مفقودی گواهینامه رانندگی و نحوه صدور گواهی المثنی

مفقودی گواهینامه رانندگی و گرفتن المثنی

در صورتی که گواهینامۀ خود را گم کرده‌اید، فوراً باید برای گرفتن گواهینامۀ المثنی اقدام کنید. گواهینامۀ رانندگی جزو مدارک شناسایی مهم است. بنابراین برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی شما باید ابتدا مفقود شدن آن را گزارش دهید و سپس برای گرفتن گواهینامۀ جدید درخواست دهید. اقدام فوری شما بعد از گم شدن گواهینامه بسیار مهم است. شما می‌توانید گزارش مفقودی را اعلام کرده و سپس در سایت پست‌یافته گواهینامه خود را پیگیری کنید. در این مقاله به صورت گام به گام تمام اقداماتی را توضیح داده‌ایم که باید برای اخذ گواهینامۀ المثنی انجام دهید.

 

پیگیری مفقودی از طریق پست‌یافته گواهینامه 

تمام مدارک شناسایی پیدا شده در سراسر کشور به ادارۀ پست فرستاده می‌شوند. افرادی که مدرکی را پیدا می‌کنند اگر آن را در صندوق پست بیندازند، این مدرک در سامانۀ مدارک یافت‌شدۀ کشور قرار می‌گیرد. این سامانه که با نام «پست یافته» فعالیت می‌کند، تمام مدارک شناسایی یافت‌شده را ثبت می‌کند.

بنابراین در گام نخست برای پی‌گیری گواهینامۀ گم شده، شما باید به سایت پست‌یافته گواهینامه مراجعه کنید و با وارد کردن نام، نام خانوادگی و دیگر مشخصات از پیدا شدن یا نشدن گواهینامۀ مفقودی خود مطلع شوید. همیشه گرفتن یک کپی از مدارک و نگه داشتن آنها در این شرایط به شما کمک می‌کند. در صورتی که مدرک شما پیدا شده باشد، فقط کافی است با در دست داشتن کارت ملی یا شناسنامه به نزدیک‌ترین دفتر پستی بروید. بعد از پر کردن فرم مربوطه، گواهینامۀ شما به نشانی پستی‌تان ارسال می‌شود.

 

آگهی مفقودی گواهینامه رانندگی

طبق قوانین جدید پلیس راهنمایی و رانندگی، متقاضیان دریافت گواهینامۀ المثنی نیازی به درج آگهی مفقودی گواهینامه در روزنامه‌های کثیرالانتشار یا روزنامۀ رسمی ندارند. برای اعلام مفقودی گواهینامه تنها کافی است به نزدیک‌ترین پلیس بعلاوۀ ده بروید و درخواست گواهینامۀ رانندگی المثنی بدهید. در فرم مربوطه علت این درخواست از شما پرسیده می‌شود. بنابراین اگر گواهینامۀ شما دزدیده شده است یا احتمال این وجود دارد که به دست کسی دیگر افتاده باشد، حتماً باید آن را ذکر کنید. خود این دفاتر استعلام اولیه را در این زمینه انجام می‌دهند و در صورت نبودن سابقه‌ای در زمینۀ سوءاستفاده از این مدرک، درخواست شما را ثبت می‌کنند.

 

»»» پلمپ دفاتر

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامۀ المثنی

پیش از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ مدارک زیر را آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید:

 • اصل و کپی کارت ملی
 • اصل و کپی شناسنامه

همچنین شما باید گروه خونی خود را اظهار کنید و نیز کد پستی و نشانی دقیق پستی محل سکونت خود را برای دریافت گواهینامۀ المثنی بنویسید.

نکتۀ مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، آماده بودن برای گرفتن عکس است. عکس شما باید جدید باشد و تمام گردی صورت شما در آن مشخص باشد. بیشتر دفاتر خدمات انتظامی به کیوسک‌های گرفتن عکس مجهز شده‌اند. دقت کنید که برای گرفتن عکس استاندارد و مورد پذیرش یا به اصطلاح بیومتریک، باید موارد زیر را رعایت کنید:

آقایان باید بدون آرایش، عینک، کلاه، کراوات و گردنبند باشند. لباس آنها نباید سفید یا سبز باشد و نیز نباید برچسب یا نوشته‌ای داشته باشند.

خانم‌ها باید با حجاب کامل و بدون آرایش غلیظ و پرسینگ و عینک باشند. مقنعه یا روسری آنها نباید طرح‌دار و شلوغ یا به رنگ‌های سفید و سبز باشد.

بعد از تحویل این مدارک، برای شما معرفی‌نامۀ معاینۀ چشم صادر می‌شود. حال شما باید به یکی از پزشکان معتمدی که نشانی آنها در این برگه آمده است مراجعه کنید و پس از معاینه شدن، به دفتر پلیس +۱۰ بازگردید.

توجه داشته باشید که حضور خود شخص به منظور انگشت‌نگاری الزامی است.

هزینۀ دریافت گواهینامۀ المثنی نیز مبلغ پنجاه و یک هزار تومان (پنجاه هزار تومان بابت تعویض گواهینامه و هزار تومان بابت حق تمبر) است که صرفاً از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان این دفاتر اخذ می‌شود. علاوه بر این، چشم‌پزشکان نیز جداگانه مبلغی را برای انجام معاینات دریافت می‌کنند. گفتنی است که مبلغ نُه هزار و چهارصد تومان نیز بابت عکاسی از شما گرفته می‌شود.

همچنین برای دریافت گواهینامۀ پایه یکم، معرفی‌نامه‌ای برای انجام آزمایش اعتیاد هم صادر می‌شود که باید با مراجعه به آزمایشگاه‌های مورد تأیید ناجا این مرحله نیز انجام بگیرد.

 

 

»»» ثبت شرکت

نحوه گرفتن گواهینامۀ المثنی

پس از تحویل تمام مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامۀ المثنی، رسیدی به شما داده می‌شود که دارای اعتبار قانونی است. شما می‌توانید تا زمان صدور گواهینامۀ المثنی، در صورت لزوم آن را به مأموران راهنمایی و رانندگی ارائه دهید. توجه داشته باشید که برای صدور گواهینامۀ المثنی باید دست‌کم شش ماه از تاریخ صدور گواهینامۀ قبلی شما گذشته باشد. همچنین نشان دادن این برگه به مأمور پست هنگام تحویل گواهینامۀ جدید الزامی است. بنابراین باید این رسید را در جایی مطئن و در دسترس نگهدارید و هنگام رانندگی نیز همیشه آن را به همراه داشته باشید.

 

گم شدن گواهینامه المثنی

شرایط دریافت گواهینامۀ المثنی برای بار دوم اندکی دشوار است. طبق آیین‌نامه‌های جدید راهنمایی و رانندگی، شرط دریافت گواهینامۀ جدید المثنی، گذشتن حداقل یک سال از تاریخ صدور کارت المثنی قبلی است. البته اگر حتی کمتر از یک سال از صدور گواهینامۀ المثنی شما می‌گذرد و آن را گم کرده‌اید، همانند قبل به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و همان مراحل را طی کنید. زیرا اعلام مفقودی گواهینامه راه را بر سوءاستفاده‌های احتمالی می‌بندد. همچنین شما می‌توانید مطمئن باشید که بعد از طی شدن زمان لازم، گواهینامۀ جدید شما بلافاصله به دست شما می‌رسد.

 

سامانه هوشمند آگهی مفقودی

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو


«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت خودرو دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه
کارت دانشجویی کارت موتورسیکلت گواهینامه موتورسیکلت

 


پرسش و پاسخ‌های جمع‌بندی

در صورت گم شدن گواهینامه رانندگی چه باید کرد؟

پس از مراجعه به سایت پست‌یافته در مرحله نخست، در آنجا می‌توانید با وارد کردن نام، نام خانوادگی و دیگر مشخصات از پیدا شدن یا نشدن گواهینامه‌ی خود اطلاع پیدا کنید. اگر گواهینامه‌ی شما پیدا نشد باید مراحل دریافت گواهینامه‌ی المثنی را پی بگیرید.

آیا پس از گم شدن گواهینامه رانندگی نیاز به انتشار آگهی مفقودی آن است؟

خیر. طبق فوانین جدید پس از مفقودی گواهینامه رانندگی تنها نیاز به مراجعه به نزدیکترین پلیس+۱۰ دارید و نیاز به انتشار آگهی مفقودی وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه المثنی چیست؟

اصل و کپی کارت ملی | اصل و کپی شناسنامه

پیگیری مفقودی از طریق پست‌یافته گواهینامه 

تمام مدارک شناسایی پیدا شده در سراسر کشور به ادارۀ پست فرستاده می‌شوند. افرادی که مدرکی را پیدا می‌کنند اگر آن را در صندوق پست بیندازند، این مدرک در سامانۀ مدارک یافت‌شدۀ کشور قرار می‌گیرد.

 

165 دیدگاه برای “مفقودی گواهینامه رانندگی و نحوه صدور گواهی المثنی

 1. سید حبیب نیاورانی گفته:

  باسلام گواهینامه بنده مفقود شده بود چندی قبل از طریق پست یاب آگاه شدم که پیدا شده مراجعه کردم گفتند به راهور مرزداران با کد ۱۰۴ در تاریخ ۲۰.۱.۹۹ به شماره
  ۲۸۱۸/۵۰۶ ارسال شده لطفا راهنمایی کنید
  سپاسگزارم

  • سمان گفته:

   سلام
   من دیروز کارت ملی و گواهینامه مو گم کردم متاسفانه. نمیخام برای کارت ملی جدید اقدام کنم چون گفتن سه سال زمان میبره.
   اما نیاز به گواهینامه م دارم.ایا راهی هست

 2. سعیدمحمد گفته:

  سلام،آیاجواب گواهی عدم اعتیادازمراکزناجابرای صدورگواهی نامه المثنی پایه یک افرادبالای ۷۰سال نیازبه تأییدازجابی داردیانه؟

 3. محسن گفته:

  سلام
  وقتی گواهی نامه المثنی رو صادر میکنن اعتبارش رو میزنن همون تاریخ قبل یا ده سال اعتبار جدید میدن بهش؟

  • علی گفته:

   با سلام من چند سال پیش گواهی نامم در اثر اتش سوزی از بین رفت و چون تو این مدت ماشین نداشتم اقدامی نکردم حالا هم مفقوده و هم مدتش گذشته و میخوام اقدام کنم چه کار باید بکنم برای مفقودی اقدام کنم یا برای مدت؟

  • رضا گفته:

   با سلام
   بنده از راهور و از پلیس +۱۰ پرسیدم گفتن در صورتی که معاینات پزشکی رو رفته باشید گواهینامه المثنی برای تاریخ ۱۰ ساله تمدید میشه.

 4. زهرافرخی گفته:

  سلام..گواهینامه من سرقت شد انهم ۳ ماه پیش- رفتم پلیس + ۱۰ و درخواست المثنی دادم وقتی رفتم چشم پزشکی به ساییدگی زانوهام و تصادفهای چندسال پیش گیر داد و گفت بدجور راه میری درحالیکه من هیچ مشکلی در رانندگی نداشته و ندارم و من را فرستادند کمیسیون پزشکی …سابقه تصادف و نمره منفی هم ندارم پانزده ساله که رانندگی میکنم خیلی حالم گرفته شده -ماهیچه های پا خوب کارمیکنه و رابطه خوبی با کلاچ ترمز و گاز دارند حسابی دپرس شدم من توانایی رانندگی با ماشین را دارم چرا دکتر…….

 5. علی گفته:

  سلام من با کسی کار میکردم‌ امروز متوجه شدم گواهینامه منو دزدیده چی باید بکنم

 6. شهلا گفته:

  سلام من گواهینامه و کارت ملی ام را باهم سرقت کردند و مفقود شده برای کارت ملی اقدام کردم که اعلام کردند ۲ سال طول می کشد تا المثنی صادر شود در این حالت یعنی بدون داشتن کارت ملی آیا می توانم برای گواهینامه المثنی اقدام کنم .

  • محمد گفته:

   مدارکی ک سرقت میکنن کجا استفاده میکنن؟مگه جایی میشه استفاده کرد؟قانونش بایدوقتی افسردرخواست مدارک میکنه بایدکارت شناسایی طرف هم بخوادازش

  • مهدی گفته:

   سلام و وقت بخیر
   اداره ثبت احوال با هزینه ۱۵هزار تومان گواهی موقت کارت ملی می دهد که با آن تمامی امور را می توانید انجام بدهید

 7. لیلا گفته:

  سلام
  خواهرم خارج از کشور گواهینامه اش و گم کرده،چطوری می تونم براش اقدام کنم؟

 8. مجید گفته:

  سلام وعرض ادب
  وقتی گواهی نامه المثنی رو صادر میکنن اعتبارش رو میزنن همون تاریخ قبل یا ده سال اعتبار جدید میدن بهش؟ لطفا جواب بدید

 9. هادی گفته:

  سلام من گواهینامه المثنی گرفته بودم اونو هم گم کردم .آیا برای سومین بار هم گواهینامه میدن یا باید دوباره از اول شرکت کنم؟

 10. محسن گفته:

  سلام
  اگه گواهینامه بین المللی داشته باشی و بعد از اون گواهینامه معمولیت گم بشه و تقاضای المثی بکنی ، گواهینامه بین المللیت باطل میشه یا نه؟!

 11. رضا اکبریان گفته:

  سلام
  اگه اعلام مفقودی گواهی نامه کنی و گواهی المثنی رو بگیری ولی بعداً گواهی نامه اصلی پیدا بشه همچنان اعتبار داره یا نه

 12. ناشناس گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  گواهینامه من ده ساله گم شده و شرایطش نبود که برای بازیابیش اقدام کنم. اگر بعد از ده سال برای المثنی برم مشکلی پیش میاد؟؟

  • علی طیار گفته:

   سلام من ده ساله گواهیناممو گم کردم وشرایطش نبود برم دنبالش ماشین هم نداشتم سوار بشم اگه الان برم دنبالش مشکلی پیش میاد

 13. مهناز گفته:

  سلام وقتتون بخیر….من گاهی نامه و کارت ملیمو گم کرده بودم و برای المثنی اقدام کردم….الان پیدا شده …باید چیکار کنم؟ ایا اصلی ها باطل شدن؟

 14. RaSOoL گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده هم گواهینامه رو گم کردم هم تاریخ اعتبارش تموم شده. آیا همین مراحل کافیه یا بخاطر نداشتن تاریخ اعتبار باید کار دیگه ای هم انجام بدم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید ، با تشکر

  • سمیه گفته:

   سلام،من هم گواهینامه ام رو گم کردم هم اعتبارش چندساله تموم شده،لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

  • ایمان گفته:

   باسلام من دیروز گواهینامه ماشین رو گم کردم …یک سال دیگه هم اعتبار داره …برم درخواست المثنی بدم …تمدید جدید هم میشه ده ساله …با تشکر فراوان

 15. مجیدبصیرتی گفته:

  باسلام من کیف مدارکم باکارت ملی هوشمندوگواهینامه پایه۲وکارتهای اعتباری بانک ملی۲عددویک عددانصاریاهمان بانک سپه قدیم ومقداری پول نقدودوعددسیم کارت همراه اول باخط جدیدوفتوکپی کارت هاوعکسهای زن وبچه ام کلآداخل کیف جیبی ام مفقودشده وفاقداعتبارمیباشد،لطفآیابنده هرچقدربرداشت نموده مهم نیس فقط مدارک رویکجوری بدستم برسونه چون تمام داروندارم داخل آن کیف بوده التماس میکنم مدارکویکجوری به نزدیکیهای همانجاکه پیداکرده برسونه باسپاس

 16. کاربر گفته:

  سلام من گواهینامه ام چند سال پیش گمشده و تا الان تاریخ اعتبارش هم گذشته. تو این مدت هم نیاز نبود. اگه بخوام الان گواهینامه تمدید شده بگیرم چون قبلا گم شده چکار باید بکنم.

 17. سارا گفته:

  سلام من خارج از ایران زندگی میکنم اینجا گواهینامه ایرانی را تحویل دادم و گواهینامه این کشور را گرفتم حالا برای رانندگی توی ایران همین گواهینامه خارجیم کافیه یا باید تقاضای گواهینامه المثنی بدم؟

 18. سجاد عربی نره گفته:

  با سلام من کارت ملی و گواهینامه و پایان خدمت رو با هم گم کردم . بدون کارت ملی و شناسنامه خالی هم میشه اقدام کرد. لطفا پاسخ سوال من رو بدید.؟

 19. سجاد گفته:

  سلام من گواهینامم مفقود شده چجوری میتونم بفهمم که پیدا شده و الان کجاست؟

 20. اسماعیل گفته:

  سلام برای گرفتن المثنی گواهینامه به تست عدم اعتیاد واجبه؟

 21. محسن گفته:

  سلام
  من ۸ ماهه از گواهینامم میگذره و متاسفانه گم شده
  تو این ۸ ماه کور نشدم ک دوباره پزشک بخوام یا معتاد نمیشم و حتی ی بارم تصادف نکردم
  ایا دوباره لازمه همه مراحل گرفتم المثنی رو انجام بدم؟

 22. محمدرضا نوروزی گفته:

  سلام
  گواهینامه بنده به سرقت رفته است
  اگر زمانی بنده تصادف کنم و بیمه نامه هم داشته باشم ، قوانین به چه نحوی خواهد بود؟؟؟

  • بهروز گفته:

   در هر صورت شما گواهینامه دارید و اطلاعات اون در سامانه راهور ثبت شده . ولی برای اینکه بتونید در مواقع لازم ، مدرکی به پلیس تحویل بدید باید به پلیس ۱۰ مراجعه کنید و اعلام مفقودی کنید . اونها هم مدارک شما رو جهت گرفتن گواهینامه المثنی به راهور میفرستن و یک برگه موقت تحویل شما میدن که اگر پلیس جلوی شما رو گرفت یک برگه داشته باشید برای ارائه . البته پلیس راهور با بیسیم خودش ، میتونه از مرکز استعلام بگیره در مورد مدارک شما

  • کیوان شه پناه گفته:

   گم شدن گواهینامه مبنی بر نداشتن گواهینامه نیست در آن زمان بیمه به شما نامه میدهد و از پلیس راهور استعلام گرفته میشود لذا مشکلی ندارد

 23. محمد گفته:

  من امروز درخواست المثنی کردم ،تو این تاریخ مبلغ صدورش ۱۳۸ تومن شد که با عکس که گرفتند تقریبا ۱۹۰تومن .ماشالا

 24. پوریا گفته:

  من شماره گواهینامه و کپی ندارم، ۲۰ ساله گم کردم الان برای پسرم میخوام ماشین ثبت نام کنم. آیا بدون آزمون المثنی میدن؟

 25. احمد معصومی گفته:

  سلام گواهینامه رانندگی پایه دو من یکماه قبل در سانحه آتش سوزی که برایم اتفاق افتاد به همراه مدارک دیگر سوخته چکار کنم

 26. محمود نیک زاد گفته:

  سلام مدت یک هفته است کیف جیبی ام که حاوی تمام مدارکم گواهینامه رانندگی کارت ملی و کارت های بانکی ام گم کردم اگر کسی پیدا کرد به من اطلاع بده و مِمژدگانی بگیرند

 27. ایمان گفته:

  سلام من گواهینامم گم کردم امروز پیامک نمره منفی اومده بزام چکار کنم

 28. ایمان گفته:

  سلام من گواهینامم گم کردم امروز پیامک نمره منفی اومده برام چکار کنم. من ۱۰ساله گواهینامه دارم هیچوقت پلیس نگرفته همش دوربین جریمه شدم

 29. فرشید گفته:

  سلام.حدود ۶ ساله که گواهینامه بنده منقضی شده.چون ماشین نداشتم پیگیرش نشدم الان که خواستم تمدید کنم دیدم مفقود شده!!
  چکار باید بکنم؟

 30. Mohammad گفته:

  سلام من یک ماه پیش تصادف کردم و گواهنامه و مدارک ماشین مقصر پیش من هست و به هیچ عنوان حاضر به پرداخت خسارت و افت قیمت خودرو نمیشه دوستان کسی اطلاع داره آیا اگه خواست برای مدارک المثنی درخواست بده امکان پذیره یا استعلام میکنن

 31. گلی گفته:

  سلام
  من تصادفی داشتم که طرف مقابل مقصر بوده و گواهینامش دست منه. حالا میگه گواهینامه ام رو نمی خوام خسارت هم نمیدم. چطور میتونم برخورد کنم که نتونه اقدام کنه برا المثنی و پلیس یبدونه که گواهینامه دست من هست

 32. احسان گفته:

  سلام گواهینامه ام رو پلیس یکی از شهرستانها گرفته ۴ ساعت راهه تا اونجا میتونم درخواست المثنی بدم

 33. داریوش گفته:

  سلام هنگام تصادف مامور راهنمایی گواهی نامه شخص مقر رو به من داد به عنوان امانت که اون شخص خسارت رو به من پرداخت کنن. حالا از کجا بفهمم که اون شخص نره و گواهی المثنا صادر نکنه برای ندادن خسارت

 34. حسن شورگشتی گفته:

  سلام من گواهینامم هم گم شده هم وقتش تموم شده باید چیکار کنم

 35. محسن گفته:

  سلام من گواهینامه وکارت ملی و حدودا نزدیکه دو ساله که گم کردم به اسم محسن ابراهیمی پناهنده اگه کسی اینو پیدا کرده خواهشا به اداره پست بندازه کل مدرک شناساییم همینا بوده و هیچ چیزدیگه ایی برام نمونده که اقدام بکنم براش،ممنونم

 36. مینا معین راد گفته:

  سلام ،من خارج از کشورم ،ایا میشه خانواده برام المثنی بگیرن ،یا باید خودم باشم ؟

 37. محمد .موحد گفته:

  سلام .حدود یک هفته پیش کیف پول همراه با کارت ملب .گواهینامه کارت شناسایی ومقداری پول مفقود گردید .درسامانه اشیا مفقودی پست ثبت نام کردم .تا درصورت پیداشدن برایم پیامک بفرستند برای گرفتن المثنی باید اول برای کارت ملی مراجعه کنم بعد گواهینامه؟ ضمنا مراتب را به کالانت ی نیز اعلام وگزارش ان را دریافت کردم .

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   میتوانید با استفاده از این سامانه نسبت به اعلام مفقودی و چاپ هر یک از مدارک مهم گمشده خود مانند : اسناد شرکت ، کارت و سند خودرو یا موتور سیکلت، کارت ملی ، شناسنامه و گواهینامه ، مدرک تحصیلی ، کارت بازرگانی و … در روزنامه کثیرالانتشار به صورت کاملا غیر حضوری اقدام نمایید.
   https://asansabt.com/mafghoodi

 38. علی گفته:

  باسلام ۱۲سال از مفقودی گواهی نامه میگذره و پیگیری نکردم اکنون میخوام پیگیری کنم ایا باطل شده یا نه؟؟

 39. محمد گفته:

  باسلام ممنون ومدیون بزرگواران میشم بهم جواب بدندمن گواهینامه ام رادرپاکت نامه هنگام‌تحویل بازنکردم وهمینجوری ازش نگهداری کردم مثل اینکه مادرم هنگام‌ نظافت اتاقم اشتباهی فکرکرده که این پاکت نامه آشغال هست وانداختش توسطل زباله الان باوجودگشتن مکرروعدم‌نتیجه آیااگه ناچاربشم درخواست المثنی بدم آیااگربنابرحسب اتفاق گواهینامه ام راپیداکنم آیاگواهینامه قبلی هم قابل اعتبارواستفاده هست یاخیر؟لطفاپاسختون رابه شماره۰۹۱۶۰۸۹۲۵۰۵پیامک کنیدباتشکروسپاس فراوان ازتمامی دوستان وسروران گرامی🌹🙏🌹

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   سلام.وقت بخیر
   لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های 43498-021 تماس بگیرید تا کارشناسان آسان ثبت شما را راهنمایی کنند

 40. حسام گفته:

  من چند سال پیش گواهی نامم در اثر اتش سوزی از بین رفت و چون تو این مدت ماشین نداشتم اقدامی نکردم حالا هم مفقوده و هم مدتش گذشته و میخوام اقدام کنم چه کار باید بکنم برای مفقودی اقدام کنم یا برای مدت؟

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   میتوانید با استفاده از این سامانه نسبت به اعلام مفقودی و چاپ هر یک از مدارک مهم گمشده خود مانند : اسناد شرکت ، کارت و سند خودرو یا موتور سیکلت، کارت ملی ، شناسنامه و گواهینامه ، مدرک تحصیلی ، کارت بازرگانی و … در روزنامه کثیرالانتشار به صورت کاملا غیر حضوری اقدام نمایید.
   https://asansabt.com/mafghoodi

 41. میثم قاسمی گفته:

  سلام برادر من روسیه گواهینامشو گم کرده من میتونم اینجا براش اقدام کنم المثنی بیاد

 42. Mahdi Tabasi گفته:

  من گواهینامه رانندگیم اون جای میکروچیپ افتاده جای، نمیدونم! خلاصه الان فهمیدم نیست چه کنم؟نه من الان ۸سال از تاریخ تمدید می‌گذره یعنی۱۸سال پیش گواهینامه گرفتم، حالا هفته قبل بانک دادم، شلوغ بود، بعد همه مدارک رو گرفتم داخل کیف کردم، چون با تلفن حرفمیزدم نمیدونم اون موقع بود یا نه، خلاصه چه کنم

 43. ارمان باقرپور گفته:

  من یک سال پیش گواهینامه رانندگی پایه ۳ گرفتم ولی ۶ ماه گم کردم میتونم المثنی بگیرم بعدش مشکلی پیش نمیاد مثلن دوباره ثبت نام پایه دوم مشکل نداره المثنی

 44. سمان گفته:

  سلام
  من دیروز کارت ملی و گواهینامه مو گم کردم متاسفانه. نمیخام برای کارت ملی جدید اقدام کنم چون گفتن سه سال زمان میبره.
  اما نیاز به گواهینامه م دارم.ایا راهی هست.

 45. امیر ویسی فرد گفته:

  گواهینامه من مفقود شده است لطفا برای برای هرگونه سواستفاده از ان این گواهینامه را مفقودی اعلام کنید با سپاس

 46. مجتبی گفته:

  درود اگر گواهینامه المثنی مفقود بشه چی کار باید کرد.برای بار سوم ممنون میشم راهنمایم کنید

 47. فاطمه گفته:

  سلام من گواینامه ام‌ به خاطر شناخته نشدن ادرس برگشت خورده و قیچی شده. الان برای درخواستت مجدد مثل گواینامه مفتود باید ۶ماه از صدور گذشته باشه برای درخواست مجدد؟ یا قانون دیگری داره

 48. محمد گفته:

  سلام من گواهینامه پایه یکم گم کردم کپی برابر با اصل و رسید هوشمند دارم آیا پلیس به گم شدن گیر میده

 49. vorbelutr ioperbir گفته:

  Someone essentially lend a hand to make seriously articles I would state. This is the very first time I frequented your web page and so far? I surprised with the analysis you made to create this particular put up incredible. Fantastic process!

 50. լինդա տեխնիկ گفته:

  Hi, Neat post. There is a problem with your web site in internet explorer, could check this? IE still is the marketplace leader and a big portion of folks will leave out your fantastic writing due to this problem.

 51. delaremontnika.ru گفته:

  Whats up very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your website and take the feeds also? I am satisfied to find numerous useful information here in the post, we need develop more strategies in this regard, thank you for sharing. . . . . .

 52. graliontorile گفته:

  Usually I don’t read article on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to try and do so! Your writing taste has been surprised me. Thank you, very great post.

 53. رضا گفته:

  کسی که گواهینامه رانندگیش رو گم کرده باشه و تاریخ گواهینامه ای که گم کرده یک سال ازش مونده باشه.
  درصورتی درخواست گواهینامه المثنی بده ، آیا تاریخ گواهینامه جدید ۱۰ سال تمدید میشه.

 54. twitch.tv گفته:

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

 55. animals xnxxx.com گفته:

  Hello there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

 56. daachkaru گفته:

  Incredible! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Great choice of colors!

