مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «کیش»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در کیش| مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Registration in Kish

کیش یکی از جزایر خلیج فارس در جنوب ایران است. این جزیره در تقسیم‌بندی‌های کشوری جزو شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان محسوب می‌شود. امکانات گسترده رفاهی و تفریحی موجب شده است که گردشگران زیادی هر ساله از آن بازدید کنند. ثبت شرکت در کیش با موضوع توریسم بسیار متداول و رایج است. از سوی دیگر، موقعیت خاص جغرافیایی این جزیره در مجاورت با کشورهای امارات متحده عربی، بحرین و عربستان سبب شده است که تجارت بین‌المللی رونق فراوانی در آن داشته باشد. تبدیل کیش به منطقه آزاد تجاری و صنعتی نیز نقشی بسیار مهم در این روند داشته است. رشد واردات و صادرات در سال‌های اخیر تقاضای بسیار زیادی برای ثبت شرکت در کیش در حوزه بازرگانی به وجود آورده است. در این مقاله، روند قانونی ثبت شرکت در جزیره کیش را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

مزایای ثبت شرکت در کیش

ثبت شرکت در جزیره کیش مطابق با ضوابط مناطق آزاد انجام می‌گیرد. بر این اساس، مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در کیش عبارت‌اند از:

 • معافیت مالیاتی بیست‌ساله برای هر نوع فعالیت اقتصادی در کیش
 • صدور و ارسال محصولات به داخل کشور بر اساس قانون ارزش افزوده
 • ورود مواد اولیه، قطعات و ماشین‌آلات مورد نیاز کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندرگاهی
 • تضمین و حمایت قانونی از سرمایه‌گذاری خارجی در جزیره کیش
 • امکان ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه و کشورهای همسایه ایران
 • تشریفات ساده برای ثبت شرکت‌های تجاری و موسسات غیرتجاری
 • بندرگاه با قابلیت پهلوگیری شناورها با ظرفیت دَه هزار تن
 • دستیابی آسان، سریع و ارزان به بازارهای منطقه‌ای و جهانی از طریق منطقه آزاد دبی
 • وجود مراکز تجاری متعدد و مجهز و نیز شبکه‌های توزیع منسجم در جزیره کیش
 • امکان مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی بدون محدودیت در نسبت مشارکت و امکان ۱۰۰% مالکیت خارجی
 • عدم محدودیت انتقال ارز به دیگر مناطق آزاد تجاری ایران
 • آزادی انتقال ارز به خارج بدون هیچ‌گونه محدودیتی
 • امکان ورود اتباع خارجی به کیش بدون اخذ روادید
 • فروش و اجاره زمین به ایرانیان و اجاره طویل‌المدت زمین به خارجیان
 • دسترسی به نیروی انسانی ارزان از ملیت‌های مختلف
 • خدمات گسترده و انعطاف‌پذیر بانکی و پولی توسط بانک‌های خصوصی و دولتی داخلی و بانک‌های خصوصی خارجی
 • ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای توسط نهادهای دولتی و خصوصی
 • وجود شرایط و مقررات مناسب مصرف انرژی برای شرکت‌های ثبت‌شده در کیش
 • فعالیت بین‌المللی بورس اوراق بهادار و بورس نفت و محصولات پتروشیمی
 • مقررات آسان برای ورود کالاهای مجاز از طریق جزیره کیش به ایران
 • وجود مراکز علمی و دانشگاهی متعدد و معتبر

قوانین ثبت شرکت در جزیره کیش

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در کیش است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در جزیره کیش را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در کیش تفاوتی با دیگر جزایر کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در کیش

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت در منطقه آزاد کیش دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در جزیره کیش را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در کیش بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در کیش

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی جزیره کیش)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کیش

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در جزیره کیش

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس موسسه‌ی تجاری در جزیره کیش

مسیر ثبت شرکت در کیش دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در جزیره کیش دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت‌های تجاری است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در منطقه آزاد تجاری کیش با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

هزینه‌های ثبت شرکت در کیش

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در کیش

ثبت شرکت در کیش حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در مناطق آزاد تجاری باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در جزیره کیش پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در کیش ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در کیش

تمامی فرایند ثبت شرکت در کیش به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در کیش از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در کیش کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌های کیش

اداره ثبت شرکت‌های کیش در خیابان لوپ دیدار، برج صدف، طبقۀ سوم، واحد ۳۰۲ واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۴۴۴۵۳۲۸۰- ۰۷۶ و ۴۴۴۵۳۲۸۱- ۰۷۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. شهرک‌های صدف و سفین از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در منطقه آزاد تجاری کیش هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در کیش نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند. 

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در کیش

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در کیش چه تفاوتی با دیگر جزیره‌های ایران دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در کیش تفاوتی با دیگر جزایر کشور ندارد. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در جزیره کیش کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورت‌جلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در کیش به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در جزیره کیش دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در منطقه آزاد کیش چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در جزیره کیش همانند دیگر مناطق آزاد تجاری کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن را آماده نمایید.

✅ هزینه ثبت شرکت در کیش چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در کیش در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در کیش چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در کیش حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در کیش امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند تاسیس شرکت در موسسه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در کیش چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه مدیران، سهامداران و بازرسان؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کیش چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در جزیره کیش؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ ثبت تغییرات شرکت در کیش به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در کیش با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در کیش کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌های منطقه آزاد کیش در خیابان لوپ دیدار، برج صدف، طبقۀ سوم، واحد ۳۰۲ واقع شده است. شماره تلفن‌های آن نیز ۴۴۴۵۳۲۸۰- ۰۷۶ و ۴۴۴۵۳۲۸۱- ۰۷۶ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *