گم شدن کارت ملی (هوشمند) و گرفتن کارت ملی المثنی

آگهی مفقودی کارت ملی هوشمند گم شدن کارت ملی هوشمند المثنی

 

کارت ملی مهم‌ترین مدرک شناسایی هر ایرانی است. بنابراین در صورت گم شدن کارت ملی خود، باید بلافاصله برای دریافت کارت ملی المثنی اقدام کنید. ثبت اسکن اثر انگشت و امضای دیجیتال فرد در کارت هوشمند ملی جدید اهمیت بیشتری به موضوع داده و امکان سوء استفاده‌های گسترده‌تری را ایجاد کرده است. در این مقاله، اقداماتی را که برای صدور مجدد کارت ملی هوشمند باید انجام دهید به ترتیب توضیح داده‌ایم. همچنین به این موضوع پرداخته‌ایم که چرا اعلام مفقودی کارت ملی دیگر از طریق چاپ آگهی مفقودی کارت ملی در روزنامه‌های کثیرالانتشار انجام نمی‌گیرد.

 

گم شدن کارت ملی هوشمند

گاهی یابنده کارت ملی هوشمند را به صندوق پست می‌اندازد و در نهایت اداره پست کارت ملی گم شده را به اداره ثبت احوال ارسال می‌کند. بنابراین در صورت مفقود شدن کارت ملی هوشمندتان، ابتدا باید به وب‌سایت ثبت احوال مراجعه کنید. سپس به بخش خدمت الکترونیک سایت بروید و قسمتی از سایت را باز کنید که ثبت احوال، کارت ملی‌های مفقودی پیدا شده را در آن آگهی می‌کند. سپس مشخصات کارت شناسایی ملی هوشمند خود را که مفقود شده است در آن قسمت بنویسید. از این طریق، شما می‌توانید بفهمید که کارت هوشمند ملی گم شده شما، به اداره پست و سپس ثبت احوال تحویل داده شده است یا خیر. بنابراین در ابتدا نیازی به درج آگهی مفقودی کارت ملی هوشمند نیست.

در واقع، اولین اقدام پس از مفقود شدن یا گم کردن کارت ملی هوشمند، مراجعه به قسمت مربوط به مدارک پیدا شده در سایت ثبت احوال به این نشانی است. سپس چنانچه کارت ملی گم شده شما در سامانه فوق پیدا نشد، به سایت پست‌یافته به این نشانی بروید.

اگر در این مرحله نیز کارت هوشمند ملی خود را پیدا نکردید، باید برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی مراحل زیر را طی کنید:

 

آگهی مفقودی کارت ملی هوشمند

پیش از هوشمند شدن کارت ملی، در صورت گم کردن آن باید بلافاصله مفقودی را به مراجع قضایی اعلام می‌کردید. برای این منظور لازم بود فوراً اقدام به درج آگهی مفقودی کارت ملی می‌کردید. متن آگهی مفقودی کارت ملی نیز شامل تمام مشخصات شناسایی فرد بود تا از آن طریق بی‌اعتبار بودن آن اطلاع‌رسانی شود. اما در مورد کارت ملی هوشمند جدید، به دلیل اینکه در موقع ثبت نام اولیه، اثر انگشت شما در سیستم و بر روی کارت شناسایی ملی، ثبت می‌شود، دیگر نیازی به چاپ آگهی مفقودی کارت ملی هوشمند نیست. انتشار آگهی مفقودی کارت ملی در روزنامه‌های کثیرالانتشار زمانی ضروری بود که امکان سوء استفاده از کارت ملی مفقودی از جانب یابنده وجود داشت.

 

اعلام مفقودی کارت ملی هوشمند

اعلام مفقودی کارت ملی هوشمند دیگر از طریق انتشار آگهی مفقودی کارت ملی در روزنامه‌ها یا مراجعه به اداره‌های پلیس صورت نمی‌گیرد. هنگام مفقودی کارت ملی فقط باید به نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه کنید و برای دریافت کارت ملی المثنی هوشمند درخواست بدهید. هم‌زمان با ثبت درخواست صدور کارت ملی هوشمند المثنی، کارت ملی گم شده باطل خواهد شد. البته توصیه می‌شود پیش از رفتن به دفاتر پیشخوان تمام مدارک مورد نیاز برای این کار را آماده کنید و با خود به همراه ببرید.

 

مدارک لازم برای دریافت دوباره کارت ملی هوشمند

 • اصل و کپی شناسنامه برای افراد بالای ۱۸ سال
 • اصل و کپی شناسنامه برای افراد زیر هجده سال (کارت هوشمند ملی برای تمامی افراد بالای پانزده سال صادر می‌شود.)
 • اصل و یک نسخه کپی از شناسنامه خودتان (والد، قیم یا وکیل)
 • اصل و یک نسخه کپی از قیم‌نامه یا وکالت‌نامه والد، قیم یا وکیل
 • ‌یک قطعه عکس ۳×۴ با زمینۀ سفید
 •  آدرس و کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت فعلی
 • تکمیل فرم گزارش مفقود شدن کارت ملی
 • تکمیل فرم درخواست کارت شناسایی ملی هوشمند المثنی
 • تکمیل پاکت پستی ویژه خدمات الکترونیک هویت ملی

پس از تحویل دادن این مدارک و پرداخت وجه، به شما یک رسید داده می‌شود. زمان دریافت کارت ملی هوشمند المثنی در این رسید مشخص شده است. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، دیگر نیازی به ثبت آگهی مفقودی کارت ملی نیست.

 

هزینه دریافت کارت ملی هوشمند المثنی

با اقدامات اخیر دولت برای هوشمند کردن کارت‌های شناسایی ملی، هزینه چاپ آگهی مفقودی کارت ملی هوشمند حذف شده است. بنابراین تنها هزینه‌ای که شما باید بپردازید، هزینه صدور مجدد کارت هوشمند ملی است که این مبلغ در باجه‌های دفتر پیشخوان دولت و از طریق کارت‌خوان‌های مستقر در آنها اخذ می‌شود. هزینه‌های درخواست کارت ملی در نوبت اول سی و یک هزار تومان و اگر دوباره کارت ملی المثنی را گم کنید، پنجاه و سه هزار تومان خواهد بود. همچنین در صورت مفقود شدن کارت ملی هوشمند برای بار سوم، کارمزد دریافت کارت ملی المثنی، به صد و بیست هزار تومان می‌رسد که پرداخت تمامی آنها بر عهده شخص متقاضی است. این هزینه‌ها شامل فیش بانکی، هزینه دفتر، هزینه پستی و مالیات می‌شود.

 

 زمان دریافت کارت ملی المثنی

دریافت کارت ملی هوشمند برای بار دوم حدود دو ماه طول می‌کشد. البته شما یک بار برای اعلام مفقودی کارت ملی و یک بار هم برای دریافت کارت جدید به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک مراجعه می‌کنید. همچنین برای پی‌گیری کارت ملی المثنی یا اطلاعات تازه دربارۀ کارت شناسایی ملی مفقودی می‌توانید به وب‌سایت سازمان ثبت احوال کشور مراجعه کنید.

 

سامانه هوشمند آگهی مفقودی

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو


«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت خودرو دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه
کارت دانشجویی کارت موتورسیکلت گواهینامه موتورسیکلت

 


پرسش‌های متداول

? اولین اقدام ضروری بعد از مفقودی کارت ملی چیست؟   

مراجعه به قسمت مربوط به مدارک پیدا شده در سایت ثبت احوال. سپس چنانچه کارت ملی گم شده شما در سامانه فوق پیدا نشد، مراجعه به سایت پست‌یافته.

? اگر کارت ملی هوشمند خودم را پیدا نکردم چه کار باید بکنم؟

اگر از روش‌های قبل کارت ملی خودتان را پیدا نکردید باید اقدام به دریافت کارت ملی المثنی کنید.

? برای دریافت کارت ملی المثنی چه کار باید کنم؟

برای دریافت کارت ملی المثنی، اولین اقدام این است که با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

? مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت ملی المثنی چیست؟

 • اصل و کپی شناسنامه برای افراد بالای ۱۸ سال |
 • اصل و کپی شناسنامه برای افراد زیر هجده سال (کارت هوشمند ملی برای تمامی افراد بالای پانزده سال صادر می‌شود.) |
 • اصل و یک نسخه کپی از شناسنامه خودتان (والد، قیم یا وکیل) |
 • اصل و یک نسخه کپی از قیم‌نامه یا وکالت‌نامه والد، قیم یا وکیل |
 • ‌یک قطعه عکس ۳×۴ با زمینۀ سفید |
 •  آدرس و کد پستی ۱۰ رقمی محل سکونت فعلی |
 • تکمیل فرم گزارش مفقود شدن کارت ملی |
 • تکمیل فرم درخواست کارت شناسایی ملی هوشمند المثنی |
 • تکمیل پاکت پستی ویژه خدمات الکترونیک هویت ملی |

120 دیدگاه برای “گم شدن کارت ملی (هوشمند) و گرفتن کارت ملی المثنی

 1. پورزال گفته:

  من اردیبهشت ماه سال ۹۸کارت ملیم گم کردم همه اقدامات دادگستری و ثبت نام مجدد کارت ملی انجام دادم اما هنوز خبری نشده کارتم نیومده مگه نمیگین دوماهه الان ۱سال و دوماه شده خبری نیست

 2. علی گفته:

  خیلی عا لیه بنده کارت ملی قدیمی خودرا گم کرده ام باید چگونه برای گرفتن المثنی هوشمند اقدام نمایم لطفا راهنمایی بفرمائید متشکرم

 3. نسرین صدری گفته:

  با درود
  من یک سال است که برای دریافت کارت ملی المثنی اقدام کرده ام و هنوز دریافت نکرده ام که در مراجعه به سازمانها با سختی روبرو میشوم.لطفا بفرمائید چه باید کرد

   • سیده لیلا امامی نائینی گفته:

    سلام ببخشید من یک سال پیش شعبه پست میدان ولیعصر اقدام کردم برای کارت ملی و الان برگه که مربوط به اقدام کردن کارت هست رو گم کردم کجا باید برم برای گرفتن یه برگی که معلوم بشه برای کارت اقدام کردم که نخوام مراحل را دوباره بگذرونم

    • هانی گفته:

     بانو مهم نیست بپرسید محدوده اتون به کدوم ثبت احوال میخو ره اثر. انگشتتون مهمه.والبته وقتی آماده شن پیامک میاد براتون.

 4. محسن عباسی زاده گفته:

  سلام من کارت ملی هوشمند م رو گم کردم و برای اخذ تسهیلات کرونایی نیاز به شماره سریال پشت کارت دارم متاسفانه کپی ازش ندارم به چه صورت میتونم کپی یا شماره سریال پشت کارت رو بدست آورد

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای عباسی‌زاده.
   از اتفاق پیش آمده برای شما متاسفیم.
   ابتدا به سایت پست‌یافته مراجعه کنید. در صورتی موفق به پیدا کردن کارت ملی هوشمند مفقودی‌تان نشدید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید.

   • حسین حیدرپناه گفته:

    سلام ببخش من کارت ملی گمشده بیاد چکار به کجا مراجعه کنم تا المثنی بگیرم دقیق بگید با تشکر

    • آسان ثبت گفته:

     سلام.
     مراحل و مدارک لازم برای دریافت کارت ملی المثنی در همین مقاله نوشته شده.
     ولی برای اینکه از هرگونه سوءاستفاده از کارت ملی شما جلوگیری بشه، در گام اول میتونید اقدام به چاپ آگهی مفقودی کنید.

 5. محمدرضا کریمی گفته:

  سلام من کارت ملی هوشمند خودم گم کردم والمثی ثبت نام کردم الان یک سال که هنوز نومده باید چکارم کنم

 6. فاطمه گفته:

  سلام، وقتتون بخیر
  من کارت ملی ام را گم کرده ام و در ثبت احوال منطقه فرم مفقودی و فرم درخواست المثنی کارت ملی را تکمیل کرده ام. با توجه به مطالبی که شما گفته اید، این اقدام من از نظر قانونی کافی است و نیازی به چاپ در روزنامه ها نیست. حال آنکه در سایت های مختلف اعلام شده که علاوه بر درخواست المثنی باید حتما در روزنامه چاپ هم شود تا از نظر قانونی مشکلی نباشد. حال نمیدانم چه باید کنم؟؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید

  • آسان ثبت گفته:

   قانون قبلی به این صورت بود که برای دریافت کارت ملی المثنی نیاز به چاپ آگهی مفقودی در روزنامه‌های کثیرالانتشار بود. ولی در قانون جدید نیاز به این کار نیست.مطالبی هم که در وبسایت‌های دیگر مشاهده کردید احتمالا مرتبط به گذشته است که به روزرسانی نشده‌اند.

 7. پیمان گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک سال پیش کارت ملیم رو گم کردم و اقدام کردم واسه کارت المثنی
  حالا کارت ملیم رو پیدا کردم ، باید برم ثبت احوال درخواست المثنی رو لغو کنم یا چیکار باید بکنم؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای پیمان. وقت شما بخیر.
   اگر درخواست شما ثبت شده باشه کارت ملی قبلی باطل میشه. ولی بهتره از همونجایی که درخواست المثنی رو دادید استعلام کنید تا مطمئن بشید.

 8. سجاد گفته:

  سلام وقت بخیر بنده کارت ملی خود را گم کرده بودم والان خوشبختانه بعد از شش ماه پیدا شده
  درخواست المثنی هم دادم
  ایا این کارت قابل استفاده است یا باید حتما منتظر المثنی باشم
  میشه صدور المثنی را لغو کنم ؟ممنون

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای سجاد. وقت شما بخیر. اگر درخواست شما ثبت شده باشه کارت ملی قبلی باطل میشه. ولی بهتره از همونجایی که درخواست کارت ملی هوشمند المثنی رو دادید استعلام کنید تا مطمئن بشید.

 9. مائده گفته:

  سلام روز بخیر. میخواستم بدونم اگه کارت ملی قدیمی سرقت شده باشد. برای ثبت نام کارت ملی هوشمند هم به مشکلی بر می خورم؟ یا اصلا نیازی به وجود کارت ملی قدیمی نیست ؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام خانم مائده.
   اگر اعلام سرقت کرده باشید تا مشکل قانونی پیش نیومده باشه، مشکلی نداره. میتونید درخواست کارت ملی المثنی بدید. ولی بهتره برای اطلاع دقیق‌تر به نهاد مربوطه مراجعه کنید

 10. Behrooz گفته:

  سلام
  من گواهینامه و پایان خدمتم دو هفته پیش گم شدن و درخواست المثنی دادم تا اینکه امروز فهمیدم تو سازمان پست هستن ، حالا چه کار باید بکنم ؟ آیا درخواست المثنی رو برم لغو کنم،
  یا کارتای قبلیم باطل شدن؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای بهروز.
   اول همونجایی که درخواست المثنی دادید بررسی کنید که آیا مدارک قبلیتون باطل شده یا نه. اگر باطل نشده بود درخواست المثنی رو لغو کنید

 11. ویدا گفته:

  سلام من کارت ملی هوشمند گم شدن برای دریافت کارت ملی هوشمند المثنی میشه دوباره مراحل عکس گرفتن انجام بدم چون از عکس کارت ملی هوشمند اولی ناراضی هستم می خوام عکس جدید روی کارت ملی هوشمند المثنی چاپ بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 12. زهره گفته:

  کارت ملی هوشمندم گم شده باردار هستم و تو این کرونا اصلا اجازه نداده دکتر از خونه بیرون برم همسرم میتونه جای من بره دفتر پیشخوان دولت درخواست کارت ملی هوشمند المثنی بده؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   به طور کلی نه. ولی همسرتون میتونن با مدارک کامل شما به دفاتر پیشخوان تشریف ببرن شاید در شرایط موجود امکانش باشه. ولی قبلش از روشهایی که در این مقاله توضیح داده شد مطمئن بشید که کارت ملی شما پیدا نشده.

