آسان ثبت

در حال دریافت اطلاعات...

X تخفیف
samane

سامانه تغییر نشانی شرکت ( اصلاح کدپستی )

 • مقدمه
 • اطلاعات اولیه
 • مشخصات شرکت
 • پرداخت

دفاتر پلمب قانونی شرکتها و موسسات فقط به کدپستی ثبت شده در سامانه ثبت شرکتها ارسال می‌شوند و اگر کدپستی ثبتی شما اصلاح نگردد نمی‌توانید دفاتر پلمب خود را دریافت کنید . بنابراین لازم است نشانی ثبتی شرکت یا موسسه خود را که شامل کدپستی و نشانی می‌باشد با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی تغییر داد و تغییرات مذکور را در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید. سامانه هوشمند آسان‌ثبت در این مسیر به عنوان وکیل و نماینده شما پروسه فوق را برایتان انجام می‌دهد.

اطلاعات بیشتر...

مدارک مورد نیاز برای استفاده از سامانه اصلاح کد‌پستی آسان‌ثبت

 • 1

  کدپستی صحیح براساس آخرین نشانی دریافت شده از اداره پست و اصطلاحا دریافت تاییدیه پستی

 • 2

  مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره

 • 3

  آخرین آگهی تغییرات شرکت

سوالات بیشتر

آیا اصلاح کد پستی برای شرکت‌هایی که در دهه‌های قبل ثبت شده و کد پستی ندارند ضروری است؟

بله کاملا ضروری است. با توجه به اینکه ارسال دفاتر پلمب قانونی شرکتها و هر گونه مکاتبه قانونی و مالیاتی صرفا به کد پستی شرکت (مطابق با استعلام از سامانه پست) ارسال می‌شود، شرکت‌هایی که کد پستی اشتباه و یا نامربوط (مانند ۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱) دارند باید حتما کد پستی صحیح خود را از طریق ثبت تغییرات کد پستی به اداره ثبت شرکتها اعلام و ثبت نمایند.

اصلاح نکردن نشانی و کد پستی چه عواقبی دارد؟

تمامی شرکت‌هایی که دارای کد پستی اشتباه و یا با نشانی غیر واقعی هستند از دریافت دفاتر پلمب قانونی محروم می‌شوند. همچنین این شرکتها از دریافت هرگونه ابلاغیه قانونی و مالیاتی که باید به نشانی شرکت ارسال گردد هم محروم می‌شوند.
نکته بسیار مهم این است که عدم حضور شرکت یا شخص تحویل گیرنده در کد پستی ثبت شده رافع مسئولیت شرکت نخواهد بود.

اصلاح کد پستی چه مزیتی دارد؟

با اصلاح کد پستی به کد پستی دقیق محل اقامت شرکت می‌توانید دفاتر پلمب قانونی شرکت و ابلاغیه‌ها و اخطارهای مالیاتی و قانونی را در زمان مناسب دریافت کنید و مشمول جرایم مالیاتی و قانونی نگردید.

اصلاح نشانی شرکت چه مزیتی دارد؟

شرکتها درست باشد ولی شما از محل شرکت نقل مکان نموده باشید. در این صورت هم حتما نشانی جدید را در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید تا دفاتر پلمب قانونی شرکت و ابلاغیه ها و اخطارهای مالیاتی و قانونی را در زمان مناسب دریافت کنید و مشمول جرایم مالیاتی و قانونی نگردید.
arrowdown

ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
متن نظر
close avatar