مفقودی کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت (اخذ المثنی)

مفقودی گم شدن کارت پایان خدمت معافیت سربازی آسان ثبت اخذ المثنی ltr,nd 'l ank ;hvj luhtdj svfhcd mhdhk onlj

کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت یکی از مهم‌ترین مدارک شناسایی آقایان در ایران است. بنابراین در صورت گم شدن کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت فوراً باید برای دریافت المثنی اقدام کرد. گام نخست برای گرفتن کارت المثنی، اعلام مفقودی کارت پایان خدمت است. سپس با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ باید مراحل قانونی آن را طی نمایید. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می‌پردازیم که پس از گم شدن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی باید انجام دهید. همچنین چگونگی انتشار آگهی مفقودی را توضیح می‌دهیم.

 

گم شدن کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت

پس از گم شدن کارت معافیت یا پایان خدمت بهتر است پیش از هر اقدامی به جست‌وجوی آنلاین مدرک خود بپردازید تا از پیدا شدن احتمالی آن باخبر شوید. بنابراین پیش از چاپ آگهی مفقودی کارت معافیت و کارت پایان خدمت حتماً از این موضوع اطمینان پیدا کنید. در مورد مدارک مفقودی مثل گواهینامه و شناسنامه این جست‌وجو از طریق سامانۀ پُست‌یافته یا ثبت‌احوال انجام می‌گیرد. اما در مورد مفقود شدن کارت پایان خدمت این‌طور نیست. شما باید سریعاً به وب‌سایت «پلیس+۱۰» مراجعه کنید و در قسمت خدمات الکترونیک با وارد کردن مشخصات خواسته‌شده، از پیدا شدن یا نشدن کارت معافیت گم‌شده یا کارت پایان خدمت مفقودی خود اطمینان حاصل کنید. پس از آن، در صورت پیدا نشدن کارت مفقودی، باید برای گرفتن المثنی و یا دریافت مجدد کارت پایان خدمت اقدام نمایید.

 

»»» پلمپ دفاتر

 

آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت

طبق قوانین جدید، برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی، باید گواهی درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت خود را ارائه دهید. البته ارائۀ قسمت بریده‌شدۀ آگهی مفقودی کارت معافیت یا کارت پایان خدمت در روزنامه‌های کثیرالانتشار نیز مورد قبول است. در این قسمت، توضیح جامعی دربارۀ شیوۀ ثبت آگهی مفقودی و همین‌طور درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت می‌آوریم و در قسمت‌های بعد به مدارک دیگری می‌پردازیم که برای دریافت مجدد کارت پایان خدمت به آن نیاز دارید.

چاپ آگهی مفقودی کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار باید در دو نوبت و به فاصله یک ماه انجام شود. انتشار آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار نیز به همین ترتیب است. اعلام رسمی گم شدن کارت معافیت و کارت پایان خدمت، شما را از تبعات قانونی سوءاستفاده‌هایی که ممکن است از آنها انجام بگیرد دور نگه خواهد داشت. شما در متن آگهی مفقودی کارت پایان خدمت بر عدم اعتبار آن تأکید خواهید کرد. البته اگر درخواست صدور مجدد کارتی معیوب را دارید که لاشۀ آن موجود است، درج آگهی گم شدن کارت پایان خدمت یا معافیت لزومی نخواهد داشت.

 

نحوه گرفتن کارت المثنی پایان خدمت و کارت المثنی معافیت سربازی

پس از درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت یا معافیت در روزنامه کثیرالانتشار،‌ شما باید بعد از گذشت چهار ماه از تاریخ مفقود شدن کارت پایان خدمت سربازی و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز شامل گواهی یا بریده آگهی چاپ‌شده به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس به‌علاوۀ دَه) مراجعه کنید و مراحل اداری آن را طی نمایید. مشمولین خارج از کشور برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی باید به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود مراجعه نمایند و ‌مدارک لازم را تحویل دهند و فرم‌های لازم را پر کنند. پس از صادر شدن مجدد کارت پایان خدمت، متقاضی باید آن را به صورت حضوری از محل سفارت دریافت کند.

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت المثنی معافیت سربازی و کارت المثنی پایان خدمت

 

۱. گواهی درج آگهی مفقودی کارت پایان خدمت یا آگهی مفقودی کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار، در دو نوبت و به فاصلۀ یک ماه.

۲. تکمیل برگۀ درخواست صدور کارت پایان خدمت یا برگۀ شمارۀ یک به دست متقاضی

۳. اصل و کپی کارت ملی

۴. اصل شناسنامه به همراه کپی از صفحۀ اول و صفحۀ توضیحات

۵. عکس ۲×۳ تمام‌رخ متقاضی با زمینۀ سفید و پشت‌نویسی‌شده

۶. ارائۀ برگۀ شمارۀ دو یا برگ تعهد که به تأیید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد

۷. لاشۀ کارت معیوب در صورت موجود بودن

۸. پرداخت هزینه‌های صدور مجدد کارت معافیت سربازی یا کارت پایان خدمت

 

هزینه گرفتن کارت المثنی معافیت سربازی و کارت المثنی پایان خدمت

برای دریافت کارت پایان خدمت سربازی المثنی باید هزینه‌های زیر را به حساب‌هایی که مشخص شده‌اند واریز کنید و فیش آنها را با دیگر مدارک لازم به پلیس+۱۰ تحویل دهید.

 • مبلغ ۱۲۰٫۰۰۰ ریال (دوازده هزار تومان) به حساب شمارۀ ۲۱۷۱۱۵۹۰۱۷۰۰۵ بانک ملی، حساب‌های دولتی
 • مبلغ ۱۰٫۰۰۰ ریال (هزار تومان) به حساب شمارۀ ۲۱۷۱۱۵۹۰۱۴۰۰۰ بانک ملی، وزارت امور اقتصاد و دارایی
 • مبلغ ۸۰٫۰۰۰ ریال (هشت هزار تومان) به حساب شمارۀ ۰۱۰۶۳۷۴۴۷۹۰۰۳ بانک ملی، هزینۀ صدور کارت هوشمند

البته این مبالغ برای مشمولین داخل کشور است. هزینه گرفتن کارت المثنی معافیت و کارت المثنی پایان خدمت برای مشمولین خارج از کشور کمی متفاوت است و طبق دستورالعمل‌های سفارت ایران در آن کشور تعیین می‌شود.

 

زمان صدور کارت المثنی معافیت سربازی و کارت المثنی پایان خدمت

مدت زمان لازم برای صدور مجدد کارت‌های هوشمند پایان خدمت و معافیت سربازی بین سه تا هفت روز کاری است. کارت معافیت المثنی یا پایان خدمت المثنی به نشانی محل سکونت شما ارسال می‌شود. بنابراین با توجه به میزان درخواست‌ها و منطقۀ پستی شما این زمان اندکی متغیر است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پلیس+۱۰ از صدور کارت جدید خود مطلع شوید. همچنین پس از تحویل داده شدن آن به اداره پست می‌توانید با وارد کردن کد پیگیری از وضعیت آن مطلع شوید.

 

سامانه هوشمند آگهی مفقودی

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

 


«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت دانشجویی دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه

 


 

چکیده این مقاله

 

اولین اقدام بعد از گم شدن کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت چیست؟

گام نخست برای گرفتن کارت المثنی، انتشار آگهی مفقودی کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی است. سپس باید با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ مراحل قانونی آن را طی کرد.

نحوه انتشار آگهی مفقودی کارت معافیت سربازی و پایان خدمت چگونه است؟

چاپ آگهی مفقودی کارت پایان خدمت در روزنامه کثیرالانتشار باید در دو نوبت و به فاصله یک ماه انجام شود. انتشار آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار نیز به همین ترتیب است.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت المثنی پایان خدمت یا معافیت سربازی چیست؟

گواهی درج آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار، درخواست صدور کارت المثنی، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، عکس متقاضی، برگۀ تعهد با تأیید دفاتر اسناد رسمی، پرداخت هزینه‌های صدور مجدد کارت.

هزینه گرفتن کارت المثنی معافیت سربازی و کارت المثنی پایان خدمت چقدر است؟

هزینه صدور مجدد کارت هوشمند معافیت خدمت سربازی و پایان خدمت در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۱٫۰۰۰ تومان است.

صدور کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان لازم برای صدور مجدد کارت‌های هوشمند پایان خدمت بین سه تا هفت روز کاری است. برای اطلاع دقیق از این زمان باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه فرمایید.

41 دیدگاه برای “مفقودی کارت معافیت سربازی و کارت پایان خدمت (اخذ المثنی)

 1. مرتضی محبی گفته:

  من زندگیم به خاطر عدم پاسخگویی نهاد مربوطه نابود شد من در سال ۸۸ آگهی دادم رفتم کواهی محضری گرفتم استشهاد کلانتری محل گرفتم چوابی نرفتم بعد مدتی رفتم پلیس ۱۱۰ مدارک مذکور بردم گفتن اون مال چند سال پیشه الان بخشتامه جدید اومده رفتم دوباره عکس وفیش بانکی وکپی پایان خدمت و شناسنامه وغیره دادم یه برگه به من دادن گفتن برو یه ماه دیگه اما خبری نشد لطفا بگید گناه من چیه چکارکنم

  • آسان ثبت گفته:

   از این شرایطی که برای شما پیش آمد واقعا متاسفیم جناب محبی.
   متاسفانه در شرایط ما بسیاری از افراد به ناحق و بدون اینکه تقصیری داشته باشند درگیر کاغذبازی اداری و بوروکراسی میشن که بعضی از مواقع میتونه زندگی افراد رو تحت تاثیر قرار بده.

 2. محمود خرسندنیک گفته:

  باسلام وخسته نباشید پدر بنده در سالهای ۶۲ تا ۶۴ در زمان جنگ خدمت کرده و دو تا کارت داشته الان هردو کارت رو گم کرده اما کپی یکی از کارتها موجوده میخواستم بدونم میتونم درخواست کارت المثنی بده؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای خرسندنیک.
   با توجه به اینکه قوانین در این زمینه تغییر میکنه، بهتره به پلیس به علاوه ۱۰ مراجعه کنید

  • مهراد گفته:

   سلام پدر بنده در سال های ۶۱تا ۶۳ سرباز بودن دو تا کارت داشتند که گم شده. پارسال که برای گرفتن کارت المثنی رفتن پلیس +۱۰ کارش را ننداختند و تا این که پدرم مجبور شد همه جاهایی که خدمت کرده بره آخر هم در آخرین جایی که خدمت کردن آنجا کارش را انجام داد وگفتن برگرد شهرتون و دوباره پلیس+ ۱۰ برو از آنجا زنگ بزن تا با مسئولش صحبت کنم اینطوری تونست کارت المثنی بگیره تازه بعد از فرستادنش بهش گفتن تا سال قبل بهتون کارت میدادن از اول جواب درستی ندادن.

 3. عباس غلامی گفته:

  سلام خداقوت
  پدر بنده سال ۶۴تا ۶۵ در پیرانشهر خدمت کرده و الان فوت شده و خیلی وقت پیش مدارکاتش و کارت پایان خدمتش گم شده کپی هم از کارت پایان خدمتش نداریم چجوری باید اقدام کنیم
  لطفا راهنمایی کنین تشکر

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای غلامی
   بابت این غم بزرگ به شما تسلیت میگیم.
   متاسفانه اطلاع دقیق نداریم. پیشنهاد هم میدیم از نهاد مستقیم (نظام وظیفه) پیگیری بفرمایید.

 4. غلامعباس منجزی خواه گفته:

  با سلام
  بنده کارت های پایان خدمت و احتیاط خودم رو گم کردم و در تاریخ ۱۸/۸/۹۹ با کد رهگیری ۱۶۵۱۳ پلیس+۱۰ اقدام نمودم ولی تا الان نتیجه ای نگرفتم لطفا راهنمایی کنید.
  کد ملی ۱۹۷۱۹۱۰۷۸۳

 5. صادق گفته:

  سلام. وقت بخیر.
  ببخشید من شنیدم در کارت های پاران خدمت جدید درجه نظامی رو نمیزنند. این درسته؟
  ممنونم

 6. عباس جوهنی گفته:

  سلام‌ببخشید اون زردی که رو پایان خدمتمه گم‌شده راهنمایی کنین لطفا

 7. بهنام گفته:

  دوستان عزیز
  اینجا هیچکس جوابی بهتون نامیده
  یه متن کپی کردن گذاشتن
  معلوم نیس مال چه زمانیه اصلا
  آگهی تو روزنامه؟؟؟؟؟
  بعد چجوری تشخیص میدن چقد گذشته از زمان مفقودی؟
  شما هنوز گم نکردی بری بگی ۴ ماه پیش گم کردم
  در پاسخ هرسوالی میفرمایند:اطلاع نداریم به پلیس +۱۰ مراجعه کنید
  خب همین کمک بزرگیه
  نمیدونستیم پلیس +۱۰ چی هست
  خوردنیه؟
  تو جیب جا میشه؟
  مراجعه کردنیه؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام دوست عزیز
   متاسفیم که نتونستیم شما رو به خوبی راهنمایی کنیم. ولی لطفا در نظر داشته باشید که بعضی از سوال‌هایی که در اینجا مطرح میشه به این دلیل که در حوزه‌ی کاری ما نیست و یا از جنس سوال‌هاییه که فقط نهاد مربوطه حق پاسخ‌گویی داره بی‌جواب میمونه. در بعضی موارد دیگه هم قوانین مربوطه خیلی زودبه‌زود تغییر میکنه و تنها مرجعی که میشه از اون آخرین اطلاعات موثق و به روز رو استخراج کرد همون نهاد مربوطه است.
   با این وجود هم اگر سوالی هست که خارج از این‌ها باشه و با مطالب و سامانه‌های آنلاین ما هم مرتبط باشه حتما مطرح بفرمایید تا ما راهنمایی کنیم.

 8. گودرزی گفته:

  ببخشید برادر من کارت معافیت گم کرده و چون خارج از ایران هست از کشور امریکا اقدام کرده و مدارک را تکمیل و ارسال شده است ولی هنوز کارت معافیت صادر نشده ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   اگر همه‌ی انجام شده باشه و تنها منتظر صدور کارت هستید معافیت هستید، برای پیگیری میتونید از طریق وظیفه عمومی ناجا اقدام کنید.
   اگر هم فکر میکنید که در دست اداره پست هست که میتونید از طریق سایت این اداره برای پیگیری اقدام کنید.

 9. سجاد گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشید چیپست روی کارت من گم شده است چه اقدامی باید انجام بدم؟

 10. توماس گفته:

  بنده کارتم رو هشت سالی هست که گم کرده ام. سال ۹۲ برگه ای رو در پلیس +۱۰ به من دادند . به محل ترخیص مراجعه کردم .دوباره برم گردوندند که باید از حوزه نظام وظیفه شهرت نامه بیاری . حوزه شهرم اسم منو پیدا نکردند. من هم وقت نکردم دوباره به محل خدمت مراجعه کنم. حالا که یک مدرک دانشگاهی جدید گرفته و برای تسویه حساب اقدام کرده ام باز هم میگن برای اثبات خدمت بری از پیشخواتن تاییدیه بیاری . پیشخوان میگه چون زمان خدمتت سال ۸۳ مشخصات دستی وارد شده در سیستم وجود نداره باید بری کارت دیجیتالی خدمتت رو بگیری . دوباره همون فرم چندین سال پیش که تمام مشخصات خدمتم توشه رو پرینت کردند دادند دستم. جالبه که هیچکس هم نمی دونه راهنمایی کنه من از کجا باید شروع کنم واسه پیگیری . مدرک رو هم فوری نیاز دارم. به تازگی برای وام و هر چیز دیگری هم کارت خدمت ضروریه. هیچ نهادی هم واقف به کارش نیست . یک مسوول میگه برو جایی که آموزشی دیدی . میگم من کارتم رو از محلی که ترخیص شدم گرفتم میگه خب برو اونجا. اونجا رو هم قبلا این همه راه رو رفته ام برم گردوندند. حوزه نظام وظیفه شهرم هم اسممو نداره و هیچ پرونده ای نداره . خدا رو شکر حداقل یک کپی از کارتم دارم وگرنه خودم هم باورم نمی شد اصلا خدمت رفته و ۲۱ ماه انجام وظیفه کرده ام. اینجا همیشه خوش به حال کسانی میشه که خدمت خودشون رو خریده اند یا کف پاشون از قضا صاف شده و معافی گرفته و بعد با همون پارتی سرکار رفته اند و در محل کار هم لم داده و با روابط بالاتر از من نوعی بعد از مدتی پست بالاتر گرفته اند . این درد است…

  • علی گفته:

   خسته نباشید خدا پشت و پناه دنیا و اخرتتون
   تا چند بار میشه المثنی گرفت ؟چون ۱ بار گم کردم گرفتم ؟

 11. اناوی گفته:

  سلام پدر من سال ۷۱ خدمت کردن و چند ماه قبل کارا پایان خدمتشون رو جدید کردن اما گم شده . میتونه الان المثنی بگیره ؟

 12. حسین نورالهی گفته:

  من پایان خدمتمو گم کردم میخوام پاسپورت بگیرم چیکار کنم

 13. ملاعلیزاده گفته:

  سلام ، خسته نباشید ، من کارت معافیتم گم شده و هنگامی که بخوام المثنی بگیرم آیا داشتن آخرین مدرک تحصیلی واجبه ؟ چون من دانشگاهم خیلی دوره و شرایط کرونا و مسائل دیگه واقعا نمیذاره که بخوام به اونجا برم.

  • مهدی گفته:

   سلام
   بنده درسال ۷۵ کارتموگرفتم والان ۱۰سالی میباشدگم کردم وکارت جدید نگرفتم وکپی انرا دارم ایا باید همین مراحل کارت المثنی رابروم بااینحال که کارت جدیدنگرفتم ومیخوام پاسپورت بگیرم فوری میتونم وبه اصل آن نیازی هست .ممنون از راهنماییتون.

 14. طاهر شکری گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده درخواست وام بانکی دادم زده رد شده توسط سازمان وظیفه
  پیگیر شدم چون پایان خدمتم قدیمی بوده و در سامانه ناجا ثبت نشده
  درخواست تعویض دادم الان چند وقته
  به پلیس +۱۰مراجعه کردم
  فرم و پر کردم
  به یگان خدمتی رفتم اصالت کارت و گرفتم فرم شماره ۳ و برام آجودانی پر کرده و به تهران بردم بازم در سامانه ناجا ثبت نشده
  لطفا راهنمایی کنید و بفرمایید چکار کنم. باتشکر

 15. درهمی گفته:

  سلام میگم چرا یه سایت مخصوص کسانیکه کارتشون گم شده یا فرسوده اس و میخوان کارت جدید بگیرن نمیزارین که تو این وضعیت کرونا نیاز نباشه مراجعه حضوری داشت، پرداختیاشم اینترنتی پرداخت میکنیم دیگه چه کاریه که حتما بریم پلیس+۱۰؟؟!

 16. نجفی گفته:

  سلام میگم چرا یه سایت مخصوص کسانیکه کارتشون گم شده یا فرسوده اس و میخوان کارت جدید بگیرن نمیزارین که تو این وضعیت کرونا نیاز نباشه مراجعه حضوری داشت، پرداختیاشم اینترنتی پرداخت میکنیم دیگه چه کاریه که حتما بریم پلیس+۱۰؟؟!

 17. مصطفی صالحی گفته:

  باسلام کارت پایان خدمتم گم شده از طریق پلیس ۱۰ اقدام کردم از سال ۱۳۹۳تاالان هیج جوابی به من ندادن

 18. مصطفی صالحی گفته:

  باسلام کارت پایان خدمتم را گم کردم از طریق پلیس+۱۰اقدام کردم از سال۱۳۹۳تاالان هیج جوابی نگرفتم

 19. سام گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من درخواست المثنی کارت معافیت دادم سه روز پیش الان پیدا شده میتونم انصراف بدم از صدور کارت المثنی
  خواهش میکنم جواب بدید

 20. سام گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من درخواست المثنی کارت معافیت دادم سه روز پیش الان پیدا شده میتونم انصراف بدم از صدور کارت المثنی
  خواهش میکنم جواب بدید

 21. امین گفته:

  هیچ کارتی المثنی داده نمی شود لطفا پولتون و دور نریزید من ۴ ماه کارت نگرفتم بعدشم گفتن ممکن تا دو سال دیگه هم چاپ نکنیم تراشه نداریم

 22. شهباز گفته:

  باسلام من یک سالی پایان خدمتم گم شده ازکجا باید شروع کنم

 23. هادی گفته:

  برای صدور کارت پایان خدمت المثنی هزینه ۲۰۰تومن گرفتن ازم پلیس+۱۰ تو سایت ک نگاه میکنی گفته ۲۰تومن کدوم درسته

 24. صادق ولیزاده گفته:

  سلام من پایان خدمت هوشمند نبود گم کردم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   سلام دوست عزیز
   شما می توانید از طریق آسان ثبت برای ثبت درخواست آگهی مفقودی خود اقدام کنیدhttps://asansabt.com/mafghoodi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *