ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در خرم‌آباد و دیگر شهرهای استان لرستان

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در خرم‌آباد و دیگر شهرهای استان لرستان

استان لرستان در غرب ایران واقع است و بیشتر مناطق آن را کوه‌های زاگرس پوشانده‌اند. آب‌وهوای آن بسیار متنوع است و در برخی مناطق مثل خرم‌آباد معتدل و در مناطق دیگری مثل الیگودرز بسیار سرد است. دیدنی‌های طبیعی گسترده و آثار باستانی متعدد هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر ایران به این استان زیبا می‌کشاند. ثبت غار کلماکره و مسجد سلطانی بروجرد در فهرست آثار ملی و قرار گرفتن اشتران‌کوه و دریاچه گهر در منطقه حفاظت‌شده نیز موقعیت این استان را در جذب توریست بسیار تقویت کرده است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان در حوزه گردشگری افزایش پیدا کند.

این استان به یازده شهرستان تقسیم شده است. شهرستان خرم‌آباد با بیش از پانصد هزار نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین آنها است. بروجرد، دورود، ازنا، چگنی، دلفان، رومشکان، پل‌دختر، سلسله، الیگودرز و کوهدشت دیگر شهرستان‌های این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان لرستان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در خرم‌آباد با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که وجود منابع فراوان آب نقش مؤثری در آبادانی و رونق فعالیت‌های گوناگون تجاری در این منطقه داشته است. همچنین کشاورزی و دامپروری بخش مهمی از درآمد اقتصادی لرستان را تشکیل می‌دهد که روستاییان و عشایر نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند.

شهر خرم‌آباد مرکز استان و جزو مهم‌ترین مناطق تاریخی ایران است. اقلیم این شهر معتدل و پربارش محسوب می‌شود. از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی خرم‌آباد می‌توان به قلعۀ فلک‌الافلاک و پل شکسته اشاره کرد که هر دو از شاهکارهای معماری دوره ساسانیان هستند. صنایع‌دستی منطقه مثل فرش، ورشو، نمد و گیوه در سراسر دنیا مشهور هستند. ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان با موضوع صادرات و واردات نیز در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. همچنین فرودگاه بین‌المللی خرم‌آباد به بازرگانان امکان می‌دهد به راحتی به این شهر سفر کنند و به تجارت بپردازند.

 

ورود به سامانه آنلاین ثبت شرکت

 

قوانین ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان لرستان یا شهر خرم‌آباد را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت خرم‌آباد و لرستان تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

انواع شرکت تجاری در خرم‌آباد و لرستان

ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان همانند دیگر نقاط کشور است. در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی (عام و خاص)، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به زمینه فعالیت شما و برنامه کاری آینده‌تان بستگی دارد. شما طبق قانون می‌توانید هر نوع شرکتی را در هر شهری که مایلید تاسیس کنید. بر اساس تازه‌ترین آمار ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان، شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص بیشترین تعداد را در سال‌های اخیر داشته‌اند. بنابراین در این مقاله به طور مشخص به تاسیس این دو نوع شرکت در استان لرستان و شهر خرم‌آباد می‌پردازیم.

 

راهنمای ویدیویی ثبت شرکت سهامی خاص

راهنمای تصویری ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

مدارک ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد و لرستان

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان لرستان)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۸. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط در شهر خرم‌آباد یا استان لرستان (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد و لرستان

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان لرستان

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۸. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی در استان لرستان یا شهر خرم‌آباد (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در لرستان

مسیر ثبت شرکت در استان لرستان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در خرم‌آباد و لرستان با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

راهنمای انتخاب اسم و نام برای شرکت

 

هزینه ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان همانند دیگر شهرهای کشور است. عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند. پاکت مخصوص پست، هزینه ابطال تمبر سرمایه و چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز در سراسر کشور قیمتی ثابت دارند. کمترین هزینه ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان با در نظر گرفتن حداقل اعضا و حداقل سرمایه برای انواع شرکت‌های تجاری به شرح زیر است:

کل هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد و لرستان در سال ۱۴۰۰: ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال)

مجموع هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد و لرستان در سال ۱۴۰۰: ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت سهامی عام در لرستان و خرم‌آباد در سال جدید: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت تضامنی در استان لرستان در سال ۱۴۰۰: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه‌های ثبت شرکت نسبی در خرم‌آباد و لرستان در سال ۱۴۰۰: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه ثبت یک شرکت مختلط سهامی در شهر خرم‌آباد: ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان (هجده میلیون ریال)

هزینه تاسیس شرکت مختلط غیر سهامی در سال ۱۴۰۰: ۱.۶۰۰.۰۰۰ تومان (شانزده میلیون ریال)

هزینه تشکیل تعاونی تولید و مصرف در خرم‌آباد و لرستان در سال جاری: ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان (بیست میلیون ریال)

 

لیست تعرفه و هزینه ثبت شرکت

 

مدت زمان تاسیس شرکت در خرم‌آباد و لرستان

ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در خرم‌آباد و لرستان باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در لرستان و خرم‌آباد پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان ندارد.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در خرم‌آباد

اداره ثبت شرکت‌های خرم‌آباد در خیابان شصت‌متری، بلوار شهید فرشاد شفیع‌پور، خیابان بیست‌وچهار متری شهید چمران، خیابان شهید جهان‌آرا واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۲۴۴۴۸۳- ۰۶۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود. محله‌های گل‌دشت، دره‌گرم، پشت بازار، درب باباطاهر، درب دلاکان، ماسور، سبزه‌میدان، چهارراه بانک، شمشیرآباد، شهدا، چهارراه فرهنگ، بلوار مدیریت و خیابان مطهری از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در استان لرستان نیز عمدتاً در این نواحی هستند. گفتنی است که در سامانه آسان‌ثبت، تمامی فرایند تاسیس شرکت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.

 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 

✅ پرسش‌های پرتکرار درباره ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان ✅  

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در خرم‌آباد و لرستان چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

قوانین ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان کدام موارد هستند؟

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در خرم‌آباد و لرستان به چه ترتیب است؟

مسیر ثبت شرکت در استان لرستان و شهر خرم‌آباد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان لرستان چگونه است؟

نحوه ثبت شرکت در استان لرستان همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان چقدر است؟

مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در خرم‌آباد و لرستان در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در خرم‌آباد و لرستان چقدر طول می‌کشد؟

ثبت قانونی شرکت در خرم‌آباد و لرستان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در خرم‌آباد و لرستان امکان‌پذیر است؟

بله، تمام فرایند ثبت شرکت در لرستان و خرم‌آباد به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان لرستان چقدر است؟

ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در بروجرد چیست؟

روال ثبت شرکت در سراسر استان لرستان یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در بروجرد کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در خرم‌آباد و لرستان چیست؟

تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خرم‌آباد و لرستان چیست؟

دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان لرستان؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان لرستان به چه ترتیب است؟

شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان لرستان یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در خرم‌آباد و لرستان به چه صورت انجام می‌گیرد؟

هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در خرم‌آباد و لرستان با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در خرم‌آباد و لرستان کجاست؟

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری خرم‌آباد در خیابان شصت‌متری، بلوار شهید فرشاد شفیع‌پور، خیابان بیست‌وچهار متری شهید چمران، خیابان شهید جهان‌آرا واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۲۴۴۴۸۳- ۰۶۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

✅ شرایط ثبت شرکت در محله گل‌دشت خرم‌آباد چگونه است؟

تاسیس شرکت در محله گل‌دشت خرم‌آباد همانند دیگر مناطق این شهر است. کافی است نوع شرکت خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را فراهم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *