مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «یاسوج»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در یاسوج و دیگر شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد|مدارک، مراحل و هزینه مورد نیاز- Company Registratiom in Yasooj

استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران واقع است. جاذبه‌های طبیعی متعدد و متنوع هر ساله بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر ایران به این استان تماشایی می‌آورد. باغ چشمه بلقیس و شهر سی‌سخت مقصد بسیاری از این مسافران است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری بسیار متداول باشد. از سوی دیگر، کشاورزی و دامپروری بیشترین درآمد اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد را تشکیل می‌دهد. البته نباید از صنایع نفت و گاز نیز غافل شد که عمدتاً در شهر دوگنبدان متمرکز هستند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان به نُه شهرستان تقسیم شده است. شهرستان‌هایبویراحمد، گچساران، کهگیلویه، بهمئی، دنا، باشت، چرام، لنده و مارگون طبق جدیدترین تقسیمات کشوری در حوزه این استان قرار می‌گیرند. گفتنی است که نحوه ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در یاسوج با دیگر شهرها برابر است. باید اشاره کرد که تولید انواع دمنوش و گیاهان دارویی نقش مؤثری در رونق فعالیت‌های تجاری در این منطقه دارند.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر یاسوج

شهر یاسوج مرکز استان و جزو مناطق پُرآب ایران است. اقلیم این شهر سردسیر است و بارش فراوان برف در ارتفاعات در تمام سال منابع آب مورد نیاز مردم منطقه را فراهم می‌آورد. آبشار یاسوج، تنگه تامرادی و پیست اسکی کاکان از مناطق توریستی نزدیک به این شهر هستند. بیشتر صنایع‌دستی استان مثل جاجیم و گبه و محصولاتی طبیعی مثل عسل و دمنوش‌های گیاهی در بازار یاسوج به فروش می‌رسند. گفتنی است که ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد با موضوع صادرات و واردات در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

 

قوانین ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در استان کهگیلویه و بویراحمد یا شهر یاسوج را دارید باید شرکتی در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در یاسوج بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان

۶. کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان کهگیلویه و بویراحمد)

۷. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۸. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط در شهر یاسوج یا استان کهگیلویه و بویراحمد (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی

۷. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۸. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی در استان کهگیلویه و بویراحمد یا شهر یاسوج (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در کهگیلویه و بویراحمد

مسیر ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد

ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد باید به ترتیب طی شود. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در یاسوج

تمامی فرایند ثبت شرکت در یاسوج به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در یاسوج از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در یاسوج کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌ها در یاسوج

اداره ثبت شرکت‌های یاسوج در خیابان مصلی واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۲۳۲۶۳۸- ۰۷۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود. محله‌های سالم‌آباد، شرف‌آباد، ارم، میدان شهدا (فلکه ساعت)، میدان هفتم تیر، میدان امام حسین (استانداری)، بلوار جانباز و شهرک جهاد از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز عمدتاً در این نواحی هستند.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


 پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در یاسوج

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد تفاوتی با دیگر شهرها و استان‌های کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورتجلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند ثبت شرکت در کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. برای این منظور به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه نمایید.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در گچساران چیست؟

✔️ روال ثبت شرکت در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد یکسان و همانند دیگر نقاط کشور است. برای ثبت شرکت در گچساران کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن نوع شرکت را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه برابر اصل شده همه مدیران و سهامداران و بازرسان؛ کپی برابر اصل کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران شرکت؛ آگهی روزنامه رسمی برای افراد حقوقی؛ تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ تاسیس شرکت در شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به چه ترتیب است؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد یکسان است. برای این منظور فقط کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را آماده کنید.

✅ ثبت تغییرات شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد کجاست؟

✔️ اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری یاسوج در خیابان مصلی واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۲۳۲۶۳۸- ۰۷۴ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

✅ شرایط ثبت شرکت در محله سالم‌آباد یاسوج چگونه است؟

✔️ تاسیس شرکت در محله سالم‌آباد یاسوج همانند دیگر مناطق این شهر است. کافی است نوع شرکت خود را انتخاب کنید و مدارک مورد نیاز برای ثبت آن را فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.