مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «زاهدان»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در زاهدان و دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان|مدارک، مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز- Company Regiatration in Zahedan

استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران واقع است و با کشورهای پاکستان و افغانستان مرز مشترک دارد. این استان همچنین حدود سیصد کیلومتر مرز آبی با دریای عمان دارد. آب‌وهوای این منطقه بیابانی و خشک است. ایرانشهر جزو گرم‌ترین مناطق و زاهدان جزو سردترین مناطق آن است. جاذبه‌های طبیعی گوناگون و آثار تاریخی متعدد هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر ایران به این استان پهناور می‌کشاند. ثبت محوطۀ باستانی شهر سوخته در فهرست میراث جهانی یونسکو و ثبت تالاب هامون به عنوان یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره موقعیت این استان را در جذب توریست بسیار تقویت کرده است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان در حوزه گردشگری بسیار افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، کشاورزی نیز بخش مهمی از درآمد سیستان و بلوچستان را تشکیل می‌دهد که میوه‌های گرمسیری و استوایی مهم‌ترین آنها هستند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان به بیست و چهار شهرستان تقسیم شده است. شهرستان زاهدان با نزدیک به هفتصد هزار نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین آنها است. زابل، خاش، ایرانشهر، سراوان، چابهار، نیکشهر، راسک، کنارک، نیمروز، هامون، زهک، دلگان، هیرمند، مهرستان، سیب و سوران، میرجاوه، قصرقند، فنوج، بمپور، دشتیاری، تفتان، گلشن و سرباز دیگر شهرستان‌های این استان هستند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در زاهدان با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است و نقش مؤثری در رونق فعالیت‌های تجاری در این منطقه داشته است.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر زاهدان

شهر زاهدان مرکز استان و جزو مناطق مهم ایران در زمینه بازرگانی است. اقلیم این شهر گرم و خشک محسوب می‌شود. کوه‌های اشتران، انجیردان، جیکو، پیرخان و ملک‌سیاه دور تا دور این شهر را احاطه کرده‌اند. صنایع‌دستی منطقه مثل سوزن‌دوزی در سراسر دنیا مشهور هستند. ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان با موضوع صادرات و واردات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. فرودگاه بین‌المللی زاهدان در تمام ایام سال به بازرگانان و تاجران امکان می‌دهد به راحتی به این شهر سفر کنند و به فعالیت بپردازند. این ناحیه در حال حاضر جزو مناطق در حال توسعه کشور محسوب می‌شود، اما از ظرفیت بسیار زیادی برای پیشرفت برخوردار است.

 

قوانین ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان سیستان و بلوچستان یا شهر زاهدان را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت زاهدان و سیستان و بلوچستان تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در زاهدان و سیستان و بلوچستان بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان 

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان سیستان و بلوچستان)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۸. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط در شهر زاهدان یا استان سیستان و بلوچستان (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زاهدان

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۸. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی در استان سیستان و بلوچستان یا شهر زاهدان (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در سیستان و بلوچستان

مسیر ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

هزینه ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان

ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در سیستان و بلوچستان و زاهدان پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در زاهدان

تمامی فرایند ثبت شرکت در زاهدان به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در زاهدان از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در زاهدان کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در زاهدان

اداره ثبت شرکت‌های زاهدان در خیابان دانشگاه، نرسیده به پل هوایی شهدای وحدت واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۴۴۷۴۷۱- ۰۵۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود. خیابان‌های بزرگمهر، معلم و مطهری از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان نیز عمدتاً در این نواحی هستند.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود


پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در زاهدان

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورتجلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در زاهدان و سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در سیستان و بلوچستان و زاهدان به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان سیستان و بلوچستان چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در چابهار چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان سیستان و بلوچستان یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در چابهار کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در زاهدان و سیستان و بلوچستان چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در زاهدان و سیستان و بلوچستان چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان سیستان و بلوچستان؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در زاهدان و سیستان و بلوچستان با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در زاهدان و سیستان و بلوچستان کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری زاهدان در خیابان دانشگاه، نرسیده به پل هوایی شهدای وحدت واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۴۴۷۴۷۱- ۰۵۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.