ثبت شرکت در گرجستان

 

کشور گرجستان همسایه ی ما و یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. گرجستان  عضو ناظر اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد و به زودی عضو دایم آن نیز خواهد شد. شهروندان مقیم این کشور از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی بدون نیاز به ویزا به محدوده شینگن تردد دارند و می توانند آزادانه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبادلات اقتصادی و تجاری خوبی برقرار کنند.

 

ثبت شرکت در گرجستان

 

اگر قصد سرمایه گذاری درگرجستان را دارید یکی از بهترین روش ها ثبت شرکت در این کشور می باشد. که با این کار قوانین این کشور شما را کارآفرین خطاب می کند و میتوانید در صورت فعالیت واقعی شرکت نسبت به اخذ اقامت موقت یکساله و پس از تمدید آن تا ۵ سال نسبت به اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام نمایید.

 

انواع شرکت در گرجستان

شرکت سهامی خاص: یک شرکت قانونی که میزان سرمایه ی هر فرد به صورت مساوی و به نام تقسیم شده است. این سهام یک وثیقه می باشد که به عنوان ضامن کلیه ی مطالبات یک سهامدار در قبال شرکت، تعهدات شرکاء و حقوق در قبال یکدیگر را به عهده میگیرد. بدهی یک شرکت سهامی به تمام دارایی آن اختصاص می یابد و سهامداران مسئول تعهدات شرکت سهامی نمی باشند.

 

شرکت با مسئولیت محدود : شرکت مسئولیت محدود شرکتی بازرگانی است که نسبت به دارایی خود به بستانکارانش متعهد می شود. شرکت با مسئولیت محدود هم توسط یه نفر و هم توسط چند شریک می تواند تاسیس شود. سرمایه این شرکت به تعداد و میزان سهام مشخص می شود و برخلاف شرکای شرکت سهامی، سهام جدید نمی تواند صادر شود.

در گرجستان بیشترین نوع ثبت شرکت از این دسته می باشد و عمومیت بسیار دارد.

مدرک ثبت این نوع از شرکت ( مسئولیت محدود) معمولا به صورت General Trading صادر می شود .به این معنی است که شما با داشتن یک پروانه کسب قادر خواهید بود کلیه مشاغل را راه اندازی کنید. به غیر از تجارت های مربوط به دارو که نیازمند مجوز جداگانه ای از وزارت بهداشت گرجستان است. یعنی مثلا شما با داشتن یک ثبت شرکت با مسئولیت محدود قادر خواهید بود یک هتل ، کارواش ، کافی نت ، کافی شاپ و … را ایجاد کنید و نیازمند مجوزهای جداگانه نیستید به غیر از دارو که البته هنگام ثبت نام بایستی مشاغلی که مدنظر شماست را اعلام کنید.

مشارکت عمومی: مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک فعالیت های مستمر و مستقل کارآفرینی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. بنیانگذاران در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصاً مسئولیت دارند.

مشارکت محدود: مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین شخص بصورت مشترک فعالیت های کارآفرینی مستقلی را تحت نام یک شرکت اجرا می کنند. در مشارکت محدود، تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است .

لازم هست که بدانید ثبت شرکت و اقامت در گرجستان دو مقوله ی کاملا از هم جدا هستند.

 

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود در گرجستان

  • عقد قرارداد معتبر جهت ثبت شرکت در گرجستان همراه با تعهدات طرفین
  • ارائه آدرس دائمی و معتبر با ارائه سند ملک توسط مالک در اداره ثبت شرکتها
  • ساخت مهر شرکت و طراحی و ثبت لوگوی شرکت
  • تنظیم اساسنامه شرکتتوسط وکیل گرجی ما به دو زبان گرجی و انگلیسی همراه با توضیحات کامل نوع کسب و کار و موضوع فعالیت شرکت.
  • تشکیل پرونده مالیاتی شرکت و دریافت دستگاه آپارت جهت ثبت دریافتی ها و هزینه های شرکت در سامانه مالیاتی.
  • افتتاح حساب بانکی شخصی و شرکتی و اخذ ویزا کارت تجاری

 

توجه مهم درباره ثبت شرکت در گرجستان

در صورتی که قصد دارید ثبت شرکت در گرجستان را بصورت کامل انجام دهید با هر شخص یا شرکتی فرقی نمی کند حتما نظارت کامل بر درستی کلیه اعمال بالا را داشته باشید و گوشزد کنید زیرا مثلا اگر آدرس معتبر به شما داده نشود و پس از مدتی صاحب ملک آدرس شرکت شما را ببندد و یا آن ملک را بفروشد، ممکن است شرکت شما برای همیشه معلق شود و مجبور شوید از اول ثبت شرکت را انجام دهید که قطعا هم هزینه و هم وقت شما هدر می رود و اگر شرکت شما مثلا یکسال پرداخت مالیات داشته باشد و سپس بدلیل نداشتن آدرس معتبر بسته شود کلیه سوابق مالیاتی شما نیز از بین می رود و به مانند شخصی که تازه وارد گرجستان شده است بایستی از اول شروع کنید.

و اینکه آیا شما از دستگاه آپارات مالیاتی در کشور گرجستان مطلع هستید؟ اصلا دستگاه آپارات مالیاتی چیست ؟

 

ثبت شرکت در گرجیتان

 

دستگاهی شبیه به دستگاهای POS در کشور خودمان، که مخصوص کسب و کارهایی است که از مشتریان وجه نقد و یا کش دریافت می کنند که داشتن این دستگاه برایشان از ضروریات می باشد. این دستگاه رسیدی در ازای پول نقد پرداخت شده به مشتری می دهد و مالیات بر درآمد وی را نیز به ثبت می رساند. به طور مثال اگر به یک سوپر مارکت در گرجستان بروید پس از خرید و پرداخت وجه نقدتان به شما یک کاغذ کوچک مثل رسید می دهند که مبلغ پرداختی شما روی آن ثبت شده است . این کلیت کار و الزام دستگاه آپارات در این کشور می باشد.

برای اینکه دچار جریمه های سنگین مالیاتی نشوید حتما در مقابل دریافت وجه نقد از مشتریان خود رسید حاصل از دستگاه را به آنها تحویل دهید و همچنین از کارگزارن مستقر در این کشور در مقابل پرداختی های خود جهت ثبت شرکت، رسید دستگاه آپارات را دریافت کنید تا بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

  کشور گرجستان همسایه ی ما و یکی از کشورهایی است که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. گرجستان  عضو ناظر اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد و به زودی عضو دایم آن نیز خواهد شد. شهروندان مقیم این کشور از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی بدون نیاز به ویزا به محدوده شینگن تردد دارند و می توانند آزادانه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبادلات اقتصادی و تجاری خوبی برقرار کنند.     اگر قصد سرمایه گذاری درگرجستان را دارید یکی از بهترین روش ها ثبت شرکت در این کشور می باشد. که با این کار قوانین این کشور شما را کارآفرین خطاب…

ثبت شرکت در گرجستان

User Rating: 5 ( 1 votes)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.5 (2 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

0 thoughts on “ثبت شرکت در گرجستان

  1. Pingback: دستگاه مالیاتی در گرجستان - user friendly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال