loading

لطفا صبر کنید...

بررسی و پرداخت روزنامه کثیر الانتشار

روزنامه کثیرالانتشار همان روزنامه‌هایی است که همه روزه در کیوسک‌های مطبوعاتی مشاهده می‌کنید. مانند روزنامه‌های: اعتدال، ایران، اطلاعات، شرق، جمهوری اسلامی و ... روزنامه کثیرالانتشار برای عموم مردم آشنا و قابل استفاده است. به همین دلیل بسیاری از اطلاع رسانی‌های شرکت و آگهی‌های دعوت در این روزنامه‌ها چاپ می‌شوند. معمولا اطلاعات و مسائلی که در روزنامه‌های رسمی و کثیرالانتشار به چاپ می‌رسند به منظور اطلاع رسانی به ذینفعان شرکت‌ها و کسب و کارها و همچنین سایر افراد جامعه می‌باشد. روزنامه شرکت در زمان ثبت، در سامانه ثبت شرکت‌ها تعیین شده و در صورت پرهزینه بودن آن، تغییر روزنامه فقط با ثبت صورتجلسه مجمع عمومی امکان پذیر است. جهت استعلام آگهی تاسیس شرکت و پرداخت در روزنامه‌های کثیرالانتشار از طریق سامانه آسان ثبت لطفا اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

تفاوت روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار

با توجه به تعاریف ارائه شده از روزنامه های رسمی و روزنامه‌های کثیرالانتشار، می‌توان گفت که روزنامه‌های کثیرانتشار برای عموم در دسترس هستند. در واقع هر فردی اعم از حقیقی یا حقوقی می‌تواند با مراجعه به روزنامه فروشی‌ها یک نسخه از روزنامه کثیرالانتشار مورد نظر خود را داشته باشد.
اما در مقابل، روزنامه رسمی، برخلاف سایر روزنامه‌های چاپی، از روزنامه فروشی‌ها قابل تهیه نیست. بلکه برای دسترسی به آن، باید اشتراک داشته باشید و یا با مراجعه به وب سایت روزنامه رسمی کشور، نسخه الکترونیکی آن را تهیه کنید. یکی از تفاوت‌های روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار است.
تفاوت مهم و بعدی بین روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار، در نوع آگهی‌های چاپی در آن‌ها است. روزنامه رسمی موظف به چاپ و انتشار موارد خاصی است. اما به علت تفاوت در سطح دسترسی‌های این دو روزنامه، معمولا آگهی‌های مربوط به ثبت شرکت و تغییرات آن هم در روزنامه‌های رسمی و هم در روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ می‌رسند. اما دیگر آگهی‌هایی که دسترسی به عموم آن مهم است مانند دعوت از صاحبان سهام و شرکا جهت شرکت در جلسه‌های مجمع عمومی یا جلسات هیئت مدیره و همچنین آگهی‌های مفقودی فقط در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ می‌رسند.
همچنین روزنامه رسمی به دلیل یکتا بودن، نیازی به انتخاب ندارد و همواره یکی است، اما درباره روزنامه‌های کثیرالانتشار، صاحبان سهام و یا شرکا هنگام تاسیس انواع شرکت، یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار را انتخاب کرده و نام آن را در اساسنامه شرکت مشخص می‌کنند. به این ترتیب همه صاحبان سهام و شرکا جهت آگاهی از آگهی‌ها و اطلاع رسانی‌های شرکت، به روزنامه کثیرالانتشار مشخص شده مراجعه خواهند کرد.

روزنامه کثیرالانتشار را چگونه انتخاب کنیم؟

صاحبان سهام و شرکا به هنگام ثبت و تاسیس شرکت، به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار از میان روزنامه‌های موجود پرداخته و در اساسنامه شرکت مشخص می‌کنند. اما روزنامه‌های کثیرالانتشار تنوع نسبتا بالایی دارند. بر چه اساسی بدانیم که کدام روزنامه برای کسب و کار ما مناسب‌تر است؟
روزنامه‌های کثیرالانتشار بر اساس تیراژشان و همچنین شناخته شدن آن‌ها دسته بندی می‌شوند. روزنامه‌های شناخته شده و معروف، که پرتکرارتر نیز هستند، به روزنامه‌های با هزینه بالاتر و روزنامه‌های کمتر شناخته شده، به روزنامه‌های کم هزینه معروفند. معمولا کسب و کارهای نوپا که سرمایه اندکی نیز دارند، روزنامه‌های کم هزینه را انتخاب می‌کنند که ظاهرا انتخاب مناسبی نیز هست. اما اینکه شما یک روزنامه کثیرالانتشار پرهزینه را انتخاب کنید و یا یک روزنامه کثیرالانتشار کم هزینه را، کاملا به رویکرد شما و نوع فعالیت تجاری شما بستگی دارد. اما شرکت‌های بزرگ و معمولا شناخته شده، برای تبلیغات و کسب اعتبار در اذهان عمومی، هزینه‌ای را در نظر می‌گیرند. در واقع اعتبار عمومی و تبلیغات برای این شرکت‌ها اولویت در میان هزینه‌های دیگر به شمار می‌رود. به همین دلیل روزنامه‌های پرهزینه انتخاب مناسب‌تری برای این گونه شرکت‌ها هستند.

الزامات قانونی نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

بر اساس قانون چه مواردی باید در روزنامه‌های کثیرالانتشار آگهی و منتشر شود؟ در پاسخ به این سوال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- لزوم انتشار آگهی در خصوص انتشار اوراق قرضه، پذیره نویسی، انتشار دعوت مجمع در شرکت‌های سهامی عام، انتخاب روزنامه جهت دعوت مجامع در شرکت سهامی خاص، انتشار آگهی پس از انحلال شرکت، انتشار آگهی در خصوص افزایش و یا کاهش سرمایه، انتشار آگهی در خصوص تقسیم دارایی و ختم تصفیه، لزوم انتشار آگهی در خصوص دعوت مجامع عمومی و موارد دیگر...

لیست روزنامه‌های کثیرالانتشار کم‌هزینه و پرهزینه

همانطور که در ابتدا اشاره شد روزنامه‌های کثیرالانتشار علاوه بر رسالت سنتی خود در آگاهی‌دهی و همچنین بازتاب اخبار، در حوزه‌های حقوقی هم جایگاه مهمی دارند. امروزه تقریباً هر نوع فعالیتی در قالب اشخاص حقوقی باید به صورت آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار منتشر شود. به عنوان مثال همه‌ی شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرتجاری باید از لحظه‌ی ثبت خود، هر فعالیتی در ساختار حقوقی خود را در روزنامه‌های کثیرالانتشار و رسمی به ثبت برسانند.
مشخص می‌باشد که روزنامه‌ها بابت چاپ آگهی شرکت‌ها و موسسات اقدام به دریافت هزینه می‌کنند. ولی هزینه‌ای که روزنامه‌های متفاوت دریافت می‌کنند یکسان نیست. وزارت ارشاد اسلامی که متصدی قیمت‌گذاری آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار است، کار را ساده کرده است. به این صورت که آن‌ها را به دو دسته‌ی پرهزینه و کم‌هزینه تقسیم کرده است!

روزنامه‌های کثیرالانتشار پرهزینه

روزنامه‌های شناخته شده و معروف که پرتکرارتر نیز هستند، به روزنامه‌های با هزینه بالاتر معروف هستند.
اطلاعات ایران، شرق، جمهوری اسلامی، همشهری، آفتاب یزد، کیهان، اعتماد، دنیای اقتصاد، فرهیختگان، جهان صنعت، خراسان، گل، هفت صبح، جوان و دیگر روزنامه‌‌های معتبر.

روزنامه‌های کثیرالانتشار کم‌هزینه

روزنامه‌هایی که از قدمت، تیراژ و وسعت پخش کمتری برخوردارند در دسته‌ی روزنامه‌های کم‌هزینه قرار می‌گیرند:
اعتدال، توریسم، صدای اصلاحات، رویش ملت نسل ، فردا، افکار، تولید، صدای جامعه، اقتصاد روز، نشاط و زندگی، اقتصاد پویا، ثروت، صدای ملت، اقتصاد و مردم، نقش، اقتصاد جوان، جمهور، صمت، رسالت، نوآوران، اقتصاد روز، حسبان، طب و اقتصاد، هدف و اقتصاد، اقتصاد ملی، حمایت، عصر اقتصاد، دنیای امروز، هفت الست

هزینه‌های مختلف انتشار آگهی روزنامه کثیرالانتشار

شرکت‌‌ها باید فعالیت‌‌هایی که در بالاتر ذکر شده است را در روزنامه کثیرالانتشار به چاپ برسانند و هزینه ثبت کردن این آگهی در روزنامه نیز به عهده خود شرکت می‌باشد. روزنامه‌های کم هزینه که برای شرکت‌‌هایی است که نوپا و نوظهور هستند و سرمایه چندانی هم ندارند و در مصرف مخارج خود صرفه جویی می‌کنند. روزنامه‌های کم هزینه اگرچه مبلغ کمتری می‌گیرند اما خواننده و مخاطب کمتر و محدود‌تری دارند. اما دسته دوم از روزنامه‌های کثیرالانتشار که روزنامه‌های پرهزینه هستند و شرکت‌های بسیار بزرگ برای آگهی‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین دلیل استفاده این شرکت‌ها از روزنامه‌های پر هزینه ذهن مخاطب و تبلیغات گسترده است.
همچنین از عوامل موثر در تعیین هزینه درج آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار تعداد کارکنان شرکت و تعداد کارکنان دفتر روزنامه کثیرالانتشار می‌باشد. در ضمن باید گفته شود قدمت روزنامه‌های کثیر الانتشار در هزینه درج آگهی تاثیر بسزایی دارد و می‌توان گفت به همین علت است که شرکت‌ها به دنبال روزنامه‌هایی با قدمت بیشتر هستند و حاضرند هزینه بیشتری بپردازند. زیرا مخاطب آن‌ها بیشتر است و آگهی آن‌ها بیشتر مورد مطالعه و توجه قرار می‌‌گیرد.

تغییر روزنامه کثیرالانتشار

بنا بر هر دلیلی مانند توقیف روزنامه در مواقع تخلف یا در صورت بروز حوادث غیر قضایی مثل ورشکستگی یا تعطیلی روزنامه، روزنامه انتخاب شده از دسترس خارج شود. در این صورت شرکت باید نسبت به تغییر روزنامه کثیرالانتشار خود اقدام نماید.
در این مواقع با توجه به دستورالعمل ثبت شرکت‌ها در مورد چگونگی دعوت از سهامداران جهت تشکیل مجامع عمومی در شرکت‌هایی که روزنامه آن‌ها به دلایل مختلف از جمله توقیف، تعطیلی و لغو امتیاز یا عدم چاپ به دلیل استنکاف کتبی روزنامه و مواردی از این دست، منتشر نمی‌شود، این امر مانع دعوت سهامداران برای تشکیل جلسات خواهد شد. در این صورت تصمیم‌گیری در رابطه با امور شرکت نمی‌تواند معطل بماند، از این رو شرکت باید نسبت به تغییر روزنامه منتخب خود اقدام کند تا امور جاری شرکت به تعویق نیوفتد.

پیگیری چاپ آگهی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار

اول نکته در مورد پیگیری چاپ آگهی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار اطلاع از اسم روزنامه‌ای است که آگهی شما در آن چاپ شده است. اگر شما اسم روزنامه را ندانید هیچ وقت نخواهید توانست چاپ آگهی خود را پیگیری کنید. بد نیست بدانید که حدود ۳۵۰ روزنامه در کشور منتشر می‌شود که برخی از آنها دارای مجوزهای سراسری، کثیرالانتشار، منطقه‌ای، استانی و…… هستند که بستگی به نوع آگهی باید در نوع روزنامه برای چاپ آگهی دقت کنیم.
بعنوان مثال چاپ آگهی مفقودی برگ سبز خودرو، آگهی مفقودی مدرک تحصیلی، مفقودی پروانه مطب و جواز کسب، مفقودی کارت ماشین، آگهی مفقودی سند کمپانی، مفقودی پاسپورت، مفقودی و….. از جمله آگهی‌هایی هستند که حتما باید در روزنامه سراسری کثیرالانتشار منتشر شود. در کنار آن باید اسم روزنامه، شماره تلفن روزنامه، آدرس روزنامه را بدانیم که برای پیگیری چاپ آگهی بسیار لازم و مفید خواهد بود.
در کنار آن شرکت‌هایی معتبری هم هستند که با راه‌اندازی سامانه‌هایی برای چاپ آگهی می‌توانید از طریق غیرحضوری آگهی خود را در سامانه ثبت کرده و برای پیگیری چاپ آگهی در روزنامه سراسری کثیرالانتشار کد رهگیری دریافت کنید. این کد رهگیری به شما کمک می‌کند تا از تمامی مراحل از چاپ، ارسال، تاریخ چاپ و….. مطلع باشید.

پرسش و پاسخ های بیشتر

انحلال شرکت‌ها به چه معنی است؟

پس از وارد کردن موارد مورد نیاز برای چاپ آگهی در سامانه، یک شماره پیگیری به شما داده خواهد شد. می‌توانید به وسیله آن و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از تمامی مراحل ثبت آگهی خود مطلع شوید.

هزینه انحلال شرکت‌ها چه مقدار است؟

هزینه انحلال شرکت‌های با مسئولیت محدود و سهامی خاص به میزان بدهی‌های شرکت بستگی دارد. علاوه بر آن شامل تعرفه درج آگهی انحلال شرکت با مسئولیت محدود در روزنامه کثیرالانتشار و رسمی نیز می‌شود.

مراحل انحلال شرکت‌ها چگونه است؟

گام اول برای طی کردن مراحل انحلال شرکت تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده است. صورت‌جلسه آن نیز باید با معرفی مدیر تصفیه و موافقت او تنظیم گرد؛ سپس گواهی انحلال صادر می‌شود که باید در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار آگهی شود.

پیگیری انحلال شرکت بر عهده کیست؟

این وظیفه سنگین طبق قانون بر عهده مدیر تصفیه گذاشته شده است. این فرد موظف است ظرف شش ماه این کار را به انجام برساند و ختم تصفیه شرکت را اعلام نماید.

لیست روزنامه‌‌های پرهزینه

چاپ آگهی در روزنامه‌های پرهزینه برای شرکت‌های بزرگی که تبلیغات برای آن‌ها با اهمیت است بسیار کاربردی است. در همین راستا بهتر است روزنامه‌هایی را برای تبلیغات انتخاب کنند که چندین سال است فعالیت دارند و در بالاترین تیراژ به مردم ارائه می‌شوند. از جمله نمونه‌های این روزنامه‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: همشهری، جمهوری اسلامی، شرق، ایران، اطلاعات، فرهیختگان، دنیای اقتصاد، اعتماد، کیهان، آفتاب یزد، جوان، هفت صبح، گل، خراسان، جهان صنعت، جوان، آرمان امروز، قدس، جهان اقتصاد، فرصت.

استعلام آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

باید توجه داشت در هر شرکتی ممکن است در طول زمان کاری خود و بر حسب قوانین مربوطه، در اساسنامه شرکت تغییراتی اعمال شود؛ پس از ثبت تغییرات مربوطه در سازمان ثبت شرکت‌ها، آگهی مربوط به شرکت را در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیرالانتشار شرکت درج می‌نمایند که نسخه‌های فیزیکی از آن به نشانی شرکت از طریق پست ارسال می‌گردد و در اختیار شرکت قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق سامانه استعلام آگهی آسان ثبت این تغییرات را پی‌گیری کنید

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

به‌طورکلی به تمام نشریات چاپی که صحافی نشده باشند و به‌صورت روزانه یا غیر آن در سطح کشوری، منطقه‌ای، استانی و یا محلی منتشر می‌شوند روزنامه کثیرالانتشار گفته می‌شود.

در چه مواردی باید اقدام به انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کنیم؟

هر زمان که درخواستی با عنوان تاسیس و یا هرگونه تغییراتی به اداره ثبت شرکتها داشته باشید پس از دریافت آگهی باید نسبت به پرداخت آگهی و چاپ آن در روزنامه کثیرالانتشار اقدام نمایید .
هر آگهی ثبتی پس از صدور و دریافت از اداره ثبت الزاما بایستی در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار به چاپ برسد.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار چقدر است؟

هزینه هر آگهی براساس نوع و تعداد خطوط و متن آگهی و تعداد کاراکتر بررسی شده در روزنامه محاسبه و اعلام می‌شود.
هزینه هر آگهی براساس تعداد خطوط و متن آگهی و چاپ در گروه روزنامه های کم‌هزینه (مانند روزنامه اعتدال) و پرهزینه (مانند روزنامه همشهری) بسیار متفاوت است و هزینه چاپ در روزنامه های پر هزینه ۵ برابر روزنامه‌های کم‌هزینه است.

آیا امکان پرداخت آنلاین هزینه روزنامه کثیرالانتشار وجود دارد؟

بله! با استفاده از سامانه هوشمند روزنامه کثیرالانتشار آسان‌ثبت و تنها با وارد کردن شناسه ملی شرکت، شما به صورت آنلاین و یکجا تمامی آگهی‌های روزنامه کثیرالانتشار خود را پرداخت خواهید نمود.

آیا برای ثبت شرکت نیاز به چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار وجود دارد؟

بله تمامی شرکتهای تازه تاسیس باید آگهی دریافتی از اداره ثبت شرکتها را در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ برسانند.

آیا برای تغییرات شرکت نیاز به چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار است؟

بله تمامی آگهی‌های صادر و دریافت شده از اداره ثبت شرکتها باید در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار به چاپ برسد.

به‌طورکلی به تمام نشریات چاپی که صحافی نشده باشند و به‌صورت روزانه یا غیر آن در سطح کشوری، منطقه‌ای، استانی و یا محلی منتشر می‌شوند روزنامه کثیرالانتشار گفته می‌شود
هر زمان که درخواستی با عنوان تاسیس و یا هرگونه تغییراتی به اداره ثبت شرکتها داشته باشید پس از دریافت آگهی باید نسبت به پرداخت آگهی و چاپ آن در روزنامه کثیرالانتشار اقدام نمایید
هزینه هر آگهی براساس تعداد خطوط و متن آگهی و چاپ در گروه روزنامه های کم‌هزینه (مانند روزنامه اعتدال) و پرهزینه (مانند روزنامه همشهری) بسیار متفاوت است و هزینه چاپ در روزنامه های پر هزینه ۵ برابر روزنامه‌های کم‌هزینه است

ثبت نظرات و انتقادات

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
متن نظر

حسین معطوفی

1402/07/26 08:14:08

باز بینی آگهی شرکت طاقدیس صنعت پارس شرق

پاسخ آسان ثبت

محمد رضا تاجیک

1402/07/16 21:18:37

من اگهی مفقودی برا برگه سبز ماشینم دادم هنو روزنامش برام نیومده من خود روزنامه رو نیاز دارم

پاسخ آسان ثبت

مربم مظاهری

1402/07/15 12:06:46

برگه کمپانی مربوط به ۲۰۶ تیپ ۶ مفقود شده

پاسخ آسان ثبت

محمودقادری

1402/07/14 14:30:17

باسلام وارزوی موفقیت بشما،شرکت بامسوولیت محدودخودرامنحل کردیم ومراحل انرا طی کردم بعدازمدت۶ماه ازاسان ثبت بشماره ام پیامک اومده که اگهی انحلال شرکت شمادرروزنامه چاپ نشده اقدام کنید، درحالیکه من منحیث مدیرتصفیه به اداره ثبت شرکت هاوموسسات غیرتجاری مشهد اداره کل ثبت اسنادواملاک استان خراسان مراجعه کرده پول رو واریز وازایشان نامه دارم، لطفا مرارهنمایی کنید

پاسخ آسان ثبت

رضا جبارزعاده

1402/06/19 22:28:02

سلام..بنده در تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ آگهی مفقودی برگ سبز خودرو ثبت کردم..الان از کجا پیگیری کنم که در روزنامه چاپ شده یا نه؟

پاسخ آسان ثبت

سلام وقتتون بخیر برای پیگیری سفارشات با شماره 02143498 داخلی316 تماس بگیرید

حبیب الله نیک نژاد

1402/01/29 00:37:30

سلام، جدیدا ماشین سمند خریدم و با برگه سبز، نقل انتقال صورت گرفت و کارت ماشین و برگ سبز بنام من صادر گردید، لکن فروشنده میگه سند کمپانی ندارم وفروشنده های قبلی هم نداشتند، لطفا راهنمایی فرمایید که برای اخذ سند کارخانه باید چکارکنم؟ ممنونم

پاسخ آسان ثبت

https://asansabt.com/mafghoodi/create از طریق لینک وارد شوید وثبت سفارش مفقودی انجام دهید 🙏 با وارد کردن کد m10 از تخفیف بهره مند شوید🎁

حبیب الله نیک نژاد

1402/01/29 00:37:07

سلام، جدیدا ماشین سمند خریدم و با برگه سبز، نقل انتقال صورت گرفت و کارت ماشین و برگ سبز بنام من صادر گردید، لکن فروشنده میگه سند کمپانی ندارم وفروشنده های قبلی هم نداشتند، لطفا راهنمایی فرمایید که برای اخذ سند کارخانه باید چکارکنم؟ ممنونم

پاسخ آسان ثبت

https://asansabt.com/mafghoodi/create از طریق لینک وارد شوید وثبت سفارش مفقودی انجام دهید 🙏 با وارد کردن کد m10 از تخفیف بهره مند شوید🎁

جبرائیل قهرمانزاده

1402/01/25 01:03:39

سلام هزینه ثبت آگهی گم شدن کارت ماشین چقدره؟

پاسخ آسان ثبت

https://asansabt.com/mafghoodi/create از طریق لینک وارد شوید وثبت سفارش مفقودی انجام دهید 🙏 با وارد کردن کد m10 از تخفیف بهره مند شوید🎁 هزینه هر اگهی :120 تومان

سعید سهراب خانی

1402/01/19 23:35:59

سلام میخواستم برای مفقودی کارت ماشین درخواست بدم

پاسخ آسان ثبت

https://asansabt.com/mafghoodi/create از طریق لینک وارد شوید وثبت سفارش مفقودی انجام دهید 🙏 با وارد کردن کد m10 از تخفیف بهره مند شوید🎁

مصطفی رنجبر

1402/01/19 10:57:47

برای آگهی تو روزنامه کثیرالانتشار باید چیکار کنم ممنون

پاسخ آسان ثبت

https://asansabt.com/mafghoodi/create از طریق لینک وارد شوید وثبت سفارش مفقودی انجام دهید 🙏 با وارد کردن کد m10 از تخفیف بهره مند شوید🎁