گم شدن گذرنامه (پاسپورت) و گرفتن گذرنامه المثنی

مفقودی گم شدن گذرنامه پاسپورت گرفتن اخذ المثنی lost passport

گم شدن گذرنامه و عواقب گم شدن پاسپورت

گذرنامه یا پاسپورت یکی از مدارک مهم شناسایی است. گم شدن گذرنامه می‌تواند دردسرساز باشد و احتمال سوءاستفاده از گذرنامه مفقودی بسیار زیاد است. بنابراین، در صورت مفقود شدن گذرنامه فوراً باید برای گرفتن گذرنامه المثنی اقدام کرد تا از عواقب گم شدن پاسپورت جلوگیری کنید. طبق قوانین جدید، انتشار آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه رسمی یا چاپ آگهی مفقودی پاسپورت در روزنامه کثیرالانتشار الزامی نیست. در این مقاله به شرح کامل اقداماتی می‌پردازیم که در صورت گم شدن پاسپورت خود و به منظور گرفتن پاسپورت جدید باید انجام دهید.

گم شدن پاسپورت

در صورت گم شدن گذرنامه، شما باید سریعاً مفقود شدن آن را به اداره گذرنامه اعلام کنید تا گذرنامه گمشده مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار نگیرد. البته برای انجام این کار نیازی به انتشار آگهی مفقودی گذرنامه ندارید. پلیس بین‌الملل (اینترپل) برای ثبت پاسپورت‌های مفقودی سامانه‌ای دارد که آخرین وضعیت پاسپورت‌های گم‌شده در آن ثبت می‌شود. بنابراین شما با اعلام مفقودی گذرنامه خود به پلیس، در واقع مفقودی گذرنامه و اطلاعات مربوط به آن را در سامانۀ اینترپل نیز ثبت خواهید کرد. در صورت پیدا شدن گذرنامه، شما باید آن را به پلیس اطلاع دهید تا اطلاعات پاسپورت شما در سامانۀ اینترپل نیز به روز شود.

سامانه اعلام مفقودی پاسپورت

نحوه اعلام مفقودی پاسپورت دارای اعتبار، برای ایرانیان خارج از کشور، با گزارش به پلیس محلی و ثبت درخواست صدور پاسپورت جدید به علت مفقودی، در سامانه میخک و سپس، مراجعه به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور، می‌باشد. نحوه اعلام مفقودی پاسپورت، برای ایرانیان مقیم داخل، صرفا با مراجعه حضوری به اداره گذرنامه بوده. باید گفت در حال حاضر، سامانه اینترنتی استعلام یا اعلام مفقودی پاسپورت، برای ایرانیان مقیم داخل کشور، راه اندازی نشده است.

»»» ثبت شرکت

آگهی مفقودی گذرنامه

چاپ آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه‌های کثیرالانتشار ضروری نیست. اقدام فوری شما برای اعلام مفقودی گذرنامه به پلیس کافی است. بنابراین در صورت گم کردن پاسپورت خود فقط کافی است با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر پلیس+۱۰ مراتب مفقودی پاسپورت خود را اعلام نمایید. پر کردن فرم‌های مفقودی در این دفاتر، پاسپورت گم‌شده را از اعتبار ساقط خواهد کرد. ایرانیان خارج از کشور در این موارد باید به سفارت‌خانه ایران در کشور محل اقامت خود بروند یا به دفتر حفاظت از منافع ایران مراجعه کنند و مراتب گم شدن پاسپورت خود را اطلاع دهند. با اعلام مفقودی گذرنامه این اطلاعات در اختیار پلیس محلی نیز گذاشته می‌شود.

 

اعلام مفقودی گذرنامه

اگر تاریخ اعتبار گذرنامه گم‌شده شما تمام شده است، برای دریافت گذرنامه جدید کافی است به یکی از دفاتر پلیس به علاوه ده مراجعه کنید. اما اگر گذرنامه مفقودشده شما دارای اعتبار است، برای جلوگیری از عواقب گم شدن پاسپورت و سوءاستفاده‌های احتمالی باید به سرعت برای دریافت گذرنامه المثنی اقدام کنید. البته وضعیت اقامتی افراد در چگونگی دریافت گذرنامه المثنی تأثیر دارد. توجه داشته باشید که حضور شخص برای اعلام مفقودی گذرنامه و درخواست صدور مجدد آن الزامی است. در ادامه، مدارکی را که برای دریافت گذرنامه المثنی به آن نیاز خواهید داشت برای شما شرح خواهیم داد. همان‌طور که توضیح دادیم، اعلام مفقودی گذرنامه با ثبت آگهی مفقودی گذرنامه انجام نمی‌گیرد و در نتیجه، مراجعۀ حضوری به دفاتر پلیس+۱۰ ضروری است.

 

مدارک لازم برای گرفتن گذرنامه المثنی (پاسپورت المثنی)

۱. تکمیل دو برگ فرم صدور گذرنامه

۲. کپی صفحات دو و سه و در صورت موجود بودن، صفحۀ دارای مُهر آخرین خروج و یا فرم استعلام خروج قانونی

۳. اصل شناسنامۀ ایرانی و دو سری کپی از تمام صفحات شناسنامه

۴. اصل کارت شناسایی ملی و کپی آن

۵. سه قطعه عکس ۳×۴ جدید از روبه‌رو و بدون عینک و کلاه و لنزهای رنگی

۶. اعلام چگونگی مفقود شدن گذرنامه در دو نسخه

۷. نامه اعلام سرقت پاسپورت با تأیید پلیس محلی

۸. رسید پرداخت هزینه صدور مجدد گذرنامه

دقت کنید که شناسنامه ایرانی برای تمام افراد بالای پانزده سال باید عکس‌دار باشد. همچنین در عکس بیومتریک بانوان باید حجاب کامل اسلامی رعایت شده باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، احتیاجی به چاپ آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه‌ها نیست.

»»» انحلال شرکت

هزینه دریافت گذرنامه المثنی

طبق اعلام رسمی پلیس در وب‌سایت خدمات الکترونیک انتظامی، هزینه دریافت پاسپورت در سال ۱۳۹۹، افزایش داشته است. البته الزامی نبودن ثبت آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه‌ها، هزینه‌های جانبی را کاهش داده است. هزینه دریافت گذرنامه المثنی در حال حاضر مبلغ ۵۳.۶۰۰ تومان (پانصد و سی و شش هزار ریال) است. این مبلغ از طریق دستگاه کارت‌خوان مستقر در دفاتر پلیس+۱۰ از شما دریافت می‌شود. هزینه پست پاسپورت المثنی نیز در این رقم محاسبه شده است.

زمان دریافت گذرنامه المثنی

تا چند سال پیش، صدور مجدد گذرنامه حدود شش ماه طول می‌کشید. اما با تمهیدات جدیدی که پلیس برای این منظور اندیشیده است، زمان لازم برای دریافت گذرنامه المثنی به حدود بیست روز رسیده است. از آنجایی که درج آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه رسمی یا کثیرالانتشار الزامی نیست، می‌توان خیلی سریع برای گرفتن پاسپورت جدید اقدام کرد. باید توجه داشت که گرفتن پاسپورت برای بانوان به اجازه محضری همسر نیز نیاز دارد. بنابراین مدت زمان لازم برای گرفتن این مورد را نیز باید در نظر بگیرید که معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد و در دفاتر اسناد رسمی انجام می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که در ایام شلوغ‌تر سال همانند نوروز و اربعین، دریافت گذرنامه المثنی ممکن است زمان بیشتری ببرد.

 

سامانه هوشمند آگهی مفقودی

آگهی مفقودی برگ سبز خودرو

 


«مقالات مشابه» اقدامات ضروری پس از گم شدن، نحوه چاپ آگهی مفقودی و اخذ المثنی برای مدارک زیر:

 

برگ سبز خودرو گواهینامه بیمه خودرو
سند کمپانی خودرو کارت سوخت کارت ملی
کارت خودرو دفترچه بیمه شناسنامه
گذرنامه (پاسپورت) وصیت‌نامه عقدنامه و سند ازدواج
چک و دسته‌چک کارت بازرگانی مدارک دانشگاه
کارت دانشجویی کارت موتورسیکلت گواهینامه موتورسیکلت

 


 چکیده مطالب

در صورت مفقود شدن گذرنامه چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

در صورت گم کردن گذرنامه خود فقط کافی است با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر پلیس+۱۰ مراتب مفقودی گذرنامه خود را اعلام نمایید.

آیا چاپ آگهی مفقودی گذرنامه الزامی است؟

طبق قوانین جدید، انتشار آگهی مفقودی گذرنامه در روزنامه رسمی یا چاپ آگهی مفقودی پاسپورت در روزنامه کثیرالانتشار الزامی نیست.

مدارک لازم برای گرفتن گذرنامه المثنی چیست؟

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، سه قطعه عکس ۳×۴، تکمیل فرم‌های مربوطه، پرداخت هزینه صدور گذرنامه جدید.

هزینه صدور گذرنامه المثنی چقدر است؟

هزینه دریافت گذرنامه المثنی در حال حاضر مبلغ ۵۳.۶۰۰ تومان (پانصد و سی و شش هزار ریال) است. این مبلغ از طریق دستگاه کارت‌خوان مستقر در دفاتر پلیس+۱۰ از شما دریافت می‌شود. هزینه پست پاسپورت المثنی نیز در این رقم محاسبه شده است.

صدور پاسپورت جدید چقدر طول می‌کشد؟

با تمهیدات جدیدی که پلیس برای این منظور اندیشیده است، زمان لازم برای دریافت پاسپورت المثنی به حدود بیست روز رسیده است.

66 دیدگاه برای “گم شدن گذرنامه (پاسپورت) و گرفتن گذرنامه المثنی

  • دنیا گفته:

   سلام
   من ساکن ترکیه هستم،شیش سالی هست ک ترکیه زندگی میکنم و پاسپورتم گم شده(فاقد اعتباره) الان میخوام برگردم به ایران ،خوندم که سفارت یک برگه میده ک میشه برگشت به ایران باهاش ،اما توی ایران چقد طول میکشه تا پاسپورت جدید بگیرم؟
   مرسی

   • M گفته:

    سلام من هم پنج سال خارج از ایران بودم با یه برگه وارد ایران شدم تو فرودگاه نگرم داشتن قاضی فرودگاه سوالاتی پرسید بعد اجازه خروج دادن بعد هم برای گرفتن پاسپورت دو ماه طول کشید

  • ایرج گفته:

   با سلام اینطور نیست برای بار اول گم شده باشه ۲۰ روزه میدن بار دوم ۴ ماه زمان میبره

 1. ali گفته:

  سلام بنده یه سوال داشتم اونم اینکه من معافیت تحصیلی دارم ، چطور باید تمدید گذرنامه انجام بدم؟؟؟؟
  نمیخوام از کشور خارج بشم فقط میخوام تمدید اعتبار کنم

 2. فارس نصاری گفته:

  گذزنامه دست مالک لنج دادم ولی شماره تلفنش را گم کردم و شماره لنجش هم ندارم چکار کنم ادرسش میدونم‌دیلم هست ولی کجاش نمیدونم

  • فارس نصاری گفته:

   قانونی چکارباید کنم آیا اعلام مفقودی بدم تا ۱۴۰۲ گذرنامم اعتبارداره

  • فارس نصاری گفته:

   قانونی چکارباید کنم آیا اعلام مفقودی بدم تا ۱۴۰۲ گذرنامم اعتبارداره تازه هزینه گذرنامه ۱۴۰۰۰۰تومن میگیرن نه ۳۵۶۰۰تومن

 3. مهتاب گفته:

  سلام من پاسپورتم چند ماه پیش سرقت کردن به پلیس آگاهی هم اطلاع دادم برای گرفتن مجدد چه مدارکی لازم هست

  • آسان ثبت گفته:

   سلام. لطفا همین نوشته را مطالعه بفرمایید. مدارک مورد نیاز برای دریافت گذرنامه المثنی به طور کامل توضیح داده شده. پیشنهاد میشه برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ی احتمالی اقدام به چاپ آگهی مفقودی هم بکنید.

  • فارس نصاری گفته:

   شناسنامه کارت ملی وکپی آنها ۳ قطعه عکس ۴×۶ اعلام مفقودی به پلیس+۱۰ پرکردن فرم مخصوص هزینش هم تو ۵۳۶۰۰تومن

 4. فرزاد گفته:

  اگر ویزا روی پاسپورت خورده باشه و قبل از خارج شدن از کشور پاسپورت گم بشه باز هم بعداز گرفتن پاسپورت المثنی ویزا روی پاسپورت درج میشه؟

 5. مجید گفته:

  سلام عرض میکنم
  پاسپورتم گم شده اقدام کردم شیراز گفتن بروبهتون زنگ میزنم الان یک سال هست توضیح میدین باید چکار کنم ممنون

 6. میثم اسماعیل زاده گفته:

  سلام خسته نباشید
  من تاریخ اعتبار گذر نامه ام به پایان رسیده ولی گذر نامه ام را گم کردم برای صدور مجدد گذر نامه من چقدر وقت نیاز هست و همینطور چه مدارکی ممنون میشم در این زمینه اطلاعاتی به بنده بدید. با تشکر از وب سایت خوب و مفیدتون.

  • آسان ثبت گفته:

   سلام آقای اسماعیل‌زاده. ممنون از لطف شما.
   مدارک لازم برای دریافت گذرنامه المثنی به طور کامل در همین صفحه نوشته شده.
   در مورد زمان هم حدود ۲۰ روز طول میکشه.

  • محمد گفته:

   شما میتونید از طریق پست ترکیه اقدام به تعویض گذرنامه کنید یا حضوری تشریف ببرید و گذرنامه رو تمدید کنید و حدود ۳ روز تا یک هفته گذرنامه جدید به آدرس شما پست خواهد شدشما اگر پاستون رو گم کردید و تاریخش به پایان رسیده به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و درخواست تعویض پاستون رو بدین اگر پاس تاریخ گذشته مفقود بشه نیازی به پروسه مفقودی نیست و بعد درخواست یک هفته بعد گذرنامه پست میشه براتون

 7. ترابی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من گذرنامه ام اعتبار داشت اما گمش کردم برای المثنی گرفتن طبق همون تاریخ قبلی میدن یا تاریخ به روز؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

 8. ساره گفته:

  سلام من پاسپورتم رو گم کردم ولی اعتبار داره بازم ۲۰ روز طول میکشه برای گرفتن پاسپورت؟؟؟؟

 9. داریوش گفته:

  سلام
  پاسپورت منو دزدیدن درخاست مفقودی و المثنی به اداذه گذرنامه دادم اما دزدا پیدا شد و پاسپورتمم کشف شد
  الان چیکار کنم که روند باطل شدن گذرنامه قبلی باطل کنم؟

  • محمود رضایی گفته:

   به اداره گذزنامه مراجعه کنید اگر درخواستتان انجام نشده باشد امکان پذیر است در غیر اینصورت همان نسخه المثنی به عنوان نسخه اصلی حساب می شود

 10. هیراد گفته:

  سلام،من پاسپورتم رو دزدیدن ازم و طبق استغلامی که گرفتم با اون از مرز خارج شدن.
  باید چیکار انجام بدم؟
  ایا برای درخواست المثنی که میرم منو هم جریمه می کنن؟
  حدود ۱۰ سال پیش این اتفاق افتاده و از ترسم مراجعه نکردم که یک وقت منو محکوم کنن

 11. سروش گفته:

  سلام من آمریکا زندگی میکنم و پاسپورتم رو در ایران گم کردم ولی اصل شناسنامه همراهم نیست ولی کارت ملی و گواهینامه و گرین کارت همراهم هست!
  ممنون میشم راهنمایی کنید که بدون اصل شناسنامه کارم میشه یا نه ؟

 12. سپیده گفته:

  سلام من متاهلم دوساله که درگیره طلاق باشوهرمم. و ۳سال پیش باخوده شوهرم رفتم پاسپورت گرفتم الان دوسال دیگه از تاریخ پاسپورتم مونده ولی پاسپورتمو شوهرم برداشته. حالا حتی نمیتونم یه سفر خارج کشور برم برای پاسپورت المثنی امضای شوهر میخوان؟؟

  • ایرج گفته:

   اگر برگه طلاق داشته باشید میتونید مجددا بگیرید و بیست روزه میدن

 13. ابراهیم خلیلی گفته:

  سلام من پاسپورتم گم و ب پلیس+۱۰هم مراجعه کردم برای ثبت مفقودی ولی میگن ثبت مفقودی کار ما نیست رفتم اداره گذرنامه بمن میگن برو نامه از دادسرای عمومی بیار رفتم دادسرا اونجا هم بمن گفتن کار ما نیست برو اداره گذرنامه الان من از این ور ترسم اینه ک گذرنامه مفقود شده کسی ازش سواستفاده نکنه از این ور هم کسی نیست ک گذرنامه منو باطل بکنه لطفا راهنمایی کنید من رو

 14. شگوفه گفته:

  سلام پاسپورت من دست سفارت ایتالیاس و هنوز بعد از گذشت ۲ ماه پاسپورتمو پس ندادن! راهی وجود داره که من بدون در دست داشتن پاسپورت برم ترکیه؟ با کپی های صفحات پاسپورت؟ یا نامه سفارت؟ حتما باید ۱۸ سپتامبر اونجا باشم

 15. ارسلان گفته:

  سلام من سه سال پیش پاسپورت گرفتم اسلا باهاش به سفر نرفتم الان که میخام برای کارگری به عراق برم هرچقد دنبال پاسپورتم میگردم پیداش نمیکنم چیکار کنم

 16. سید محمد صادقی گفته:

  سلام و ادب
  در صورت صدور پاسپورت المثنی همان شماره پاسپورت و همان اسپل نام و نام خانوادگی در پاسپورت جدید می خورد؟؟

 17. سانی مسعود گفته:

  اسم صاحب لنجتون بگوشمارشمارش واست پیدا میکنم برادری که ازدیلم رفتی دبی گذرنامت پیش صاحب لنج جامونده

 18. متقاضی گفته:

  با عرض سلام
  احتراما .خدمت مسئولین محترم اداره گذرنامه
  بنده پاسپورت خود را گم کرده بودم و در شهرستان ساکن هستم و این باعث شد ۸ مرتبه به تهران بروم و تازه بعد از دو سال موفق شدم پاسپورت جدید بگیرم و دو بار به کمیسیون رفتم تهران و بنظرم این یک نقض در سیستم هست که ساکن هر شهر نتواند پاسپورتش را از اداره گذرنامه شهر خودش دریافت بکنه.واقعا بعضی کارهای اداری خیلی خسته کننده و سخت هست که من دو سال دو هزار کیلومتر با اتوبوس راهی تهران شدم و واقعا خاطره بدی هست برام در حالی که اگر کمی سیستم را در امور اداری تغییر بدهند مردم هم در آرامش می‌توانند کارهای اداری خود را انجام دهند.با تشکر از بزرگان اداره گذرنامه

 19. حسین گفته:

  با سلام مشمولی که با ویزای سیاحتی از کشور خارج شده و در کشور دیگری مشغول به تحصیل شده و بعد از ۳ سال تاریخ اعتبار گذرنامه اش تمام شده چگونه میتواند مجددا گذر نامه بگیرد

 20. سامی گفته:

  سلام وقت بخیر من پاسپورت دارم ولی تاریخش گذاشت الان عراق هستم نمیدونمستم تاریخش گذلشت تو اربعین رد شودم الان میخام رد بشم عراق منو نمیزار رد بشم یا حالا باید چکار کنم تو عراق گیر کردم ایا میش تو عراق پاسپورت عوض کرد ممنون میشم اگر جواب بدی خیلی گیرم نمیدونم اینجا چکار کنم

  • محمد گفته:

   هر کشوری که باشید اگر مقصدتون ایران باشه میتونید با پاس تاریخ گذشته برگردید این مورد فقط برای کسانیه که میخوان به کشور خودشون برگردن

 21. سامی گفته:

  سلام وقت بخیر من پاسپورت دارم ولی تاریخش گذاشت الان عراق هستم نمیدونمستم تاریخش گذشت تو اربعین رد شودم الان میخام رد بشم عراق منو نمیزار رد بشم یا حالا باید چکار کنم تو عراق گیر کردم ایا میش تو عراق پاسپورت عوض کرد ممنون میشم اگر جواب بدی خیلی گیرم نمیدونم اینجا چکار کنم

  • ایرج گفته:

   با سلام شما باید به کنسولگری ایران در شهر نجف یا کاظمین و یا سفارت ایران در بغداد مراجعه کنید اما قبلش بصورت اینترنتی از طریق سایت میخک نوبت بگیرید.

 22. ? ALEX KING ? گفته:

  سلام قربان ، وقتتون بخیر
  پاسپورت ایرانم رو در آمریکا دو سال پیش گم کردم ، همچنین شناسنامه و کارت ملی ندارم ، فقط کپی هاشون رو دارم ، ساکن آمریکا هستم و از طریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی اگه اقدام کنم آیا میتونم پاسپورت ایرانم رو دریافت کنم ؟؟

  چون هیچ مدرک اصلی ندارم ، نه شناسنامه ، نه کارت ملی
  ممنونم اگه کمکم کنین

 23. علی گفته:

  سلام من مشمول خدمت سربازی هستم و پاسپورتم که از اعتبارش بیشتر از ۶ ماه مونده گم شده برای گرفتن پاسپورت المثنی وثیقه لازم هست؟

 24. مهسا گفته:

  من پاسپورتم رو گم کروم خواستم ببینم تو پاسپورت جدید المثنی سفرهایی که رفتم ام بازم ثبت میشه یا نه دیگه …اصلا معلوم میشه من کجاها رفتم؟

 25. مریم گفته:

  سلام روی پاسپورتم آب ریخته شده و اداره گذرنامه گفت باید فرم مخدوش شدگی پر کنم و ۱۱۸ یورو بدم. آیا اعلام مفقودی هزینه اش کمتر نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید

 26. zhra گفته:

  باسلام وخسته نباشید خدمت مدیریت اطلاعات مردمی وجواب سؤالهای مردم بنده هم خودم وهم خانمم هردو پاسپورتهایمان راگم‌کردیم درحین اساس کشی وانتقال مکان ازمنطقه به منطقیه دیگر درحین انتقال اساسها پاسها مفقود شدند +عقد ازدواجوامان بنده خانمم در اص عراقی است وبعد از کلی مراحل قانونی که طی کردم طبق دستور ثبت احوال کل کشور قانون مصوب کرده که هرشخص ایرانی بایک زن عراقی ازدواج‌کند میتواند برای خانمش شناسنامه ایرانی ولی طبق نامگذاری که در شناسنامه عراقی تعیین شده نامگذاری میشود یعنی_ متولد عراق تعبیت عراق سؤالم این اسن است‌چگونه میتوانم پاسپورت المثنی برای خانمم دریافت کنم ایا دردسری دارد ؟ لطفا” جواب دهید

 27. حمید گفته:

  سلام صفحه ای که توپاسپورتم از کشور خارج شدم و مجدد برگشتم کنده شد ه الان برای سفر بعدی مشکلی پیش نمیاد

 28. ارش گفته:

  سلام پاسپورتم گم شده هست علام هم کردم ولی تا هنوز خبری نیست ایا پاسپورت دیگری صادر میشه یا نه پلیس و سفارت هم رفتم ولی خبری نیست تا هنوز

 29. سعید سلطانپور گفته:

  سلام پاسپورت من گم شده تقریباً ۱۰ روز میشه اسباب کشی کردم گم شده بنده ایرانم. و اگر پاسپورتم دست کسی بیفته و باهاش استفاده غیر قانونی بکنه. بنده باید چیکار کنم چطوری بگیرم پاسپورتم رو؟

 30. پریا ضیغم فرشچی گفته:

  سلام شوهر من پاسپورت من رو عمدا نمیده و من ازش طلاق گرفتم، میشه راهنمایی بفرمایین منو که چیکار باید بکنم

 31. علی گفته:

  سلام اگر پاسپورت گم شده اعتبار داشته باشد و پاسپورت المثنی اعتبارش بروز میشود یا مثل گمشده میشه؟

 32. امیرمحمد گفته:

  سلام من از اتباع افغانستانی هستم ساکن آلمان ۵۰روز پیش برای کاری به ایران آمادم وبه مدت ۱ماه قراربود ایران باشم روزهای آخره رفتنم متوجه شدم پاسپورتم مفقود شده اعلام مفقودی کردم ولی هیچ کس نتونست کاری بکنه چون دولت افغانستان تغییر کرده بلیط هواپیما کنسل شد و الان دو هفته هست در بدر به سفارت افغانستان و آلمان و اداره گذرنامه و پلیس میرم وهمه من و ناامید کردن ازکارو درسم عقب موندم تقاضا دارم اگه راهی هست راهنماییم کنید

 33. نادر گفته:

  من برای ورود ب ایران با برگه سبز وارد شدم و اقدام برای گرفتن پاسپورت کردم اما شهر اقامت من گفت باید نامه بگیری بری اداره کل تهران .آیا مشمول جریمه یا زندان میشه یا نه .برای چی باید برم اداره کل.ممنون

 34. اتوسا بابازاده گفته:

  سلام روز بخیر من پاسپورتم دفعه قبل مخدوش شد و اقدام کردم و خیلی زود گرفتم می خواستم بدونم الان پاسپورتم گم شده به چه صورت هست و تاریخ جدیدی که برای صدور قید میشه تاریخ همون روزی هست که اقدام کنم ممنون میشم بهم پاسخ بدید ؟

 35. اتوسا بابازاده گفته:

  و‌اینکه چند روز زمان میبره که پاسپورت جدیدم بیاد و مشکل قانونی پیدا نخواهم کرد ؟

 36. اشتراک‌ها: گم شدن کارت ملی (هوشمند) ‼️ چگونگی گرفتن کارت ملی المثنی ✔️✔️

 37. اشکان گفته:

  سلام یک سوال دیروز مادره من به یک سری دلایل پاسپورتش و مچاله کرد و روش آب ریخت تمام صفحه هایش خیس و مچاله شود شود و انداختش بیرون اشغالی برد دوباره میتونه پاسپورت بگیره

  • کارشناس آسان ثبت گفته:

   میتوانید با استفاده از این سامانه نسبت به اعلام مفقودی و چاپ هر یک از مدارک مهم گمشده خود مانند : اسناد شرکت ، کارت و سند خودرو یا موتور سیکلت، کارت ملی ، شناسنامه و گواهینامه ، مدرک تحصیلی ، کارت بازرگانی و … در روزنامه کثیرالانتشار به صورت کاملا غیر حضوری اقدام نمایید.
   https://asansabt.com/mafghoodi

 38. ابراهیم مرادی گفته:

  سلام خسته نباشید من برای باردوم پاسپورتمو گم کردم اگ اقدام کنم کار خاصی داره یا ن اثر انگشت میگیرن نمیگیرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *