ثبت طرح صنعتی

1
ثبت درخواست
2
تکمیل اطلاعات
3
پرداخت

طرح صنعتی چیست؟

از نظر قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری ”هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط،رنگ ها و یا بدون آن،به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد،طرح صنعتی است.د ر یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی باشد”.

بر طبق این تعریف ما با طیف گسترده‌ای از کالا و محصولات و طرح‌های صنعتی روبرو خواهیم بود که قابلیت ثبت شدن را دارد. و شما می‌توانید با ثبت سفارش خود در صفحه بعد در اسرع وقت نسبت به ثبت طرح صنعتی خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای ثبت طرح صنعتی

  • 1

    مدارک هویتی متقاضی و طراح طرح شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا

  • 2

    اگر طرح صنعتی شما دو بعدی باشد، باید ۵ نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا ۵ نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه را ارسال کنید.

  • 3

    مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم شود.

مشخصات تصاویر طرح صنعتی

در تصویر ارسالی طرح باید در یک زمینه ساده،به صورتی که کاملا قابل رویت باشد قرار گیرد. تصویر کالا بصورت رنگی باشد و حداکثر حجم آن KB500 باشد. سایر تصاویر حداکثر A4 باشد وحتماَ بصورت عمودی اسکن شود.

مشخصات

در ادامه شما میتوانید اطلاعات مورد نظرتان را جهت ثبت طرح صنعتی توسط کارگزاران آسان ثبت وارد نمایید. این سامانه به شما امکان می دهد با حداقل مراجعه و تماس تلفنی به خواسته خود دست پیدا کنید.