  • جعفری گفته:

   خانم زهره اصلا اینا کارت اولیه را ندارند که بتونند کارتی صادر کنند
   فعلا بشینید تو خونه
   من ۸ ماهه رفتم همه کارها را کردم رفتم بگیرم میگن اصلا کارتش نیست که صادر کنیم

 13. فاطمه گفته:

  سلام من کارت ملی هوشمندم گم شده. الان میخوام ازدواج کنم ایا تا زمانی که دوباره صادر نشه و به دستم نرسه نمیتونم عقد کنم؟

  • سید کاظم شریفی گفته:

   سلام فاطمه خانم
   به عنوان سردفتر ازدواج خدمت شما عرض میکنم مانعی برای ثبت ازدواج شما نیست . فقط شماره ملی خود را همراه داشته باشید

 14. Alireza گفته:

  سلام من کارت ملیمو گم کردم،بعد از ثبت و دریافت المثنی کارت ملی قدیمیم پیدا شد،و بعدش المثنی دزدیده شد،الان میتونم کارت ملی قبلیمو فعال کنم؟یا حتما باید برای بار سوم کارت بگیرم؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای علیرضا.
   تا جایی که ما اطلاع داریم باید برای بار سوم اقدام کنید. ولی این دقیق نیست و باید با مراجع مرتبط دوباره چک کنید.

   • فاطمه مختاری گفته:

    من کارت ملی هوشمندم گم شده مستقیم برم ثبت احوال یا برم دفترپیشخوان؟ البته تازه گم کردم یه چیزی هم که خیلی مهمه اینکه پشت اکثر مدارک نوشته ازیابنده تقاضا میشه توصندوق پست بندازه اما اگه یه آدم خوبی هم پیدابشه اصلا صندوق پستی وجود نداره تو مشهد که اینجوریه

 15. ناصر شیرافکن گفته:

  کارت ملی هوشمندم گم شده بود ۹۸مرداد مال اقدام کردم.ادامه دریافت شده یا نه؟میگن چجد سال طول میکشد

 16. علیرضا شریفی گفته:

  سلام اگه کارت ملیم گم شده باشه برای کارت ملی جدید دوباره باید عکس بگیرم و مراحلو انجام بدم ؟
  اون کارت ملی قبلیم باطل میشه یا نه کارت ملی جدیدمم با همون عکس کارت ملی قدیمیه دوباره صادر میشه ؟

 17. هادی گفته:

  سلام ،من عکس کارت ملی م خیلی بد شده باور کنید در حین خوشتیپی که دارم عکسم شده مثل معتادا،به نظرتون برام عوض میکنن .

 18. رستا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من حدود ۲سال ونیم پیش توی شهرستان واسه کارت ملی ثبتنام کردم یک تیم می اومدن ازما عکس می گرفتن بعد سه ماه کارتم صادر شد ولی اون تیم هنوز نیومدن شهرستان بعد ۲سال و خورده ای حالا روی رسید کارت ملی یک آدرس نوشته در پیام آماده شدن کارتم آدرس یکجای دیگه رو نوشته از اینجا تا شهر خیلی راهه منو راهنمایی میکنید چکار کنم ؟ این جام فقط میگن منتظر باشین میان بعدشم ازکجا معلوم کارت ملی منو بیارن بعد سه سال

 19. م گفته:

  سلام به ثبت احوال شهر ری اعلام مفقودی زدم و دوبار به مبلغ ۱۰۰ تومن کارت کشیدم ایا این مبلغ اضافه نیست ۲۰۰ تومن؟؟؟فقط ی برگه دادن تا خرداد و بعد گفتن بیا تا کارت صادر بشه

 20. یونس گفته:

  سلام اطلاع دارین کلمه المثنی روی کارت ملی و شناسنامه زده میشه یا نه ؟ سال ۹۷ تصویب شده ولی الان هرچی سرچ میکنم نمیفهمم هنوزم هست یا نه ؟

 21. حسن امانی گفته:

  سلام کارت ملی قدیمی گم کردم. باید چکار کنم… البته یکسال پیش برای کارت جدید اقدام کرده بودم

 22. رضا جوادی گفته:

  سلام من کارت ملی هوشمندم رو گم کردم
  الان داخل سایت پست یافته هستش
  کجا باید برم بگیرمش

 23. سعید گفته:

  برای آلمانی دفتر پیشخوان دولت می گوید باید به ثبت احوال مراجعه کنم. آیا باید به ثبت احوال منطقه صادره مراجعه کنم؟

 24. لاله عاصفی گفته:

  سلام درسته میگن بعد از پیامک اگر کارت ملی رو تحویل نگیریم باطلش میکنن؟
  چون من شماره م سوخت فک کردم همچنان درحال تاخیر صادر میشه که اتفاقا امروز پیگیری کردم نوشته شده بود باطل شده یعنی بخاطر عدم تحویل بوده ؟ چون سیمکارت م سوخت پیام نرسید دستم

 25. محبوبه گفته:

  من کارت ملی ایم گم شده سایت ثبت احوال گفته به نزدیکترین اداره ثبت احوال برا المثنی مراجعه کنم اینجا هم گفتید پیشخوان دولت بلاخره چیکار کنم؟

 26. مهسا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من کارت ملی اولی هستم باتوجه به اینکه صدور کارت ملی با تاخیر چند ساله روبرو هستش میخواستم ببینم کارت ملی اولی ها هم دیر میاد؟یا زود صادر میشه

 27. فاطمه صفوی گفته:

  سلام من برای مفقودی کارت ملیم درخواست آگهی داده بودم ولی مدارکی برای صدور المثنی تحویل ندادم و امروز کارتم که مفقود شده بود پیدا شده….الان کارتم باطل شده یا خیر؟

 28. علی افشین رفیعی گفته:

  سلام ، من دیروز کیف پولم رو گم کردم که کارت ملی و گواهینامه ام داخلش بوده. حالا باید در اولین کار چه اقدامی انجام بدم؟ ممنون

 29. مریم گفته:

  سلام میخواستم بدونم برای گرفتن المثنی کارت ملی هوشمند باید بلاخره ثبت احوال مراجعه کنیم یا دفتر پیش خوان؟

 30. محمدرضا گفته:

  من الان تو شهری غیر از محل سکونتم هستم و کارت ملی هوشمندم گم کردم می تونم وقتی برای المثنی اقدام کردم ادرس دریافت کارت جدیدشهر‌سکونتم بزنم؟

 31. فراهانی گفته:

  سلام من چند روزه کارت ملیمو گم کردم خودم فک کنم تو مترو افتاده ، از پست و مترو پرسیدم گفت باید ۲۰ روزی صبر کنی
  الان نگران اینم که اعلام بکنم یا نه ؟ اگه اعلام بکنم میسوزونن و شاید پیدا بشه ، چی کار کنم؟

 32. اسماعیل گفته:

  سلام بنده دو روز پیش کارت ملی و گواهینامه م رو گم کردم و به دلیل ترس از سوءاستفاده، تو اداره پست آگهی مفقودی زدم. ولی امروز کارت ها پیدا شده و به دستم رسید. لازمه به پست اطلاع رسانی کنم که آگهی رو حذف کنه؟

 33. هلیا گفته:

  سلام.من رسید کارت ملی هوشمندرو گم کردم.یعنی الان اگه کارت بیاد بدون اون رسید بهم تحویل نمیدن؟و اینکه الان چیکار کنم چون بدون رسید هیچ کاری نمیشه کرد

 34. فاطیما گفته:

  باسلام ووقت بخیر
  من یک روزه متوجه شدم که تمام مدارکم اعم از کارت ملی،کارت دانشجویی،شناسنامه و… رو گم کردم.باتوجه به تعطیلات این ایام چیکار باید کنم؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام.
   از اتفاق پیش اومده براتون متاسفیم.
   برای اطلاع از نحوه‌ی دریافت هر کدام از این مدارک در سایتمون نوشته‌ای داریم که به طور کامل توضیح داده که باید بعد از مفقودی این مدارک چه کار کنید.
   ولی پیشنهاد میشه که در اولین گام اقدام به چاپ آگهی مفقودی این مدارک کنید.

 35. رضا گفته:

  سلام من کارت ملیم رو یه ساله گم کردم و پنج ماه پیش درخواست المثنی دادم و امروز پیداش کردم ، با این حساب کارت ملی اصلی من المثنی هست که میاد یا همینی که پیدا کردم؟یا باید برم درخواستمو لغو کنم؟؟

 36. رقیه علی بیگی بنی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  کارت ملی بنده گمشده و درخاست کارت ملی المثنی دارم

 37. مازیار گفته:

  با سلام عرض ادب
  من استان البرز کارت ملی هوشمندم گم شد.اداره پست البرز باس برم یا تهران
  الان تو سامانه شما پیدا شده کجا باس برم برا تحویل گرفتنش خواهشا جواب منو بدین خیلی لنگ کارت ملی هوشمندم هستم

 38. فریور امیری گفته:

  درود بر شما. من دیشب رسیدم ایران و متوجه شدم گذرنامه ام منقضی شده و کارت ملی رو هم اونور جا گذاشته ام. کمتر از یکماه دیگه هم دارم برمیگردم. چیکار باید کنم؟

 39. Kosar گفته:

  سلام وقت بخیر
  من برای دریافت کارت ملی اقدام کردم
  و در پی اون یه رسیدی رو به بنده دادن که تا صدور کارت ملی ازش به عنوان کارت ملی موقت استفاده کنم
  الان من اون رسید رو گم کردم
  حالا که اون رسید رو ندارم باید برای گرفتن کارت ملیم چی کارکنم؟؟

  • آسان ثبت گفته:

   سلام دوست عزیز.
   این موضوع در حوزه‌ی کاری ما نیست و متاسفانه اطلاعات قابل استنادی از در پاسخ به شما نداریم.
   میتونید از محلی که برای دریافت کارت ملی اقدام کردید جویای موضوع بشید.

 40. الناز گفته:

  سلام. ببخشید برای صدور کارت المثنی یه قطعه عکس هم تو مدارک لازم نوشته شدهک یعنی ممکنه عکس قبلی رو کارت چاپ نشه و این جدیدرو بزارن.(اگه میشد که خیلی خوب میشد)

 41. امیر گفته:

  سلام من حدود یک هفته هستش ک گم کردم کارت ملی رو بعد امروز ک رفتم پیگیری کردم می‌گفت تا سال ۱۴۰۳گواهینامه المثنی داده نمیشد الان من باید چکار کنم

 42. مهاد گفته:

  سلام. من در استرالیا زندگی می کنم.و کارت ملی هوشمندم رو گم کردم. و می خواستم برای المثنی از اینجا اقدام کنم. لطف می فرمایید بنده رو راهنمایی کنید.

 43. محمد گفته:

  سلام ،من کارت ملیم گم شده اقدام کنم برای گرفتنش مدرکی بهم میدن تا بتونم کارای فانونیم رو انجام بدم تا کارت المثنی بیاد میخام برای وام ازدواج اقدام کنم

 44. مهتا گفته:

  سلام
  من کارت ملیم گم شده
  بعد واسه مدارک مورد نیاز نوشته که عکس هم باید ببریم ، یعنی این عکسی که بردم رویه کارتم چاپ شده؟
  لطفا جواب بدین??

 45. شفیعی آبادی گفته:

  سلام.بهمن ۹۹ مورد کیف قاپی قرار گرفتم که متاسفانه مدارکی ازجمله کارت ملی ام داخل کیف بود.کلانتری اعلام سرقت را ثبت کرد.ایا برای جلوگیری از سوء استفاده کافیست؟

 46. مریپ گفته:

  برای گرفتن کارت ملی المثنی مراحل عکس گرفتن از اول صورت میگیره یا عکس قبلی رو برمیدارن؟

 47. مهدی گفته:

  من کارت ملی هوشمند گم کردم . مراکز پیشخوان دولت انجام نمیدن . باید برید ثبت احوالی که منطقه شمارو شامل میشه . اونجا ثبت بشه بعد خودشون میگن کدوم دفتر پیشخوان دولت برید ادامه کارو انجام بدید . هزینه ثبت احوال ۶۰ هزار تومنه

  • تنها گفته:

   نه من دو سال پیش رفتم اقدام کردم گفتن صفر تا صدش باید برم ثبت احوال اونجا انجام دادم و هزینه اش هم حدود ۱۵۰ تومن شد برام با آگهی و پست و غیره هنوزم کارتم نیومده .

 48. تنها گفته:

  سلام ، من کارت ملی هوشمند داشتم و برای اشتغالم به دست صاحبکارم داده بودم ، بعد از مدتی متوجه شدم ایشون قبل از من هم کارت ملی چندین نفر رو گرفته بوده و بهشون برنگردونده ، برای من هم بهم برنگردوند و موفق نشدم کارت ملیمو پس بگیرم ، خلاصه بعد از کلی دعوا و بحث و جدال اقدام به دریافت المثنی کردم که الان دو سال شده و هنوز کارتم نیومده ، راستش از دست اون آدم هم شکایت کردم اما دیدم هزینه ادامه دادن دادگاه و پاسگاه بیشتره برام و منصرف شدم ، خلاصه که کاش یه قانونی چیزی تصویب بشه که گرو نگه داشتن هویت افراد غیر قانونیه ، چون من واقعا نمیدونم ایشون با کارت ملی ها چکار میکند?

 49. کاربر گفته:

  سلام
  من کارت ملی هوشمندمو گم کردم
  بعد میخوام اموزشگاه رانندگی ثبت نام کنم خواستم بپرسم تا المثنی کارت ملیم بیاد من برای ثبت نام اموزشگاه رانندگی چیکار کنم وقتی کارت ملی ندارم؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

 50. فاطمه گفته:

  سلام
  کارت ملی هوشمند همسرم گم شد و اقدام برای دریافت کارت ملی المثنی کرد که هنوز هم دریافت نشده در ضمن برگه ای که از پیشخوان دولت گرفته گم شده اما کارت ملی اصلی پیدا شده آیا راهی وجود داره که کارت ملی اصلی دوباره فعال بشه؟
  با تشکر از شما

 51. امیر گفته:

  سلام من یک هفته هست کارت ملی بیمه ماشین ویکسری سیم کارت و رم وفلش بعلاوه وسایل شخصی خودم وخانوادم از جعبه صندوق عقب ماشین سرقت کردن .به کلانتری تهران هم گزارش دادم.حالا چکارکنم به شهرستان مراجعه کنم برای درخواست یا تهران..توتهران متأسفانه دزدان کثیف زیاد شدن تا پلاک شهرستان ببینندصندوق را خالی میکنن متاسفانه هیچ برخوردی هم با سارقان انجام نمیشه.

 52. مهدی گفته:

  سلام
  من سال ۹۷ کارت ملی هوشمندم گم شد و بعد یک سال و نیم تو سایت پست یافته سرچ کردم اونجا بود و بعدش به پست مراجعه کردم گفتن انتقال دادیم ثبت احوال و چون بعد یک سال پیگیر نشدید باطل شده دیگه ثبت احوال هم مراجعه نکردم، الان باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 53. حسین زاده گفته:

  سلام
  من سال ۹۷ کارت ملی هوشمندم گم شد و بعد یک سال و نیم تو سایت پست یافته سرچ کردم اونجا بود و بعدش به پست مراجعه کردم گفتن انتقال دادیم ثبت احوال و چون بعد یک سال پیگیر نشدید باطل شده دیگه ثبت احوال هم مراجعه نکردم، الان باید چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 54. رضا آزاد گفته:

  سلام من امروز رفتم برای کارت ملی که ۱ ماهه گم کردم اقدام کردم ولی ۱ ساعت بعد پیدا شد الان چیکار کنم؟

 55. صبا گفته:

  سلام من یک ماهی میشه کارت ملی خودم وهمسرم رادزدزده ومن چون نزدیک عروسیم بودنتونستم پیگیربشم لطفاراهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *