روزنامه رسمی را که از طریق سیستم اعلام می‌شود، جهت پیگیری و دریافت آگهی خود حفظ نمایید.
برای اطمینان از صحت روند پرداخت آگهی خود به قسمت "آگهی های ارسال شده / پیگیری آگهی" در صفحه شخصی خود مراجعه نمایید. پس از طی مراحل فوق و دریافت کد رهگیری، آگهی شما از "وضعیت دریافت شده از ثبت" به وضعیت آماده ارسال به چاپ" تغییر خواهد داد.

آسان‌ثبت چه کمکی به من می‌کند ؟

از آگهی‌های روزنامه رسمی پرداخت نشده شرکت خود مطع شوید.
از تعداد آگهی‌های پرداخت نشده جهت چاپ در روزنامه رسمی مطلع شوید.
بدون نیاز به عملیات طولانی ثبت نام و احراز هویت در وبسایت روزنامه رسمی، آگهی‌های روزنامه رسمی خود را پرداخت نمایید.
با یکبار ورود اطلاعات می‌توانید اقدام به پرداخت هر تعداد آگهی روزنامه رسمی کنید.
به راحتی می‌توانید با استفاده از این سامانه به پیگیری چاپ آگهی خود در روزنامه رسمی بپردازید.
اقدام به دریافت نسخه PDF روزنامه (نسخه الکترونیکی امضا شده‌ی روزنامه رسمی) کنید.
لینک دانلود نسخه الکترونیکی (پی دی اف امضا شده) روزنامه رسمی را به محض چاپ از طریق پیامک دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای استفاده از سامانه روزنامه رسمی آسان‌ثبت

به جهت استفاده از سامانه آنلاین آسان ثبت داشتن مدارک زیر به صورت آماده الزامی است:
شناسه ملی شرکت
تلفن همراه
تایید آدرس اعلام شده در سایت جهت ارسال روزنامه بعد از چاپ

برخی از وظایف و اختیارات روزنامه رسمی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

🖎 چاپ و نشر برخی آگهی‌های قانونی قضایی همچون آگهی‌های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ‌ ها و علائم تجاری
🖎 درج تشکیل یا انحلال هر نوع شرکت که طبق قوانین موضوعه در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده باشد .
🖎 انتشار اعلان لازم به دارنده مجهول سند تجاری برابر مواد ۳۲۴ و ۳۲۷ قانون تجارت.
🖎 انتشار خلاصه نامه شرکت خارجی یا شعبه آن پس از ثبت وفق ماده ۲۰ نظامنامه اجراء قانون ثبت شرکت‌ها مصوب ۲/۳/۱۳۱۰
🖎 انتشار مفاد حکم قطعی راجع به اعتراض به علامت ثبت شده وفق تبصره ماده ۱۱ قانون فعالیت احزاب و جمعیت‌ها و …مصوب ۱/۴/۱۳۱۰
🖎 انتشار آگهی دعوت هیئت بستانکاران موضوع ماده ۲۵ قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی مصوب ۲۴/۴/۱۳۲۸
🖎 انتشار خلاصه نامه شرکت وفق ماده ۶ نظامنامه قانون تجارت مصوب سال ۱۳۱۱ وزارت دادگستری

استعلام برند از طریق روزنامه رسمی

برای استعلام برندهای ثبت شده نیز به سایت روزنامه رسمی مراجعه کنید و گزینه آگهی‌های قانونی را انتخاب و در صفحه جدید نوع آگهی را ثبت علامت انتخاب نمایید. در صفحه باز شده نام علامت تجاری مورد نظر را جستجو نموده و درصورتی که نام انتخابی دیده شود، باید از ثبت دوباره آن صرف نظر نموده و از اتلاف هزینه و زمان جلوگیری به عمل آورید.

انواع وضعیت آگهی در سایت روزنامه رسمی

برای آگاهی از وضعیت آگهی خود بعد از پرداخت هزینه آن می‌توانید به قسمت آگهی‌های ارسال شده مراجعه نموده و از آخرین وضعیت ثبت آگهی خود با خبر باشید.
وضعیت آگهی ثبت شده می‌تواند به صورت یکی از موارد زیر نمایان شود:
● دریافت شده از ثبت: در این حالت تراکنش آنلاین شما موفق آمیز نبوده و شما می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی خود از نو اقدام به پرداخت هزینه حق الدرج داشته باشید.
● آماده ارسال به چاپ : اگر با این چنین فیلدی مواجه شدید بدانید که پرداخت آنلاین شما موفق آمیز بوده است و آگهی برای چاپ ارسال گردیده است.
● در حال انتشار امضا نشده: به معنای این است که آگهی در حال انتشار است ولی هنوز مورد امضا واقع نشده است.
● انتشار یافته امضا نشده: به معنای این است که آگهی انتشار یافته و بر روی سایت مورد نظر واقع گشته است ولی هنوز امضا نشده است.
● انتشار یافته و امضا شده: آخرین وضعیت موجود می‌باشد و آگهی شما با موفقیت انجام شده است و شما می‌توانید نمونه و نسخه‌ای از آن را دانلود کنید.
شما می‌توانید بعد از مشاهده آخرین وضعیت ثبت آگهی، فایل پی دی اف مربوطه را دانلود کرده و در سیستم خود ذخیره نمایید. ارزش این فایل معادل ارزش کاغذی آن می‌باشد و شما می‌توانید امضا تاییدیه روزنامه رسمی را نیز در این فایل مشاهده کنید.)

طریقه ثبت آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور چگونه است؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مراحل ثبت آگهی در روزنامه رسمی را نام ببریم به ترتیب زیر می‌باشد:
۱- مراجعه به پورتال روزنامه رسمی کشور
۲- ورود به قسمت ثبت نام کاربر جدید و وارد کردن شماره موبایل برای دریافت پیامک
۳- وارد کردن آدرس و کدپستی برای دریافت نسخه کاغذی روزنامه
۴- ورود به صفحه شخصی من و انتخاب روی قسمت هزینه آگهی و پرداخت هزینه
۵- دریافت شماره پیگیری برای پیگیری مراحل ثبت آگهی خود)

روزنامه رسمی جمهوری اسلامی یک نهاد وابسته به قوه‌ی قضائیه است و علاوه بر انتشار اخبار مرتبط با قوه‌ی قضائیه و مصوبات مجلس، چاپ آگهیِ هرگونه ثبت شرکت و ثبت برند و تغییراتی در شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرتجاری را بر عهده دارد و در این خصوص سند معتبری تلقی می‌گردد.
بله. در قانون ایران، ثبت و هرگونه تغییراتی در اساسنامه شرکت علاوه بر روزنامه کثیرالانتشار، نیاز به چاپ آگهی در روزنامه رسمی دارد.
خیر! با استفاده از سامانه‌ی روزنامه رسمیِ آسان‌ثبت، نیازی به ثبت نام مجدد در روزنامه رسمی نخواهید داشت.
هزینه چاپ آگهی به تعداد خطوط آگهی وابسته است.
به طور مثال هزینه آگهی روزنامه رسمی با تعداد خطوط متوسط، ۱۲۰ هزار تومان است. هزینه آگهی‌های طولانی‌تر حتی ممکن است به ۶۰۰ هزار تومان هم برسد.
هزینه چاپ آگهی براساس نوع آگهی و متن و تعداد کارکتر محاسبه و اعلام خواهد شد.
بله! در تمامی مراحل چاپ و توزیع روزنامه، وضعیت آگهی برای شما ارسال خواهد شد.
بله! در تمامی مراحل چاپ و توزیع روزنامه، وضعیت آگهی برای شما ارسال خواهد شد.
منظور از تاییدیه در واقع همان آگهی ثبتی شماست که در روزنامه رسمی به چاپ رسیده و در دو قالب نسخه الکترونیکی (پی‌دی‌اف امضا شده) و نسخه کاغذی ارائه می‌شود.
با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت را‌ه‌اندازی خواهد شد می‌توانید در اطلاعات تمامی آگهی‌های روزنامه رسمی کشور به جستجو بپردازید.
آگهی چاپ شده در روزنامه رسمی را از دو طریق می‌توان دریافت کرد:
• نسخه الکترونیک یا PDF امضا شده روزنامه رسمی
• نسخه‌ی کاغذی روزنامه رسمی
در حال حاضر نسخه‌ی الکترونیکی یا PDF امضا‌ شده‌ی روزنامه رسمی از اعتبار کاملی برخوردار است و می‌تواند به جای نسخه‌ی کاغذی آن مورد استفاده قرار گیرد. برای دریافت نسخه‌ی کاغذی و PDF روزنامه رسمی می‌توانید از همین سامانه استفاده کنید.
بله! با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت راه‌اندازی خواهد شد می‌توانید به آرشیو روزنامه رسمی شرکت‌ها دسترسی داشته باشید.
بله! با استفاده از سامانه "بانک اطلاعات روزنامه رسمی" که به زودی در آسان‌ثبت راه‌اندازی خواهد شد می‌توانید به استعلام اطلاعات شرکتها در روزنامه رسمی بپردازید.
اعضای هیات مدیره
آخرین مدیرعامل
دارندگان حق امضا
آخرین نشانی شرکت
موضوع فعالیت شرکت و بسیاری دیگر از اطلاعات شرکتها
اطلاعات کاملی از برند‌ّها، طرح‌های صنعتی و اختراعات ثبت شده در ایران

ثبت نظرات و انتقادات

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
متن نظر