 57. sadounik.ru گفته:

  Hello would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m looking to start my own blog in the near future but I’m having a difficult time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!

 58. daachka.ru گفته:

  I really like what you guys are usually up too. This type of clever work and exposure! Keep up the fantastic works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll.

 59. محمد قربانی گفته:

  سلام من خیلی وقته گواهینامه ام رو گم کردم و چون ماشین نداشتم و به دردم نمی‌خورد پیگیری نکردم و فکر کنم چن سال از انقضاش گذشته باشه باید چیکار کنم؟؟؟

 60. daachka.ru گفته:

  Thank you for the auspicious writeup. It if truth be told was a entertainment account it. Glance complicated to far added agreeable from you! By the way, how can we keep up a correspondence?

 61. horse xxxx گفته:

  Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say superb blog!

 62. www zoo xxx com گفته:

  I simply could not leave your web site prior to suggesting that I really enjoyed the standard information a person supply for your visitors? Is going to be back ceaselessly in order to inspect new posts

 63. xxx animal vidoes گفته:

  Great goods from you, man. I’ve keep in mind your stuff prior to and you’re simply too magnificent. I really like what you’ve obtained here, really like what you’re stating and the way by which you assert it. You make it entertaining and you still take care of to stay it sensible. I can not wait to read far more from you. This is actually a terrific site.

 64. Lawrence Kallfelz گفته:

  I think other website proprietors should take this website as an model, very clean and wonderful user genial style and design, let alone the content. You’re an expert in this topic!

 65. химчистка мебели жодино گفته:

  Hi terrific blog! Does running a blog like this take a great deal of work? I have no knowledge of computer programming but I was hoping to start my own blog soon. Anyways, if you have any recommendations or tips for new blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I just needed to ask. Thank you!

 66. чистка подушек борисов گفته:

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 67. محی گفته:

  سلام وقت بخیر من گواهینامه ام گم کرده بودم و المثنی گرفتم ولی الان گواهینامه اصلیمو پیدا کردم الان باطل شده؟ یا می تونم ازش استفاده کنم؟ اگر امکان استفاده هستش چیکار باید کنم باید اطلاع بدم ب جای؟

 68. agrosadovnik.ru گفته:

  Simply want to say your article is as amazing. The clearness in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 69. ارمین گفته:

  ببخشید گواهینامه من گم شد و پیگیری نکردم و جایی هم نرفتم حالا بعد از گذشت حدود ی سال ی پیامی ب این مضمون«درخواست صدور گواهینامه شما در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ جهت بررسی به پلیس راهور ارسال شد»اومد.
  معنیش چیه و چیکار باید بکنم؟

 70. Benjamin Krucker گفته:

  certainly like your website but you have to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very bothersome to inform the reality then again I will certainly come again again.

 71. infoda4nik.ru گفته:

  I like the valuable information you supply on your articles. I will bookmark your weblog and test again here frequently. I am somewhat certain I will be told lots of new stuff right here! Good luck for the following!

 72. חשפניות گفته:

  hey there and thank you for your information I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this site, since I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 73. sphynx kitten price گفته:

  Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 74. חשפניות گفته:

  Pretty great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to mention that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing in your feed and I hope you write again soon!

 75. חשפניות گفته:

  Excellent blog here! Also your website lots up fast! What host are you using? Can I am getting your associate link for your host? I want my site loaded up as fast as yours lol

 76. vorbelutrioperbir گفته:

  I will immediately grab your rss feed as I can’t to find your email subscription link or e-newsletter service. Do you’ve any? Please let me know so that I may just subscribe. Thanks.

 77. vorbelutrioperbir گفته:

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 78. online television گفته:

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Kudos

 79. où acheter du klexane گفته:

  Hello I am so glad I found your website, I really found
  you by accident, while I was looking on Google for something else, Anyways
  I am here now and would just like to say kudos for a tremendous post and a all round interesting
  blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but
  I have book-marked it and also added your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read more, Please do keep
  up the excellent jo.

 80. خورشید گفته:

  سلام من گواهینامم رو گم کردم و درخواستش رو دادم
  معافی پزشکی دارم
  شنیدم بعد معاینه چشم دوباره باید برم کمیسیون پزشکی صحت داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =