مراحل، هزینه و مدارک لازم برای ثبت شرکت در «قزوین»

ثبت شرکت و موسسه‌ی تجاری در قزوین و دیگر شهرهای آن| مدارک،مراحل و هزینه‌ی مورد نیاز-Company Registration in Ghazvin

استان قزوین در شمال غربی ایران واقع است و یکی از مناطق مهم تاریخی ایران محسوب می‌شود. جاذبه‌های طبیعی متنوع و آثار باستانی متعدد سبب شده است که بازدیدکنندگان فراوانی در تمام طول سال به این استان زیبا سفر کنند. ثبت شرکت در قزوین در حوزه گردشگری بسیار رایج است و افراد زیادی در زمینه ارائه خدمات توریستی مشغول به فعالیت هستند. قلعه الموت، دریاچه اوان، امامزاده شاهزاده حسین، کاروانسرای سعدالسلطنه و مسجد جامع قزوین از شاخص‌ترین مناطق دیدنی این استان هستند. از سوی دیگر، کشاورزی، دامداری و مجموعه‌های تولیدی فعال در شهرک‌های صنعتی نیز بخش مهمی از اقتصاد این منطقه را تشکیل می‌دهند.

 

company registration سامانه ثبت شرکت آسان ثبت سهامی خاص مسئولیت محدود ثبت موسسه تجاری

 

این استان از شش شهرستان تشکیل شده که شهرستان قزوین پرجمعیت‌ترین آنها است. تاکستان، بوئین‌زهرا، آبیِک، البرز (با مرکزیت الوند) و آوج دیگر شهرستان‌های آن هستند. گفتنی است که نحوه تاسیس شرکت در استان قزوین در تمام شهرستان‌های آن یکسان است. بنابراین، هزینه ثبت شرکت در قزوین با دیگر شهرها برابر است. همچنین نزدیکی به پایتخت و جاده‌هایی امن به دیگر مناطق کشور موجب رونق فعالیت‌های تجاری در این استان شده است.

 

آشنایی با جغرافیای صنعتی و اقتصادی شهر قزوین

شهر قزوین مرکز استان و پایتخت خوشنویسی کشور است. نگارگری‌ها و آثار خوشنویسی هنرمندان قزوینی در کنار صنایع‌دستی اصیل استادکاران این منطقه و دست‌بافته‌های آنها بسیار مورد توجه علاقه‌مندان به فرهنگ در سراسر جهان است. همین موضوع موجب شده است که ثبت شرکت در قزوین با موضوع صادرات و واردات نیز در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته باشد. مجموعه‌های تولی‌پرس، کاچیران و مهرام جزو مشهورترین واحدهای صنعتی فعال در این شهر هستند که اشتغال‌زایی زیادی در این منطقه داشته‌اند.

 

قوانین ثبت شرکت در قزوین

اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری (sherkat.ssaa.ir) مرجع رسمی ثبت شرکت در قزوین است. همۀ مراحل تشکیل شرکت با نظارت این اداره انجام می‌گیرد. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مربوط به این حوزه از طریق همین سازمان اطلاع‌رسانی می‌شود. بر این اساس، اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در قزوین دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که قوانین ثبت شرکت در قزوین تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارد.

 

مدارک ثبت شرکت در قزوین

در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که برخی مدارک برای تاسیس انواع شرکت‌ها یکسان است، اما شیوه تنظیم رسمی آنها با یکدیگر متفاوت است. همچنین آماده کردن این مدارک احتیاج به تخصص حقوقی و تجربه در این زمینه دارد. کوچک‌ترین نقصی در پرونده شما موجب بازگشت آن می‌شود. به طور کلی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین شرکت دیگر ضرورتی برای مراجعه حضوری متقاضیان وجود ندارد. تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قزوین را می‌توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در قزوین بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین

۱. تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط خود سهامداران

۲. تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط همه سهامداران

۳. ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد.

۴. مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان.

۵. کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی تمامی سهامداران، بازرسان و اعضای هیئت‌مدیره (در دفاتر اسناد رسمی استان قزوین)

۶. ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت

۷. مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین

۱. دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان قزوین

۲. دو برگ شرکت‌نامه رسمی

۳. دو جلد از اساسنامه شرکت

۴. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

۵. فتوکپی شناسنامه همه شرکا و مدیران

۶. تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا

۷. مجوز رسمی فعالیت از مراجع قانونی (اگر موضوع فعالیت مجموعه نیاز به مجوز قانونی دارد)

 

مراحل تاسیس شرکت در قزوین

مسیر ثبت شرکت در قزوین دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. بهترین راه برای ثبت شرکت در قزوین دنبال کردن گام به گام مراحل تاسیس شرکت است. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت شرکت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال اصولی آنها در پاکت مخصوص پستی روال انجام کار را روشن می‌کنند. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورتجلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحلۀ کار هستند. ثبت نهایی شرکت در قزوین با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

 

هزینه ثبت شرکت در قزوین

در قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران هفت نوع شرکت تجاری تعریف شده است: شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی، و شرکت تعاونی تولید و مصرف. انتخاب نوع شرکت به تجارت و زمینه‌های کاری شما بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت به لینک زیر مراجعه کنید:

 

»»» تعرفه و هزینه ثبت انواع شرکت تجاری

 

مدت زمان تاسیس شرکت در قزوین

ثبت شرکت در قزوین حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌ها ارسال می‌شوند. کارشناسان این اداره به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح باز می‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت در قزوین پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در قزوین ندارد.

 

ثبت آنلاین شرکت در قزوین

تمامی فرایند ثبت شرکت در قزوین به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است. دریافت بیشتر مجوزهای فعالیت از نهادهای گوناگون نیز به شکل اینترنتی امکان‌پذیر شده است. شما حتی می‌توانید کارت بازرگانی خود را نیز برای تاسیس شرکت در قزوین از طریق سایت سازمان توسعه تجارت ایران دریافت کنید. سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت نیز همیشه برای دریافت تازه‌ترین تغییرات و آخرین قیمت‌ها در دسترس شما است. کارشناسان این مجموعه نیز در تمام طول هفته و در تمام ساعات شبانه‌روز آمادۀ پاسخگویی به شما هستند. گفتنی است که هر گونه راهنمایی و مشاوره تخصصی در زمینه تشکیل شرکت در قزوین کاملاً رایگان است.

 

آدرس اداره ثبت شرکت‌های قزوین

اداره ثبت شرکت‌های قزوین در چهارراه پادگان، جنب بیمارستان شهید رجایی واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۳۳۹۱۵- ۰۲۸ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهد بود. محله‌های ملاصدرا، بلوار، شهرک المپیک و ملک‌آباد از مهم‌ترین مراکز ثبت شرکت در قزوین هستند. دفتر موسسه‌های ثبت شرکت در قزوین نیز عمدتاً در این قسمت‌ها هستند.

 

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص سهامی عام آسان ثبت مسئولیت محدود

 


 پرسش‌های متداول پیرامون ثبت شرکت در قزوین 

 

✅ قوانین تشکیل شرکت در قزوین چه تفاوتی با دیگر شهرها دارد؟

✔️ قوانین ثبت شرکت در قزوین تفاوتی با دیگر استان‌ها و شهرهای کشور ندارند. اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در ایران است.

✅ مهم‌ترین مدارک ثبت شرکت در قزوین کدام موارد هستند؟

✔️ در قانون تجارت ایران برای ثبت شرکت‌های گوناگون مدارک مستقلی در نظر گرفته شده است. مدارک شناسایی شرکا، اظهارنامه، اساس‌نامه، شرکت‌نامه، صورتجلسه مجمع عمومی و هیئت‌مدیره، مجوز فعالیت و گواهی تامین سرمایه شرکت مهم‌ترین آنها هستند.

✅ مراحل تاسیس شرکت در قزوین به چه ترتیب است؟

✔️ مسیر ثبت شرکت در قزوین دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. نام‌گذاری، تعیین موضوع فعالیت، تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی ترتیب این مراحل را روشن می‌کنند.

✅ نحوه ثبت شرکت در استان قزوین چگونه است؟

✔️ نحوه ثبت شرکت در استان قزوین همانند دیگر استان‌های کشور است. کافی است پس از انتخاب نوع شرکت خود، مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت را آماده کنید.

✅ هزینه ثبت شرکت در قزوین چقدر است؟

✔️ مجموع هزینه‌های ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در قزوین در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. این عدد با در نظر گرفتن حداقل تعداد اعضا و کمترین سرمایه محاسبه شده است. برای محاسبه دقیق هزینه‌های تاسیس شرکت می‌توانید به سامانه هوشمند ثبت شرکت آسان‌ثبت مراجعه فرمایید.

✅ ثبت شرکت در قزوین چقدر طول می‌کشد؟

✔️ ثبت قانونی شرکت در قزوین حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد.

✅ آیا ثبت آنلاین شرکت در قزوین امکان‌پذیر است؟

✔️ بله، تمام فرایند تاسیس شرکت در موسسه آسان‌ثبت به صورت آنلاین و بدون مراجعه حضوری است.

✅ مدت زمان لازم برای ثبت اینترنتی شرکت در استان قزوین چقدر است؟

✔️ ثبت شرکت در سامانه آسان‌ثبت به سریع‌ترین شکل ممکن و قانونی آن انجام می‌گیرد. این زمان، بسته به نوع شرکت مورد نظر شما، حدوداً دو هفته زمان می‌برد.

✅ شرایط ثبت شرکت در تاکستان چیست؟

✔️ شیوه ثبت شرکت در تمام شهرها و شهرستان‌های استان قزوین یکسان است. برای تاسیس شرکت در تاکستان کافی است پس از انتخاب نوع شرکت، مدارک مورد نیاز جهت ثبت آن را آماده کنید.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص در قزوین چیست؟

✔️ تکمیل و امضای دو نسخه از اساسنامه توسط سهامداران؛ تکمیل و امضای دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص توسط سهامداران؛ ارائه دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسان که توسط سهامداران شرکت و نیز بازرسان آن به امضا رسیده باشد؛ مشخص کردن نخستین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی از سوی آنان؛ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده همه مدیران، سهامداران و بازرسان؛ ارائه گواهی بانکی مبنی بر پرداخت حداقل ۳۵% سرمایه اولیه شرکت.

✅ مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در قزوین چیست؟

✔️ دو برگ تقاضانامه ثبت شرکت در استان قزوین؛ دو برگ شرکت‌نامه رسمی؛ دو جلد از اساسنامه شرکت؛ دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره؛ فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همه شرکا و مدیران شرکت؛ تامین سرمایه نقدی و تقویم‌نامه سرمایه غیرنقدی توسط شرکا.

✅ ثبت تغییرات شرکت در قزوین به چه صورت انجام می‌گیرد؟

✔️ هر تغییری که در ساختار مدیریتی شرکت و سرمایه آن رخ می‌دهد باید به صورت قانونی ثبت شود. پروسه ثبت تغییرات شرکت در قزوین با ارائه مدارک لازم برای این منظور آغاز می‌شود و با آگهی آنها در روزنامه رسمی کشور به پایان می‌رسد.

✅ اداره ثبت شرکت‌ها در قزوین کجاست؟

✔️ اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین در چهارراه پادگان، جنب بیمارستان شهید رجایی واقع شده است. شماره تلفن آن نیز ۳۳۳۳۳۹۱۵- ۰۲۸ است که در ساعات اداری پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.